• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
fuuuuuuuuuuuuuuu som pisala k prvej strane :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. jan 2013 o 11:01  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. jan 2013 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina Píšu, že "potravinárska čistota" takže naozaj to asi nebude na vysoké dávkovanie.
16. jan 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot to jest na bezne pouzitie do 5g denne by mohlo byt? alebo ani to nie?
16. jan 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina Ťažko povedať, asi ako komu :sweat_smile: Ak je na výber, odporúčam farmaceutickú kvalitu. To, čo je znesiteľné pri potravinárskych dávkach (pár mg na liter džúsu), to už nemusí byť OK pri 100-1000x vyšších dávkach.
16. jan 2013 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a DM-kove je kvalitnejsie?
16. jan 2013 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mam4 tak toto by zaujimalo aj mna @petot tiez badam, ze som nejaka vyhadzana asi posledny mesiac (od puberty som tak nebola). c-cko ale uzivam uz cca rok, na zaciatku to z dm (1-2g denne) a potom uz pol roka c-salts (4-8g denne - este kojim a doteraz mi tolko robilo dobre). akurat som si myslela, ze by to chcelo nejaky detox a takto cez to akne mi to moje telo dava najavo... vies nam dat nejake rady? dakujeme :wink:
16. jan 2013 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina Tvrdia, že je farmaceutickej kvality, ale niektorí ľudia z neho hnačkujú a pritom z iných nehnačkujú, takže určite existujú aj kvalitnejšie než DM.
17. jan 2013 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 Detox nie je celkom moja parketa, ale ako dobrý začiatok sa mi zdá pridať k Cčku selén (detoxikuje ortuť) a potom postupne jód (detoxikuje iné kovy, a fluór s brómom). Z toho sa vyhádžeš viac :wink: Pozri v knihe kapitolu Jód a Skúsenosti s jódom. A do stravy zaradiť kurkumín, detoxikuje ťažké kovy. Toť môj názor.
17. jan 2013 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ahoj ...my pouzivame to DM c-cko, tiez priblizne rok, ochucujeme nim caj, takze nemam prehlad kolko je to za den gramov... ale som si ista ze tie vyrazky mam z toho lebo uz 2x som ho vysadila uplne a do tyzdna sa plet vycistila, ja som akne nikdy nemala, ani v puberte, takze som z toho teraz dost zufala ... a syn sa vyhadzal ovela viac, kym mi doslo ze to asi bude tiez z toho cecka tak sme obehali pedi aj koznu, myslela som ze su to osypky ale po vynechani cecka to dalej nepokracovalo, a tie cervene pupaky sa zacali zlievat a teraz ho to svrbi, no vyzera to, ze je to na ustupe ... tak neviem ci skusit inu znacku alebo skoncovat na dobro :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@petot co myslis ?? moze to byt aj alergicka reakcia ?? syn sa vyhadzal na rukach, nohach, potom to zacalo postupovat na zadok az chrbatik a ja zase na tvari a potom to preslo na dekolt a chrbat ... manzel a dcerka pili caju najmenej takze aj davky cecka boli minimanle a predpokladam ze preto su bez ujmy na krase :dizzy_face: ... hnacky sme nemali ... len tie pupaky ...
17. jan 2013 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 vlastne mala som za mladi obdobie "akne" ... ked som dost intenzivne fajcila "travu" :sweat_smile: takisto som vtedy nebyvala chora... zeby moje telo potrebovalo nadchu ?? inak ma opeciatkuje ?? :grinning: :grinning: :grinning:
17. jan 2013 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
17. jan 2013 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina ked tak tak farmaceuticka cistota by mala byt ta askorbova .....mne svokor teraz zhana tak dam vediet ci je vlastne vhodna....
17. jan 2013 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj co povies na tento vitamin??? je dobrý aj pre deticky???
https://www.swansonvitamins.com/now-foods-sodium-ascorbate-8-oz-pwdr
17. jan 2013 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mam4 Skus ine Ccko (Swanson, C-Salts, Kulich,...) a zistis...

@katrenka111 Je to kvalitny vyrobca, nevidim dovod, preco nie.
17. jan 2013 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Prosím tě, od toho Kulicha si to nějak objednáváš? Na stránkách je prodej jen pro velkoobchod.
17. jan 2013 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot takze s tym nemas skusenost ? ani nepoznas nikoho kto by sa z C-cka vyhadzal ? asi si dam na dlhsi cas pauzu a ak bude treba tak skusim inu znacku ...
17. jan 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mam4 Vyrážka patrí medzi zriedkavé vedľajšie účinky Cčka, ale častejšie býva spôsobená nežiaducimi prímesami apod, menej často samotným Cčkom. Preto je možné, že z iného (prípadne kvalitnejšieho) žiadny problém nebude.

@milihamri Myslím, že boli ochotní poslať na dobierku, alebo treba skúsiť objednať cez lekáreň, no nie každá je ochotná.
17. jan 2013 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tak dik za info :wink:
17. jan 2013 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mam4 @petot ja skusim tiez dat c-ckovu pauzu, len neviem, ako to zvladnem, lebo som zavisla na c-salts :stuck_out_tongue_closed_eyes:. od vcera vecera nepopijam, zatial sa drzim a uvidim vysledok. ak sa plet nezlepsi po tyzdni-dvoch, zacnem znovu. len pevne verim, ze sa na mna a hlavne na maleho nic medzitym nenalepi...
17. jan 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 Ccko moze sposobit vyrazky v style vysypu (zihlavka). Ak su to skor take tie pubertalne vyrazky, tak sa mozno telo niecoho zbavuje. To nemusi byt nutne zle. A ak to vobec suvisi s C-Salts, tak mozno viac s tymi mineralmi nez s Cckom. Ktovie, co by spravila cista kyselina askorbova.
17. jan 2013 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 no tak na nas sa po prvom vynechani hned nalepilo, zacalo to nevinne soplom ale akurat v tom najhorsom pocasi, hmly, dazd, zima, vsade okolo chori ludia takze to detom pekne sadlo na priedusky a na vianoce uz brali ATB :stuck_out_tongue_closed_eyes: teraz sa drzime, len dcerka sopli a ma take ine oci, take chore, ak vies co myslim :sweat_smile: tak sa len modlim aby sa teploty znova dostali pod nulu nech pomrznu bacile :angry: a ak sa prida starsi tak vyskusam to C-salts ked to tak chvalite :slight_smile: aka je to vlastne vyroba, je to USA ?? da sa to kupit len cez net alebo aj v obchode ??
18. jan 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
objednavate niekto Ccko z
http://www.iherb.com/
18. jan 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 vsak si objednaj, pri nakupe nad 40 dolarov ti daju ako novemu zakaznikovi zlavu 10 dolarov, ak zadas zlavovy kod SNQ409. postovne je 6 dolarov. takze urcite sa ti oplati objednat samej, ako niekomu pre teba :wink:
18. jan 2013 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 to važne??? iba 6dolarov postovne??? a aj ta zlava??? a za ako dlho by to prislo nevies??? ty si tam tusim objednavas....
19. jan 2013 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 a ktore cecko odtial chces objednat?
19. jan 2013 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..ja svoju dcerku dopujem ceckom kvoli dlhodobej nadche a kaslu uz 2 mesiace a nepomohlo...na pricine bola zvacsena nosna mandla..tak sme boli na odstraneni a je po nadche...len kasel stale pretrvava tak nas caka plucne vysetrenie a alergologia...samozrejme vit.c stale podavam...len tymto chcem povedat ze najskor treba najst pricinu ochorenia... :wink:
19. jan 2013 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ak je objednavka nad 40 dolarov a nevazi viac ako 1,8 kg, tak ano, postovne je 6 dolarov. nad 1,8kg vychadza postovne uz nad 40 dolarov, preto vravim, ze sa niekomu inemu neoplati objednavat aj tvoje veci. je lepsie spravit malu objednavku a dufat, ze ti ju nestopnu na colnici, ako robit velku a naistotu platit dph :wink:. a ano, ta zlava s kuponom plati pre prvu objednavku novych zakaznikov. pisu, ze dodanie trva cca 12-16 dni, no mne vzdy prislo za 8-10 dni. ak ti to stopnu na colnici, tak si prirataj par dni, max. tyzden.
19. jan 2013 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petikaa nevyznam sa v tom nejak extra, no mam pocit, ze zvacsene mandle nikdy nie su pricinou nejakeho ochorenia, to skor jeho dosledkom. mandle sluzia ako "naraznikova zona", zabranuju ochoreniu postupit dalej. no existuju aj pripady, kedy niet inej moznosti, len ich vybrat, no myslim, ze to bol mendelsohn, co pisal o tom "teste" nevyhnutneho vyberu mandli. pointa bola v tom, ze kazdy lekar sa na to pozera inak a ze velmi rad vyberie mandle aj vtedy, ked to nie je nutne...
19. jan 2013 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj nemáte niekto skusenosti s pargavit vitamín c ?
19. jan 2013 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok