• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. decembra 2017 
16. dec 2012 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludia nejak na mna nieco leze, kolko Ccka si možem dat naraz?? pobolieva ma hrdlo....
16. dec 2012 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka kapsulove/tabletkove vitaminy vzdy obsahuju mnoho zbytocnych veci naviac, len kvoli tomu, ze to musi drzat nejaky tvar. mnohokrat su sice zlozky neskodne, ako napriklad celuloza (v podstate, je to papier) alebo silica. toto c-cko obsahuje navyse: Cellulose (Plant Origin), Croscarmellose, CalciumSilicate, Vegetable Magnesium Stearate, Cellulose Coating.
ja osobne by som volila radsej praskovy vit-c, tento obsahuje prilis vela zbytocnosti a ta "croscarmellose" sa mi zda dost chemicky prefabrikovana - vid jej vyroba na wikipedii. neviem sice, ci je nejakym sposobom skodliva, ale mne sa to teda nepozdava... navyse, dietatu tabletku dat nevies, takze toto by si mala obmedzene len pre svoju vlastnu spotrebu.
17. dec 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 aj na mna zacalo nieco liezt, kycham a soplim. ja si davam preventivne denne cca 8g (pouzivam c-salts) a dnes som si dala uz od rana este len 4g a uz som ledva dobehla na wc :grinning:. z toho vyplyva, ze nikto ti presne neporadi, kolko si mas dat. zarob si cca 5g do flasky s vodou a popijaj pocas dna. ak poobede/vecer dopijes a este ta neprezenie, tak si sprav dalsiu takuto flasku :stuck_out_tongue_closed_eyes: popijaj postupne, nie naraz, tak zabezpecis lepsiu vstrebatelnost a neprezenie ta. idealne je pit spolu s jedlom.
17. dec 2012 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
c salts?? to je ake???
17. dec 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 aha,super,dakujem.. a kde objednavas c-salts? :confused: :wink:
17. dec 2012 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof zloženie Vita C od Dr. Ratha:
Vitamín C 1551mg ( kyseliny askorbová, Askorbylpalminat, Kalziumaskorbat, Magnesiumaskorbat)Zitsrusove bioflavonoidy 450mg-23, 99%, výplň celulóza, Croscamellose sodný, oddeľovací prostriedok kyselina stearová, maltodextrín, oxid kremičitý a magnéziumstearát, hydroxypropyl celulóza, citrónový olejl, prírodná citrónová vôňa, Kokosovoorieškový extrakt

Tak co povies????je to prirodne???
17. dec 2012 o 11:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof a este som zabudla tých 1551mg obsahuju 3 tabley
17. dec 2012 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 prepac, ze odpovedam za mariana, ale ked to ma tolko pridavnych latok, co myslis, ako velmi prirodne to je? staci si do googlu zadat vsetky tie nazvy po jednom...
17. dec 2012 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka @katrenka111 c-salts sa oplati jedine priamo od vyrobcu z usa www.nutri.com. vyrabaju aj rozne askorbaty aj cistu kyselinu askorbovu. je to drahsie, ale kvalita je vynikajuca. na slovensku sa tato znacka nepredava - je tu sice par podnikavcov, co si to naobjednavaju a potom predavaju s min. 50% marzou (napr. viem o jednej lekarke z trnavy, ktora to predava svojim pacientom). ak objednavate od vyrobcu, oplati sa kvoli postovnemu objednavat vzdy 2 ks, to sa im zmesti do tej ich malej obalky na baliky a postovne je tam potom 18 dolarov. alebo potom nasobok, tzn. 4, 6, 8 ks a nasobok toho postovneho. pre novych zakaznikov maju 20% zlavu (co som ja, blba, pri prvej objednavke nevedela), ak chcete, dam vam zlavovy kod.
17. dec 2012 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 a kolko vyjde s postovnym teda? :wink:
17. dec 2012 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 no mne poradila toto Ccko jedna doktorka, že pre dieta to je lepsie ako kyselina askorbova... tak ja už fakt neviem že co mu možem davat.... DMkovu nechcem, cistejsia je lekarenska kys. askorbova ale zas neviem ci to dobre nariedime s bikarbonatom....už som z toho na nervy.....každý pise a hovori inak....
17. dec 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 a vsetky tie latky nie su vobec skodlive....
17. dec 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111
No ja myslím, že keď si do čerstvo vyžmýkaného pomaranča pridáš pár naberačiek vitC z DM-drogérie, tak to bude asi prírodnejšie a budeš tam mať aj tie citrusové flavonoidy, stearany a celulózu si asi s radosťou odpustíš...

Ako nie je to vyslovená otrava, ale načo to takto komplikovať?
17. dec 2012 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111 bikarbonou neuskodis, nou sa lieci aj rakovina. lekari radia len to, co im farmaceuticke firmy podstrcia. verim, ze veria, ze rath je najcistejsi z normalne ponukanych vitaminov (najma tych, co do nich vrazaju hrozne prachy na reklamu, vid cebion atd). ale lekari mnohokrat ani netusia, ze sa da kupit aj cista kyselina askorbova, resp. askorbaty, ktore su pre dieta vhodnejsie. a lekari tiez odporucaju ockovat - vsetko a hlava nehlava, ved je to take dobre, nie? tak naco pchat do dietata milion pomocnych latok, ked mu mozes dat priamo len tu ucinnu latku, prip. naviazanu v soliach kyseliny askorbovej? ano, pisu ze tie pomocne latky nie su skodlive, ved inak by ich nedavali do vsetkych tabletiek a inych vitaminov - ale aj tak sa pytam na co? len priklad, celuloza nie je skodliva - tak preco denne nezjeme kus papiera? ved nam neuskodi? ze na co?
17. dec 2012 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka ked objednas dve velke balenia, tak s postovnym a s dph vyrubenym na nasej colnici to vychadza cca 36-38 eur za jednu velku pixlu (735g). ale mozes mat stastie a na colnici ti to nemusia chytit. pre tento pripad aj vyrobca posiela dvojbalenie bez faktury, ak by nahodou preslo :wink:. nam doteraz chytili stale :confounded:
17. dec 2012 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. dec 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sima.p je to c-cko ako vsetky ine tabletkove, aspon co sa zlozenia tyka. ked si to preratas na ucinnu latku, tak je to 60g za 10 eur. praskovy dm mas 200g za 2 eura, ucinna latka ta ista. vychadza to drahsie ako predtym spominany "drahy" c-salts, ktory stoji 35 eur za 735g. takze ak chces platit za nepotrebne pridavne latky a reklamu, tak kupuj tento natures bounty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dec 2012 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sima.p a este, ja som si predtym nez som si precitala o megaskorbickej liecbe kupovala tieto http://www.mojalekaren.sk/medpharma-vitamin-c-1000mg-so-sipkami-107tbl/ - zlozenie je to iste ako tie tvoje, ale viac sa oplatia cenovo
17. dec 2012 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ta doktorka je za zdravý životný styl, nie je za ockovanie a tiež je za liecbu a prevenciu Cckom a inými, DR. Rath ma mnoho iných ktore su na urcite ochorenia a problemy, berem este na padanie vlasov a ekzem a musim zaklopat, zatial to funguje a taktiež pijeme každý večer cerstve stavy z ovocia a zeleniny a tak snažime sa lepsie stravovat....
No mi si s mm davame DMkove, ale teraz zhaname askorbat sodný lebo nie je dobre prekyslenie takže preto nieco na neutralizaciu....
DMkove Ccko je potravinarske ako aj soda bikarbona, lepsie a cistejsie je farmaceuticke....lenže kde zohnat hmmm???jedine od Swansonu asi.....
A pre maleho že je lepsie VIta C od Ratha že obsahuje zložky ktore su ucinnejsie ci co tak nejak mi to vysvetlila....
Tak babo rad teraz..... :sunglasses:
17. dec 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof ja som si dnes davala do citrona a do toho med asi 1mg a celkom pohoda.....
pobolieva ma hrdlo tak snad to prejde, neviem kolko Ccka si možem dat naraz...ci lepsie je viac krat denne???
17. dec 2012 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
@manof dakujem obom za odpoved
17. dec 2012 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ja to doma nemám, dnes som na to náhodou natrafila, tak sa reku spýtam... deckám dávam väčšinou DM-kové, občas cmúlací Jamieson, ja si dávam ten Jamieson, už som sa tu aj o tom Jamiesone písalo, že nie je celkom OK, preto som sa pýtala... Inak ak by niekto objednával ten C-salts, rada by som pridala...
17. dec 2012 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111
vitamín C je určite lepšie viackrát denne, nie raz za deň
17. dec 2012 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111
Aby bolo jasno: Dr. Rath ako človek rozhodne nie je hlúpy, vážim si jeho odvahu (viď žaloba na farmaceutické korporácie), máme od neho nejaký ten článok preložený...

Ale toto mi príde ako obchod typu "musíme z niečoho žiť, tak to urobíme trochu komplikovanejšie, aby to vyzeralo sofistikovane, a necháme si za to poriadne zaplatiť". Každopádne je to oveľa lepšie ako Cebion, o tom nemôže byť sporu. Len sa mi to javí byť zbytočne zložité a ekvivalentný efekt dosiahnuteľný jednoducho podomácky s podstatne nižšími nákladmi.
17. dec 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katrenka111 ale ved ja ta od neho neodhovaram :wink: ak si myslis, ze je to to, co chces, tak to kupuj. ale pytala si sa tu na nazor a moj je, ze obsahuje prilis vela zbytocnych prisad. a tiez si myslim, ze doktorka ho radi preto, lebo neobsahuje len cistu kyselinu askorbovu ale aj askorbaty, ktore su naozaj lepsie vyuzitelne aj pre deti. ALE inak obsahuje vsetky tie zbytocnosti, co aj ine. navyse je v tabletach, co pre male dieta nie je bohvieaka vyhra (najma, ak to chces drvit). takze kupis nieco, do coho pridavaju kopu zbytocnosti, aby to drzalo pokope a potom to podrvis, aby si mala prasok... niekde som citala, ze tablety sa ani nemaju uzivat na megaskorbicku liecbu prave kvoli tomu, aby si neprijimala zbytocne vela prisad, ktore by mohli mat negativne ucinky.

"Ascorbic acid tablets are not meant as a source of megadoses of vitamin C since dozens of tablets per day would introduce excessive amounts of excipients into the body to which some persons may be sensitive."

a neviem aka je cena, ale to radsej objednat cisty askorbat sodny (http://www.nutri.com/index.cfm/product/14_6/sodium-ascorbate-511-gr.cfm). a co sa farmaceutickej kvality tyka, popytaj sa v lekarni, c-cko napr. od ceskej kulich pharmy a tipujem, ze aj sodu bikarbonu by sa zohnat dalo.
17. dec 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82
@manof no asi mate pravdu neviem teda.....ale zas tie pridavne latky nie su hadam skodlive, no možno su ale zbytocne....
Len musime zohnat farmaceutický askorbat sodný teda zatial je len ten od Swansonu a ten od Nutricie co si sem dala....
No a presne koli tomu je dobre to Vita C lebo obsahuje vseliake druhy askorbatov, ona schvaluje aj samotnu askorbovu ale v lekarenskej kvalite len že pre deticky je lepsie toto Ccko tak hadam by ma neklamala....
ja uživam už dlho Vitacor od neho aj 2tablety denne niekedy a zatial som v pohode tak len to neskodi....
17. dec 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 pls ty nedavas malemu s Cckom aj sodu bikarb.? lebo ja prave tu farmaceuticku zhanam, ale zatial sa mi nepodarilo...dik :wink:
17. dec 2012 o 23:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii ani mne, jedine objednat u Manofa asi :wink:
18. dec 2012 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eniii sodu bikarbonu nedavam, davam len cistu kyselinu askorbovu vacsinou do domacej ovocnej vyzivy, zatial bez problemov. tiez mu obcas davam vypit c-salts, ale nie vzdy sa tvari nadsene - on ma totizto najradsej cistu vodu :wink: ale tiez je este kojeny, takze dufam, ze tie moje megadavky sa dostavaju trochu k nemu aj cez mlieko...
18. dec 2012 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok