• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
dietatu natierat na nohy bravčovu mast ked mu hrozí mastoitida a zápal mozgových blán, neposkytnut mu ATB v tomto prípade?? a žiadat informácie od takýchto ludí, ktorí nenesu žiadnu zodpovednost?
4. jan 2013 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@duplicka lepsie je spis mysliet.. ked ti ochluchne, tak si potom budes nadavat, ze si jej tie atb nedala?? to ani nehovorim o moznosti, ze sa z toho stane zapal mozgovych blan.. fakt mazec... prirodna lecba - ok.. ale odtial potial..
4. jan 2013 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@duplicka ja by som dala asi na rady lekarov v takom prípade..... zapal uska nie je sranda....
4. jan 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot pozdravujem, prečítaj si cca 8 príspevkov dozadu, aby si videl kam tie rady vedu a ako opatrne treba s ludmi narábat, lebo nie každý celkom pochopí že odtial potial.
4. jan 2013 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kolostrumrevival bravcova mast s cesnakom na chodidla nie je proti zapal, ale krasne stahuje horucku. spojil si dve nesuvisiace veci
@duplicitka ja som velmi proti atb, ale v istych pripadoch by som asi sice s obrovskou nevolou, ale predsa sla. i ked- ja mam jednu super doki, kt. sa venuje skenar terapii a s nou sa mi podarilo vyhnut sa prvy raz v zivote atb pri ochoreni mna aj malej, ale u dcerky to nebol akutny zapal usiek - bol to zapal mocoveho mechura
4. jan 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vavrenka iste uplne nesuvisiace
4. jan 2013 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz zase?????? :confounded:
4. jan 2013 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@kolostrumrevival Ty si už videl alebo čítal aby tú tvoju zodpovednosť niesol niekedy nejaký lekár ktorý pacienta zavraždil alebo ťažko poškodil, lebo ja takého nepoznám, čiže je to len tvoja fikcia, nie? Keď tu vyzývaš na zodpovednosť ľudí, ktorí za to na rozdiel od prisluhovačov farmamafie neberú peniaze poškvrnené krvou nevinných obetí a detí.
4. jan 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@irenkask no ten lekar ma rozhodne viac zodpovednosti za to dieta ako treba ty a ktokolvek na tomto fore.. Sorry, ale dotycna pani hazarduje zo zdravim svojho dietata..
4. jan 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dufam, ze tu nazbieram cenne informacie
4. jan 2013 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
4. jan 2013 o 21:03 • kolostrumrevival
@kolostrumrevival Bohužiaľ si mi neodpovedal na moju otázku vôbec, ale došli ti argumenty podľa toho že si zase začal kádrovať moju osobu. Ty zase budeš nejaká zakomplexovaná zdravotníčka, ktorá toho v živote nedosiahla veľa podľa svojich predstáv. Niečo medzi ženou a chlapom takže aj orientácia vyzerá taká medzi podľa vyjadrovania. Asi berieš málo céčka keď máš takéto dôsledky. Mne užívanie céčka pomáha a veľa ľuďom tiež. Samozrejme nie naraz a megadávka. Musí sa to rozdeliť na celý deň a pravidelne. Je to najlepšia vec a vedieť toto včaššie ale nenašiel sa zodpovedný zdravotník ktorý by to doporučoval účelove aby neprišiel o farmazisky to je dôvod.
Čo sa týka týka mňa tak miesto hodnotenia začni robiť niečo užitočné .Keď prežiješ toľko negatív v každej oblasti života a vyriešiš toľko problémov a pomôžeš toľkým ľuďom ako ja tak sa prihlás a pochváľ. Zatiaľ ti to nehrozí.
5. jan 2013 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@kukutska @hajanka ja len upresním, že 40mg/kg sa javí ako minimálna bežná denná spotreba u zdravého človeka bez kontraindikácií. Pri nádche od takejto dávky žiadne zázraky nečakaj.
7. jan 2013 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katrenka111 Nikde nie je napísané, že Cčko musí vždy zabrať, ale je vynikajúce ako prvá pomoc (a niekedy sa ukáže, že nič viac ani nebolo potrebné), ak sa použije včas a správne, t.j. vysoké pravidelné dávky (napr. každé 2h) až po hranicu hnačky. Pri vážnejších chorobách môže byť spotreba tela aj 4g/kg denne, ak človek nemá kontraindikácie. Dosiahli ste hranicu hnačky? Ak nie, dávky boli nízke.

Nurofen ani Panadol žiadnu chorobu nelieči, iba potláča príznaky. Niekedy je to obré, ale pri infekciách väčšinou nie, pretože sa tým narúša práca imunitného systému. Zbavíš sa síce teploty, ale choroba sa môže predĺžiť, alebo prejsť do chronickej.

Ako ste na tom?
7. jan 2013 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kolostrumrevival Po prvé, ja píšem len svoj názor a skúsenosti, nikomu nehovorím, čo má robiť. To si musí každý zvážiť sám, chodia sem dospelí ľudia. Po druhé, okrem kontraindikácií, ktoré vymenúvam snáď na každej strane, vitamín C nikomu neuškodí. Po tretie, 8 príspevkov dozadu som nič zaujímavé nenašiel.
7. jan 2013 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot ahoj no už o nieco lepsie, ja este pokasluvam ale celkom rýchlo to preslo bez liekov u mna.....teda dopovala som sa s Cckom ale neprehnalo...
a malemu som už vyrovnala davku na 40g na kg vahy plus davam mu Prospan prirodný sirup, homeo na zahlienenie, Echinaceu, no a včera som musela dat Nasivin soft lebo ma nenormalnu nadchu a už sa to ale zlepsuje.....tak dufam že bude fit aj on....
No napriklad mojej mame a svokre Ccko pomohlo ale treba zacat s vysokými davkami asi hned ked clovek citi že neni ok, vsak....
8. jan 2013 o 07:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s konkrétne týmto askorbátom vápenatým http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetky-produkty/askorbat-vapenaty-vitamin-c-nekysly-1-kg/ Ďakujem.
8. jan 2013 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mate niekto skusenosti s touto strankou
http://www.evitaminy.sk/akcia-1-1-c-500-mg-pomaranc
chcem synovi objednat vitamin C v zuvacich tabletach od Jamieson a neviem,kde ich kupit.
Diagnostikovali mu asi pred 2 mesiacmi cierny kasel,vybral uz 3 antibiotik a mam pocit ,ze sa to len zhorsilo.Kasel vobec neustupuje ,dokonca je to horsie.Nechcem ,aby na nom skusali vsetky mozne antibiotika,kym nieco nezaberie.acala som mu davat aj oregano olej,len neviem,ci davky su spravne.
Dakujem
9. jan 2013 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka ja som cez tú stránku už vitamíny objednávala. sú v pohode, aspoň ja som s nimi nemala žiaden problém. :wink:
9. jan 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka aj ja som od nich objednavala a vsetko bolo ok (aha, napadlo ma, ze co som objednavala, tak ta spotreba bola napr. do 9 mesiacov, max do roka)
9. jan 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka Ahoj, ak vies aspon trosku po anglicky, skus toto:
http://www.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-with-Citrus-Bioflavonoids-240-Capsules/10241

My z tej stranky iHerb.com objednavame uz asi 2 roky a aj ine vitaminy - D, Q10, B komplex, ... atd.. Je to velmi spolahlivy zdroj a ceny a kvalita su neporovnatelne lepsie ako colkovek co je na SK dostupne. Okrem toho toto Ester-C je tzv. balancovane, cize neprekyseluje organizmus.

My tam vyuzivame moznost dopravy "Global Priority Mail by DHL" za 6 USD pri nakupe do 80 USD. Vacsinou to pride tak do 10 dni a ked objednavas nie velmi casto, tak sa to nezastavi ani na colnici. Ak by sa to tam aj zastavilo, doplaca sa len 20% DPH a da sa to vybavit bez problemov cez email a poslu Ti to z colnice na dobierku, kde uhradis uz len tu DPH.
Aj po pripratani dopravy a tej DPHcky su ceny stale vyrazne nizsie ako kdekolvek na Slovensku alebo vobec v Europe, pricom Ester-C, ak sa nemylim, ani na SK nikde nezozenies.
9. jan 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot moze sa novoredecky skorbut prejavit ak matka berie pocas tehotenstva preventivne dennu davku 1-2 g? Kolko vitaminu C z davky 1g vlastne telo vstrebe?
10. jan 2013 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka koľko rokov má syn? a bol očkovaný?
10. jan 2013 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17
ma 3 a pol roka,ockovany bol,zial asi bez ucinku.Jeden z dokazov,ze ockovanie zrejme nefunguje,ako by malo.
10. jan 2013 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka a čo ti na to povedala lekárka? ako to vysvetlila?
10. jan 2013 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saza007 Tá dávka je v tehotenstve taká malá, že dieťa si ju ledva všimne. Ale mala by stačiť na to, aby dieťa skorbut nedostalo. Keď matka užíva vyššie dávky už počas tehotenstva, takže dieťa vyrastá v stave dostatku, a neprestane po pôrode, tak dieťa má naďalej prísun v mliečku a vtedy žiadny skorbut nehrozí.
10. jan 2013 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Asi 2 tyzdne pred tou diagnozou som bola za nou s rocnou dcerou,ze odmietam ockovanie na 12 mesiac.Vravela,ze to mam urcite zvazit,lebo stale tu mame cierny kasel,ktory je velmi nebezpecny a nemala by som to riskovat.Ked sa synovi potvrdil cierny kasel,tak mi vravela,ze sa vobec nemusim bat,lebo to uz nie je ten cierny kasel,ktoreho sa kedysi ludia tak velmi obavali :slight_smile:
tak co si mam o tom mysliet?
10. jan 2013 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahoj ... najde sa tu niekto kto uziva pravidelne a dlhodbo praskovy vit.C z DM-ka ?? mate z neho "akne" ?? vyrazky na tvari a tele ?? lebo ja ano a nedavno sa vyhadzal aj syn :stuck_out_tongue_closed_eyes: ak tu mal niekto podobny problem, tak na ake "c-cko" ste presli ?? co mate este odskusane ?? dakujem
11. jan 2013 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka veru ma pravdu ta "doktorka" nie je to uz TEN kasel ktoreho sa ludia kedysi obavali, tento je este horsi, tipujem ze dobre zmutovany, na ktory ATB ani nezaberu :frowning2:
11. jan 2013 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som davala cebion tiez na imunitu maly zacal kichat a soplit dala som mu cebion multi a za tri dni jednak sa to nezhorsilo bol uplne v poriadku :slight_smile: tak neviem co ho vyliecilo ked je tam toho podla vas malo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a dr mi kazala aj pri aftach davat cebion .... ale moj nazor je aj tak vsetko co nema sukl a aj vela veci co maju :wink: pokial je zdrave dieta netreba !!!!!!!!!!!!!!!!!! lieky su biznis nic ine v decembri boli vsetci chori okrem mna myslim 2 deti a muz v lekarni som nechaja viac ako 50 eur pri tejto sume som prestala ratat :angry: lekari ti len povedia kupte toto a toto a toto a v lekarni vyrihas peniaze je to len BIZNIS !!!!!!!
12. jan 2013 o 10:59  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok