• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@kkl82 ale že samotna kys. askorbova nie je dobre davat dlhodoba koli žaludku tak neviem....
18. dec 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ja mu davam c-cko od 7. mesiaca tak max. 2x za tyzden a to kombinujem aj c-salts, takze dlhodobo alebo pravidelne nehrozi ;). skor sa snazim c-cko prijimat sama. maly je zatial zdravy ako repa (klop-klop), nemali sme doteraz ziadne problemy. zacala som davat kvoli jednemu sopliku, co raz rano vyfufniaval, ale do druheho dna bol ok. tiez mal jedno rano hlien v moci, som sa zlakla, ze zapal a na to je c-cko dobre, ale tu noc sa nechcel dojcit, tak bol skor dehydrovany. preto to neberem az tak vazne, myslim, ze sa mu dostane dost aj z mojho mlieka. ja pijem tych 8-12g c-salts denne.
18. dec 2012 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 coo 8-12g len preventivne, nie je to vela??? ja si davam 2g denne plus C z ovocia zeleniny....
este odsavam trochu ale už ma malý mlieko len nad ranom, rano a pobede už nic moc nenasajem, takže už to ubuda....on od zaciatku 8m. sa odstavil sam.... ale cele to obdobie som aj kojila, odsavala, mala som sekciu a problemy...
Ja mu zatial Cnedavam ale ked nebude mat moje mlieko budem musiet poreventivne tak preto sa teraz rozhodujem že co bude najlepsie pre neho....
Mala by poradit mamicka co ma vätsie dieta a co dava už dlhsie.....hmmm :confounded:
18. dec 2012 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ja som tiez zacila na urovni cca 2g denne, ale to c-salts mi hrozne chuti :grinning: :grinning: :grinning: drzim sa rady, ze dojciace mamicky by mali mat vyssi prijem a toho, ze kym ma neprezenie, tak je prijem ok... ja si rano zarobim do 0,75l flasky jednu kopcovitu lyzicku c-salts a popijam pocas dna a druhu taku flasku mam na noc. maly sa tiez dojci uz iba v noci (3-4x) a ja som potom tiez hrozne smadna. cez den sa mi moc prisat nechce, len ked sa pocas zaspavania pomyli :stuck_out_tongue_closed_eyes: , takze cez den sa dojci tak 1x plus raz dostane odsate. mne maly strajkoval od styroch mesiacov, bol to boj, ale stale to zvladame. ziadne c-cko nenahradi prevenciu, aku poskytuje materske mlieko. treba len udrziavat produkciu mlieka, ziadne dieta sa dobrovolne neodstavi tak skoro... skusila si kontaktovat laktacnu poradkynu?
18. dec 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 hej a rady laktacných su na velke hovno asi tak, to este davnejsie...su ale deticky ktore sa same odstavia.... co už nejak do roka este vydržime hadam, ved aj tak už aj papa a tak, aj lekari odporucaju do pol roka idealne do roka..... a c salts je kys.askorbova s bikarbonou ci???
18. dec 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ano, laktacne do toho idu niekedy az moc hrrr, ale ich rady urcite nestoja za h. ako si ty napisala. a never tym lekarom az tak velmi, v ich zaujme nie su zdrave deti :wink:. ci si tiez myslis, ze materske mlieko je idealne do pol roka/roka a potom je pre deti lepsie kravske? nie je prirodzenejsie predsa len to ludske, navyse take "vyrobene" konkretnemu dietatu na mieru??? a inak, c-salts su presne to, co podla nazvu - soli kyseliny askorbovej.
"When a rounded teaspoon of C-SALTS:tm: is added to just 1/8 to 1/2 glass of cold water, a good-tasting, effervescent Vitamin C drink is obtained containing 4 grams (4000 mg) of Vitamin C plus 14% of your RDA of potassium, calcium, magnesium, and zinc, all as their ascorbates. Of Vitamin C's acidity, over 90% is neutralized - and there is NO sodium."
18. dec 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kkl82 každa matka vie co a ako vyhovuje jej dietatu a jej a žiadna laktacna to nemože vediet, ona len poradi ale ked nepomože ani to je to na metke a dietati.... no o tom su ine debaty....
Jasne že som za materske mlieko, nie je nic zdravsie, sama sa bojim toho že už nebudem mat mliecko a srdce ma bude boliet z toho,ale ked to proste nepojde tak co mu mam dat jedine umele, ved to nie je otrava, co maju robit tie matky co vobec nekoja.....hmm?
Ja verím len osvedceným lekarom, nie každemu.....
18. dec 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás ako je to s užívaním cečka a vápnika mám tento produkt http://www.swansonvitamins.com/childlife-essentials-liquid-calcium-magnesium-natural-orange-16-fl-oz-liquid len neviem či môžem aj naďalej dávať C-čko. :unamused: niekde sa mi zdá že som čítala, že vápnik a cečko sa nesmie užívať spolu, ale neviem či spolu naraz alebo ani napr. s odstupom času napr, hodinu ,dve :confused:
22. dec 2012 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 Vápnik s cčkom si nevadia. Niektorí lekári majú výhrady k užívaniu vápnika ako takého vo forme doplnkov.
24. dec 2012 o 04:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prajem všetkým krásne Vianoce :wink:
24. dec 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a este teba sa opýtam aký askorbat je najlepsi uživat askorbat sodný, draselný, vapenaty???
A je dobra aj kys. askorbova, pripadne bikarbonat z chemickeho priemyslu co ma znacku p.a(na analýzy)svokor tam pracuje tak by vedel zohnat len neviem ci to je ciste tak ako farmaceuticke, ale tvrdí že je to ciste a že bikarbonat aj jeho kolegovci si davaju....tak porad.....
24. dec 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj a prečo majú výhrady k užívaniu vápnika??? dík :slight_smile:
25. dec 2012 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ludia vysvetlite mi ako to je možne že niekde pisu že vitamin C je v skodlivý a vznikaju z neho oblickove kamene, dokonca zlyhanie obliciek??? Moc tomu neverim a myslím že je to vsetko o konkurencii co sa týka hlavne farmaceutických firiem ale zaujíma ma to.....ako to vlastne je.....hmm???
25. dec 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, chcela by som ťa poprosiť o názor na toto http://www.terezia.sk/sk/produkt/rakytnicek_rakytnik_resetliakovy_multivitaminy malá (3 roky) to dostala od babky pod stromček. Ako keď som si čítala tie dávky vitamínov tak mi prišlo babky aj ľúto, lebo to sú úplne smiešne dávky a za tie prachy...a aj to by musela malá zjesť ozaj tých 15ks želatíniek denne, čo isto nezje. Ale trošku som v pomykove z toho ako to tam myslia s tým vit. C, píšu, že samotný rakytník ho obsahuje veľmi veľa, no potom v popise obsahu na 100g píšu, že je množstvo rakytníkovej šťavy a potom ďalej vit.C 24mg na 100g. A to neviem, či je vit. C z tej rakytníkovej šťavy alebo je to ešte navyše vit.C, lebo sú tam pridané ešte kadejaké iné šťavy aby tam boli aj iné vitamíny. Teda nie že by som sa bála, že malú predávkujem vit.C, ona je zvyknutá na iné dávky :grinning: ale len tak pre zaujímavosť...aj čo si o tom samotnom rakytníku myslíš...a tiež celkovo o výrobku...asi predražená somarina, čo?
26. dec 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111 je to mytus,ktory ktovie kde vznikol..asi prave tam kde vacsina bludov o vitaminoch...treba sa zamysliet,kolko ludi rocne zomrie na predavkovania liekmi,co im predpisu a podobne. ak ja dobre viem,neexistuje jeden jediny zaznamenany pripad,kde c vitamin sposobil oblickove kamene alebo poskodil oblicky.
uz som to tu spominala,ale napriklad vo food matters filme(ak si nevidela) presne tuto temu o vitaminoch aj cecku rozoberaju lekari.
26. dec 2012 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Keby som mal veľa peňazí, asi by som to kúpil deťom namiesto cukríkov :slight_smile:
To znamená, že nemyslím si, že je to niečo zlé, len že pri tej cene by som deťom určite nemohol dopriať toľko, aby to malo aspoň nejaký zdravotný efekt.
26. dec 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katrenka111 neviem, ci vies po anglicky, ale o pouziti jednotlivych askorbatov si precitas aj tu:
http://www.nutri.com/index.cfm/page/which_C_should_I_take/which-vitamin-c-should-i-take.cfm?CFID=77673505&CFTOKEN=70316777
v jednoduchosti:
vapenaty je horky, preto ho nie kazdy znesie a nemal by sa pouzivat na megadavky kvoli problemom, ktore moze sposobit nadmerne uzivanie vapnika.
draselny je chutny a ucinny, ale da sa z neho predavkovat az na smrt, preto sa neoporuca na megadavky. vo velkych davkach moze sposobit problemy s oblickami.
sodny ma vsetky vyhody (je nekysly, nehorky), je dobre znasany a moze sa pouzivat aj na megadavky. niektori sa ale boja zvyseneho prijmu sodika aj napriek tomu, ze tento askorbat nesposoboval telu problemy ani pri intravenoznych megadavkach.
27. dec 2012 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 dik moja takže asi askorbat sodný a ten C salts je vlastne co??? už som z toho domotana.... porad co odporucas???
27. dec 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ano, z tych samostatne dostupnych urcite askorbat sodny, ak ho chces na denno-denne pouzitie a aj pre maleho. c-salts je mix askorbatov, okrem vapenateho a draselneho este aj horecnaty a zinocnaty. je to vo forme "sumienky" - tzn. das to trochu vody, ono to cele zreaguje a ked vysumi, dolejes vodu a vypijes. trvalo mi asi tyzden, kym som si zvykla na chut (je taka jemne nahorkla a trosku kyselkava), ale teraz mi to hrozne chuti :wink:. tiez to okrem askorbatov nema ziadne ine prisady (obsahuje teda len vit-c, vapnik, horcik, zinok a draslik).
takze, suma sumarum, ak chces na pitie ako napoj, tak je c-salts vynikajuci, netreba ho uz k nicomu primiesavat (okrem vody), ale mozes napr. aj doliat dzusom, cajom atd. ak chces pridavat do jedla (hlavne pre maleho), tak zober askorbat sodny, lebo ten by nemal vobec menit chut pokrmu.
27. dec 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 aha no dobre a ten sodik mu nebude nejak skodit???
27. dec 2012 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 nemal by, sodik je beznou sucastou nasej stravy, telo ho potrebuje. akurat, ze ma blbu povest, kvoli kuchynskej soli, kt. ho obsahuje a tu si bezne pridavame do stravy, no nie? askorbat sodny sa aplikuje vo vysokych gramazach aj intravenozne a nie su s tym problemy...
27. dec 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 no mas pravdu skusim asi ten askorbat sodný a dik za rady :wink:
no zas ma total hrdlo boli nieco vo mne asi bludi tak sa idem naCckovat dnes :wink: dufam že to pomože, už aj klinceky som cumlala, ževraj aj to pomaha....
28. dec 2012 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pocujte nasla som toto pre deticky nie je tam toho C vitaminu nejak malo????
http://www.swansonvitamins.com/hylands-baby-vitamin-c-25-mg-125-tabs
28. dec 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ten vit. C bude asi přidaný, já od nich mám jen ten čistý rakytníkový olej a tam není vit. C vůbec uveden, nejspíš obsah vit.C je vysoký v plodech rakytníku, ale nikoliv v oleji, tam jsou spíš vitamíny rozpustné v tucích. Ale já ho dávám hlavně kvůli obsahu bioflavoidů, jak jsem četla u Petota, pomáhají využít vit. C.
28. dec 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 uboho malo :grinning: a navyse mnam mnam zbytocnosti Other ingredients: Acacia Gum, Citric Acid USP, Glycyrrhiza Extract, Lactose N.F., Natural Lemon Flavor.
28. dec 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte poradte kolko Ccka si mam dat denne pri silnej nadche, kasli prechladnuti???
už nic nezabera...davam si už 3den asi 12g a nic....
30. dec 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 urob si čaj z čerstveho zazvoru_nastruhaj ho a zalej vriacou vodou,chvilu nechaj postať,resp.vychladnuť ,pridať med a citron a piť.
My sme teraz tiež nachladnuty a super pomaha! Mne to pomohlo ked som vypila asi 2l denne a za cca 2 dni som bola na tom ovela lepšie :wink:
30. dec 2012 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no dnes mm isiel kupit zazvor tak skusim....
už je o nieco lepsie ale dutiny upchate, nadcha strasna a bolest hlavy, dnes som do 12h ležala, ale už ma to nebavi, davam každu hodku 1.5g Cvitaminu tak dufam že zabere......a bojim sa aby malý neochorel odo mna, mam aj jemu davat Ccko teraz kedže este mu davam moje mlieko tak Ccka ma hadam dost....ci???
31. dec 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 zazvor pomože,je to vyborna vec. malemu by som už nedavala,ked kojiš ma ho tam až až :wink: a Dčko davaj ale to asi už robiš :wink: a aj sebe.
Daj vedieť ako zabral ten zazvor potom. Mierne to štipka,hlavke sa teply čaj pije ale zas pomože.A ked daš medik a citron tak vyborne pitie to je :wink:
31. dec 2012 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 ahoj no ja už som celkom v pohode, len malý to asi chytil, tuto noc bol stale hore, plakal, zubky, sopliky, včera kýchal casto.....kolko mu možem dat teraz Ccka??? kedže som mu nedavala nakolko ja som mala vysoke davky a u nas je ten problem že mi nechce moc pit vodu ani caj.....
a co mu možem este davat????
2. jan 2013 o 05:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok