Vitamín A a D

mima75
18. aug 2013

zdravím vás
môžem sa vás spýtať či vám vaše lekárky predpisujú pre deti vitamíny A a D , a ak áno tak ktoré....z akej firmy....
dakujem moc za každý názor

nadhera
18. aug 2013

nepredpisuju - lebo aj tak si ich platim z vlastneho, takze vygooglim,preluskam konika a moje decka konkretne beru - c-cko praskove z dm za 1,99€ 😀 b-cko-klasicky maly bkomplex a d-cko maju kvapky ak nam nesvieti slniecko- od jamieson . Ale ovocie a otuzovanie mame denne 😉 😉 😉

tinki
18. aug 2013

@mima75 a môžem sa spýtať, prečo?

mima75
autor
18. aug 2013

kvôli D vitamínu...ked bude jeseň a zima.... 🙂

mima75
autor
18. aug 2013

@tinki kvôli D vitamínu...ked bude jeseň a zima....

tinki
18. aug 2013

@mima75 neviem aké veľké máš dieťatko, ale do dvoch rokov sa predpisuje vitamin D, v kvapkách Vigantol. Potom už nie.Ale môžeš kúpiť aj bez receptu. Aj v jesennom období stačí, ak je dieťa vonku aspoň 20 minút. Cez kožu na tvári a rukách si urobí dostatočnú zásobu vitamínu D. Ak nemáš iný dôvod, alebo ak ste nemali v krvnom obraze nedostatok vitamínu D. Nadbytok vitamínu D je škodlivý..zadržiava v tele nadbytok fosforu. Ten zasa už bráni tvorbe vápnika..(dúfam, že som to dobre napísala)
Možno ku koncu zimy ak by ste veľmi nevychádzali von, by som dala sirup Calcium s vitaminom D. Alebo doplň potraviny s obsahom vitam.D..
Potravina 100g Vitamin D (IU)
Ryby a plody moře
Kreveta 20
Losos 480
Makrela 120
Platýz 120
Pstruh mořský 440
Sardinka 400
Sardinky v oleji 200
Sardinky v tomatu 320
Sleď nakládaný 640
Sleď 920
Sumec 20
Šproty 520
Štika 40
Treska 40
Tuňák 240
Tuňák v oleji 120
Úhoř 1600
Ústřice 80
Uzený losos 200

A vitamin A:
http://metabolizmus.sk/energia/prijem-energie/v...

mima75
autor
18. aug 2013

@tinki moja dcéra má 13 rokov....tak som chcela nejaké tabletky D vitamínu....

victory1
19. aug 2013

@mima75 Suhlasim s @tinki , ak ma dieta pestru stravu vratane ryb a obcas pohyb vonku, nie je dovod ju napchavat umelymi vitaminmi...Predávkovanie vitamínom A môže viesť k únave, bolesti hlavy a žalúdočnej nevoľnosti, vracaniu, vypadávaniu vlasov. Ak ju predavkujes D vitaminom moze ju prehanat, moze vracat... Ja osobne neviem odhadnut kolko toho dieta v potrave zje, tak by som jej umele vitaminy nedavala, pokial krvne testy nevykazuju nedostatok...
Ale, ty si mama .... 😉

momoka85
25. nov 2013

@mima75 My používame prirodzený rybí tuk - namiesto umelých D vitaminiv z lekarne! V zimných mesiacoch je hlavne pre deti nevyhnutný!
Najviac na svete sa nachadza (v prirodzenej forme) v rybom tuku.
Odporúčam http://ostatne.bazos.sk/inzerat/30774582/Moller...