Vigantol kvapky

drobcek26l
2. apr 2013

Prosím Vás je tu niektorá, ktorá dieťaťu vôbec nedáva tieto kvapky - teda vitamín D? Mám taký pocit že náš malý z neho mával kŕče v brušku, tak som ho prestala dávať. No a terz keď je väčší tak neviem či mám začať opäť, alebo mu už stačí že ho prikrmujem. Ďakujem za Vaše názory

bamb27
2. apr 2013

@drobcek26l vigantol je jeden velky hnus,,, je to synteticky oziareny ergosterol,,, a to nie je to iste co vitamin D ,,,Dcko je vsak velmi dolezity vitamin ako pre vstrebavanie vapnika, ako pre imunitu, stitnu zlazu atd. a nasa populacia ho ma zalostne malo, preto je ziadane ho doplnat, ale v kvalitnej forme, je kopec inych pripravkov.. treba prestudovat,, 😉

ekinkala
2. apr 2013

@drobcek26l ahoj asi vies preco sa davaju tie kvapky aby sa dietatku uzatvarala lepsie fontanela na hlave neviem ale pochybujem ze to mal stoho dava sa 1 kvapka do mliecka takze ja by som davala

sorciera24
2. apr 2013

@drobcek26l je to nez. ucinok...staci si precitat pribalovy letak ( a nie si prva, kt. ma takuto skusenost), ak ma s tymto problem, isto by som mu ho nedala (ja uz by som ho nedala ani tak...).....riesisla by som anhradu, ani vit. D je potrebny (treba si zohnat kvalitnejsiu nahradu), nie tento hnus.....

drobcek26l
autor
2. apr 2013

@bamb27
@sorciera24 A vedeli by ste konkrétne o nejakom inom prípravku ako náhrade za Vigantol. Ale ak nie tak ďakujem aj tak popýtam sa lekárky.

simcab
2. apr 2013

@drobcek26l ja som vigantol zrušila, a kúpila som prírodný vitamín D v kvapkách od jamieson 😉 a vit. D treba dopĺňať, v potravinách sa nenachádza, v tele sa vytvára prostredníctvom slnečného žiarenia..

sorciera24
2. apr 2013

@drobcek26l ja mam zas vit. D od Swansonu (ale ten je objednany z USA a z UK sa este da)

azbestica
2. apr 2013

@drobcek26l ja som cez leto nedavala, ked bolo uz slniecka menej tak som zacala

bamb27
2. apr 2013

@drobcek26l my uzivame napriklad http://www.swansonvitamins.com/swanson-premium-... (akurat ze v lakarnach v SR nezozenies) ale v principe ktorykolvek iny je lepsi nez vigantol ...trebars ryby olej, alebo slnit kazdy den 20minut na slniecku samozrejme bez ochranneho faktora,,,co je dost nerealne v tychto zemepisnych sirkach

kociskova
2. apr 2013

@drobcek26l ja dávam drobcovi Oleovit D3,tiež ho predávajú mimo Sk, v rakúsku a som s ním spokojná,žiadne vedlajšie účinky

katkaseiner
2. apr 2013

tak toto pocujem fakt prvykrat.... ale uz som sa stretla s par ludmi co im lekar kazal davat ine davkovanie Vigantolu a inak casto... ked som sa na to spytala, tak mi povedal, ze 2 kvapky denne do 2 rokov.... Aku inu nahradu tu baby odporucate? Myslim v SR... zial dalej sa momentalne nedostanem 😒

ranya
2. apr 2013

@kociskova ten oleovit je normalne bez predpisu v rakusku? a preco je lepsi nez vigantol?

kociskova
2. apr 2013

@ranya hej bez predpisu, neviem prečo je lepší, ja som vigantol nikdy deťom nedávala,tak Ti neviem povedať,iba som prispela do temy ohľadne vitamínu D, tu mamičky píšu že je zlý, ja s ním skúsenosť nemám a ja dávam tento preto,lebo sem chodím k lekárovi a nie na Sk🙂

anka772
2. apr 2013

@bamb27 a ako objednávate cez túto stránku? Prosím Vás a koľko je tam poštovné?

mamitami
2. apr 2013

Ja som objednavala jameson a som spokojna, myslim, ze sa da kupit aj normalne v lekarnach. http://www.pilulka24.sk/jamieson-vitamin-d-kvap...

srdiecko9
2. apr 2013

ja uz fakt neviem..ked pridem k lekarke a opytam sa na najlepsi vitamin C..povie cebion..ked chcem vitamin D..povie vigantol..mojim kamoskam povie ich lekar to iste..to naozaj su ti lekari tak nevzdelani a chcu do nasich deti napchat svinstva? Ked by jeden..ale vsetci???? Ked citam tu na mk, co pisete, ake svinstva su to, tak potom rozmyslam, kde je problem?? Je to len v tom, ze ostatne pripravky nie su u tak malych deti testovane a odskusane a prave preto sa predpisuju tie "svinstva"???? No ale ja nechcem dat svojmu dietatu liek, ktory nie je odskusany..alebo ma opravte, preco by mi lekar daval taky hnus??

gaby21
3. apr 2013

@drobcek26l Ahoj, ja nedavam, niezeby som nechcela, ale ja pri tom všetkom zhone v domacnosti, som jednoducho zabudala, maly je v poriadku, fontanela sa mu krasne uzatvara, chrbtica v poriadku, začina samostatne chodit. Vzdy ked je moznost, davam ho na priame slnko, samozrejme bez ochranneho faktoru

nae
3. apr 2013

@srdiecko9 ahojky, vitamín C a D nie sú lieky, sú to len potravinové doplnky. Existujú nejaké doporučené dávky na deň (v mikrogramoch či jednotkách IU) a tie je dobré dodržiavať. Konkrétne čo sa týka vitC, neverila som tomu, ale na mne aj na mojom staršom synovi funguje na 100%, keď pri nejakom probléme (nádcha,kašeľ) zvýšime dávky atď.(to tu nejdem rozpisovať, na to je extra téma). Čo sa týka Dčka, tak dávam radšej vitD rozpustený v olivovom oleji, ako v bližšie nešpecifikovaných triacylglyceroloch. Samozrejme v lete nedávam Dčko vobec, na jar striedmo, v zime áno. Je to na rozhodnutí každom z nás, čomu verí a čo mu príde ako lepšia alternatíva.

nae
3. apr 2013

@katkaseiner Katka, dávame (a veľa ľudí nielen tu z MK), tento D vitamín: http://www.swansonvitamins.com/swanson-premium-...
Pokiaľ chceš bližšie info, ako sa k nemu dostať na SK, tak mi napíš IP a večer ti pošlem info.

nae
3. apr 2013

@drobcek26l Viacero mojich známych D vitamín nedávali, ale zkosr zo zábudlivosti, ako z nejakého presvedčenia. Nejde však len o vývoj kostí, ale aj o podporu imunity, a veľa iných benefitov, pokiaľ je D vitamín v správnom množstve v tele. V lete nedávam vobec, trávime veľa času vonku. Na jar dávam malé dávky (cca 400-600 IU), v zime som deťom dávala 1200 IU.

domak2
3. apr 2013

@srdiecko9 ked nevies, tak citaj zlozenie. v cebione je 70% invertneho sirupu, polysobat 80 a propylen glykol. v praskovom cistom cecku je len to C. A mozes si ho zmiesat s cukrom doma sama. A preco to lekari odporucaju? Lebo z toho maju peniaze od firiem, s ktorymi pravdepodobne museli podpisat zmluvu.

nae
3. apr 2013

Vigantol aj Cebion výrába Merck (farmaceutická a vývojová firma).

srdiecko9
3. apr 2013

@domak2 no mozno pri niecom inom maju lekari prachy za to, ze predpisu nejaky pripravok...ale v tomto pripade si myslim, ze to tak nie je. Moja doktorka to dava aj svojim detom. Moja sestra ma vystudovanu farmaciu, tiez to dava svojim deckam. Pochybujem, ze by tiez davali svojim detom take hnusy!! Ja neviem..osobne sa snazim svojmu dietatu davat zdravu stravu, vela ovocia, zeleniny, nedavam sladkosti..a v zimnom obdobi davam spominane pripravky..ja neverim, ze svojej dcere nejakym sposobom skodim, tym, ze jej ich davam...ale je to kazdeho vec, preco sa rozhodne..

domak2
3. apr 2013

@srdiecko9 http://diva.aktuality.sk/clanok/29218/lekari-pr... to som len tak namatkovo nasla. Ale ja ta nechcem presviedcat ani nic, ja som v UK, mne ziadny cebion ani vignatol nikto neodporucal, len ze mam doplnat Decko a ako to uz je asi na mne 😉

vefi89
3. apr 2013

@drobcek26l ja som nedávala vôbec napr. a zrástla sa mu hlávka normálne 😕 určite ale keď chceš dopĺňať D-čko tak sú aj čistejšie formy

vefi89
3. apr 2013

@srdiecko9 oni nie sú nevzdelaní, ale je to farma biznis, a čím viacej predpíšu od danej farmafirmy, tým lepšie bonusy pre lekára 😉

vefi89
3. apr 2013

@mamitami koľko toho dávaš prosím ťA?

srdiecko9
3. apr 2013

@vefi89 chapem co myslis, ale tieto dva pripravky su na trhu jedine urcene aj pre male deti, kedze su v kvapkach. Su testovane a preto ich VSETCI lekari predpisuju. Urcite nemaju za tento liek nejake financne bonusy. To by ta farmafirma moc prerabala, ked by im davala za to bonusy, ze predpisu liek, ktory aj tak predpisu, pretoze iny nie je na trhu..Je to ine, ako napr. umele mlieko, ktore si navzajom konkuruju. Kamoska robi u obvodnej lekarky a maju takto par liekov, ktore im bola predstavit predstavitelka nejakej firmy a ked ho budu predpisovat, maju z toho urcite bonusy, ale su to lieky napr. na chronicku bolest..ktorych je kvantum a vyraba ho kazda farmafirma len pod inym svojim nazvom. Nemaju za kazdy predpisany liek pacientovi hned automaticky bonus. Maju ich niekolko ale urcite nie za kazdy. No ked ty mas overeny svoj..nejake "ciste " Dcko..ok, tak davaj. Ja davam zasa testovany vigantol, ktory mi doporucula moja lekarka a myslim si, ze pri jej dvoch chlapcov, ktorym ho tiez dava, urcite nemysli na nejake financne bonusy..a inak je aj homeopatka zaroven.

vefi89
3. apr 2013

@srdiecko9 reagovala som konkréne k tomuto: "ja uz fakt neviem..ked pridem k lekarke a opytam sa na najlepsi vitamin C..povie cebion..ked chcem vitamin D..povie vigantol..mojim kamoskam povie ich lekar to iste..to naozaj su ti lekari tak nevzdelani a chcu do nasich deti napchat svinstva?"
ak je to dobré a prospešné prečo to má potom nežiaduce účinky. to by mňa zaujímalo. a napr. aj môj pediater očkoval svojho syna, a teraz má 21 rokov a je na vozíku 😉 netreba veriť len preto, že má pred či za menom titul, treba v prvom rade vieru v zdraví rozum, lebo ja na neskorumpovanie sa neverím 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamitami
4. apr 2013

@vefi89 davam 2 kvapky denne.