Sivé fľaky na zuboch. Môžu byť spôsobené Maltoferom?

niki285
11. jan 2009

Este nam len zacali rast zubky a uz som zbadala na nich sive fliaciky. Neviete co to sposobuje? Mala berie maltofer, lebo ma malo zeleza. Moze to byt tym? Ked ho vysadime tak to zmizne? nestretli ste sa s niecim takym?

junovka
11. jan 2009

moze to byt tym.Uzivaj Elmex pastu.Krasne to vybieli zubky 😉

niki285
autor
11. jan 2009

mala ma len 7 mesiacov a nevie vyplut pastu. Ja jej cistim len kefkou bez pasty.

junovka
11. jan 2009

moja ma 19 mesiacov a nevie ju vyplut tiez 😉 Na paste je napisane, ze je vhodna od 6 mesiacov.Daj si na kefku malilinko pastcky a tak skus.Ten kusok co prehltne ....nic sa jej nestane.Proste, len aby bol naznak pasty 😉

niki285
autor
11. jan 2009

Dakujem za radu, vyskusam. Ja som jej vysadila ten maltofer, ved jej neznicim zuby. Aj tak mame kvoli nemu len problemy.

luciauk
11. jan 2009

pasty do 2 rokov obsahuju strasne malo fluoru alebo vobec, preto lebo sa predpoklada, ze to take male dieta nevie vyplut. starsie deti maju uz viac fluoru, preto ju treba vyplut.

niki, pasta ti v tomto nepomoze. pohovor si s lekarkou, ci je ten pripravok este potrebny. aj moja dcera jedla zelezo a potom sme kvoli zubkom vysadili. skoc za zubarkou. myslim, ze sive fliaciky nie su nebezpecne, ale biele ano. tie su predzvestou kazu

3558
11. jan 2009

ja poznam jeden pripad, ale chlapec ma dva roky a ma zubky cele hnede a dopraskane. a predstavte si ze to ma z kakaa. takze ked moj bude vacsi, tak len mliecko a ziadne kakavko 😉

luciauk
11. jan 2009

zuzi, ja poznám takých prípadov desiatky a jeden chlapček kvôli kakau trpel dokonca nespavosťou, lebo aj to obsahuje kofein. chudáčik - závisláčik. museli ho odnaučiť a potom už spinkal ako sa patrí 🙂