• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

18. septembra 2017 
@kkl82 @siriael @nae @majusqwa @petot @denisocka @hajanka

a vsetci ostatni kt mate skusenost.

mam doma 7 mesacneho drobca, 1.x ma teplotu. momentalne 38,6*C, davkujem vitC ale zatial to od rana ma tendenciu stupat. rastie mu zubok tak dufam ze je to kvoli tomu. mm je vsak chory uz 3. den velmi horuckuje/ poti sa/ kasle/ kycha ale je v karantene. Maly mi kycha a obcas zakasle, v noci sa mu trosku tazsie dychalo.

prosim vas ak to bude stupat este viac co by ste poradili? Hrozim sa 39*C. nechcem urcite nurofen ani paracetamol, atd. ale na pohotovost sa mi tiez nechce letiet lebo mi ho urcite nadopuju paracetamolom. mam davat vlazne obklady? a ak nezaberu?

Nuz doslo to aj k nam a ja velka hrdinka, vsetko nastudovane , zrazu stresujem :frowning2: velka velka velka vdaka za kazdu odpoved!!!
19. jan 2013 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit askorbat sodný
19. jan 2013 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ano viem,ze mandle su sucastou imunitneho systemu..ale ked prestanu plnit svoju funkciu tak su prave opakom...a kedze malej sa hromadili hlieny a uz aj hnis v nosnej mandli,tak neviem ci by bolo dobre to predlzovat..tym ze sa odstranila tak odisli aj hlieny a je po niekolkomesacnej nadche...samozrejme ma na to kazdy svoj nazor...ale ja som vyskusala uz vsetko mozne..a toto bola uz jedina a posledna moznost... :wink:
19. jan 2013 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 Kojiť, kojiť, kojiť prvú ligu. Možeš skúsiť vlažné obklady na končatiny, alebo ho okupkať (aj voda teplá 35 stupňov je chladnejšia, ako on, a nebude mať z nej šoky, ako keby si ho strčila do vlažnej). Na spanie napolohovať (dať pod matrac vankúš) na sklon okolo 20 stupňov, aby sa mu lepšie dýchalo, dať na radiátor mokrý uterák, aby sa zvýšila vlhkost vzduchu. Ak aj soplí, tak odsávať to (ak to ide, ale pri zúbkoch sa jedná skor o taký vodnatý výtok). Ako sa správa inak? Je viac spavý, či nervóznejší?
p.s. radšej nurofen ako panadol, pomože aj od bolesti. Hrdinkou ostaneš aj potom, u mňa určite :wink:
19. jan 2013 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nae praveže na koncatiny sa neodporucaju obklady ale na hrudnicek zabalit vlažne a na to okolo uteracik nie??? teda mi sme tak robili a može kupel s vlažnou vodou....
19. jan 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludia co poviete na toto Ccko, svokor mi priniesol....
http://www.centralchem.sk/?IDe=40521
19. jan 2013 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 áno, može aj kúpeľ vo vlažnej vode, ale jednak to nie je moc príjemné, a tiež prudké ochladzovanie takto rozpáleného telíčka tiež nie je úplne správne. Čo sa týka obkladov, tak lepšie je podľa mňa ochladzovať perifériu.
19. jan 2013 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 nam sa osvedcil kupel, staci ak voda bude o 2 stupne chladnejsia ako je namerana teplota, necham ho tam pohrat sa nejakych 10 minut, potom ho zabalim do uteraka, trochu osusim, odbalim a necham este takeho vyzleceneho chvilu...naposledy po takejto procedure isla teplota z 39,4 na 37,8 :slight_smile: drzim palce
19. jan 2013 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nae
@hobit
zenicky dakujem vam velmi pekne! presne to som potrebovala pocut, osobnu skusenost :wink: mudra som jak encyklopedia z toho co som nacitala ale v praxi je to na nic ak si zrazu clovek nie je isty ci tomu malikemu stvoreniu zazracnemu este viac neublizi (sorry za sentiment)
@nae ten vankus je super, ty vzdy vies skvelo poradit ! mne to doslo ked som za nim bola 2.x ale som si povedala ze uz to necham tak. ked si to napisala tak si ma nakopla ze hned pri dalsom prebudeni som mu tam narvala vankus :grinning: vdaka, si pokladik :wink: a tiez si ma ukludnila ze ta vodicka je pri zubkoch. bala som sa ci nechytil nieco od mm, ale zatial ma len vodnaty soplik.
19. jan 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prečo vsade uvádzaju že z Ccka hrozí predavkovanie a zlyhanie ladvin, tomu nepochopim????
20. jan 2013 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 Ahoj aj ja mam sedem mesacnu babu a tiez to iste co vy, teplota, nurofen som nedavaal, boli sme aj u dr a ta vravela ze chripka:( idu nam tiez tri zubk naraz, ale male aj hrdielko zapalaena pokasliava, aj cecko davam chuda ma take kruhy pod ocami, doktorka nam dala aj ATB, ze ekby nahodou, lebo je vikend, ale vcera vecer a vlastne cely den nci nejdedla a ani nepila len plakala a pakala, davala som aj obklady, len som sa bala dehydratacie, kukala som jej hrdielko a mala ho veru riadne zapalene:( Tak som je vcera dala prvu davku ATB:(( ale tak sa jej ulavilo, uz krasne papa, muselo ju riadne hrdielko boliet, tak som tie ATB dat nechcela, to mame prve a dufam, ze na dlhyyyy cas aj posledne. a neboj, aj ja som stresovala, ono mozes mat nastudovane vsetko mozne, ale ako nahle ide o tvoje dieta je to ine, my sme prvy krat chori, neockovali sme, tak snad sa ta imunita aspon troska vycibri a budu zdravucke nase deturence, tak sa drzte a daj vediet
20. jan 2013 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
vdaka za odpoved @jarabica123 tak to ma mrzi ze sa vam to tak prevalilo. ale hlavna vec ze sa jej ulavilo. ja mam za sebou krasne prebdenu noc. maly kazdych 10-15min bol hore a okolo polnoci sa uplne prebral a zacal buntosit. samozrejme s placom, nedal sa utisit, nic nezaberalo, ani to prso. uplne som hotova. mm chory tak som ho knam ani nepustila. zaspal asi o 7am rano a to sa asi za hodinku a pol zobudil so strasnym placom. teplotu uz nemal o 2am, asi zabralo Cecko, ale zaroven ho tak naspidovalo ze nevedel zaspat - dala som mu asi 5nasobnu davku jeho vahy :slight_smile: no ja ma pocit ze mu muselo narast aspon 5 zubov ked tak vystrajal. ale do pusy sa mu neodvazim pozriet. ten ma taky stisk ze by som aspon o dva prsty prisla :grinning: drzim palce nech to mate skoro za sebou a nech je uz len dobre :slight_smile:
20. jan 2013 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobre ranko- ako je to s tym davkovanim c-ecka u deti na kilogram vahy- v zdravi a kolko v chorobe? potrebujem pre 10 a 15 kg dieta... nejaka viroza prebehla okolo nas. bezne davam mierne vyssie davky cecka -ale teraz by som chcela zvysit na par dni poriadne.
21. jan 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka preventivne 30-40mg na kg vahy a akutne tusim 100nasobok,
22. jan 2013 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. jan 2013 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka ale pre istotu sa este opýtaj petota
22. jan 2013 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj. Je mozne zeby c cko poskodilo mliecne zubky? Mame toto wholesale nutrition c salts a malej sa zacali demineralizovat zubky... zubar si mysli ze to moze byt z cka
22. jan 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 Keby kazdy den viackrat cmulala koncentrovanu kyselinu askorbovu alebo priamo jej prasok, niekolko minut, tak by som bol ochotny tomu uverit. Kyselina askorbova je jedna z najslabsich kyselin a zubom viac "uskodi" napr. jablko, ale budiz. Este keby mala deficit mineralov, nizke pH mocu a do toho dlhodobo uzivala vysoke davky kyseliny askorbovej, mohol by nastavat mierny ubytok mineralov celkovo.

Ale mineralne askorbaty nie su kysle a demineralizaciu zubov urcite nesposobuju, a mineraly do tela prinasaju, nie naopak. C-Salts teda za to nemoze.
22. jan 2013 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kingstonka Pozri posledne 2 kapitoly "Priloha..", tam je to strucne zhrnute. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
22. jan 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot sem tam si dala aj lyzicku s praskom...ale to asi 3x stalo ze bola rychlejsia ako ja...uz fakt neviem co jej na tie zubky tak sskodi
22. jan 2013 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 Ver že vitamínom c to isto nieje. Akurát sa neodporúča po cmúľaní vitc čistiť zuby hneď ale až tak za hodinu a po ovocí to isté. Možno že má deficit vápnika ale isto nie preto že užíva céčko. Nemá nadbytok sladkostí, cukríkov alebo nedávaš mu často med?
Vieš lekári keď nevedia čo majú odpovedať pacientovi tak sa vyhovoria na kadečo.
23. jan 2013 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 moj ma tiez problemy-odvapnuju sa mu 4 zuby .
Dvaja Dr povedali ,ze je to daco z embryonalneho vyvoja-zacalo mu to ked mal len 20m a tie zubky mal vonku len 4m :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ide mu to symetricky-horne stvorky na oboch stranach a ciastocne aj trojky.
Ja davam 2 krat do tyzdna elmex geel -jemne potriem na noc,plus som zacala pouzivat Xilitol-ten je sladucky,nahradi cukor a pritom chrani zubky a aj remineralizuje uz poskodene,plus som objdenala mineralne tkanivove soli-calcium flour-je to homeo verzia,dava sa rano ,na obed a vecer po 1 kuse.
23. jan 2013 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 nemoze to byt kravskym mliekom? ak to moze robit problem pri osteoporoze, tak mozno aj pri zubkoch ... neviem, len spekulujem :sweat_smile:
23. jan 2013 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina nepije mlieko ... len 3 tyzdne je odstavena od kojenia flasu nema ani cumel..
@kaja73 nepije sladke veci.. ani sladkosti nemava casto... nam sa to robi na 2 hore ktore jej vysli ako prve... jedna je uz uplne miniaturna sa rozstiepila... a tu druhu ideme opravit...
23. jan 2013 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask med jej nedavam.. pije cistu vodu a cajik nesladeny alebo jemne len s ryzovym sirupom
23. jan 2013 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@michaela80 ja ten xilitol davam cielene-maly nepije sladene,ale teraz mu davam do caju ten xilitol-na liecbu a prevenciu. :wink:
Inak tiez neje vela sladkeho on mal dokonca do 2 rokv dietu-bezmliecnu-teda ani cokoladky,keksiky nehorzili a aj tak to ma demineralizovane.
Hygiena je uplny jasne ze zaklad-tu prisne dodrziavame.
No ale jemu to ide symetricky -z oboch stran-a to vraj znamena daku vrodenu oslabenu sklovinu v case vyvoja konkretnych zubkov.
Keby to bolo zo stravy,tak sa vraj ako prve kazia rezaky horne-tie su najviac vystvene hlavne sladkymi napojom.
23. jan 2013 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 Rozhodne by som jej dala urobiť krvný obraz , minerály , možno má nejaký deficit . Popros pediatričku ak treba tak si aj priplať aby si vedela na čom si s malou. Ešte by mohlo byť aj to či niečo tvrdé nezahryzla alebo či neobhrýza často hračky.
23. jan 2013 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 a kým si kojila, bolo to OK alebo už vtedy to začalo? /len tak ma to zaujíma/
23. jan 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 uz vtedy sa to robilo..nekojim len od Noveho roka
zasiahlo jej to horne dvoky ktore jej vysli prve.. to sa okokeby odeli sklovina okolo ceeho obvodu zubka pri dasne a postupne sa odlamuje sklovina
23. jan 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ako na liecbu xilitol?
zubky jej umyvam ja a krasne drzi aj 2-3 minuty kym vydrhnem poriadne..a umyvame teraz za kazdym jedlom .. cize aj 5-6 za den.. co je asi aj moc..neviem ci aj to zase nemoze skodit
23. jan 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok