Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

31zuzi
8. feb 2013

aj cibula s medom môže byť

silvuskaa
12. feb 2013

viete mi poradit ci mozem kombinovat kalcium s nejakym sirupom na kasel? maly ma suchy kasel, az ho napina a slzicky mu idu do oci.....berieme aj atb na zapalene hrdlo, ale neviem co mozem s cim kombinovat 😒

alenata
12. feb 2013

@silvuskaa Skús kalcium a pneumolysin - to by mohlo pomôcť. Prajem rýchle uzdravenie 🙂

silvuskaa
12. feb 2013

@alenata dakujem za radu 🙂

dagmarka
28. feb 2013

dobry večer moja mala nejako neustale kašle hlavne ak cití dym myslím že jej to určite vadí tak sa takymto spoločnostiam aj vyhybame. rada by som vedela či jej možem proti kašlu podavat Nurofen

sendy182
28. feb 2013

@dagmarka 🙂 nie...........kašle ako sucho? alebo odkašliava?.............fajčí sa pri nej?........ 😉

babulka2
24. sep 2013

Moj syncek ma uz treti tyzden taky vlhky kasel a doktorka mi dala najprv Prospan a teraz Zenaro. Vobec to nezabralo doteraz nemal sopliky a teraz sa mu spustili. Uz som zufala,lebo vraj, ked to neprejde ma posle do nemocnice aby mu tahali krcne mandle,,, Co by ste mi poradili?

asma
27. sep 2013

ahoj baby mala ma sopliky uz druhy den teraz mi zacala kaslat... myslim ze jej zatekaju do krku... sirup ktory odporucite hedelix alebo stodal?
mala ma dva roky?

stanislavao
23. dec 2013

mamicky, prosim o radu. spravila som synovi sirup na kasel - cibula a citron na platky a zalievane medom. prosim, viete mi poradit kde a kolko sa da skladovat takyto sirup? dakujem.

lucifer5001
9. apr 2014

chcem sa spitat aby mozem dat 3 mesacnemu syncekovy syrup proti kaslu?

jarkaleskova
10. apr 2014

Zavisi od toho,o aky kasel ide,ci suchy drazdivy,kde sa podavaju antitusika alebo hlienovity,kde sa podava expektoranc,alebo skus nieco bylinkove,v lekarni ti poradia,ale s 3mes.babom by som navstivila doktora,aby popocuval dychanie

lenkavorcakova
18. jún 2014

Mamicky na kasel zabera aj majorankovy caj urcite davat aj sirup ale pit cajik.aj cajik s podbielu aj skorocelu...odporucam...len treba ist do prirody a nazbierat si..

bejanka14
18. jún 2014

Žienky , super kvapky KALOBA ,môžu ich aj tehotné aj malinké detičky ,syn je alergik ,takže sa na neho nalepí každý bacil a tie kvapky ho zachránili x-krát od atb a posilňuje aj imunitu dýchacích ciest.
A tiež môžete skúsiť čaj zo Slezu maurského - kvetu, do 2-3 dní bolo po kašli.

petra_pe_petra
23. júl 2014

Ahoj, vyskusaj sirup od Vincentky. Posobi priaznivo na dychacie cesty, zmiernuje kasel a ma antioxidacne ucinky. Perfektne chuti, aj tvoj maly si ho urcite hned oblubi 🙂 (sirup je pre deti od troch rokov)

Prikladam aj foto, lebo sirupov je vela. Dufam, ze pomoze 🙂

proudbride
28. júl 2014

@beruska.zuzanka v lekarni sa nepredava, ale expeduje sa. a nebola to slecna, ale magistra alebo doktorka farmacie, co znamena, ze sakra dobre vie, co hovori. A co je najdolezitejsie, s calcium chloratum mala pravdu.

petra_pe_petra
19. sep 2014

Vincentka - sirup so skorocelom a materinou duskou, od 3 rokov
http://www.vincentka.cz/cs/produkty/vincentka-s...

martakyselka
8. okt 2014

ja som dávala dcére stopkašeľ sirup pre deti z lekárne, chutil jej a hlavne jej pomáhal 🙂

monkabr
8. okt 2014

@martakyselka Stopkasel moze pomoct, ale nechapem, ako moze liek pre deti obsahovat toto
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E211

martakyselka
13. nov 2014

@monkabr Kebyže mám riešiť zloženie každého jedného sirupu, lieku, potraviny a drogérie nerobím nič iné iba sedím za PC. Kebyže by to bolo škodlivé, asi by to nebolo schválené a v predaji. A dcére to nedávam každý deň, iba keď ma kašeľ takže jej to neublíži. Keď ten sirup doteraz nikomu neublížil tak to absolútne neriešim. Ak si si nevšimla pozri sa kde všade sa ten benzoán ešte pridáva. Sú iné svinstvá, ktoré sa pridávajú do detských výrobkov. PS: študovala si niekedy zloženie sunarov a umelých mliek? ;)

maca283
13. nov 2014

My pouzivame tanen sirup je to prirodný produkt Od firmy Just WWW.JUST.SK

veonli
22. nov 2014

ahojte,mala mi kasle vyse tyzdna taky vlhky kasel,odkasliavala,lenze posledne 2dni ju strasne drazdi v noci aj cez den,ma predpisany erdomed,viem ze kvapky na drazdivy kasel sa nesmu s tymi na vykasliavanie kombinovat,ale neviem co jej davat,pokracovat v erdomede ci nasadit stoptusin,nespi mi preto co ju stale budi

lussii19
9. máj 2015

Ahojte, malej (3.5r. )sa zacala rozbiehat laryngitida (chrcala), boli sme na pohotovosti v utorok vecer, dala nam Dr. kalciovy sirup a odporucila v stredu rano zajst k nasej obvodnej, ta nam k tomu dala este fenistilove kvapky, ale odvtedy mala silno, vlhko kasle a nejak neprechadza. Mozem jej k tomu pridat nieco na vykasliavanie napr. Mucosolvan junior?

iweta1her
30. okt 2015

dcéra hneď ako začne kašlať jej dám detský stopkašeľ sirup a ešte sa nestalo aby sa jej kašel natoľko zhoršil aby sme museli ísť k lekárke, pomaly jej ustupuje až úplne zmizne

sona2803
4. jan 2016

Ahoj chcem sa opýtať.Syn 6r bol zachrypnuty dávala som mu kalciovy sirup na 3den 🆗 ale máme kašeľ najskôr suchý dávala som Robitusin a teraz má vlhký kašeľ tak dávam Skorocelovy.Teraz sa mi zdá že znova