• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vigantol. Do kedy ho treba podávať?

12. apríla 2013 
nam najskor doktorka povedala do roka a teraz ze aj cez zimu, tak som zvedava co povie po zime.
21. dec 2008 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby ja si ho kupujem od zaciatku, lebo moja pani obvodna lekarka sa mi ho nejak neuracila predpisat. davam 2 kvapky do mlieka. Neviem ci to nevadi, lebo z lyzicky to nechce. Chcem ho davat do 3 rokov.
22. dec 2008 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V zime sa vraj ma davat az do 6-ho roku - cez leto do 3-ho ak dobre pamatam...nam ho bez problemov od narodenia predpisuje detska lekarka dokonca sa pravidelne pyta ci este mame... my davame 3 kvapky na lyzicku do mliecka pred spanim - nas maly ritual :slight_smile:
23. dec 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my berieme vigantol stále a do leta ho máme brať 2 kvapky v mliečku.
23. dec 2008 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, chcem sa opytat, ja som zo zaciatku davala vigantol do mlieka, ale neskôr som zistila, ze mi je pohodlnejsie do caju a davala som ho do caju. Aj Dr aj v lekarni mi povedali, ze do mlieka ale nepovedali mi tu podstatu, ze je to rozpustne len v mlieku. Ale vzdy ako som mu ho dala, hned som ho isla kojit. Mohol sa potom rozpustit, aj ked bol najskôr v caji ? Malemu inak nic neni, aj ked sme chodili do poradne a Dr mu skusala hlavicku, vzdy mal Ok.
23. dec 2008 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fifi, do mlieka preto, lebo vigantol - vitamin D - je rozpustny v tukoch (takze nielen v mlieku)... ak si hned po podani v caji dojcila,malo by to byt v poriadku...v caji sa nerozpusti, vytvori sa len mastna skvrna na povrchu... a ak hned zapijete mliekom, malo by to na vstrebanie stacit...ale ak mozes, skus to kvapkat priamo do mliecka...

rovnako je to aj s vitaminom A (takze po zjedeni surovej mrkvy treba dat nieco "tukove", aby to malo vyznam..), E, K ...
23. dec 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. Ja si myslim, ze nie je podstatne, ci sa vigantol poda v mlieku alebo v caji, podstatne je, aby v tom case dietatko zjedlo aj nieco, co obsahuje tuk- napr. chlieb s maslom a potom hoci aj v caji. /nie na desiatu, ked ma pomaly prazdne brusko a papa ovocie :slight_smile:/ aby sa to malo na co naviazat.
Inak suhlasim, ze sa moze uzivat az do puberty, kym sa organizmus vyvija. Mame inak v rodine skusenost- moja mama ma silnu osteoporozu, lekarka jej tiez poradila Vigantol a moja mama sa odvtedy citi lepsie, uz ju vsetko tak neboli /osteoporoza moze v pokrocilejsom stadiu boliet/. Takze asi na tom nieco bude.
Ja to sice mojim dvom vacsinou zabudnem dat, ale aspon ked si spomeniem, tak im ho dam.
30. dec 2008 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby ja by som sa chcela len spýtať ohladom podavania vigantolu ja ho davam rovno do pusinky a hned za tým kojím moze to byť aj takto :sweat_smile:
12. jan 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na sk som dávala vigantol do roka, podla rád lekárky, v uk ho nepredpisujú vôbec. stačí ak ste denne na slnku 15 minút, ráta sa aj ľahké oblečenie a zamračené počasie. je to len prevencia, ked sa dlhšie nejde na slnko, hlavne v zime. nám ho lekárka na sk kázala dávať len v také dni
13. jan 2009 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Ako dávkujete vigantol? Obvodná mi napísala 2 kv denne a niektorá odborná (asi gastro) mi odporučila 5 dní 2 kv. a dva dni prestávku. tak teraz neviem
13. jan 2009 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prvapomoc... máš správne informácie, môj syn má 17 mesiacov a ešte stále mu dávam vigantol a dr. nám zvýšila dávku na 4 kvapky denne. Tiež som si ho musela vypýtať, keď nám došiel.
14. jan 2009 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

do ktoreho roku dietata davat teda Vigantol prosim? Aj ku mne sa dostavaju rozne informacie. Tak do kedy prosim Vas? Dakujem :wink:
11. nov 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucinenka001 mne ho lekárka kázala davat do 1,5 roka a minule som bola na prehliadke na 1,5 ročnej a mi povedala, že nech mu ho dodávam. Ale viem, že sestre povedala lekárka, že ma dávať do 1roka.
11. nov 2011 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,

cize ako? kazdy inak hovori :angry: .
Cize este davas? A kolko ma Tvoj drobec? :wink:
11. nov 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anjelik007 v tej inej teme o vigantole som davala link, ze vigantol je dobre podavat v zimnych mesiach stale, tzn. aj do 6 rokov. skus pohladat, bol tam o tom odborny clanok, uz neviem kde som to nasla :sweat_smile:. nam aj teraz imunologicka jeden predpisala a to chodime dobrej odbornicke :wink:
11. nov 2011 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas doki vravel, ze aspon rok treba davat,

..... ale ako prevencia si myslim, ze je dobry, najme v zime spolu s vit c, tym neposkodis, ak dodrziavas davkovanie,

..ked bol moj drobec troska ani nie nachladeny, tak som mu dala viacej cecka a preslo mu to krasne,, dalej ako ku kychaniu a par soplikov to nezaslo/// :wink:
11. nov 2011 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naše slniečko malo v decembri 2 roky. Vigantol sme podávali pravidelne večer pred spaním do mliečka na lyžičku 2 kvapky. Dnes mi došiel a uvažovala som, či ho ešte mám dávať alebo nie. A dočítala som sa toto !!!!
http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigantolom/
14. mar 2013 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkaetika no fasa hlavne ze nam deti s tym dopuju. Farmaceutika je jeden velky biznis. Minule mi akurat prisiel o tom email ako to funguje. Ze napr liek na cukrovku by uz bol davni vynajdeny ale takto si pacienti musia kupovat davky toho inzulinu kazdy den do konca svojho zivota a tak davaju za to peniaze stale lebo to potrebuju. Cize ten liek by bol uz davno vyvynuty ale naco to robit ked takto zarabaju na nas. A aj tabletky ake su ze len potlacia symptomi ale nevyliiecia nas.
14. mar 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Áno, preto by sme mali uvažovať a nielen uvažovať o starých receptoch. Ale neviem či ešte zaberú na tú všetku chémiu v našom tele a v telíčkach našich detí. Snažím sa čo najviac vyhýbať tabletkám a kvapkám... Cibuľová šťava s medom je pre nás osvedčený recept na kašeľ. Ani pri trojdňových teplotách nedám antibiotiká. Ak neklesnú za tri dni , potom to riešime s našou lekárkou. Trvá to síce dlhšie, ale zatiaľ to vždy zabralo. Aj ja som čítala pred nedávnom o tom strašnom biznise na ľuďoch .... Nikdy neexistovala vtáčia chrípka ....
12. apr 2013 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok