Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

violetka1
15. apr 2008

Tak to neviem- mam mensie dieta..a sni by som isto sla k lekarovi..tri dni je tak akurat- ak vsak pracujes, je to zase o tom istom- ako to urobit, aby som bola v praci aj na OCR..My sme mali len Sinupret- a to je na prirodnej baze..A co tak Mucosolvan Junior?

pacna
15. apr 2008

my sme mali Mucoplant-skorocelovy a pomohol. 🙂

bora8
autor
15. apr 2008

no práve mu dávam olejový zábal, ke´d to nepomôže tak s ním zajtra zostanem doma....

junovka
15. apr 2008

skus Hedelix, aleb od Boironu Stodal 😉

felixa
15. apr 2008

Tiez mam dobre skusenosti s Mucosolvanom - velmi dobre uvolnuje hlieny. Sinupret pozivam sucasne, len v inom case, je na "roztiahnutie priedusiek", ale naraz len velmi male mnozstvo, zda sa mi velmi silny. A na zaciatku kasla davam Hedelix (ten mozu aj tehotne), pokym je to slaby kasel.

mimikyky
15. apr 2008

môj malý, dvojročný mal príšerný kašeľ, a pomohol mu calciový sirup, a teraz ho berie aj dcérka, a ani sme nešli k doktorke, zlepšilo sa to,
a ak vykašliava, má ten kašeľ vlhký, môžeš bez problémov pridať solmucol, alebo mucosolvan na vykašľanie hlienikov
a keď som bola malá, tiež mi naši džgali hnusné calciové ampulky piť,to jediné pomáhalo na neutíchajúci kašeľ

držím palce 😉

tilly
15. apr 2008

mucosolvan, hedelix, kalciový sirup, stodal 😀
toto zaberá u nás
a ešte echinaceu, keď to vyzerá, že na neho niečo lezie 😉

riusik
15. apr 2008

ahoj, nemam sice osobnu skusenost, ale dnes mi otec troch deti daval tip ako na kasel: roztlacit cesnak 4-5 strucikov, zmiesat s bravcocou mastou a natriet na chodidla, najma na paty, zaviazat a nechat celu noc. jasne, ze je z toho smrad, ale zarucoval 100% uspesnost. udajne je to nejaky stary tusim tibetsky recept... mozno to stoji za pokus.

riusik
15. apr 2008

a este jeden recept na domaci sirup: olivovy olej, citronova stava, med - vsetko v rovnakom pomere. a toto dokonca celkom dobre chuti...

viliam
15. apr 2008

poradila by som asi len toľko, aby ste zašli k lekárovi a nechali synovi urobiť vyšetrenie krvi, z ktorej je možné zistiť, či sa jedná o zápalovú aktivitu, alebo ide o nejakú minulú nedoliečenú chorobu. Moja dcéra začala z ničoho nič kašľať, vôbec nemala teploty, len strašný kašeľ, po komplexnom vyšetrení sa zistilo, že má v tele zvyšky mikoplazmy/nedoliečená choroba/, teraz užíva inhalátor SEREDITE - kašeľ úplne ustúpil.

natana
15. apr 2008

ja ti tiež musim poradit radšej navštiviť lekara, lebo moja staršia mala už dvkrát zápal pluc a bez teploty. a čo sa týka tých sirupov, nam tie čo su na čisto prirodnej báze nikdy nezabrali. na vlhky kašel možem odporučiť, mucosolvan, solmucol, a spiropent (ale temn je len na recept) a na suchy kasel sinecid, alebo robitusin a calciový nam zabera ked je zachripnutá

bora8
autor
16. apr 2008

ďakujem kočky, zatiaľ zabral ten olejový zábal a poobede s ním idem k lekárke, on skoro vôbec nebýva chorý.... toto je prvý krát po roku čo mi kašle tak s tým nemám moc skúseností - ešte raz ďakujem

ukana
16. apr 2008

domaci recept: na kolieska nakrajat citron, cibulu, dat do flase a zaliat medom. za 2-3 hodinky to pusti stavu a tu davame detom aj kazdu hodinu velku lyzicu. 🙂

riusik
16. apr 2008

samozrejme, ze treba ist k lekarovi, aby to nebol skryty zapal pluc alebo nejaka ina pliaga, to snad ani netreba zdoraznovat... ale ak by to nebolo nic take vzne, tak by som najskor skusala nieco na prirodnom zaklade...

ukana
16. apr 2008

riusik, to znie zaujimavo ten recept s cesnakom 😕 , uz si to skusala? zeby som spravila z mojho maleho pokusneho kralika 😀 ?

dadulka19
16. apr 2008

u nás je jednotka Hedelix 😉

maryn
16. apr 2008

aj u nas je na 1. mieste Hedelix a este Stodal 😉

dadulka19
16. apr 2008

a ešte nám na kašel zaberá mentolová mastička na hrudníček a medzi lopatky 😉

leva
16. apr 2008

Ja tiez davam hedelix,ked ju moc driape na kasel kvapky ditustat.

lucinda7
17. apr 2008

no ono záleží aký ten kašel je.... 😵
na vlhký/ak má čo vykašliavať a je zahlienený/ tak bud MUCOSOLVAN alebo MUCOPLANT alebo MUCONASAL,prípadne AMBROBENE 😵
tie všetky sú na vykašlievanie 😔

na suchý a neutichajúci je dobrý nový sirup STOPTUSSIn 😵

ukana
18. apr 2008

lucinda, mas pravdu, na suchy kasel je este ROBITUSSIN, ten tlmi kasel 🙂
Hedelix je v podstate tiez na vlhky kasel 😉
Stodal( homeopatikum) je na oba druhy kasla....

julia225
23. apr 2008

solmucol!!! 🙂

abetka
23. apr 2008

Ja som velmi spokojna so stodalom.Vyborny a mozu ho aj male deticky

dannynka
20. dec 2008

hojte,chcela by som sa spytat,dcerka uz par dni sopli,a hlieny jej zatekaju a s toho ju drhne a kasle aj zo spania,neviete poradit ktory sirup je dobry na vykaslanie hlienov?

renca3
21. dec 2008

my pouzivame Mucosolvan. ale je ich na trhu plno. ved ich tu aj popisai dost.
a este dobry je Solmucol, ale ten je na recep myslim.

denka1
22. feb 2009

Ahojte,chcem sa opytat,ci je mozne kombinovat Sirup Sdodal s napr.Robitusinom.Pretoze potrebujem kasel aj utisit a ten je na utisenie.Ma niekto skusenosti so sirupom Solmucol?Syn ma neutisujuci kasel.Kasle ,aj ked spinka.Ma 3 roky.kasel vobec nie je hlienovy,skor drazdivy a sem tam sa mu podari trosku vykaslat,inac vobec.Dakujem ☹

hasleerka
22. feb 2009

denka najlepšie ked zavoláš vašej dr. alebo v lekárni ti poradia ... my sme nedávno mali vlhky kašel, tak som to zavolala dr. a hned mi odporučila ambrobene a po 4dnoch sme nevedeli čo je kašel

rohacka
23. feb 2009

Ahojte, neviete niektora poradit? Obidve deti mi beru Sinupret, lebo mali hroznu nadchu, teraz je to lepsie, hlieny vytekaju, daju sa odsat alebo vyfukat. Horsie je, ze Kubko mi zacal kaslat a ja neviem, ci mam zrusit Sinupret a zacat davat nejaky sirup proti kaslu. Stale mi nie je jasne, ako je to s mukolytikami a expectoranciami. Sinupret je mukolytikum, tak nechcem len pridat expectorans, lebo to by nerobilo dobrotu. Viete mi to niektora vysvetlit princip jedneho a druheho. A ako je to s kombinovanim ludovych liekov - napr. sirup z cibule je vlastne expectorans, ak to dobre chapem. Ak tomu niektora rozumiete, poucte ma prosim, lebo som z toho jelen 🙂 .

ukana
23. feb 2009

rohacka odpisujem zo slovnika: expektrancie-lieky ulahcujuce vykaslivanie t.j odstranovanie hlienov tvorenych v dych organoch najc.prieduskach, rozlisuju sa SEKRETOLYTIKA (mukolytika)( zrieduju hlieny) a SEKRETOMOTORIKA( podporuju vykasliavanie a odstranovanie hlienov) Expektorancie sa v podstate vo vatsine stotoznuju s mukolytikami.

este su potom antitussika: lieky tlmiace kasel...kasel suchy...niekedy sa kombinuju s mukolytikami, aby sa hlien nezadrziaval v dych.organoch.....davaju sa zvacsa na noc....

ukana
23. feb 2009

takze sinupret vlastne dobre uzivate , ak mal sopliky a tie mu zatiekli, tak ich rozpusti a maly ich lahsie vykasle 🙂 ...za par dni mu to prejde ...myslim, ze mu kludne mozes dat ten cibulovy sirup k tomu.. 😉