Sumamed sirup. Zaberá?

hanculka
20. aug 2008

ahojte, daval niekto už dietatu tento siirup? zaberal? dakujem 🙂

annag
20. aug 2008

sú to antibiotiká, takže pokiaľ sa nejedná o vírus, resp. je účinný na ochorenie, ktoré máte, určite zaberá. Moje deti ho znášali dobre.

katka.m
20. aug 2008

Ja ho práve dávam. Po prved dávke ho napínalo a trošku aj grcol. ďalšie už lepšie. Máme 5dňový. Má však z neho od prvej chvíle hančky (asi tak 5x denne). Dávam aj probioltiká. Teším sa, že zajtra bude posledná dávka. Ale prestali sme horúčkovať, tak asi zaberá.

asitka
23. aug 2008

no...môj syn jedine summamed zvládal....ostatné nám vygrckával....a zaberal mu neskutočne dobre....a tuším sa môže len raz, či dva krát za rok...ináč neúčinkuje....

sonoga
24. aug 2008

hanculka, ide o to, na co vam ho dali. je to sirokospektralne ATB, takze by malo zabrat na vacsinu chorob sposobeny bakteriami.

jaduska
24. aug 2008

keď ich maličká dostala prvý krát, tak zabral.... Druhý krát nezabral, musela brať ďalšie ATB 😖 Ale staršej zaberal

lara1znk
24. aug 2008

brali sme ho len raz a zabral, ziadne vedlajsie ucinky neboli

katarina1989
28. jan 2012

ja by som chcela vediet ze ci ked mala berie ten sirup sumamed ci jej mozem dat na spanie sirup promethazin ?vopred dakujem

danim
10. sep 2012

Mozem dat pri tomto ATB- summamed sirup- aj brufen alebo panadol cipky proti teplote ? ATB mame 3 dnove. Ci s tym nemate skusenost, zabudla som sa opytat dr. dik za info. Dieta ma rok a 4 mesiace.

ukana
10. sep 2012

@danim jasné, že možeš...

danim
10. sep 2012

dakujem za info, ak ma este niekto s tym skusenosti, budem rada, ak mi napisete, dakujem

katia7
11. sep 2012

od teploty urcite k tomu mozes dat tak ako ku kazdym atb 😉 my sme to mali len raz ked nam uz nic ine nezaberalo a vtedy pomohlo, myslim ze su dost silne, my sme ich teda dostali ako poslednu moznost pred nemocnicou

17tajka
15. feb 2014

moj syn ho mal predpisany, neznasal ho dobre, po troch dnoch som to vzdala, mam skor pocit ze mu viac uskodil ako pomohol

matulienab
9. jan 2015

Ahojte mamičky, viete mi poradiť? Mame sumamed sirup 30 ml, od pondelka 1xdenne 3,5 ml. Dnes je piatok a ešte tam niečo zostalo, keďže je to na dennú dávku 5ml. Má to byť na 5 dní, tak mi vravela lekárnička, lekárka mi k tomu nevravela nič. Keď sa majú antibiotiká využívať celé, mám dať synovi aj šiesty deň sirup, alebo už dnes piaty deň končíme? Ďakujem za odpoveď, ak ste boli na tom podobne.

123olinka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaberkiova
27. jan 2023

Dobrý mali ma summamet forte ma zapal prieduškiek ma 2 mes ma štím niekto skúsenosť zaberá? Ďakujem