Sú lepšie probiotiká Nutrolin alebo Dophilus?

katka13122
17. dec 2007

co je lepsie infants dophilus alebo nutrolin???

rainee
9. mar 2010

tak potom ako comfort, na koliky 😉 diky.

ockovelasky
9. mar 2010

za málo, aj tak som netrafila.. 😀 😀

mamusia
9. mar 2010

Ockovelasky,

my mame tiez koliky a mala papala najprv Nutrilon, potom Nutrilon Comfort( po tom to bolo este horsie), tak som skusila Sunar,bo som citala,ze je lahsie stravitelny a bolo lepsie, no naposledy nam dokyna predpisala Bebu Sensitive a sa to tym este zhorsilo...tak som znovu dala Sunar, ten jej robi najlepsie a nechcem uz menit.

Skusala som aj Biogaiu, bolo dobre vtedy,co sa tyka stolice a teraz sa to nejak pokazilo,ma v kazdej plienke a taku vodovu s kyslim zapachom. Uvidim este tych par dni,ze ako nam zaberie Infant D.

ockovelasky
10. mar 2010

mamusia, každému bábätku sadne iné mliečko, ak vám robí dobré Sunar, tak ho dávaj.. Hádam vám zaberie aj ten Infant D... Do tretieho mesiaca bábätká sa vyvíja tráviaci trakt a potom by už bábo nemalo mať také problémy ako v prvým troch mesiacoch.. U nás to platilo, po skončení tretieho mesiaca, ako keby niekto mávol zázračným prútikom a koliky, zápchy či hnačky (dennodenne) pominuli..
Teraz máme problémy už len keď mu idú zúbky alebo pri ATB.. Držím vám palce.. 😉 😉 😉

zivika
29. apr 2011

ahojte, ozivujem temu 🙂 chcem sa opytat, myslite, ze probiotika mozu pomoct na bolave brusko?? v podstate neviem, ze kde je problem, maly sa vykaka bez pomoci, aj ked posledne dva tyzdne kakame tak raz za tri, styri dni a co sa vetrikov tyka, aj tie mame...ale vzdy asi v polke papania maly ocervenie, cely sa napne, tlaci a zacne plakat a je po papani ☹ tak neviem, ze ci nevyskusat nejake probiotika...sme na nutrilone 1 a do kazdej flasticky pridavam espumisan tak cca 10kvapiek...nemate niektora skusenosti s niecim takymto?? dakujem

babu9
29. apr 2011

@zivika ahoj my sme nemali problém s bruškom ale s kakaním, niekedy nekakal aj päť dní, tak nám doktorka odporučila probiotika Dophilus a môžem povedať, že nemáme problém sa vykakať každý deň, niekedy síce až na druhý ale v poho 😉 ....tiež sme mali mliečko nutrilon a papali sme ho do roka, mali sme HA-čkový..teraz už máme Hami. Tieto probio sú aj na kakanie, na bolenie bruška a dajú sa používať už od narodenia...je ich viacej druhov my máme na vek 0-5 rokov a užívame ich dodnes.

usiko
1. máj 2011

no, baby, ja len na margo probiotik...pokial nie je urcene na obale,kolko milionov/miliard probiotickych bakterii je v jednej davke, tak probiotika su nanic......pretoze je to potom len blizsie nedefinovatelny sirup/kvapky/prasok , kde sa moze vyskytnut take mnozstvo bakkterii, ze su vam totalne zbytocne......priklad: BioGaia...sme mali,vobec nic sa nedialo, proste tam v jednej davke neviete, kolko davate......dali sme probiotika zo zahranicia, a uz bolo vidno na stolici, ze je maksia, nezapacha tak /take iste jedlo sme papali aj pocas prvych a pocas druhych probiotik/...takze tie funguju......infants dophilus ma , aj ked slabu potenciu, myslim, ze 500 milionov bakterii v jednej odmerke...infants dophilus plus je uz lepsi, tam je to na miliardy, ale ja osobne ho neviem nikde dostat...a ostatne, je strasne drahy.....ako u nas vsetky doplnky,ved ludia kupia vsetko,hlavne pre deti 🙂

Inak, dcerka nikdy nemala problem s kakanim, kaka 2-4 krat denne, ide o to, ze ta stolica je ina......po dobrych probiotikach

minule som bola v lekarni a pytala si KVALITNE probiotika s vysokou potenciou a viete co mi lekarnicka povedala? ze najnovsie /boli na seminari platenom farmaceutickymi firmami/ nie je dolezite KOLKO miliard bakterii to obsahuje,ale AKE KOMBINACIE to obsahuje 🙂 tak smiesne, nejdu im na odbyt nizkokvalitne probiotika s nizkou potenciou, tak treba zmenit kriteriia uzitocnosti....aby sa zacali dobre predavat aj tieo ktore nie je zaujem......inak,nechcem rypat, ale na nazor sa treba opytat niekoho,kto nie je nikym plateny a je odbornik....tym nemyslim seba, ani nahodou...ja vam len chcem usetrit peniazky za nieco,co je mozno zbytocne.... 🙂

renusska
13. nov 2011

ahojte mam skoro 2mesačneho synčeka je na UM papa bebu a mame problemy s kakaním kaka asi každý druhý až tretí den a to mu pomaham.pili sme harmančekový čaj ale nič.rozmýšlam nad infant D že by som skusila ale nebude to potom potrebovať stale?chcem aby sa vykakal sam 🙂

matja
8. apr 2013

@usiko - a ktore su teda podla teba kvalitne? Mozes poradit?

usiko
8. apr 2013

@matja Nutrolin, tam by som chcela vidiet ten zoznam pridavnych latok, ktore v tom vsetky su, a tiez, aky je ten sirup stabilny, teda v case plneneia tam boli 4 miliardy bakterii v 5 ml,ale v case uzivaniauz ich tolko nie je......my mamet teraz Biopron kvapky, tie su pomerne stabilne, zmiesas s olejoma musis drzat v chladnicke.....a este mi odporucila pediatricka Actibax, tiez su silne....a stabilne.......obe kvapky maju miliardu probiotickych bakterii v jednej davke.....teda su 10x silnejsie ako biogaia.....

usiko
8. apr 2013

@matja jaj a kvalitne? zabudla som....pri dnesnom trende farmaceutickeho priemyslu, pri ich praktikach a nenazranosti, kvalitne nie su ani jedne, tu si treba vyberat medzu absolutnym shitom a kvalitnejsim produktom.......farmaceuticky priemysel ti nevyrobi probiotika, ktore ti staci brat par tyzdnov a si ok, to by ich vela nepredali...vyrabaju sa take,ktore musis brat dlhodobo, aby ti vobec trochu zabrali....dalsia vec, stabilita bakterii v probiotikach je velmi diskutabilna, firmy co ich vyrabaju informacie o tom, kolko tychto bakterii realne v case podavania do tela dostaneme, a kolko sa realne dostanu tam kam patria, jednoducho nezverejnuju...takze o kvalite by som tu asi velmi nehovorila......

matja
8. apr 2013
usiko
8. apr 2013

@matja no, podla toho, co tam pisu, su fajn, aj su silne, aj ked, mohli by byt silnejsie, pocet davok je 47, teda cena je pomerne nizka, co je tiez fajn, ale nikde som sa nedocitala, ci potencia v case plnenia je tak isto silna ako potencia naprikla o rok neskor,alebo tie bakterie hynu akomuchy po dazdi, co sa deje vo vacsine probiotik🙂 takze ak je pravda to,co pisu, a ak ich das do chladnicky, a udrzia si vsetky, alebo aspon vacsiunu miliard, tak su dobre....ale ruku do ohna by som za to nedala......

Damian , ktory ma tuto stranku: http://www.badatel.sk/kpm/ by ti vedel pomoct viac......alebo uplny namakany je tento pan: http://rng.uforum.sk/ ....tento zije v USA a ma obrovsky prehlad.......Damina tusim v britanii a tiez ma prehlad......

m_ij_ka
10. aug 2013

my užívame nutrolin B

miladka88
28. nov 2014

my užívame probiotika actibax, su to lentilky, ale su aj v kvapkach

katka678
26. dec 2016

Ahoj 🙂 My sme doma dosť dlho používali dophilus bol super a pomáhal nám ale presedlali sme na biopron 9 permium, ktorý aspoň mne osobne zaberá lepšie a tiež ho používam pri antibiotikách. Keď ideme niekam na hory alebo na dovolenku vždy ho mám so sebou lebo nie len raz sa stalo, že som ho potrebovala a nemala som ho 😕 aj keď som mala žalúdočné problémy som ho použila (aj čierne uhlie používam keď už). vlastne je to taká super tabletka haha 😅 a určite sa oplatí do probiotík investovať ako bolo už hore povedané a tiež treba pozerať na to AKE kupujete babuľky. 🙂

kikina84
15. apr 2017

My práve užívame dophilus..Kúpila som ich už zo zúfalstva lebo sa dcére stále vracajú črevné virózy..Mala žalúdok úplne na ruby. Vyšetrenia má v poriadku no črevo nepracuje ako má a hladala som na nete tie najlepšie z najlepších..Sú ešte dvoje silnejšie..Tie ani v lekárňach bežné nemaju,ale dajú sa v lekárni objednať ..Ale tie jej nasadim až neskôr keď sa vymoceme z tejto virózy..