Sirup Ulcogant pri refluxe. Aké máte skúsenosti?

martina46
16. máj 2008

Zakladám túto zvláš tému, nechcela by som, aby sa to zahovorilo v téme o refluxe.
Dostali sme od doktorky odporučenie na Ulcogant, je to podľa mňa posledná šanca pre nás. Už som zbierala pomoc v rôznych témach, náš problém so skrytým refluxom dosiahol takých rozmerov, že malá sa nenaje ináč ako v spánku.
Napíšte prosím svoje skúsenosti s týmto sirupom, zaujímalo by ma zvlášť, ako rychlo zabral, koľko ste ho užívali, akým spôsobom a ako sa prejavoval problém vášho bábätka, že ste sa rozhodli vyskúšať tento liek.

veverica
29. máj 2008

ano uplne presne tak za pol hodinku presne na minutu 😝

veverica
29. máj 2008

no tak to daj urcite vedit co vam budu robit som velmi zvedava. My sme mali ist tiez do nemocky na laktozove testy a dostali sme herpanginu takze z toho nic nebolo, ale zmenili nam mlieko tak apon nieco aj ked neviem ci to k niecomu bolo dobre 😖

martina46
autor
29. máj 2008

Tak gratulujem 🙂
A nevieš ako prebiehajú tie laktózové testy?

martina46
autor
30. máj 2008

tak do nemocky teraz nejdeme, najblizsi mozny termin prijatia mame 17.6.
doktorka mi este poradila, ze ju mam prestat takto v spanku krmit, ze mozno je to naozaj reakcia na prekrmenie, tak jej mam dat menej casto. ze jednej jej znamej jedlo dieta v 4 mesiacoch 3x denne 😀

bibi4
7. sep 2008

Ahojte,je to sice uz par mesiacov, čo tu prebehla diskusia o tichom refluxe a používaní Ulcogantu. Mám 5 mesačného synčeka a asi pred mesiacom začal vo väčšej miere zvrackať a nastal nekonečný kolotoč: kojenie-zvrackanie-kojenie....všetky príznaky poukazovali na tichy reflux. takze som zacala patrat co s tym a dostala som sa k Ulcogantu. Kúpili sme ho, ale aj tak som este tyzden skusala polohovanie. aj pri dojceni som mu nadvihla hlavicku(dojcim ho po leziacky), matrac v postielke sme nadvihli aj v kociariku bol trosku vyssie. po tyzdni to preslo. polohovali sme dalej a priznaky sa uplne vytratili. Ulcogant nam ostal nepouzity, tak ak by mal niekot zaujem, nech mi da vediet na mail.

pappo
7. sep 2008

nam to velmi pomohlo 🙂

veronikahel
3. okt 2008

ahojte! máme úplne nový, neotvorený ulcogant. kupili sme ho v čechách a nakoniec sme ho nepoužili, lebo malý začal papať tuhú stravu a už nevrackal. tak, ak by mal niekto záujem predáme ho...

victory881
22. aug 2010

caute baby kolko je prosim vas 0,5 ml v kvapkach???v odmerkach tolko nieje a bojim sa ze by som mohla maluu predavkovat...prosiim poradte.dakujeem 😉

lili_a_mimi
22. aug 2010

@victory881 Tak to je tazke povedat, lebo kazda kvapalina je rozdielne husta... 😒 Ale skus kupit nejaky ten panadol sirupcek alebo nieco ine a tam bude taky davkovac, ze aj na 0,5ml. Alebo este lepsie kupit si malu injekcnu striekacku 1ml alebo 2ml - ta je potom ciachovana po 0,1-0,2ml 😉

bubinko83
29. aug 2013

@tigri smiem sa spytat ako sa prejavuje ten skryty reflux? ako sa lieči ?