Tymiánový sirup

tinka_9
19. feb 2018

Ahojte. Môj malý ma 1rok a už vyzerá, že soplíky aj kašeľ nám prešiel no stále chrčí, ako keby bol zahlienený. Dávali sme mucosolvan,fenistil no už to trvá dlhšie a stále to chrčanie sem tam je počuť, hlavne ráno. Čítala som že sa dá doma pripraviť tymiánový sirup. Chcela by som sa opýtať na postup a aj v akom množstve a koľkokrát za deň mu ho mám dávať. Ďakujem za odpoveď. 🙂

shades3
20. feb 2018

@tinka_9 ahojcek, no zvycajne sa domace sirupy robia z cerstvo natrhanych byliniek - ak mas tymian zasadeny v kochliku, super, ak nie, mohla by si zohnat v zahr.centrach.. natrhas, podrvis trosku, zalejes napr. medom a potom precedis. druha moznost - uvaris z neho velmi ale fakt velmi silny caj - aspon dve-tri hrste tymianu do vody, nechas dlho dlho luhovat, potom precedis, a pridas vela cukru a varis do zhustnutia 🙂 ja som tak varila skorocelovy v lete z nazbieraneho, ten z caju bol ovela lepsi a silnejsi, ten medovy nic moc, nedalo sa zbavit kuskov byliniek.. drzim palce 🙂

petrapod
20. feb 2018

Pre mňa teraz aktuálna téma lebo toto sa nám stalo minulý týždeň.nechcem strasit len upozorniť čo sa môže stať. Neviem či to môže byť dôsledok toho ale nič iné sme nejedli nemenili . Malý kaslal a chcela som mu pomôcť niečím prírodným (veď ktorá mama rada pcha do deti tu chémiu) tak som urobila čaj z tymiánu . Večer sa vyhadzal prikladám aj foto. Boli sme na pohotovosti. tam mu dali silné lieky na alergickú reakciu. Talk len toľko som chcela dávkuje pomaly s mierou. Opakujem neviem či to bol tymián ale je to možné.

xxxxxnnnnn
20. feb 2018

Ahoj, založila si dve rovnaké diskusie. Prosím prispievaj do tejto https://www.modrykonik.sk/forum/alternativna-liecba/davkovanie-tymianoveho-sirupu/