• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
@martinka1981 veď aj našim chutí všetko sladké a v cukríkovej forme, taký dobrý domáci koláč nezjedia, ani sladké jedlá neľúbia, okrem najmenšieho, ale cukríky, čokoládky a vitamíny - s tým problém nemajú. My sme kupovali Jamieson, ale naposledy, čo mi manof napísal, že obsahujú, tak už som ich radšej nechcela. Dám vedieť, keď prídu, ako chutia, dnes mi prišla faktúra, tak som to vyplatila, ale prídu asi až bud. týždeň. A zloženie sa mi páči...
A ten Swiss ale tiež nemá nejaké zlé zloženie, či? Akurát tie farbivá, či zas niečomu zo zloženia nerozumiem? Lebo pravdu povediac, čo sa týka zloženia, tak si všetko hľadám na nete, či je to prírodné, alebo umelé a tak... :sweat_smile:
A ja mám od Swiss-u probiotiká pre deti a som veľmi spokojná :slight_smile:
31. jan 2013 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl to som zachytila aj ja že v jamiesone niečo je,sice teraz neviem čo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
swiss pišu tie farbiva prirodne ale tak ťažko povedať že?! akože chuťove su dobre a nemyslim že to zloženie je zle. sice som nič negooglila :confounded: :grinning: len dosť drahe boli okolo 15 eur :stuck_out_tongue_closed_eyes:
probiotika som brala od nich ja dlhodobo. Maju neake fajn pre deti??
mladšia ma AE ako isto vieš a ten Infants dhopilus plus je maly a drahy a rychlo sa minie :confounded:
31. jan 2013 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl o ktore vitaminy od jamiesonu islo? a co tam bolo? len Cecko...ci aj ine? ja totoz davam detom d-ecko a multi od jamiesonu, tak nech nerobim chybu :unamused:
31. jan 2013 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl inak pozeram že maju akciu na 500mg Sunkist tak asi objednam zasobu :grinning:
31. jan 2013 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 ja mám od Swisu Laktobacilky baby, je to probiotikum a prebiotikum, je tam 30 kapslí a stoja u nás 8,84€. To mám pre najmenšieho, je to prášok v kapsule a ten mu vysypem do čaju a vypije, takže žiadne zarábanie, kvapkanie, dávkovanie, vyhovuje mi to. A pre starších chalanov mám Laktobacilky probiotikum pre deti, sú to cuckacie a chutia im, ja som nechutnala...tých je 60 a stoja 13,90€. No práve som si jedno dala a sú dobré, sladké, akoby ovocné...
a malej dávaš stále probiotiká? Či jak má ten AE, tak preto? Lebo Domko už dlhšie AE nemá, iba občas nejaký mini exzém na nohe, ale nedávam mu už probio, iba ak sa niečo deje...
No a tiež som si všimla, že tam je akcia, tak som hneď zobrala 4 balenia :slight_smile:, u nás nevydrží dlho...
31. jan 2013 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka išlo celkovo o vitamíny Jamieson, manof spomínal, že síce ich uvádzajú ako prírodné, tak nie sú. Ja som mu opísala zloženie vit. C, lebo iné som doma nemala a toto bola naša konverzácia:

mám doma vit. C od Jamiesonu, tu je zloženie, ak by bolo treba, viem opísať aj original zloženie, toto je preložené...
Vitamín C/kys. askorbová/ 500mg
Zmes získaná z Rutínu, Hesperidínu, Citrusových bioflavonoidov, aceroly/4:1/ a šípok. Ďalej obsahuje: dextróza, manitol, celulóza, rastlinná kys. stearová, rastlinný steran horečnatý, oxid kremičitý, kys. citrónová, sukralóza, ovocná príchuť

fajn, tak manitol a sukralóza sú náhradné sladidlá, celulóza je drevo/vata/papier, oxid kremičitý je piesok a zároveň kremeň, i keď jemne mletý môže byť užitočný na detox od hliníka a tiež vylepšenie pokožky a tuším aj nechtov a vlasov (ocenia hlavne dámy, ktoré už nahlodal zub času), kyselina citrónová je síce v pohode, ale načo? Však vitamín C je kyslý dosť. Dextróza je vlastne glukóza (hroznový cukor). Stearan horečnatý a kyselina stearová sú plnidlá (držia to celé pokope). A čo tie neupresnené príchute? To sú čo za zlúčeniny? Prečo ich nerozpísali?

ovocná príchuť je rozpísaná, len sa mi nechcelo už písať, som myslela, že netreba...
takže ovocná príchuť - pomaranč, čerešňa, banán, kiwi a farbivá - orange karmín

Tie príchute sú syntetické či extrakty z ovocia? Orange je čo za farbivo? Oranžová chápem, ale aká zlúčenina? Karmín sú každopádne pomleté chrobáky. Síce prírodné, ale vegetariánske rozhodne nie. Alebo to ten karmín je oranžový? Z oranžových chrobákov? Normálne totiž býva z červených.

Ja neviem, ale má snáď niekto pocit, že takto má vyzerať prírodný vitamín C? S chrobákmi?

no podla ceskej stranky emulgatory karminy nie su "len" pomlete chrobaky:
Výroba
Získávané extrakcí z vysušených těl samiček hmyzu Dactyloptius Coccus, která žije na kaktusech v Peru, na Kanárských ostrovech i na dalších místech. Košenilu je potřeba velmi často konzervovat benzoanem sodným (E211). Karmín je pak přečištěné barvivo vyrobené z Košenily.
Nežádoucí účinky
Košenila je derivát antrachinonu. Všechny antrachinony mají rakovinotvorné účinky. U některých citlivých jedinců může způsobit alergické reakce a často je košenila označována za příčinu dětské hyperaktivity. Prof. Kapadia z Howardovi Univerzity ve Washingtonu zkoumal kyselinu karmínovou a její chemopreventivní vliv na rakovinu. Výsledkem je zjištění, že kyselina karmínová je potenciálním inhibitorem kožních nádorů. Může způsobit životu nebezpečnou anafylaxi, astma, kopřivku, sennou rýmu.

Takže utvor si názor sama :slight_smile:. Nehovorím, že je to nejaký extra humus, ale tak čím menej "blbostí" daná tableta obsahuje, tým lepšie. No a najlepšie je prejsť si zloženie, čomu nerozumieš, tak si vygoogli, ja tak už robím a podľa toho zistím, či je to prírodné a tak, lebo veľa vitamínov má napr. sladildo aspartám a to je fakt humus a hlavne, že to dávajú do všetkých detských vitamínov :angry:
31. jan 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ojoj.... diky moc... no ja od nich davam Decko a teraz v zime a multi - a celkom som sa z toho tesila- beru to bez problemov. mne ide hlavne o to d-ecko- cmulacie mi skor zoberu ako v kvapkach (na to aj sama zabudnem) a ine cmulacie D nepoznam :( co by teda aj lepsie bolo
31. jan 2013 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka ja som teraz objednala toto na skúšku: http://www.evitaminy.sk/omega-3-kids-wn
mám D od manof-a, ale tiež stále zabúdam a tým, že sú to kvapky mi to nikto nechce :frowning2:. Ako určite to nie je nejaký humus, to sa neboj, ale možno sú tam predsa len nejaké zbytočnosti, alebo niečo, čo nie je prírodné a je nezdravé...
31. jan 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl pozerala som uz skor na to- len ma trochu odradza, ze je to od 6 rokov (moja ma 2 a davam mu omega3 take rybky od jamiesonu :( su od 3 rokov tusim)
31. jan 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka no môj bude mať v apríli 6 rokov a stredný bude mať teraz za mesiac 4 roky, ale on to asi nebude vedieť prehltnúť, tak ešte posliedim na nete, čo by som kde našla, aj keď najčistejšie je to kvapkové D, čo mám doma...

No a čo sa týka ešte toho C od Jamiesonu, mám doma nejaké nové, už minuté, ale krabičku som si nechala a toto napr. ten karmín už neobsahuje. No a nekúp to, keď v slovenskom preklade je písané: že je so sviežou pomarančovou príchuťou získanou z prírodných zdrojov/drene ovocia, malpígie a šípok/ v kombinácii s komplexom C/bioflavonoidy, rutín a hesperidín z citrusových plodov/. Na tom nevidím nič zlé...ale potom takým mini, čo si už nikto určite neprečíta je napr. tá celulóza, ktorá tam je v podstate nanič a farbivá...
31. jan 2013 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka a vieš mi napísať prosím to zloženie D od Jamiesonu? Dík :slight_smile:
31. jan 2013 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Decko som mala toto http://www.jamiesonvitamins.sk/uncategorized/d-400iu-pastilky-pre-deti/ boli to take male cmulacie/zuvacie tabletky- detom celkom chutili- skoda, ze som krabicku neodlozila lebo ked to dobrali tak som sa vratila k D-ecku od jamiesonu- su atraktivnejsie pre deti -v tvare mackov panda. tieto http://www.healthyplanetcanada.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=24772 keby som od tych webbers nechala krabicku tak som mohla porovnat :(
31. jan 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl takze zlozenie Kids D od Jamieson : Dextroza , celuloza :(, rastlinna kyselina sterova, kyselina citronova, prirodna jahodova a malinova aroma, rastlinny stearan horecnaty, oxid kremicity, prirodne farbivo karmina, sukraloza, extrakt z pradajok, mrkvy, pomarancov, brusnic, citrusov teda pomocne latky ako si pisala ty v cecku. ta celuloza ma napada, ze tam je len preto aby to nejak drzalo pokope-no co ja viem :unamused:
31. jan 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka včera som na tie Webber pozerala...no a ten čo máte to preštudujem, dám si do prekladača :slight_smile:. Čo sa mi nepáči, že nikde nie je písané zloženie a to ma dosť odrádza...napíšu aspartam free, ale zvyšok, čo to obsahuje nenapíšu :angry:
31. jan 2013 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka no ja neviem, či treba dať celulózu, aby to držalo pokope, podľa mňa je určite viac prírodných vecí, ktoré by to podržali namiesto celul=ozy, aj keď nevyznám sa až tak a je tam ešte to prírodné farbivo karmín a to netuším čo je :sweat_smile:
No jasné, že sú aj "čistejšie" a prírodnejšie vitamíny, ale myslím, že to nie je až také hrozné..
31. jan 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl mna asi trafi... na jamieson decku je vyslovene po slovensky napisane, ze je vyrobeny z prirodnych zdrojov, neobsahuje umele sladidla a prichute, farbiva ani konzervacne latky . a dalej v zlozeni je sukraloza- co manof pisal, ze je nahradne sladidlo.
31. jan 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ved to - fakt ta celuloza ma zaskocila :slight_smile: - no snad tieto vitaminy su "mensie zlo" - kym neobjavim nieco vhodnejsie. nabuduce objednam opat to webber decko a porovnam
31. jan 2013 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sukralóza - je najsladšia—až šešťstokrát sladšia než cukor, trikrát sladšia než aspartám a dvakrát sladšia než sacharín. chuťou najviac pripomína cukor. Nečudo, že potravinársky priemysel sa do sukralózy hneď zaľúbil. Až tak, že krátko po svojom uvedení na trh USA v roku 1999 sukralóza vytlačila ostatné umelé sladidlá a získala dominantný, až 62% podiel na trhu. Európska únia sukralózu odklepla v roku 2004 pod kódom E955.

Dnes sukralóza osládza život ľuďom vo viac než 80 krajinách sveta. Nájdete ju vo viac než 4 500 potravinárskych výrobkoch, najmä v cukrovinkách a nealko nápojoch. Nechýbajú medzi nimi výrobky najrenomovanejších značiek a dám krk na to, že sa nachádza aj vo vašej obľúbenej žuvačke či nealko nápoji bez cukru. Často sa pritom kombinuje s inými sladidlami ako sú aspartám, acesulfám potassium a isoglukóza. Sukralóza je tiež základom Splendy — novej náhražky cukru, ktorá sa marketuje so sloganom “Vyrobená z cukru, chutí ako cukor!”

Zdalo by sa, že je všetko v poriadku. Lenže nie je.

Už spôsob, ako sukralóza prišla na svet, je desivý. Objavil ju v roku 1976 náhodou indický doktorant Shashikant Phadnis, keď v jednom londýnskom laboratórií vyvíjal nový insekticíd. Áno, čítate správne—dnes najrozšírenejšíe umelé sladidlo na svete malo byť pôvodne prípravkom na hubenie hmyzu!

Shashikant počas exeprimentu nakvapkal chlórovú substanciu na cukor. Jeho mentor Leslie Hough ho požiadal, aby novú látku otestoval. Lenže nováčik Shashikant namiesto „test it“ rozumel „taste it“. Poslúchol teda svojho mentora a novú substanciu ochutnal. Na veľké počudovanie zistil, že látka je sladká—veľmi sladklá.

Obaja výskumníci hneď pochopili komerčný potenciál svojho vynálezu a predali ho jednému z najväčších výrobcov cukru na svete, britskej korporácii Tyte & Lyle. Tej trvalo viac než dvadsať rokov, kým presvedčila americký Federálny úrad pre kontrolu liečiv, aby sukralózu schválil do obehu.

Niet divu, že to trvalo tak dlho.

Po chemickej stránke je totiž sukralóza chlórom obohatený uhľovodík. Patrí teda do tej istej triedy chemikálií, ako niektoré nebezpečné a dávno zakázané insektidídy a herbicídy. Za všetky spomeňme Heptachlor, DDT a Chlordane. Ten prvý bol zakázaný v roku 1962, druhý v roku 1972 a tretí v roku 1988.

Ako je teda možné, že regulátori osemdesiatich krajín sveta dospeli k názoru, že sukralóza je bezpečná a potravinársky priemysel ňou už vyše desať rokov beztrestne otravuje milióny spotrebiteľov?

Nuž, biznis je biznis. Ročný obrat priemyslu umelých sladidiel sa blíži dvom miliardám dolárov. A predstavte si, že máte patent na výrobok, ktorý vám zaručí 62 percentný podiel na tomto trhu. Pokušenie je priveľké.

Umelé sladidlá nie sú vôbec také bezpečné, ako tvrdia nálepky a potravinárska propaganda. Opak je pravdou—sú to všetko smrteľné, v malých dávkach pôsobiace a pritom oficiálne schválené jedy.

Na marketingovom slogane sukralózy je pravdivé len to, že sa vyrába z cukru. Ale ako, preboha! Zoberú molekulu cukru a pridajú k nej chlór. Áno, chlór—ten istý chlór, ktorý používate na dezinfekciu vašej toaletnej misy. Ten chlór, ktorý je v plynnom skupenstve taký jedovatý, že sa používa do chemických zbraní.

Sukralóza bola schválená bez toho, aby sa dlhodobo testovala na ľuďoch. Nemáme ani potuchy, aké negatívne účinky môže mať jej dlhodobá konzumácia na ľudský organizmus. Vieme však to, že naše telo nie je schopné metabolizovať chlórom obohatené uhľovodíky. Keď ich raz zjeme, tak ostatnú v našom tele—navždy. A vieme aj to, že chemickí „bratranci“ sukralózy ako Heptachlor, DDT a Chlordane spôsobujú rakovinu, defekty nenarodeného plodu a tiež rozsiahle a trvalé poškodenie interných orgánov, najmä pečene a obličiek.

Výskumníci z Duke Univerzity dvanásť mesiacov dávali laboratórnym myšiam sukralózu. Výsledok? Množstvo „dobrých” baktérií v črevnom trakte myší pokleslo o 50 percent. Narušila sa im pH rovnováha tráviacho systému. A čo je najšokujúcejšie—myši od sukralózy strašne pribrali.

Pricházajú už aj prvé správy od ľudí, ktorí sukralózu pravidelne konzumovali. Zoznam spozorovaných vedľajších účinkov je dlhý a okrem iného obsahuje nadúvanie, bolesti brucha, plynnatosť, nevoľnosť, pálenie záhy, hnačku, migrény, poruchy zraku, arytmiu srdca, depresie, úzkosť a záchvaty panického strachu, pocity bezprizornosti, bolesti kĺbov, najmä kolien, a závrate.

Ak trpíte niektorým z vyššieuedených symptómov, vysaďte potraviny obsahujúce umelé sladidlá na šesťdesiat dní. Ak sa symptómy stratia, máte takmer zaručenú istotu, čo ich spôsobovalo. Pre úplnú istotu obnovte ich konzumácie znovu na tridsať dní. Ak sa niektorý zo symptómov objaví znova, vaša istota bude sto percentná.

Zhrnuté a podčiarknuté—potravinársky priemysel tvrdí, že umelé sladidlá sú bezpečné. Neverte tomu ani na sekundu. Sú to človekom vyrobené jedy, od ktorých ochoriete a priberiete. Preto sa všetkým výrobkom, ktoré ich obsahujú, vyhnite veľkým oblúkom.

Preto Jamieson vitamíny nie sú prírodné, aj napriek tomu, žeto o sebe uvádzajú a najlepšie na tom všetko je, že slováci prekladajú ako sa im chce, čiže nepravdivo, smutné, ja som si ju tiež nevšimla...
31. jan 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl V tom Sunkiste je napísané sucrose, tak neviem či to tiež nie je sukralóza v preklade. Nevieš či je to ono?
31. jan 2013 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask sucrose mi preložilo ako sacharoza,čo by mal byť cukor?
ale ja mam tie zinkove sunkist AAAAA!!!!okrem sorbitolu!!! :angry: :angry: obsahuje aj sucralose :angry: :angry: čiže vid prispevok vyššie :confounded: :confounded:
31. jan 2013 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martinka1981 Teraz som sa pozerala že na tých zinkových je všetko: ajsorbitol,cukróza,cukralóza,mannitol. Je to ale po anglicky v slovenskom preklade to vôbec nieje. Je vo všetkých sunkistoch, teraz som to pozerala. Myslím si že je to tak škodlivé ako aj cukor. No tak neviem, lebo v jamiesone a Swise sú zase silné tie farbivá .
31. jan 2013 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask no a včul budme mudri :confounded: :confounded: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ešte že som neobjednala :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. jan 2013 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lyongirl tiez by ma zaujimal ten jamieson, ja som ho doteraz povazovala za 1, kupujem u nich aj C, pre decka C+D, probiotika a dalsie :astonished: :astonished: :astonished:
baby a kdesi som citala clanok, ze super su vitaminy vibovit, mate niekto oskusane?
31. jan 2013 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka1981 Ja som tieto nu nemala, lebo problémy som mala aj pri dmkovom céčku a ešte väčšiu záhu. Mám taký pocit, že si v lekárni vyzistím nejaké s cukrom obyčajné cmúľacie a bude po srande..bez sladidiel. Ale v sunkiste je toho minimálne množstvo , ja ho znášam najlepšie. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A to priberanie to je z každého cukru. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. jan 2013 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask mne nejde o priberanie ale o niečo čo s kludnym svedomim možem dať deťom. Bez sladidiel,umelych farbiv a konzervantov. proste nech to ma normalne zloženie a nieže vela penazi pytaju a same sr..čky su v tom :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
31. jan 2013 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bezaz aj ja som Jamieson považovala za dobrý, až keď sa niekto v téme o očkovaní/neočkovaní pýtal na to C, tak manof prišiel s tým, že nie je prírodné a že je to humus, no a potom prebiehala naša konverzácia, ktorú som sem dala, asi si ju čítala. No tak ja neviem, mal by nám to niekto vysvetliť, my si len domýšlame, googlime a tak. Je mi jasné, že to, čo obsahuje Jamieson sa vyskytuje hocikde a ani nevieme, kde to zjeme, ale tak ak o tom viem, že to niečo obsahuje, tak by som to radšej deťom nedala...

@irenkask mne tiež nejde o priberanie, ale o to, že načo všade dávajú umelé sladidlá, farbivá a atď. radšej by som to mala bez nich, predsa len nechceme deti dopovať od mala týmito všetkými hnusobami...
31. jan 2013 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
som hladala pre maleho nahradu za finklubacke cecko a prd som nasla - vsetky vit. pre eti co som nasla mali v sebe ASPARTAM... tak dik, tusim fakt radsej dam za pixlu dvacku ako si priotravit deti...
31. jan 2013 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka ja davam malemu od finclubu kapsule s rybim olejom a cuduj sa svete miluje ich! ja ich nemusim, chutia ako ryby olej, ale on im hovori jellyfish a ani bez nich spat vecer nejde :slight_smile: je tam D a E.
31. jan 2013 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martinka1981
@lyongirl Ja som myslela tým o priberaní že to umelé sladidlo má účinky ako biely cukor a je zrejme tak isto škodlivé. Myslím tie v jamiesone a sunkiste nie všetky.
Ak niekto objaví úplne nezávadné bez toho tak dajte vedieť. Ale pozor, lebo slovenský preklad nieje úplný. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. jan 2013 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask no myslim že na SVK neobjavi nikto :grinning: :frowning2: :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
neviem v tomto pripade čo je menšie zlo,cukor alebo nahradne sladidla?? :unamused: :confounded:
31. jan 2013 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok