Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

kaja73
22. okt 2011

@beruska.zuzanka Za 2m ma 2 roky-takže ja osobne by som davala to davkovanie pre 2 rocnych.
Kedže sa može uživat od roka,tak sa nemusis bat.
Tych 5ml naraz kludne daj,ale možno to daj 3 krat za den ,nie 4 krat.
A v pondelok sa spytaj detskej 😉
A nezabudni na C vitamin. 😉

katkaromi
22. okt 2011

@beruska.zuzanka
Mne sa najviac pozdáva sirup Prospan, možno to tu už niekto spomínal. Je to brečtanový sirupček na odkašlanie. A je fakt super, lebo fakt pár minút po tom, čo ho dám deťom viditeľne zaberá. A čo je super, že im veľmi chutí, na rozdiel od niektorých iných. Aj malému synčekovi, ktorý liečiky nerád papá, toto má rád.

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@sorciera24 ahoj, no, kalciový sirup som pýtala a slečna v lekárni, že to nie je na suchý kašeľ, že to je na stratu hlasu....
akože som ja trubka, som sa nechala zblbnúť od nejakej, čo ani netuší, čo predáva.... ach jaj 🙄

kaja73
22. okt 2011

@beruska.zuzanka Zle som napisala-nedavala by som ho každe 4 h,ale možno každych 6h,no tu davku -5ml-by som nemenila. 😉

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@kaja73 no ok, tak o 4 hodinky jej dám tých 5ml a potom večer pred spaním a v pondelok sme zas u detskej... ach jaj... ďakujem 😉

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@katkaromi vďaka za tip 😉
uvidím ako zaberie tento zázrak a poradím sa s lekárkou v pondelok

sorciera24
22. okt 2011

@beruska.zuzanka je to aj na stratu hlasu, ael aj na kasel....ved my ako deti sme uzivali jedine ten.....a zaberal, vtedy neboli nijake mucosolvany a pod. ....ktore aj tak amm pocit nefunguju 😒

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@sorciera24 no, veď presne... ja som ho ako tehu užívala... veď ako vravím, nechala som sa oblbnúť "odborníčkou" 😝 🙄

katka3012
23. okt 2011

Mucosolvan 😉 je ich na trhu velmi vela, a dakedy je fakt tazke si vybrat 😕

monika77
23. okt 2011

ahojte kočky,,,poraďte mi prosím,,,môj 2,5 ročný drobec už týždeň soplí a kašle,,,soplík na ústupe, doteraz som mu vysávala soplíky no teraz už nie, ani nie je čo vytihnuť,,,ale kašeľ má z tých spúšťajúcich soplíkov,,,týždeň som dávala Stodal a od včera Sinupret, ktorý je presne písaný a odporúčaný na hlienistý kašeľ,,,teraz neviem či mám ísť pre istotu zajtra k lekárke, bo teploty nemal alebo ešte pár dní počkať,,,inak kašeľ je občas taký že ho až napne

danielik79
23. okt 2011

@monika77 ahoj ja by dala k tomu sinupretu ešte aj kalciový sirup a samozrejme aj zvýšila dávku vitamínu C ako písala tu už @kaja73 k dr by ešte počkala a do nošteka by dávala qixx alebo libenar

monika77
23. okt 2011

@danielik79 nie je lepší na rozpúšťanie hlienov Mucosolvan? Treba aj časovo kombinovať, či môžem dať naraz so Sinupretom?

luba142
23. okt 2011

@monika77 moja mala tiez pred mesiacom soplila, davala som jej Sinupret, to mas aj na kasel, a do nosa som davala quixx a detsky olynth( pred spanim)...inak na kasel mam aj Mucosolvan Junior osvedceny 😉
Ak chces kombinpovat sinupret a mucosolvan, tak tam aspon 2 hodky daj odstup

luba142
23. okt 2011

@beruska.zuzanka na kasel je super mucosolvan junior

danielik79
23. okt 2011

@monika77 ja mám na mojich odskúšané že kombinovať dva sirupy na kašel nieje až tak dobré .Ťažko povedať že ktorý sirup je lepší na každého zabere inakší ja napr pri mojej maléj 3bábike nemôžem použiť hoci čo lebo má alergiu na skorocel a dobre jéj zaberá len Thymomel alebo ten Sinupret .Ten Sinupret ktorý ti užíva teraz môžeš podať naraz s calciovým sirupom to je len vápnik a s tým môžeš podať aj C-čko

lubikan
23. okt 2011

baby a neskusali ste davat ten homeopaticky?Neviem ako sa vola??

no s tymi sirupmi mam pocit,ze to je len taky slaby odvar ako vyzivovy doplnok..ja som vzdy aj s najslabsim kaslom musela utekat k Dr...lebo sirupy nikdy nezaberali 😖

danielik79
23. okt 2011

@lubikan no tých sirupou som ja vyskúšala už mnoho od hedelixu,prospanu ,stodalu a pri nábehu na astmu samo že máloktorý zabere bez flixotidu a ventolinu

agaven
23. okt 2011

calciu sa dava najviac 3 dni viac nie a na vecer koli hlasivkam a zapuchnutia hrdla..tak isto sa dava aj fenistil koli tomu..ale ak stale kasle dava a dobry he stoptusin tiez 7 dni ak kasel stale tak davat sirup..ja som skusala aj colderx nic ma mentolovu chut a po 7 dnoch nic kaslala stale teraz ma muccosolvan a zacina pekne vykaslavat ..skor už pri nom ostanem..ambrobene ma rovnake zlozenie ako stoptusin a pleumolysin..to je skoda pri stoptusine kupovat..ambrobenen zase iba na noc...pri hroznom kasli a nabehu na zapal pluc zabera ventolin ale len na predpis je dobry je aj trifeed ale tiez na predpis je...teba inak bud lekar alebo lekaren a tak vam poradia..

agaven
23. okt 2011

homeopatiak nam zabral iba stodal...ine nie..tie gilicky po jazyk nic kachrala dalej..a caje cierny casj s citronom..rumancekovy.sipkovy a ine..

bea13
23. okt 2011

ja som objavila Grintuss pediatric - sirup na baze byliniek, takze homeopatikum, zabral skoro hned po tom, co sme vybrali celu flasticku Muccosolvanu, ktory nezaberal.... vyskusali sme uz i pre dospelych a neviem si ho vynachvalit, samozrejme ako kazde homeopatikum treba ho nasadit hned po prvych priznakoch inak straca ucinok

nana14
13. nov 2011

ahojte chcem sa spytat moj syn je od zaciatku septembra stale chory dostane soplik potom mu to stecie na priedusky a kasle pred tyzdnom mal aj laringitidovy kasel doktorka mu dala calciove ampulky, pleumolysin, zodac a solmucol a ked dobral lieky tri dni dobre a teraz zase sopliky a mokry kasel a to chodime von len ked svieti slniecko uz som z toho chora... ☹

exupery
13. nov 2011

Ja som malej nasadila na suchy kasel-len v noci ju drhlo,prekonali sme pred par tyzdnami zapal priedusiek,sirup BRONCHICUM,a myslim,ze uz zaberaju-dnesna noc uplne bez kasla,tak uvidim...

exupery
13. nov 2011

@nana14 Ja som malej nasadila na suchy kasel-len v noci ju drhlo,prekonali sme pred par tyzdnami zapal priedusiek,sirup BRONCHICUM,a myslim,ze uz zaberaju-dnesna noc uplne bez kasla,tak uvidim...

nana14
13. nov 2011

No zacala som mu davat to iste co pred tyzdnom doktorka lebo on ma hned ten kasel mokry ale mne pride niekedy az taky bolestivy ale na antibiotika to nikdy nebolo doktorka ich nerada predpisuje vzdy zoberie krv z palceka ale aby sa mu to stale takto vracalo 😒 a ten bronchicum je na suchy kasel?

zuzulienocka3
14. nov 2011

@sorciera24
prosim vas, ako treba ten calciovy sirup davkovat, mam 3 rocnu dceru.

sorciera24
14. nov 2011

@zuzulienocka3 ved to mas na nom napisane, deti od 1-6 rokov...1lyzicku denne..ak neurci lekar inak...

zuzulienocka3
14. nov 2011

@sorciera24
ano, ale to davkovanie je v tom pripade, ked detom chyba vapnik. myslela som, ze pri kasli je ine, na letaku sa to vobec neuvadza.. 🙂

sorciera24
14. nov 2011

@zuzulienocka3 popravde ja som davala rano a vecer lyzicku a preslo to hned....jedine, co mu na kasel zabralo...a mne tiez;)

deamonds
15. dec 2011

solmucok v kombinácii sinupret ak ma aj soplíky a zateka jej do hrdla. je to super mojmu malemu to vždy zaberie a sinupret aj zabranuje aby mu to sadlo na priedušky a predchádzaš zeleným soplíkom. pokial to samozrejme hned ako zistiš priznaky nasadíš.

katka3012
21. dec 2011

aj hedelix je velmi dobry 😉