Vigantol. Do kedy ho treba podávať?

zade
12. sep 2008

babule poradte mi. Tema vigantol tu uz bola, no neviem ci sa debatilo aj o tom, dokedy ho podavat. Ja som prestala v 11 mesiacoch. Bolo leto a dr. mi ho prestala predpisovat. No kamaratky chodiace k inej lekarke sa mi zacali cudovat, vraj preco ho nedavam. tak ja teraz neviem. Dr. som zmenila z dovodu stahovania, no tej novej som to zabudla pripomenut a tak neviem. Ako je zto s podavanim Vigantolu po I.roku? Dokedy sa ma vlastne davat?
dakujem

fifinna
21. dec 2008

nam najskor doktorka povedala do roka a teraz ze aj cez zimu, tak som zvedava co povie po zime.

bobulka34
22. dec 2008

no baby ja si ho kupujem od zaciatku, lebo moja pani obvodna lekarka sa mi ho nejak neuracila predpisat. davam 2 kvapky do mlieka. Neviem ci to nevadi, lebo z lyzicky to nechce. Chcem ho davat do 3 rokov.

mybambulky
23. dec 2008

V zime sa vraj ma davat az do 6-ho roku - cez leto do 3-ho ak dobre pamatam...nam ho bez problemov od narodenia predpisuje detska lekarka dokonca sa pravidelne pyta ci este mame... my davame 3 kvapky na lyzicku do mliecka pred spanim - nas maly ritual 🙂

elise
23. dec 2008

my berieme vigantol stále a do leta ho máme brať 2 kvapky v mliečku.

fifinna
23. dec 2008

baby, chcem sa opytat, ja som zo zaciatku davala vigantol do mlieka, ale neskôr som zistila, ze mi je pohodlnejsie do caju a davala som ho do caju. Aj Dr aj v lekarni mi povedali, ze do mlieka ale nepovedali mi tu podstatu, ze je to rozpustne len v mlieku. Ale vzdy ako som mu ho dala, hned som ho isla kojit. Mohol sa potom rozpustit, aj ked bol najskôr v caji ? Malemu inak nic neni, aj ked sme chodili do poradne a Dr mu skusala hlavicku, vzdy mal Ok.

filipa
23. dec 2008

fifi, do mlieka preto, lebo vigantol - vitamin D - je rozpustny v tukoch (takze nielen v mlieku)... ak si hned po podani v caji dojcila,malo by to byt v poriadku...v caji sa nerozpusti, vytvori sa len mastna skvrna na povrchu... a ak hned zapijete mliekom, malo by to na vstrebanie stacit...ale ak mozes, skus to kvapkat priamo do mliecka...

rovnako je to aj s vitaminom A (takze po zjedeni surovej mrkvy treba dat nieco "tukove", aby to malo vyznam..), E, K ...

zuzulap
30. dec 2008

ahojte. Ja si myslim, ze nie je podstatne, ci sa vigantol poda v mlieku alebo v caji, podstatne je, aby v tom case dietatko zjedlo aj nieco, co obsahuje tuk- napr. chlieb s maslom a potom hoci aj v caji. /nie na desiatu, ked ma pomaly prazdne brusko a papa ovocie 🙂/ aby sa to malo na co naviazat.
Inak suhlasim, ze sa moze uzivat az do puberty, kym sa organizmus vyvija. Mame inak v rodine skusenost- moja mama ma silnu osteoporozu, lekarka jej tiez poradila Vigantol a moja mama sa odvtedy citi lepsie, uz ju vsetko tak neboli /osteoporoza moze v pokrocilejsom stadiu boliet/. Takze asi na tom nieco bude.
Ja to sice mojim dvom vacsinou zabudnem dat, ale aspon ked si spomeniem, tak im ho dam.

zajomata
12. jan 2009

ahojte baby ja by som sa chcela len spýtať ohladom podavania vigantolu ja ho davam rovno do pusinky a hned za tým kojím moze to byť aj takto 😅

luciauk
13. jan 2009

na sk som dávala vigantol do roka, podla rád lekárky, v uk ho nepredpisujú vôbec. stačí ak ste denne na slnku 15 minút, ráta sa aj ľahké oblečenie a zamračené počasie. je to len prevencia, ked sa dlhšie nejde na slnko, hlavne v zime. nám ho lekárka na sk kázala dávať len v také dni

yuta
13. jan 2009

Ahojte. Ako dávkujete vigantol? Obvodná mi napísala 2 kv denne a niektorá odborná (asi gastro) mi odporučila 5 dní 2 kv. a dva dni prestávku. tak teraz neviem

enrikad
14. jan 2009

prvapomoc... máš správne informácie, môj syn má 17 mesiacov a ešte stále mu dávam vigantol a dr. nám zvýšila dávku na 4 kvapky denne. Tiež som si ho musela vypýtať, keď nám došiel.

lucinenka001
11. nov 2011

Ahojte,

do ktoreho roku dietata davat teda Vigantol prosim? Aj ku mne sa dostavaju rozne informacie. Tak do kedy prosim Vas? Dakujem 😉

anjelik007
11. nov 2011

@lucinenka001 mne ho lekárka kázala davat do 1,5 roka a minule som bola na prehliadke na 1,5 ročnej a mi povedala, že nech mu ho dodávam. Ale viem, že sestre povedala lekárka, že ma dávať do 1roka.

lucinenka001
11. nov 2011

ahoj,

cize ako? kazdy inak hovori 😠 .
Cize este davas? A kolko ma Tvoj drobec? 😉

janka_pn
11. nov 2011

@anjelik007 v tej inej teme o vigantole som davala link, ze vigantol je dobre podavat v zimnych mesiach stale, tzn. aj do 6 rokov. skus pohladat, bol tam o tom odborny clanok, uz neviem kde som to nasla 😅. nam aj teraz imunologicka jeden predpisala a to chodime dobrej odbornicke 😉

anicka1981
11. nov 2011

nas doki vravel, ze aspon rok treba davat,

..... ale ako prevencia si myslim, ze je dobry, najme v zime spolu s vit c, tym neposkodis, ak dodrziavas davkovanie,

..ked bol moj drobec troska ani nie nachladeny, tak som mu dala viacej cecka a preslo mu to krasne,, dalej ako ku kychaniu a par soplikov to nezaslo/// 😉

lenkaetika
14. mar 2013

Naše slniečko malo v decembri 2 roky. Vigantol sme podávali pravidelne večer pred spaním do mliečka na lyžičku 2 kvapky. Dnes mi došiel a uvažovala som, či ho ešte mám dávať alebo nie. A dočítala som sa toto !!!!
http://www.badatel.sk/kpm/davkujete-deti-vigant...

opica89
14. mar 2013

@lenkaetika no fasa hlavne ze nam deti s tym dopuju. Farmaceutika je jeden velky biznis. Minule mi akurat prisiel o tom email ako to funguje. Ze napr liek na cukrovku by uz bol davni vynajdeny ale takto si pacienti musia kupovat davky toho inzulinu kazdy den do konca svojho zivota a tak davaju za to peniaze stale lebo to potrebuju. Cize ten liek by bol uz davno vyvynuty ale naco to robit ked takto zarabaju na nas. A aj tabletky ake su ze len potlacia symptomi ale nevyliiecia nas.

lenkaetika
11. apr 2013

Áno, preto by sme mali uvažovať a nielen uvažovať o starých receptoch. Ale neviem či ešte zaberú na tú všetku chémiu v našom tele a v telíčkach našich detí. Snažím sa čo najviac vyhýbať tabletkám a kvapkám... Cibuľová šťava s medom je pre nás osvedčený recept na kašeľ. Ani pri trojdňových teplotách nedám antibiotiká. Ak neklesnú za tri dni , potom to riešime s našou lekárkou. Trvá to síce dlhšie, ale zatiaľ to vždy zabralo. Aj ja som čítala pred nedávnom o tom strašnom biznise na ľuďoch .... Nikdy neexistovala vtáčia chrípka ....