Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
Zakladam tuto temu,aby sme naše skusenosti a uspechy s vitamínom C rozoberali tu

Niečo o Cebione - pre deti ,kedže myslím , že toto používame hadam najšastejšie pre naše ratolesti:
1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupili 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna !!!!
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

Mnohé sme vymenili Cebion za Cečko od Jamiesonu - http://www.jamiesonvitamins.sk/?id=product&prodid=29

No a niektore me sa rozhodli "zaexperimentovať" s cečkom s minerálmy - nejake odkazi:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=54

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=42

http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=180&Itemid=42

a ostatne ... http://www.badatel.sk/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=11&id=53&Itemid=42
3. jún 2009 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
mna na tom cecku C-SALT zaraza to, ze si uctuju 18 € postovne, nakolko v usa sa to c-ko predava po 35 € velke a 18 € male balenie a tu si zan pytaju 53 €
3. jún 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no, tak ak mi zoženieš ten C-salts za 35€ tak chcem ešte jedno balenie.... škoda že nežijeme v USA a tam to asi nestoji 35 Eur ale dolarov, ale to je jedno .Ak mi niekto ponukne lacnejšie,tak to beriem (teda,ak s tým budem mať dobre vysledky)
3. jún 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a vaše deti trpia nechutenstvom? Alebo prečo ich ládujete Cčkom? Fakt ma to zaujíma
3. jún 2009 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my davame cebion kvoli imunite. ale uz viac nedavam ako davam kedze chori nebyvame
3. jún 2009 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja osobne,aby bol zdravši,nie stale nachladeny,soplavy,s imunitou na zaplakanie...aby nebol pri všetkom hned zasypany antibiotikami,aby sme sa vylzalo čo najskor z virusu,čo nas "napadol"

o tm,že je Cečko na nechutenstvo ale počujem prvy krat
3. jún 2009 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
denisočka, to som nemyslela tak, že Céčko je na nechutenstvo, ale pri deťoch, ktoré normálne jedia sa dá krásne saturovať ovocím a zeleninou (u kojených aj mm) ale nebudem vám kaziť diskusiu, len ma to fakt zaujímalo
3. jún 2009 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
mnačik nijako nekaziš,ja som kojila a zelenina a ovocie mi velmi nešli,mal papa ale žeby chrustal cely den šalat,to tiež nie ... a tiež pochybujem,aby tku davku,čo mu dam Cečko extra prijal aj v zelenine,ja osobne neverim už žiadnej z obchodu,a na zahrade mame zatial len jahody
4. jún 2009 o 06:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
na nechutenstvo je vitamin B,ked mal milan problemi tak ho jedaval ,inak u nas doma nepouzivame vitaminy v tabletkach-jedine tak po uzivani liekov a ked hrozi chripka.
v zime robim casto sipkovy caj,ovocie a zelenina.
nepoviem ked ma niekto problemi a musi ich brat na odporucanie lekarov.
inak je to len sprosty biznys
4. jún 2009 o 07:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
autor
no ked si vezmem,že oneho času,teda nie tak davno som manželovi ked ho kolila angina či chrípka kupila nejake Cečko 500mg s pozv.uvolnovanim za nehorazne prachy a bral denne smiešnu davku 500mg,tak sa nečudujem že mu to nepomohlo , a ani antibiotika a vratilo sa u to s5

ja som dnes malemu už namiešala C-Salt a ma to taku uplne jemu chuť,ani to nemožem nazvať kyslou,takže to vypil bez problemov z poharika
4. jún 2009 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mne cebion odporucila doktorka aby som malej davala,tak davam.......a dokedy sa moze davat? ja chcem len douzivat jednu flasticku a koncim s nim
4. jún 2009 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
po tom,čo som sa dozvedela,že je v tom glycerol,.tak som už viac nedela,aj ked som davala viac menej len kvoli tomu,nech sa minie,maly si to rad kvapkal sam. Pred tým som mu to sice davala,ale tiež len preto,že to kazala dokyna,vedela som že v tých 10kv je uboho toho vitaminu. Takže ak to už prestaneš davať uplne,nič nepokaziš. Glycerol je humus a tých par miligramov čo jej denne daš fakt nahradíš bez problemov zeleninkou
4. jún 2009 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
s vitaminom C mam len dobre skusenosti. Pouzivala som aj Cebion, no teraz uz len vit. C od Jamiesona (rozpustam v kojeneckej vode), hlavne v chladom a zimnom obdobi. Ovocie, zelenina je u nas na kazdodennom poriadku Ako prevencia naozaj vyborne.
4. jún 2009 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deni, no mas pravdu s tymi dolarmi, ale dolar je dokonca lacnejsi ako euro...
4. jún 2009 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24 aj nieco jurasov je to
4. jún 2009 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Sranda,ze som si myslela ze je drahsi,takze ak mi niekto zozenie lacny,sem s nim
4. jún 2009 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze sa spytam- v DM-ku som videla cistu kys. askorbovu, prasok, nic ine v zlozeni nie je, uzivanie- na spicku noza.
nepoznate to?
je to v takej modrej okruhlej krabicke.
4. jún 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deni, co tak skusit nejaku mamimu z bbt z kanadskej diskusie? Mozno by pomohla... na nete maju ponuku ak zoberies 5, siesty mas za polovicu.
4. jún 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte deni co mas proti glycerolu???? teda pouziva sa vsade je to hydratatnt a lubrifikant , vo farmaceutickom priemysle pouziva sa vsade v sirupoch, v liekoch.... daj mi info , ktore neviem...
4. jún 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme skusili vsetko mozne,aj Cebion,maly vie cumlat tak nam dr.kazala davat martankov lebo je tam vapnik ktory potrebuje,neviem mu tie vitaminy vobec dat,bud mu to vytecie jak ma pusu otvorenie a napinaho alebo to vypluje
4. jún 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ajsa32, v ktorom oddeleni - pri akom tovare ju maju?
4. jún 2009 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
eri,no neviem,to že to je v sirupoch a tak ešte neznamena,že to je zdraviu prospešne.
4. jún 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
deni neviem nikde som nenasla ze je to zle........ naozaj pocujem po prvy krat........ ale necham sa poucit
4. jún 2009 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Erika, napíš ip petovit. Ten ti to isto vysvetlí .
4. jún 2009 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
diky..
4. jún 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
prečo IP? ved ja čakam , kedy tu Petot pride
4. jún 2009 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
O glycerole toho veľa neviem, moje znepokojenie naštartovala denisocka
Je to každopádne syntetická chemikália a nie je mi známe, že by sa normálne vyskytovala v prírodných potravinách. Námatkové pátranie po bezpečnostných dátach mi odkrylo toto:
http://www.jtbaker.com/msds/englishhtml/G4774.htm
http://msds.chem.ox.ac.uk/GL/glycerol.html

Takže nie je vyslovene jedovatý, aspoň nie v tých dávkach (po kvapkách), ale keďže je potenciálne dráždivý pre sliznice, škodlivý pre obličky a pečeň, a môže spôsobiť nevoľnosť, hnačku a bolesť hlavy, tak by tam asi nemal byť vôbec, keďže ide o kvapky pre najmenšie deti.
4. jún 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Glycerol

ja som tiez nenasla nikde ze je je jedovaty v franine je tam toho viav napisane, origanlne bol vynajdeny, 17 storoci , s olivoveho oleja...

musia byt velke davky aby bol toxicky..
4. jún 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inac nasla som toho vela, na fr strankach je to , rastlinny glycerol pouziva sa vela v bio . vyrobkoch v bio potrainach a kozmetike...

takze nevidim nic skodlive.. naozaj..
4. jún 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
moje znepokojenie naštartoval damian a preto som mu už doobeda písala,že sme znepokojený
4. jún 2009 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
V každom prípade do najmenších detí čím menej takej syntetiky by som dávala a je nechutne drahý pri zanedbateľnom obsahu vitamínu C, to je fakt... Pri dávkach, ako užíva napr. petot by bola fľaška za skoro 5 € na úbohé 3 dni . Naozaj nerozumiem, čo je na tom také drahé??? Však je tam len trochu vitamínu.
4. jún 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tvoj príspevok