• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@saza007 Poviem uprimne, neviem. Opytaj sa @manof on sa v D-ckach na trhu orientuje lepsie.
14. dec 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, idem sa spýtať s primitívnou otázkou, ale je to u nás aktuálna téma :slight_smile: Pri nástupe ochorenia som si zvýšila dennú dávku Cčka na x gramov (odhadom tak max.do 20g). Ochorenie sa nerozvinulo a postupne ustúpilo. Toto množstvo som tolerovala v pohode, bez črevných problémov. Dnes som si dala už menšiu dávku, pretože ostala už len nádcha, ale telo mi oznámilo, že tolerovaná denná dávka bola prekročená :slight_smile: Mám to teda chápať tak, že aj veľké dávky pri chorobe sú spotrebované/tolerované a pokiaľ sa už telo dá do poriadku, prejaví sa nadúživanie Cčka hnačkou aj pri x-násobne nižšom príjme (v tomto prípade cca 4 gramy)? Ďakujem a ospravedlňujem sa za simple otázku.
14. dec 2012 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nae Pochopila si to veľmi dobre. Keď ochorenie pominie, dávky sa postupne znižujú podľa dopytu tela.
14. dec 2012 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@saza007 problematicke su presne tie "medium chain triglycerides"
14. dec 2012 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot doma máme chorého a ja sebe v rámci prevencie dávam ráno a večer 6lyžičiek po 120g (z toho kelímku z Dmka) .. kedže sa hnačka nedostavila ani po týždni, len mi tečie z nosa, ked som vonku .. je predpoklad, že niečo vo mne drieme? alebo mám v strave dostatok železa, tak sa to teda v stolici vyrovnáva?
14. dec 2012 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka aha, no to som chcela vediet, ci je soda bik. na neutralizaciu vhodna aj pre tak male dieta...kde si prosim zohnala tu farmaceut. sodu bikarbonu? Vyskusam to, lebo ja som zatial nasla len klasicku alebo v tabletkach a to nechcem dat. Kalciovy sirup som par dni davala, vraj viac uz nemam davat.
Drzim paste nech to je rychly uspesny boj s tou laryngitidou!
14. dec 2012 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka ahoj, mne v lekárni poradili, že acc long môžem zameniť za sinupret, vraj je to prírodné, ak to neprejde ani s ním, tak potom prvosienkový čaj .. kedže sú to byliny, liečba trvá dlhšie .. ak máš aj hlieny, tak mucosolvan, či lacnejší variant ambrene
@eniii
14. dec 2012 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eniii ja som dala normalnu z obchodu
@lili_mia ja som si kupila dnes acc long to snad s cečkom pomôže
14. dec 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lili_mia To je malá dávka, ktorá môže mať na chorobnosť len mierny vplyv, aj to až po niekoľkých mesiacoch každodenného užívania, a bolo by ju treba užívať aspoň 3x denne. Ak máš pocit, že niečo na Teba ide, tak vtedy sú efektívne už len podstatne vyššie dávky.
15. dec 2012 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, citam tvoj prispevok na str. 30 "Dr. Klenner odporúčal tehotným bežne (v zdraví) denne 4g v prvom trimestri, 6g v druhom a 10-15g v treťom, podľa individuálnej tolerancie." prosim ta, nevies poradit ako je to u tehotnych chorych? mam zapalene dutiny a prisernu nadchu.. :unamused: mozem tieto davky zvysit? na kolko? je nejaka hodnota ktora by mohla mne alebo babatku uskodit?
este mozno hlupa otazka? treba aj upravit stravovanie alebo uzivat cecko nalacno? dakujem :slight_smile:
15. dec 2012 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lovesista Neviem o žiadnom vedeckom dôkaze o tom, že by vitamín C mohol uškodiť plodu, a ani skúsenosti Dr. Klennera s vyše 300 pacientkami tomu nenasvedčujú. Osobne si myslím, že akýkoľvek liek si v tehotenstve dáš, bude škodlivejší než vitamín C, a že komplikácie infekcií v tehotenstve sú ďaleko riskantnejšie než ich prevencia vysokými dávkami vitamínu C. Ale pre úplnosť treba povedať, že žiadna zaslepená štúdia bezpečnosti vysokých dávok v tehotenstve sa nevykonala (ako napokon ani pri väčšine konvenčných liekov). Ak chceš úplný účinok, tak ten dosahujú len tolerančné dávky. Dutiny možno pomôže vyplachovať mierne slanou vodou.
15. dec 2012 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111 vieš niekde zistiť kompletné zloženie toho vitamínu C od Dr. Ratha?

Z tohto nie je celkom jasné, čo všetko to vlastne obsahuje.
15. dec 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem
15. dec 2012 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saza007 to je asi ako zmes Swansonu s Vigantolom a vitamín E navrch k tomu.

Neviem ako to je s vitamínom E a možným predávkovaním. @petot , nevieš či sa dá ľahko predávkovať vitamínom E alebo len extrémne ťažko?
15. dec 2012 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof buduci týžden pride tak hodim sem zloženie ale je to ciste ževraj aj Vitacor plus detto....
Teraz ideme objednat farmaceutický askorbat s bikarbonatom....len stale nemam jasno v davkovani, dospelý preventivne denne 1-2g a dieta 30-40mg na kg vahy... v pripade choroby sa to ako zvysuje...lebo citam že si tu davate vseliake vysoke davky pri chorobach tak nemam v tom trochu jasno......
15. dec 2012 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot pocuj a keby som malemu davala toto od roka??? nemože to uskodit????alebo radsej C cko asi že???
kukni zloženie????
http://www.dr-rath.com/sk/basic/vitacor_plus.html
ja si to davam dlhodobejsie a som fit a ked citim že nieco na mna ide davam si vela C cka hlavne v ovoci a a aj Cvitaminu navyse.....
15. dec 2012 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte viem ze je tu toho kopa ale nemam cas citat 100stran a co som precitala aj tak z toho neviem co potrebujem takze chcem sa opytat kupila som vitamin c ten praskovy z dm pisane je dat na spicku noza ale to fakt netusim kolko komu mozem dat je tam taka mini odmerka kolko mozem dat 8mesacnemu,6rocnemu a kolko dospelym??a o kolko mozem zvysit pri chorobe?som z toho mimo...potrebujem jednoznacnu odpoved lebo si pripadam ako nevzdelanec :o(( dakujem
15. dec 2012 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof Predávkovanie Ečkom vedie napr. k zvýšeniu krvácavosti. Ale pokiaľ viem, hranica je dosť vysoko, 1600IU u dospelých dlhodobo nemalo ešte nežiaduce účinky, dokonca aj 3200IU bolo v pohode. To sa vzťahuje na bežných ľudí - neviem, či existujú nejakí obzvlášť náchylní ľudia ktorým by hrozilo predávkovanie viac než iným, neskúmal som to až tak podrobne ako C.
15. dec 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@any241 netreba ti citat sto stran, ale tato informacia sa opakuje kazde mozno 3-4 strany, takze tolko by ti naozaj neuskodilo :wink: navyse, uz sa to tu pisalo aj na tejto strane... ale inak je davkovanie stale rovnake pre kazdeho - preventivne 30-40mg na kilo vahy, v pripade choroby zvysit davky. idealna davka je najvyssia, aku tvoje telo znesie, tzn. tesne pod hranicou toho, ze ta prezenie :wink:
15. dec 2012 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 no a presne tomuto nerozumiem darmo to budem citat precitala som asi desat stran a keby som tomu rozumela nepisala by som sem lebo vyzeram ako blba ...:O) nemam tusenie kolko je 30-40mg na kilo potrebujem pocut ta jedna odmerka je tolko a tolko a treba dat 8mesacnemu tolko 6 rocnemu tolko a dospelemu dva krat tolko...
15. dec 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@any241 odmerka je 120 mg. Nám zas nepomôže informácia, že máš 8-mesačného a 6 ročného, keďže ide o dávkovanie na KILÁ, takže napíš koľko vážia tvoje deti a ja ti to prepočítam na odmerky, dobre? :wink:
15. dec 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
No, ešte tak zistiť, koľko toho vitE pridávajú do toho vitD. Ale ak to tam dávajú ako antioxidant, aby sa ten olej tak rýchlo neskazil, tak to asi nebude tak brutálna dávka, že by spôsobila predávkovanie, čo povieš? Alebo áno?
15. dec 2012 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@any241
@halienka
POZOR!
120 mg je ZAROVNANÁ odmerka, tzn. koľko sa Ti podarí natlačiť do odmerky, aby nič neprečnievalo.
Ak to máš kopcom, tak to je skoro 2x (a niekedy aj viac než 2x) 120 mg - podľa toho, aký vysoký kopček sa Ti podarí nabrať.

Keďže ide o 100% vitC, neobsahuje nijaké látky na pohlcovanie vlhkosti, takže po otvorení má tendenciu trochu zvlhnúť a tým pádom už nie je úplne sypký a občas tvorí hrudky alebo aj pomerne vysoké kopčeky na odmerke. Ale tých 120 mg je zarovnaná odmerka, takže ak to chceš považovať za meradlo, tak potom musíš vždy nožom (alebo niečím iným rovným) zmiesť z odmerky to, čo prečnieva. Keďže však riziko predávkovania je smiešne malé a vzhľadom ku prirodzenej kyslosti prakticky nulové (na dávku, ktorá by Ti spôsobila predávkovanie, by si toho musela zjesť toľko, že to skrz kyslosť nemáš šancu vypiť), je rozumné neriešiť miligramy, ale odraziť sa od nejakej východzej dávky - na prevenciu povedzme tých 40 mg na kg a deň - stačí od oka, nemusí byť presne, miesto zarovnanej odmerky dávaj kopcovitú a počítaj za 250 mg - a ak to nespôsobí "prehánku", tak postupne po kúskoch zvyšovať až kým ju to spôsobí a potom povedzme tretinu ubrať. Pri chorobe je rozumná východzia dávka 300-400 mg na kg a deň a opäť pridávať až do "akútnej návštevy WC", potom ubrať cca tretinu. V prípade zotavovania sa z choroby sa potom môže "prehánka" dostaviť už pri menšej dávke, takže netreba sa kŕčovito držať nejakých tabuliek, ale vnímať spätnú väzbu vlastného tela (resp. tela dieťaťa) a voliť dávku primerane tomu, čo vnímaš.
15. dec 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof áno ďakujem, zarovnaná som zabudla napísať :wink: :slight_smile: ja to ale zas až tak smrteľne presne neberiem, keďže ako píšeš, ťažko sa predávkovať :grinning: :grinning:
15. dec 2012 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof Jáj, to sa pýtaš kvôli tomu Dčku? Tak tam tú dávku podľa mňa vôbec nemusíš riešiť, to bude nejaké smiešne minimum, ktoré stačí akurát na to, aby sa ten olej v záručnej dobe nepokazil. Tak ako napr. v kartóne jablkovej šťavy môže byť "až" 300mg vitamínu C ako antioxidant, tak v tom Dčku bude možno pár desiatok jednotiek vitamínu E na celé balenie, môj odhad...
15. dec 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof
@halienka dakujem za vysvetlenie :o)
15. dec 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@any241 tak tak, ako ti uz napisali ini, zarovnana odmerka je 120mg. je to aj na krabicke, ale len po nemecky, takze som tiez strhavala etiketu a lustila s tou mojou dost biednou nemcinou :grinning: ale teraz to uz tak neriesim, capnem na lyzicku, ako sa podari a je :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dec 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 ajoj,oplati sa mi toto objednat?http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8979757
16. dec 2012 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka co to je zac???
16. dec 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok