• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot ďakujem veľmi pekne :dizzy_face:
27. jan 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vo februarovom zdravi je clanok o megaskorbickej liecbe :sweat_smile: je tam sice par peral a vyjadrenia doktorov su skepticke, ale je :sweat_smile:
27. jan 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask lenže ten zapal ma moja 5 mesačná dcerka takže to asi nie :slight_smile:
27. jan 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot - velmi dakujem ja som si aj myslela a aj ked doktorka vravela aby som jej to nedavala že ved je tochemia tak davam ved aj e-coli napriklad ak to mame z nej tak neznaša kysle prostredie a vyžaduje sa pri liečbe zvyšiť prijem cečka - si zas doktorka nasrala do huby robim si podla seba
27. jan 2013 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pifina čítala som, ale celkom slušný článok, nie? tiež ma pobavili vyjadrenia lekárov, aj to koľko je denná dávka a že po prekročení bolí brucho :grinning: u nás je spotreba 2-3 krabičky za týžden, hlavne teraz a nikoho ešte brucho nebolelo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2013 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 hej, na taky casopis veru slusny clanok :grinning: hlavne ma potesilo, ze som ho nasla u svokry, lebo do nej uz dlho hudieme, ze nech si dava C-cko aspon obcas, aj sme jej ho kupili, ale ona sa boji, aby sa nepredavkovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. jan 2013 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jerryjanka Ak kojíš, tak jej to pôjde tiež do mliečka. Si myslím. Rýchlejšie to prekoná. Moja dcéra to praktizuje na sebe, predtým na to len antibiotiká a teraz keď si dá brusnice do dvoch dní má pokoj aj s rezákom. Malej tiež vodu piť nech sa moč zriedi . Držkajte sa obe.
28. jan 2013 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj moc bych potrebovala poradit . Mám syna 3 roky a neco a rano se mi vzbudil s 39 teplotou (vypada to na chripku :frowning2: ), protoze porad stoupala dala jsem mu nurofen sirup, hodne jsem ale slisela o megaaskorbicke lecbe a chtela bych to vyzkouset ale nevim jake davkovani pro tak male dite, jak casto atd. Proto bych poprosila o radu zkusenejsi :slight_smile:
28. jan 2013 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pre alchemystov, ako vyrobit liposomicky vitamin C (mal by mat ovela vyssiu ucinnost vstrebavania vit. c):
http://www.youtube.com/watch?v=F2eqfiTxDwg
@Petot, videl si toto ? neskusal si? :slight_smile:
28. jan 2013 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina Vdaka
28. jan 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kenny123 Neskúšal, nemám ultrazvukovú vaničku, a neviem kde zohnať granule lecitínu, ktorý nebol vyrobený z GMO sóje.
28. jan 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bosorkajarka stačí prečítať pár strán dozadu... :wink: za ten čas, čo si písala príspevok, stačilo kliknúť na stranu 107...

prepáčte, ale už to musím napísať, každý tretí príspevok je otázka, koľko céčka , aké céčko, pre moje neviemkoľko mesačné, ročné dieťa....ja mám túto tému prečítanú od prvej strany a trštvrte témy je dávkovaní...ale tak aspoň si to opakujeme,no :sweat_smile:
28. jan 2013 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 děkuji za radu, bohužel když je ditě nemocne neni tolik času na hledání v tématech snažila jsem se hledat na začátku témy kde jsem právě čekala stručný návod jak na to, bohužel nebyl tak jsem to zkusila takto, zatim jsem se k teto teme nedostala takze jsem jenom hledala rychlou odpoved. uz jsem si nejak poradila i sama, jinak dekuji za ochotu :confounded:
28. jan 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bosorkajarka prepáč, ale stále sa to tu opakuje....strana 106...petot píše: Pozri posledne 2 kapitoly "Priloha..", tam je to strucne zhrnute. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
28. jan 2013 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, toto dole o céčku je "zaujímavé", takže céčko nakoniec spôsobuje rakovinu? :confused:
28. jan 2013 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 To o rakovine je kde písané že céčko spôsobuje.
29. jan 2013 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask som si nevšimla, že som to nedoložila :slight_smile:
celkom dole...
http://zena.sme.sk/c/4323190/predavkovat-sa-da-aj-vitaminmi.html
29. jan 2013 o 07:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Zaujímal by ma tvoj názor na tento link od @jonas17 o tých radikáloch že dlhodobé užívanie céčka spôsobuje uvoľnenie voľných radikálov spôsobujúcich rakovinu. Ďakujem vopred.
29. jan 2013 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17
@petot no tak to s tým Cckom a skodlivostou aj mna zaujíma...podla mna je to blbost ved už v minulosti boli ochorenia s nedostatku Cvitaminu tak ako može byt skodlivý????
To su podla mna famy že sposobuje rakovinu, mocove kamene....aj ked je to diskutabilne.....
potom preco sa da dokonca Cvitaminom liecit rakovina a a aj bežne vyskytujuce sa ochorenia......
nieco mi na tom smrdi a Bukovskeho tiež treba brat s rezervou, pride mi tak trochu falosný a svojský......
Celeee zleee toto, každý propaguje svoje..... :sunglasses: :angry:
29. jan 2013 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 mozno by naozaj bolo dobre keby niede na prvej strane bol strucny prehlad o liecbe , davnovanie, naozaj nie kazdy ma cas citat celu temu ... a vacsinou tu cloveka napadne pozriet, ked je dieta chore, tak to uz vobec nie :(
29. jan 2013 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ved práve....ale vieš, niekto si Bukovského prečíta a už má názor na céčko vytvorený...."Najvýznamnejšie štúdie preukázali, že užívanie vitamínu C počas infekcie horných dýchacích ciest nemá žiadny liečebný účinok. Na druhej strane – pri seléne a zinku sa účinnosť dokázala. Väčšina ľudí – a, bohužiaľ, aj lekárov – však naďalej verí „béčkovému“ mýtu o céčku,“ dodáva Bukovský."

ja mám iné skúsenosti, môj stredný syn je od nedele nachladnutý, ale hrozne, kašle, soplí, všetko ho bolí, vyzerá to na chrípku, bez teploty...od nedele od rána berie céčko, včera večer mu bolo badateľne dobre, dnes je takmer ok, zajtra ide do školy. bez jedného lieku. céčko berie celý rok, ale teraz sme dávali jednu čajovú lyžičku každé 2-3 hodiny, veľa vody za tým...nedostavili sa žiadne hnačky...ale čo ked si to všetko len nahovárame ? :confused: :grinning:
29. jan 2013 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kingstonka ked ráno vstanem a zistím, že má dieťa vysoké teploty, mne je už neskoro utekať do DM a zháňať céčko, sodu...tieto veci mám doma dávno predtým, a tunestačí v tej chvíli čítať dávkovanie, musíš viac vecí vedieť o céčku, podľa mňa, no neviem, ja som radšej pripravená, ak prídu teploty, teoriu už ovládam :wink:
29. jan 2013 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 no jo je to tak aj ja som sa s Cckom dala dokopy ked som bola prechladnuta a bolo mi fakt pod psa, dokonca aj ked ma hlava boli tak sa nadavkujem k tomu este citrony so sodou a prejde to....
29. jan 2013 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kingstonka ja mam doma komplet zasobu natur veci pre kazdu moznu chorobu,nosim si ich do zahranicia z domu. a potom mi vobe nie je luto povyhadzovat to po zaruke nespotrebovane. ale tak ako pise @jonas17 som pripravena ak by daco. C vitamin objednavam z USA a vzdy tak,aby som mala doma zasobu.
29. jan 2013 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jonas17 @katrenka111 @irenkask Pokiaľ ide o Cčko, ten článok je znôška bludov. Čo čakať od bulváru...
29. jan 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot my sme si to aj mysleli :wink: a čo je tam najväčší blud?
29. jan 2013 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj Peťo, neviem, či máš nejaký prehľad o vit. C na našom trhu, ale potrebovala by som nejaké cmúľacie C v čo najčistejšej forme. Mám doma aj C z DM, aj C salts, ale to do detí neviem dostať, skôr mi pocmúľajú. Dávam im Jamieson cmúľacie, ale nie som spokojná so zložením, ešte by teoreticky mohla byť acerola, ale všade vidím len s obsahom 60mg v tablete, čo je úboho málo, lebo by mi museli denne zjesť pomaly celú krabičku v hodnote 10€, tak sa pýtam, je niečo ešte o čom neviem v cmúľacej forme a javí sa to ako prírodné? ĎAkujem, hádam som nedala ťažkú otázku :slight_smile:
29. jan 2013 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lyongirl Odporúčam ti vrele toto céčko, i keď je tam nejaké sladidlo, je fantastické chuťovo ako naozajstný pomaranč, skutočne. Ja tiež len pastilky kupujem http://www.evitaminy.sk/sunkist%C2%AE-c-500mg-c-komplex-citrusove-pastilky Kupovala som tie pomarančové , teraz som objednala citrusové tak uvidím aké budú. Oproti Jamieson majú výhodu že nedráždia , lebo mňa ostatné dráždia v pažeráku a stále kašlem ,ale po týchto nie aj keď sú drahšie o čosi. Poradila mi ich molka. Pozor, tie čo ich je 120 v balení niesú cmúľacie. J e to aj spoľahlivá firma. Našej malej veľmi chutia. Polámeme jej to na štvrťky a podá vame v priebehu dňa.
30. jan 2013 o 06:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask ďakujem za odpoveď, napriek tomu, že otázka bola smerovaná Peťovi :slight_smile:, tak sa veľmi teším :slight_smile:
Dala si link, ale je tam viac vitamínov, nie zrovna to C, alebo som slepá :grinning:, myslíš tie WEBBER NATURALS vitamíny?
Ja tiež v priebehu dňa dávkujem deťom, teda škôlkarom ani nie, lebo nie sú doma, ale najmenšiemu a zrovna je soplavý a minul sa nám Jamieson, ale už by som ho moc nechcela kupovať, aj keď v čase "krízy" sa uchýlim aj k nemu, no jeho zloženie mi predsa len nevyhovuje...ja cmuľacie nemusím, presne ako píšeš, dráždi ma to, ale zas neviem prečo chalanom vyhovujú viac, či pre to, že im to pripomína cukrík, lebo vitamínmi sa nemajú problém dopovať, včera som zas viedla siahodlhú prednášku o škodlivosti Marťánkov, ktoré mimochodom dostali na Vianoce a nie a nie to pochopiť, prečo Ježiško nevie, že sú nezdravé...
30. jan 2013 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok