• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

31. októbra 2017 
@katrenka111 ahoj ,tak som rada že sa ti polepšilo :wink:
noo s deťmi je to horšie :confounded: ani moje baby nechceli/nechcu piť tak aj s prisunom Cčka je to horšie.A cez tvoje mliečko dostava?
Sopliky klasika odsavať,Cčko mu daj kolko vypije,tam už nič nenarobiš ked nechce piť. Aj moja mladšia ako na just ked bola chora nechcela piť :confounded:
2. jan 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no nechce pit tak som mu dala do ovocnej kase 500mg Vita C forte od Dr. Ratha, ja sa dopujem ale mlieko moje ma len tak 2-3x denne a pomenej....odsavali sme skoro rano a plakal akokeby som ho týrala, chuda musela som ho držat celý telom.... :frowning2: :frowning2: je mi do placu
2. jan 2013 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 aha takže odsavaš,to poznam :pensive: je to riadna robota. Hlavne že ma od teba aspon trochu mliečka :wink:
fakt neviem ako mu ešte pomoct,je maly drobec. Hlavne teda maminku potrebuje :sunglasses: no a skušaj mu to Cčko cpať kde sa bude dať. A nezabudni na Dčko.
Tak mysliš že zazvorovy čaj zabral??
2. jan 2013 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no možno aj ten ale stipkal riadne....
Dvitamin mu davam 3kvapky to staci nie???a mm donesie z lekarne tie Echinaceove kvapky tak to mu tiež dam, plus homeo....
2. jan 2013 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no odsavam ale teraz mam malinko mlieka asi aj z tej choroby a to pijem vela aj caje na podporu a je ho pomenej..... :frowning2:
2. jan 2013 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 chapem :pensive: netrap sa kvoli tomu :wink:
Echinacea je tiež fajn aj homeo,to mna nikdy nenapadne siahnuť na homeo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mladšia teraz dosť kašle tak skusim jej dať Stodal sirup,či pomože.
U nas tiež učinkuje neaky virus. Staršia začala prva,potom mladšia akurat na štedry den,to bol horor ešte aj teplotu mala,potom muž a teraz ja :confounded: a to som si už myslela že ja nechytim ked sa nalievam tym zazv.čajom ale omyl :grinning:
boli ma hrdlo,zatial mi nepomohol ten šalviovy sprej,tak som včera siahla po JOXe :confounded:
su neake odolne tie virusy teraz :angry: :angry: :angry:
2. jan 2013 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 no jo každý je skoro chorý..nieco je vo vzduchu... stodal je dobrý a ja mama na kasel pre seba Stop kasel sirup od dr. Weisa....malemu som dala v noci tiež Stodal lebo pokasliaval...teraz je celkom v poho, len sopliky mu stale tecu a kýcha o dusu....
2. jan 2013 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 no to su presne tie iste priznaky a začiatok tej hnusnej nadchy. Čire sople teču non stop a odsať sa neda nič :confounded: :confounded: pozname :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: musiš vydržať,nič ine neostava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
skore uzdravenie prajem malemu,neni nič horšie ako ked su deti chore :pensive:
2. jan 2013 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak ja som total vycerpana po dnesnom dni, malý total chorý, chuda ledva dýchal taku nadchu ma.... od večera od 6h sme mali pohotovost, teplotoval, davali sme zabaly, Cckom som ho za celý den nadopovala 3grammy, plus Echinacea sirup, Phisiomer, homeopatika.... nic nezaberalo, večer sa teploty vysplhali na vyse 39, potom aj vracal, triasku mal tak som dala Nurofen cipok, mala som len Panadol sirup ale z toho by vracal....
Ja už neviem že co, ani nezaspim hadam....
poradte mam ist k dokine zajtra alebo mame pokracovat tak ako dnes????
to Ccko nejak nezabera..... emoticon
2. jan 2013 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ahoj,tak ako v noci?? Stale teplotujete? Ak sa ti to nezda chod k dr. a sama potom uvažiš či lieky ktore prepiše daš alebo nie. Mohli by mu urobiť CRP a podla toho sa vie či treba lieky alebo nie.
Ja ked som bola naposledy u dr. ani nam nič nedala len napisala čo si mame kupiť :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: v podstate sme všetko doma mali. Len nasivin kvapky do nosa som kupila :wink: ale my sme nemali teplotu.
Aj teraz mam pocit že sa jej vracia sopel,dnes zas sopli :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
3. jan 2013 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Choďte k lekárke, niekedy domáca liečba nestačí, bohužiaľ. Hlavne nech sa mu pozrie do ušiek a popočúva, či mu to nesadlo na pľúcka.
3. jan 2013 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nae No tak dnes sme boli u lekarky a viete co to ma že cele zo zubkou, že ma nehorazne navrete a zdurene cele dasienka a je zahlienený a sopliky že možu byt tiež z toho...dala nam sirup Spiropent a nejake kvapky proti kaslu Ditustat aj ked nekasleme....ale neviem neviem ci nebudem davat radšej Stodal.....
a mam mu davat Viburcol cipky a ked bude mat vysoke horucky tak Nurofen...
3. jan 2013 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 Nasivin pre babätka mame doma, ale mm mi nechcel dovolit dat že tie obsahuju nejake zle latky ci co.... tak davame Physiomer baby....
3. jan 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ten by mal byť bez konzervačnych latok,ale priznam sa že som ho bližšie neskumala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nam ho v lekarni dala ako taky najšetrnejši...
3. jan 2013 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 co myslis Nasivin???
3. jan 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
3. jan 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 a ten Spiropent na hlieny nepoznas?? ten by si davala???
3. jan 2013 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 my mame doma Sinupret ale nedavam ho malej kvoli reakcii,ked mala niečo do 1r tak tiež kašlala a dr nam dala toto a hned zareagovala lebo je to bylinkove a ako ekzematička hned do pol hodky mala brutalne červeny ekzem a plakala a škriabala sa :confounded:
4. jan 2013 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 aha čo som k tomu našla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
http://steroidy.szm.com/steroidy/Spiropent.html aj ked toto su tablety ale učinna latka je to ista :rolling_eyes:
4. jan 2013 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 o bože ja som mu to už dala včera aj dnes.... to je hrozne s tými liekmi ale žeby to tak skodila, ved to je pre astmatikov, možno to je mensie zlo ako ATB nie???
4. jan 2013 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ja neviem,fakt s tym nemam skusenosť :confounded:
ale ja si vždy prečitam nežiaduce učinky a podla toho sa zariadim či to risknem alebo alebo vymyslim niečo ine...
4. jan 2013 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
..ahojte.. moja trojmesacna dcerka ma skaredu nadchu a rozmyslam, ze by som jej skusila pomoct ceckom.. mame doma kyselinu askorbovu v prasku z dm, je mozne jej ju nasadit?? ..najprv som myslela, ze kupim cebion, ale nedocitala som sa o nom nic dobre..
4. jan 2013 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kukutska uricte ano, ak moze cebion (sra.ky umele) tak moze aj ciste cesko :wink:
4. jan 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hajanka ..len neviem ako a kolko by som jej ho nadavkovala.. tam je len gramova odmerka a to je na take mimco urcite vela :unamused:
4. jan 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kukutska odmerka ma cca 120mg a orientacna davka je 40mg/kg na den rozlozena do 3-4 davok pocas dna
4. jan 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@duplicka som naozaj zvedavý čo pan inžinier poradí, prípadne biela pani. Takto hazardovat so zdravým dietata??? môže dojst ku ireverzibilnemu poškodeniu sluchu, to je už veľa.
4. jan 2013 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@duplicka ja v IP.
4. jan 2013 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. jan 2013 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozeram ,ze je lepsie pisat do ip
4. jan 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok