• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
deborah, ten celaskon, to je taky ten malicky, mala biela kysla tabletka?
9. nov 2009 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deborah1: Kedysi aj lekári odporúčali drviť celaskon, lebo nič iného nebolo. Až potom prišiel Merck s cenou 2€ za gram :unamused:

Celaskon podľa mňa nie je vhodný, lebo obsahuje mastenec a hliníkové farbivo (to oranžové). To už naozaj radšej kyselinu askorbovú v prášku, ktorá stojí 0.0185€ gram a neobsahuje nič navyše.

Najlepší je spomínaný askorbát vápnika alebo sodíka v prášku, tie sa môžu pridať aj do mlieka.
10. nov 2009 o 06:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot,a tá kys.askorbová sa dá kúpiť aj niekde v lekárni,resp. v inom obchode /okrem DM/?Príp. aj askorbát vápnika?Viem,že si to odniekiaľ objednávate vo vačších dávkach,ale niečo keby bolo bežne dostupné.. :confused:

Ten Cebion je ale zložením aspoň čistejší,ako Celaskon,nie?
Martina,áno,to je ono. :slight_smile:

Petot,myslíš si,že ten Celaskon v mlieku nemá účinok? :astonished: Už to tak dávame asi mesiac.
10. nov 2009 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka007: samozrejme myslela som vyťažok z aceroly vo forme tabliet, ktoré sa majú rozpustiť, ale aj mne sa to zdá dosť zbytočné, ak je bábo zdravé a plne dojčené. Chcela som sa len opýtať ľudí, či sa s tým už stretli zvlášť keď tu prispievatelia doporučujú podávať zvýšené C-čko len v prípade nastupujúceho ochorenia. Aspoň ak si dobre pamätám.
10. nov 2009 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja pouzivam cebion 2x multi. ak niekto vie o nejakych havediach, kt. tam maju zmiesane, prosim dajte mi vediet, nech ho prestanem kupovat
dakujem
10. nov 2009 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deborah1: Dá sa objednať buď priamo od výrobcu zo zahraničia, alebo cez badatel.sk - doplnky

Kyselina askorbová nie je veľmi vhodná do mlieka, lebo je to kyselina. Nie že by to bolo nejaké škodlivé, ale aj chuťovo je lepší minerálny askorbát.

Cebion je asi čistejší ako celaskon, ale jeho cena je 100x vyššia než úplne rovnocenná kyselina askorbová v prášku :slight_smile:
10. nov 2009 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
spevacka tu sa skor pise o "umelom" vitamine C, v roznych podobach, co je skoda. Acerola je velmi uznavany zdroj vit. C v zahranici. Ma absolune najvyssi obasah prirodneho vit. C, az 170 000 mg na 100g. Napr. na porovnanie 100g pomarancu obsahuje len 50g vit. C, aj to len pocas leta.
Myslim, ze problemom pri vit. C a kojeni je ten, ze sa vraj zistilo (ale ja osobne som tuto studiu necitala), ze vit C prechadza do mlieka minimalne. Kazdy bude mat na to asi ine vysvetlenie, som zvedava na tvoje Peto :wink: , ale ak naozaj prechadza minimalne, asi to ma svoj dovod a nie je v takomto veku este potrebne. A ked, tak radsje nech sa "napchava" Cckom kojaca mamicka. Urcite mnozstvo do mlieka prejde. Pri tychto tabletkach nie je problem samotny vytazok z acerola ceresne, ale pridavne latky, ktore sa tam davaju. Velakrat sa tam totiz vyskytuje aj farbiva, aby teblekty vyzerali "pekne".
10. nov 2009 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka007: Acerola má asi 1600mg na 100g, pomaranč 20-60mg na 100g.

Vitamín C prechádza do mlieka vtedy len minimálne, ak mamička užíva minimálne dávky vitamínu C (to sú tie tzv. "Odporúčané denné dávky"). Keď má mamička dostatok vitamínu C (to znamená 2g denne a viac, podľa tolerancie), tak aj v mliečku je ho viac. Obsah v mliečku sa totiž odvíja od hladiny v plazme.

Druhá vec je, že u cicavcov je bežné, že si každý syntetizuje vitamín C pre svoju potrebu. Možnože pôvodne si ho malo syntetizovať aj bábätko, takže by v mliečku nemuselo mať svoju úplnú spotrebu, len "bonus". Lenže genetická anomália u človeka spôsobuje, že človek vôbec nedokáže syntetizovať vitamín C pre svoju potrebu.

Viac nájdeš v kapitole Spotreba: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
10. nov 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot podla toho, co viem ja
pomaranc ma V PRIEMERE 50 g na 100 g, mnozstvo zalezi od doby zberu a skladovania. Acerola sa uvadza vsade inak. Napr. v mojich tabletkach je to tych 17 000 mg na 100 g ako uvadza tato stranka http://www.apshop.ch/shop/acerola-pulver-100-gramm-biologisch/ inde sa uvadza od 1 700 do 2100, niekde az 5000 mg na 100g. V tom prvom cisle mozno doslo podla mojho nazoru asi k omylu a mysli sa skor, ze 100g acerola prasku PRASKU obsahuje 17 000 mg vit. C.
V kazdom pripade ma acerola oproti obycajnemu chemicky vyrabanemu vit. C velku velku vyhodu v tom, ze obsahuje zaroven dalsie PRIRODNE pridavne latky ako provitamin A, Vitamin B1, Vitamin B2, Niacin, bielkoviny, zelezo, fosphor, kalcium. Problemom je, ze sa nedokaze do Europy transportovat, preto sa z nej robi saft, ktory sa potom specialnym procesom meni na prasok.

A len tak na okraj: vdaka sirokemu pouzitiu vit. C aj ako konzervantu, obsahuje aj napr. 100 g salamy 30 mg vit C. Vedeli ste :astonished: ? A mnohe ine potraviny tento vitamin obsahuju, skuste sa pozerat na zlozenia vyrobkov. Takze mozno nevedomky mnohi uz prekracuju odporucanu hranicu dennej davky(ktora je aj podla mna velmi nizko nasadena). Moj bratranec je minochodom na chemicku kys. askorbovu alergicky a bol veeelmi prekvapeny, ked zistil, ze skoro nic nemoze z tohto dovodu jest :astonished: .
10. nov 2009 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviem, či som tomu správne porozumel, ale na tom odkaze, čo si Jarka dala, je pravdepodobne obsah vitamínu C v tom výrobku a nie v Acerole ako takej, takže to môže byť aj tých 17 000 mg/100g. V acerole podľa mojich zdrojov je to priblížne od 1 600 do 2 500 mg/100 g, čo sa v podstate zhoduje s tými údajmi od Petota aj od teba Jarka.
11. nov 2009 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
včera som sa pýtala v lekárni, či mi dokážu zohnať askorbát sodný. Vraj sa s takou požiadavkou ešte nestretli, ani o tom nepočuli, že by to niekto užíval miesto klasického celaskonu. Som zvedavá, či to dokážu zohnať, ale nerobím si veľké nádeje.
11. nov 2009 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka, 50 g na 100g :confused: :confused:? Nie náhodou mg? Lebo to by jeden pomaranč pokryl zvýšenú dávku na celý mesiac :grinning: :grinning:. Ja by som bola šťastná, keby som si mohla kedykoľvek odtrhnúť čerstvý pomaranč alebo iné ovocie či zeleninu, ale my sme bohužiaľ odkázaní na kupované=dlho skladované a ktovie odkiaľ dovezené...
11. nov 2009 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky tak se jdu podělit o své osobní zkušenosti s touto léčbou, konečně můžu říct, že to 100% funguje. Mám sníženou imunitu na sliznici, takže stačí trochu dejchat studený vzduch a už mám laryngitidu, mám jí celou zimu tak 10-20krát za zimní období, má to vždycky stejný průběh, sem unavená, začne mě škrábat v krku, pak hodně bolet a opuchne mi krk, pak to přejde do rýmy..včera mi to začlo, tak sem si hned nasadila Céčko po 2-3h/2,5g, mám toto
http://www.bytfit.cz/bioaktivni-vitamin-c-kalcium-ph-neutralni-tbl-30-i1460/

a fakt dneska jak rybička, vždycky po snědení tablet tak za 20minut mi bylo lépe, polykala sem i v noci když sem krmila Julču:slight_smile:)

Díky za tuto metodu, je to geniální :slight_smile: :wink:
12. nov 2009 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja asi ale myslím,že pri tejto metóde treba ozaj asi čistý vitamín C,bez nejakých umelín,lebo 2-3g Céčka pomôžu,len aby sa človek nepredávkoval tými prísasami,čo sú v tabletkových Céčkach :sweat_smile: .Neviem,čo myslíte?Mohol by človak aj Celaskonu toľko naraz? :confused: :unamused:
Ronie,mrknem na to Céčko,čo sa dala link :wink:
12. nov 2009 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S celaskonom by som to skúšal len v núdzi, hlavne kvôli tomu mastencu (karcinogén) a farbivám. Ale účinok to bude mať.
12. nov 2009 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronie: To je super! :slight_smile:

Skús užívať dlhodobo aspoň 2g denne (rozdelené do 4 dávok), možno že si po pár mesiacoch zlepšíš imunitu natoľko, že sa choroby stanú zriedkavejšími. Mne to pomohlo. Smozrejme, ak máš v poriadku obličky, metabolizmus železa a medi.
12. nov 2009 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deboro-ten co sem dala odkaz obsahuje jen málo věcí navíc, je ho hodně v jedné tabletě(cca 700mg) všechny éčka jsem zkontrolovala a je tam jedno co může být ve vysokých dávkách nebezpečné,ale to bys musela jíst na kila :wink: :slight_smile: ale objednala sem i tu acerolu, má v tabletě 600mg céčka a 200mg aceroly, která obs, i jiné vitaminy :wink:
12. nov 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky baby,

ronie- tak ja som tiez casto chora, kazde 2 mes. na antibiotikach, a presne ako u teba zacne ma skriabat v krku, potom cele hrdlo ma boli, som unavena a potom aj zapchaty nos sa prida.
Chcem sa spytat ty beries len ten Cvitamin al. aj nieco na imunitu?

A kolko C vit. mam denne zjest? A ked som chora mam kolko zjest?
Ja uzivam celaskon v tabletkach 100mg.

Ja som si kupila hlivu ustricovu, viete nieco o tom,
14. nov 2009 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciarka musíš si přečíst tento dokument od petota
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

je to léčba vysokými dávkami céčka já brala 2,5g každé 2-3hodiny i v noci sem se snažila...je to individuální ty dávky musíš to na sobě sama vypozorovat, celaskon je špatnej, je v něm málo céčka a hodně jiných fujtajblů, já mám ten s tím vápníkem a teď sem ještě objednala tu acerolu, 100mg je strašně málo :wink: Jinak neberu na imunitu nic, pomáhá mi v době nemoci imunostim...ale moc často ho doma nemám :wink:
14. nov 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosím vás, aká je normálna cena za 1g C-čka, ak ho nechcem objednávať z USA.
Chcem si kúpiť nejaký vitamínový doplnok (cca 1g v šumivej tablete) a chcela by som vedieť, či je to tu predražené, alebo sa to ešte "dá".
14. nov 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan já bohužel nevim pokud jde o šumivé, ale já mám tablety 700mg, 30tbl, cca 90kč :wink:
14. nov 2009 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan, neviem, kde je to "tu", či na Slovensku alebo tam, kde bývaš, ale v DM stojí 100g čistého C v prášku okolo 1,8 €, to je fajn cena, naproti tomu Cebion do 6 €, takže pri celkovom obsahu 3g v celej fľaške stoji 1g okolo 2 € a to je sakra predražené.
14. nov 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
o tých detských som už čítala, žijem v prdeli na ostrove kde je všetko predražené a keby som si objednala C-čko cez net, tak mi dorazí za dva týždne...toto bolo v lekárni 30 šumivých tabliek za 7€.. stále lepšie ako Cebion :grinning: ale ceny sú tu fakt relatívne v porovaní so Slovenskom.

A ešte som našla na britskom Ebay Lamberst 1000mg s pomalým uvoľnovaním 180 tabliet za cca 17e. to mi príde celkom rozumná cena.. môže byť?
14. nov 2009 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan skus v lekarni welledu, prirodne C, za 8 az 12 euro , je to sirup.. :wink:
14. nov 2009 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eri :slight_smile: :slight_smile: aj ja to tu prave studujem ...a fakt je pravda ze ma zacalo boliet hrdlo aj Tea a kupila som C-ecko ,rano vecer som si nasadila 500-ku a je mi HEJ :slight_smile: :slight_smile: a Teo tiez ale jemu som davala 250 rano vecer :slight_smile: :slight_smile:
14. nov 2009 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. nov 2009 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Eri, v tej Wellede som sa dopracovala k číslu 60mg C-čka v 100ml sirupu.. to je dosť málo :sweat_smile:
14. nov 2009 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bihan to je ten isty co predava damian len damian ho ma o 2eura lacnejsie. aspon teda myslim.
14. nov 2009 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No super, tak ho vezmem :slight_smile:
14. nov 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Švagriná mi vravela, že C-salts pri objednaní od výrobcu stojí len 80$ čiže 50€ 1,5kg (2 balenia aj s poštou). To vychádza 1Sk za gram, to je veľmi dobrá cena. Lacnejšia je asi len tá kyselina askorbová cez Vitar alebo DM drogériu, ale na dlhodobo je C-salts lepší (zmes minerálnych askorbátov). C-salts je vraj aj chutnejší než Lamberts. Musím vyskúšať :slight_smile:
14. nov 2009 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok