Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

rohacka
23. feb 2009

Jej, ukana, vrela vdaka! Ja som si pomylila, ze netreba kombinovat expektorancia a mukolytika a tym, ze netreba kombinovat expektorancia a antitusika 😉 . Mala som v tom chaos. Ale ked som to dobre pochopila, tak mukolytikum je podskupina expektorancii. Preto ma vela sirupov napisane ako indikacna skupina - Expectorans, mukolytikum.

dididi30
5. mar 2009

ahojte
chcem sa opytat aky je najlepsi sirup na mokry, alebo vlhky kasel? maly mi uz dost dlho kasle a neviem to zastavit 🙄 dik za radu

bodka13
5. mar 2009

a dávala si mu nejaký?...najskôr sme vždy brali na vykašliavanie/mucosolvan potom nám pomohli zastaviť kašeľ kvapky ditustat alebo stoptussin

martinaema
6. mar 2009

stodal - homeopatický. Výborný na vlhký aj suchý kašeľ. My ho používame aj pre dcéru aj pre nás s manželom

brisilda
6. mar 2009

Ja mam perfektne skusennosti taktiez so stoptusinom no stale ked sme ho uzivali nam poradila doktorka aby som mu davala aj fenistil a cuduj sa svete uz po 1 dni nam nic nebolo.Samozrejme na kazdeho zabera nieco ine no ja na Stoptussin nedam dopustit 😉

bodka13
6. mar 2009

tie fenistilové kvapky nám super zaberajú pri laringitíde-hlavne na noc je dobré ich dať,utlmujú dráždenie na kašeľ 😉
trošku odbočím,dúfam že nezmažú 😕 ...F....l kvapky nám pomohli pri kiahňach-zvládli sme ich bez škrabania a tekutého púdru alebo ineho pripravku 😉

brisilda
6. mar 2009

ja osobne malemu davam stale fenistil ked sme chory mam pocit ako keby urychlovali dobu liecenia posobia protialergicky a tak zamedzuju tvorbe histaminu.Skoda len, ze su na lekarsky predpis a volnopredajne sa nedaju kupit 😒 Najcastejsie ich pouzivame na kasel kedze nas ine ochorenie zatial nepostretlo 😉 🙂 🙂 🙂

svuba
6. mar 2009

Prosim Vas a nemate niekto skusenosti so sirupom Ventolin? alebo aj s inhalatorom Ventolin? Dakujem

maca793
7. mar 2009

svuba
ja som malej dávala ventolin inhalačne, dosť jej pomohol. predpísal nám ho pneumológ, odstraňoval hlieny z priedušiek a malej sa lepšie dýchalo po aplikácii. ja potrebujem od vás pomoc, nakoľko malú celý február a aj teraz vždy pred spaním unavuje vlhký dusivý kašeľ. zobrali sme hádam už 5 druhov liekov proti kašľu a nič, dokonca sme sa liečili aj Antibiotikami, pretože malá mala streptokoka a už si neviem dať rady. poraďte niečo účinné. ďakujem.

miriamkac
8. mar 2009

Caute.
Moja dcerka mala kasel asi tri mesiace hlavne nad ranom. Vybrali sme cca 3 kvapky, nic nezaberalo, nakoniec som sa najedovala...vysadila vsetky lieky a nasadila cibulovy caj...do tyzdna bolo po kasli. Od vtedy akonahle niektore dieta kasle, varim cibulovy caj a ziadne kvapky....vrelo odporucam. 😉

ukana
8. mar 2009

dididi, v skratke, na vlhky kasel, ked ma dieta zahlienene priedusky, je dobre davat mukolytika (mukosolvan, solvolan, mucosin s medom),podporuju rozpusanie hlienov, ale treba ho uzit dlhsiu dobu pred spanim, aby zbytocne nedrazdil dieta na kasel. Naopak na suchy drzdivy kasel su antitussika (stoptussin,robitussin), tie tlmia kasel.

Ja mam dobru skusenost s tymto sirupom: na kolieska nakrajat cibulu a citron, daj do flase, zaliat medom. Potom dat na teple miesto a asi za tri hodiny to pusti stavu a tu davat detom po lyziciach 4-5 krat denne. 🙂 je skor na vlhky kasel 🙂

andrea.m
9. mar 2009

ambrobene je dobrý na vykašliavanie

katrin21
9. mar 2009

mucosolvan junior je super

zuzanka07
9. mar 2009

Na odhlienenie pomaha cibula s medom ako pisala ukana, med mozno nahradit aj cukrom, ak ma niekto alergiu.
Pre deticky staci jedna cajova lyzicka stavy 3- 4krat denne.
Ja osobne mam skusenosti s majorankovym cajom, mne pomohol, ked som mala "chytene" priedusky.
Nedavno som citala dalsie babske recepty, ale zatial nemam odskusane - cibulu nakrajat na koliecka, prilozit na chodidla, dat ponozku a nechat tak celu noc
- do bravcovej masti pretlacit cesnak, potriet chodidla, tiez dat ponozku a v noci nechat posobit
Ak niekto vyskusate dajte vediet, ci to pomaha 🙂

ukana
9. mar 2009

a este su dobre tie mentolove kremy, co sa natru na hrudnicek a lepsie sa po nich dycha 🙂

ukana
9. mar 2009

a este domaca husacia mast natriet na hrudnik a zabalit do teplej plienky 🙂 to vraj pomaha 🙂

lyzenka
9. mar 2009

na suchý a dráždivý kašeľ - ROBITUSIN.....pomohol. 😉

dioliana1
9. mar 2009

ja na každý kašeľ zmiešané sirupy: Calcium chloratum s Thymomelom a dávam 3xdenne 1-2 kávové lyžičky/podla veku dieťaťa a ako zaberá/, osvädčilo sa mi to pri všetkých deťoch....

miriamkac
9. mar 2009

tak my sme vybrali robitusin cely a nepomohol....ako by sme nic nebrali... ☹

jasumat
11. mar 2009

Nám sa najviac osvedčilo naparovanie nad uvareným pšenom- také žlté guličky🙂4-5x denne, natierať hrudník hocijakou masťou, a do nej dve-tri kvapky levanduľového, alebo eukalyptového oleja, teplú plienku na hrudník, do miestnosti aroma lampičku, a čaj z podbeľu, slezu, vŕbových listov, skorocelu, pľuzgierky islandskej a materinej dúšky.
Ešte šťavu z cibule a cukru. a keď je najhoršie Kalciový sirup a Nurofen sirup, lebo ten nie je iba od teploty, ale má aj silný protizápalový účinok.

simona55
12. mar 2009

ja som davala mojmu malemu MUCOPLANTskorocelu bol velmi dobri fakt pekne mu hlieny vysli a potom uz nekaslal.treba skusit.

marta09
15. mar 2009

Ja nedám dopustiť na starý dobrý calcium chloratum, mne poradila pani v lekárni doň pridať niekoľko kvapiek stoptusinu, robím aj cibuľový sirup, čaj z materinej dúšky s medom a majoránkový čaj s medom. Ventolin sirup brala malá pri zápale priedušiek, pri zápale pľuc brala aj inhalátor, veľmi pomôžu pri kašli a uľahčia aj dýchanie. Dobrý sirup je aj Stodal a pri suchom a dráždivom kašli malej pomohol Sinecod.

akejka
19. mar 2009

simona aj my máme naj skúsenosti s Mukoplantom. Malej ho dávam od 3 rokov a nič iné nekupujeme, lebo som spokojná. Užívame ho pri kašli celá rodina 😉
A keď dcére nezaberie Mukoplant, ideme za dr. a to znamená, že jej dá dr. antibiotiká (lebo malá je chorá raz za rok a s ňou ukážem u dr., až keď zlyhali všetky moje pokusy o liečbu)

zuzula20
22. jún 2009

Ahojte baby, potrebovala by som poradit.
My sa trapime uz niekolko mesiacov s kaslom. Dr mi stale vravi, ze ma mala dychanie ciste, uz 2x sme uzivali stoptusin, ale nepomohlo. Pred tyzdnom sme boli na krcnom a tam mi dr povedala ze mame kupit mocosolvan. Hned na druhy den ako som jej ho zacala davat sa jej zacali pustat sopliky a aj zacala vykasliavat hlieny. Tak som sa tesila ze konecne to ide von, no ale uz to trva tyzden, a malej stale tecu sople.
Je to normalne, ako dlho jej ho mam davat?
dakujam za rady

zuzula20
22. jún 2009

Ups, som si len teraz vsimla ze som trochu v inej teme co sa tyka veku dietata, ale snad mi niekto poradi.

ukana
22. jún 2009

zuzula, viac ako jednu flasku mucosolvanu by som jej nedavala.........skus take babske recepty, naparit nad slanou vodou a pod............na alergologiu sa pytaj, tie hlieny mozu byt z alergie na nieco, nedavaj mlieko, lebo zahlienuje.............

renca3
22. jún 2009

vytahovat sopliky. lebo ked zatekaju, drazdi to na kasel.

edita33
22. jún 2009

chlapci ked kaslu tak mam osveceny sirup stoptusin,calcium,,,,,kamoska mi este poradila sirup paxaladin,,to je na velky dunivy kasel,,,nepoznam to ,,,ale ked budu najblizsie chory skusime,,

lgjj1
22. jún 2009

skús solmucol, existuje aj sirup, ten deti veľmi nechcú, skôr uvítajú v prášku - rozpúšťa sa to v trochu čaju

zuzula20
23. jún 2009

Dakujem baby za rady,
na tu alergologiu pojdeme ked jej to bude este nejaky cas pretrvavat, ale manzel je alergik, tak sa bojim ze asi aj ella bude.
Mlieko jej este nedavam, ani mliecne vyrobky, ale stale este kojim. Ale do nosa jej kvapkam slany roztok.
Zatial teda nechcem skusat ine sirupy ked sme uz zacali s mucosolvanom, ale vdaka za typy, do buducna sa zidu.
Len neviem ako dlho jej ten sirup mozem davat, v letaciku pisu 14 dni, len sa mi to zda dlho. Uz tyzden ho berie ale moc sa mi nevidi, ze by to bolo lepsie.