Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

lypka
12. jan 2012

@adka1773 ahoj naozaj ta masť s cesnakom zaberá? za ako dlho ste spozorovali účinok. dakujem

mamina123
25. feb 2012

@bora8
200 ml vody
200 g cukru
sáčok tymiánu (asi 14g)

vodu s cukrom varíme 20min. na miernom ohni - potom vysypeme tymián do hrnca (už nevaríme) a necháme vychladnúť. Zmes potom precedíme cez huste sitko a podávame aj 3xdenne. Našej malej to zaberá na kašel aj hlieny.

vodnarky
26. feb 2012

@mamina123 -ahoj..rada by som sa ta spytala..to je recept na suchy kasel,alebo ked uz odkasliava?dakujem.. 🙂

mamina123
26. feb 2012

to je skor na vykasliavanie

vodnarky
26. feb 2012

@mamina123 -dakujem.. 🙂

ivuska6
26. feb 2012

ja malemu ked ho nieco zacne chytat nasadim fenorin P a jahodove pastilky na cuclanie neoangin a zachvilu je fit 🙂

frick
29. máj 2012

ahojte poradí mi niekto? Malý ma skoro 11 mesiacov.začal mi kašľať vlhkým kašlom.Dávam mu Mucoplant skoroceľový sirup poradila mi v lekárni. Chcem vedieť či ten domáci cibuľový sirup je na vlhký alebo suchý kašeľ?

hanny4
10. jún 2012

Moj maly ma tiež suchy kašel teplotu nema ani nesople.Pred dvoma tyždnami mal to iste. ☹ .Ostane doma tri dni dam ho potom do školky a o dva tyždne to iste.Lekarka mu da calcium a to je všetko.Pomože to a o dva tyždne to iste.Ked je zdravi berie Imuno glukan.Na posilnenie imunity. ☹ .Poradte mi čo mam robit asi pojde na liečenie ako som bola ja ked som mala 5rokov. 😉 😨

hanny4
10. jún 2012

@frick To je na aj taky aj taky ja davam malemu toto tiež on ma suchy ale može aj na vlchky.To je recept starych mam.

hanny4
10. jún 2012

@mamina123 Aj na uchy?

hanny4
10. jún 2012

@hanny4 ano aj.

frick
10. jún 2012

@hanny4 ďakujem 🙂

yvettase
10. jún 2012

Ahoj, starodávny recept proti kašlu je: nakrájaj 2-3 cibule nadrobno. Daj ju do uzatváracieho pohara, vytlač aspoň 1 citron a oslaď medom 2-3 pol. lyžice podla chuti. Nechaj v chladničke. Keď cibula pustí šťavu dávaj dieťatku po lyžičkach. Na chuť nič moc, ale zaberá. ahoj

michalag
10. jún 2012

Ahojte,
Obidvaja drobci su chory, maju nadchu , zacali kaslat a malý je trochu zachripnuty. V nose mali bacilov . Mala Streptokoka a maly Streptokoka + školkarsku Moraxellu. Dr. nam dala Pamycon + fenistil kvapky a v piatok som volala ohladne vyterov. Povedala ze ak sa to nezlepsi predpise nam ATB, ale nemaju teploty. CHcem sa spytat mozem malemu dat Kalciovy sirup a Mucosolvan? (nemyslim naraz ale s odstupom 1 - 2 hodin) a malej Sinupret a Mucosolvan?

lenka860
4. nov 2012

dievcata mala ma kasel kupila som jej sirup robitussin junior na suchy a drazdivy kasel a na druhy den ako som jej ho davala tak sa jej pustila krv z nosa tak neviem ci to ma s stim sirupom daco spolocne

veriiii
4. nov 2012

@michalag podla mna davat sinupret a mucosolvan je zbytocna kombinacia, obidva rozpustaju hlieny/mucosolvamn lepsie/...a calciovy syrup mozes kludne striedat s mucosolvanom, samozrejme tym detskym a nezabudaj,ze mucosolvan sa uziva 3 x denne-cioze odstup 8 hodin...a kalc.syrup tak 1-2x denne po kratku dobu..

kukucka1979
4. nov 2012

perfektne skusenosti pri boji s kaslom mam s tannen sirupom od firmy just.

kahunka
9. nov 2012

Ahojte baby, moja mala má 2,5 roka a posledných zopár dní tak kašle, že sa dusi, alebo sa povracia. A to je väčšinou v noci, cez deň máličko kašle. Boli sme v pondelok u pediatričky, ta nám dala ventolin kvapky, zodac kvapky a ambrobene. V utorok sme už boli u alergologičky, ale až na 30.11 nás objednala na krv a testy. Ambrobene hned zrušila, že ked má suchý kašel mám jej dávať večer len ventolin 2,5 ml a večer aj rano 4 kvapky Zodac. Už to dávame 4 deň a nemám vôbec pocit ,že by jej to pomahalo alebo sa zlepšilo. Aj pred chvílou mala záchvat kašlu ,niekolko minút a nakoniec sa povracala. Kašlel má suchý a ked kasle sa to hrozne ozýva z hrudníka. Neviem kedy to prejde a do 30 je daleko, Na imunitu dávam este echinaciu či aký to má názov....Nemáte niekto podobnú skúsenost ? Celé noci a už kašle aj cez den 😖 ☹
ĎAKUJEM

rampam
28. dec 2012

Zdravím , nám sa osvedčil : Tradiční čínsky sirup proti kašli , zatiaľ som ho len na nete našla 🙂

iwiny85
28. dec 2012

Nám sa jednoznačne osvedčil Solmucol alebo Sinupret.

vodnarky
30. dec 2012

Ahojte..nam teraz velmi pomohli kvapky-stoptusin.

sharmana
30. dec 2012

@kahunka pozor, treba ísť k lekárke, dat spravit výter a crp... moja mala moraxelu a tiež strašné soplíky a dusivé kašle, niekedy z toho až napína dieťa a aj horúčky sa môžu pridať, tie mala kamarátkina dcéra... teraz bola toho naozaj škôlkárska epidémia... a inak dosť často sa to opakuje, my soplíme znova 😒
malá brala na to sinupret, atb suprax (zhoršoval sa kašel), pneumolysin kvapky pri záchvatoch kašla, fenistil, a kvapky do nosa...
inak pri moraxele môžu byť soplíky aj bez zafarbenia, dôležité je, že ak sú ťahavé, tak je to typické pre moraxelu... neškodné sú soplíky, ktoré sú vodnaté a bez sfarbenia..

standa001
22. jan 2013

moj syn ma 4rocky kasle uz 4 den v pondelok sme boli u lekarky dala mu sinecod ale zacal viacej kaslat a ho stale dusi neviem co by som mu mala este dat alebo mu zmenit?

standa001
22. jan 2013

ahojte mozem malemu dat ku sinecodu aj vecer fenistil? Mozem mu dat obidve? dakujem

vikitino
5. feb 2013

Ahojte môžem prosím o radu môžem kombinovať stoptussin s fenistilom?teda dávať oboje?

78lenka
8. feb 2013

@mamina123 ahoj ,možem takyto sirup davat aj rocnemu dietatku a v akej davke ,dakujem

mamina123
8. feb 2013

ahoj, mozes, aj ja som ho malej davala v tom veku...a davala som jej 3x denne 1 lyzicku....

78lenka
8. feb 2013

@mamina123 dakujem

31zuzi
8. feb 2013

kludne môžeš vikitino kombinovať ,ale môj overený recept na kašel : olivovy olej,citron,med 🙂

ceresnica
8. feb 2013

cibulovy sirup! cibulu nalozit do medu