• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@michaela80 ano, na liecbu a aj prevenciu kazov http://xylitol.neera.sk/zdrave-zuby
Zubky nedrhni tak casto,mozes poskodit skolovinu este viac.
Ja to riesim tak ze mu radsej dam po jedle caj s trochou xylitolu-zneutralizuje to kyslost v ustach- a umyvame si 3 krat za den zubky.
23. jan 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 @michaela80
Vidím, že máme veľmi podobné problémy so zúbkami, ja som z toho veľmi nešťastná, určite som aj ja urobila nejaké chyby ale zas sa mi nezdá že až toľko aby mala malá tie zúbky v tak zlom stave. Kaji, kde prosím ťa kupuješ ten Xylitol? Dá sa aj v lekárni alebo to musím objednať cez internet? A tie homeopatiká sa tiež dajú voľne kúpiť?
23. jan 2013 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka tkanivove soli kupujem tu http://www.biomineral.sk/produkty/produkt-4/ konkretne tu calc flour-ta je aj na zuby a xylitol mam od nas zo zdravej vyzivy,ale da sa aj cez net objednat.
23. jan 2013 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michaela80 zuby sa nesmu umyvat do 30min. po jedle. Podla mna sa jej nici sklovina tym, ze jej ich umyvas tak casto, uplne staci 2x denne, velmi jemne, ziadne drhnutie.
23. jan 2013 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@molka takto casto umyvame asi len 2 tyzden ked mi doktorka povedala ze pristna ustna hygiena musi byt
23. jan 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ďakujem, vyskúšam to :slight_smile:
@molka prečo nesmú, veď práve tých prvých 30 minút sú vraj najviac vystavené tým nebezpečným kyselinám, či nie? :confused:
23. jan 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka vraj práve kvôli tým kyselinám je sklovina oslabená a drhnutím sa ešte viac ničí.
23. jan 2013 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@molka takže je lepšie hneď po jedle najskôr neutralizovať tým xylitolom napr. a potom po 30 min. umyť? Ja umývam len 2-3x denne, malá už chodí do škôlky, takže častejšie sa ani nedá. V škôlke si po jedle vraj vyplachujú pusu.
23. jan 2013 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka v tomto ti neviem poradiť. Podľa toho, čo viem, stačí zuby umývať 2x denne a môj zubár mi vždy vraví, aby som zuby len jemne stierala, pretože silné drhnutie ničí sklovinu. A zubára si sa nepýtala?
23. jan 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka zubárka len povedala Elmex gel raz týždenne, a tiež 2-3x denne čistiť, ale dáko to nezaberá tuším. Budem s ňou asi znovu musieť ísť, no desím sa toho, bude zas ryčať ako tur :frowning2:
23. jan 2013 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
práve idú hovoriť na STV1 o vitamíne C
24. jan 2013 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot , rada by som sa s tebou poradila, v akých množstvám mám podávať mojej dcérke vitamín C. Má tri mesiace a je dojčená. Kúpila som si Das gesunde plus, je vhodný aj pre bábätká ?
25. jan 2013 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
Rada by som sa ťa spýtala, ako dávkovať vitamín C, mojej 3 mesačnej dcérke, kúpila som Das Gesund, je to pre ňu vhodné ? Dakujem
25. jan 2013 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim Vas, ma niekto problem s palenim zahy po cecku z dmky? dakujem
25. jan 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sewwandi Na posledných 10 stranách to určite aspoň 3x bolo :wink: Pozri posledné 2 kapitoly "Príloha..": http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
26. jan 2013 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ťa pomôže cečko pri pyelonefritíe? môže ho vôbec teraz? ležim s menšou v nemocnici
26. jan 2013 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem
26. jan 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím :slight_smile: chcela by som sa iba opýtať na "liečbu" oparu vitamínom C :slight_smile: v lekárni som si kúpila "Celaskon" tablety 250mg :slight_smile: akú dávku by som mala užívať v rámci prevencie? a keď sa opar objaví, treba to zvyšovať? :slight_smile: Ďakujem za odpoveď :slight_smile:
26. jan 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simona02 Už som to písal viackrát - opar je dôsledok oslabenia imunity. Treba riešiť v prvom rade dlhodobo imunitu, pretože v tele môžu vyčíňať aj iné vírusy alebo rakovinové bunky, opar je oproti tomu len kozmetický problém. Základným krokom k stabilizácii imunity je odbúrať stres, dopriať si kvalitný spánok a užívať vitamín D v rozumnej miere (hovorí sa o 4-10000IU denne u dospelého počas zimného polroku) a 3x denne Cčko v dávkach podľa individuálnej potreby (pozri kap. C-kalibrácia http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf ).

Pokiaľ ide o krátkodobú liečbu, odporúča sa aspoň 2,5g Cčka 4x denne plus tekutiny, ale naozaj nepodceňuj dlhodobý proces. Pozri si kontraindikácie v kap. Príloha - Rýchlokurz.
26. jan 2013 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem veľmi pekne za odpoveď :slight_smile:
26. jan 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahojky asi mi nevieš poradiť čo sa tyka tych obličiek však? lebo doktorka vravela že to je zbytočné uživať. ale tak to beriem s rezervou
26. jan 2013 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, aký typ (vit.c) by ste odporúčal preventívne deťom 4 ročnej a skoro 1,5 ročnému synčekovi? Dcérke dávam cebion ale nie som si istá, či je to správna voľba. Moc sa v tom nevyznám, preto prosím o radu. ďakujem!
26. jan 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka Podľa Klennera pomáha.
27. jan 2013 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@a2303 Ja deťom dávam čistú práškovú kyselinu askorbovú prípadne zneutralizovanú sodným bikarbonátom farmaceutickej kvality, alebo im dávam Jamieson cmúľacie tabletky. Viem, že tie oficiálne nie sú pre tak malé deti, ale usúdil som, že ak znesú farbivá a príchute v cukríkoch a limonádach, tak občas ich znesú aj v Cčku. Pozornosť si zaslúži kyselina askorbová farmaceutickej kvality Kulich Pharma, alebo zo zahraničia objednaná prášková zmes C-Salts.
27. jan 2013 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj, preco je liecba kontraindikovana pri poruchach metabolizmu zeleza? ved aj ked mam nedosttaok zeleza, tak sa odporuca brat zelezo s vitaminom C, lebo s alepsie vstrebava. ja mam poskodeny zaludok - nevstrebava sa mi zelezo, dostavam infuzie zeleza, cize je pre mna toto kontraindikovane? nemozem brat vitamin C ?
27. jan 2013 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý, môžem sa liečiť C aj keď som tehotná? Vďaka
27. jan 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka Na obličky sú super brusnice ale nesírené plus vitamín c ale veľa tekutín, aspoň dva litre denne. Brusnice kandizované cukrom a olejom majú v lidli. Tekutiny - voda pravidelne počas celého dňa , nie naraz veľa a potom zasa nič. Toto ti zriedi moč a rýchlejšie ten zápal vymočíš a prečistíš obličky. Brusnice totiž obsahujú prírodnú kyselinu salyciliovú.
27. jan 2013 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana76 Ide o metabolické poruchy, napr. hemochromatózu, hemosiderózu, sideroblastickú anémiu apod. Nejde o poruchy VSTREBÁVANIA (s výnimkou nadmerného vstrebávania) ale poruchy SPRACOVANIA železa alebo medi.
27. jan 2013 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mykaellle Neexistuje žiadny seriózny výskum, z ktorého by vyplývalo, že nie. Práveže v tehotenstve je dopyt po vitamíne C o to vyšší, že sa rýchlo míňa na potreby stavby tela dieťatka a na kompenzovanie tehotenského fyziologického stresu.
27. jan 2013 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ďakujem, idem preštudovať celú knihu :wink:
27. jan 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok