• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot No, to je pravda. Ale ja som ju dávala do fľaše na pitie v noci. Čiže to pil pravidelne a pekne mu to tam pôsobilo. V každom prípade, sú veci, ktoré je lepšie robiť opatrne, než potom ľutovať, tak ako je to u mňa.
4. feb 2013 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Sóda nemôže narušiť účinok vitamínu C, ale nadbytok sódy, najmä dlhodobo a vo vysokých dávkach, môže narušiť vnútorné prostredie organizmu, pretože ovplyvňuje pH krvi. Samozrejme to závisí od toho, aké to pH aktuálne o toho-ktorého človeka je. Ak má niekto príliš nízke, tak možno sóda ho môže pomôcť napraviť, ale nemám s takýmito postupmi skúsenosti a viem, že treba byť so sódou opatrný.
4. feb 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ďakujem, nešlo o dlhodobé užívanie, len pri liečbe napr. 2 dni 2x denne. Som rada, že vit. C aj tak účinkoval :slight_smile:
4. feb 2013 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka.m @petot musím vám povedať k tým zubom, že aj mne to vrtalo hlavou, či sa nenarúša sklovina. Totižto ma rozboleli naraz zuby...aj som prestala s Cčkom na pár dní. Ale čo sa rozhodne zmenilo je to, že moje zuby sú belšie a prestali mi krvácať ďasná. Moja mamka zase referovala, že na zubnej protéze sa jej netvorí kameň. Takže záver: odteraz budem radšej menšie dávky, častejšie a viac nariediť vodou :wink:
4. feb 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zdraviezprirody ako pisal peto, c-cko samotne urcite nenarusi sklovinu viac ako hocijake kysle ovocie (kt. navyse obsahuje aj cukry, takze "skaza dokonana" :confounded:). a napr. askorbat sodny odporucaju aj na cistenie zubov namiesto zubnej pasty, takze tam by to malo byt bezpecne. ale ak sa niekto boji, tak podla mna, askorbaty su zlata stredna cesta...
4. feb 2013 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 ďakujem, vyskúšam :slight_smile:
4. feb 2013 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask Ahoj, tak práve dorazil balíček Sunkistu. Objednala som viacero príchutí, ale žiaľ, kým sa dostali k mojej objednávke, tak sa mi ušlo len citrusové a jahodové C. Takže citrusové vieš ako chutí, tak som si dala jahodové, veľmi pekne vonia a aj chutí dobre, jahôdkovo, no na môj vkus kyselkavé, šak ale čo by som chcela, je to Céčko :grinning:. Myslím, že deti sa o to budú biť, ja si dám radšej DM-kové :slight_smile:
7. feb 2013 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lyongirl Tie citrusové ti ako chutia, viac ako jahodové?
8. feb 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask tie som sa neodvážia ochutnať, keď si písala, že sú horkasté, ale najstarší Alex mi ich v pohode zje a dnes som dala aj najmenšiemu a nemal vôbec problém. No idem teda ochutnať, ale myslím, že mojej chuti neulahodia :grinning:
8. feb 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask no veru, dala som si žltý a nie je zlý, ale eee, toto ja nemusím, celkovo nerada Céčko cmúľam...
8. feb 2013 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ahoj, prosim Ta, ake davkovanie Ccka by si odporucil na dnu? Hladala som aj v knizke ale marne...nie je to tam nahodou rozobrate? Namatkovo som nasla na nete ze liecba dny C vitaminom nebola nikdy testovana ale skusenosti ludi su dobre.
9. feb 2013 o 08:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moniaak Dna je dôsledok nadbytku kyseliny močovej, ktorá potom kryštalizuje v kĺboch. Vitamín C znižuje obsah kyseliny močovej v plazme. Jedna štúdia uvádzala, že od 4g denne, ale výraznejšie od 8g, nastáva zvýšené vylučovanie kyseliny močovej. Takže môžeme predpokladať, že toto sú minimálne udržiavacie dávky, ktoré by mohli (pri primeranom príjme tekutín) držať ochorenie pod kontrolou, a možno aj postupne rozpustiť vzniknuté kryštáliky.

V zásade však platí, že každý človek má svoju individuálnu spotrebu. Pozri napr. Spotreba vitamínu C, ako aj C-kalibrácia. Domnievam sa, že táto individuálna dávka zároveň stačí aj na udržanie dny pod kontrolou.
9. feb 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dakujem krasne za rychlu odpoved :slight_smile:. A moze to byt aj askorbat? Uz som si nejako zvykla, ze je bezpecnejsi, tak ci bude aj rovnako ucinny... da sa povedat?
@petot
9. feb 2013 o 09:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, nemam skusenosti s liecbou vitaminom C tak vas prosim o radu.
Zacina na mna nieco liezt, tak som si kupila v DMke ciste C. Len tam nie je ziadna odmerka, pisu len ze na spicku noza :confused: nooo, len pre kazdeho je spicka noza nieco ine (pre mojho muza to znamena polovicu noza :sweat_smile: ).

Kolko si toho mozem zarobit do vody pri zacinajucej chorobe?
A kolko mozem dat mojej dcere, ktora ma 21 mesiacov???

Dakujem :slight_smile:
9. feb 2013 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natas4 Pozri kap. Rýchlokurz na konci knihy: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
9. feb 2013 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moniaak Pravdepodobne áno.
9. feb 2013 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot pises tam, ze prasok zarobit do caju alebo do mlieka...vo vode nema taku ucinnost? A kolko su prosim ta cca 2g :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. feb 2013 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a prosim ta ake davkovanie mam dat mojej 21 mesacnej dcere? Dakujem
9. feb 2013 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa spýtať, už asi 2 mesiace užívam Cčko z DM-ky. Včera mi doktorka predpísala železo /Sorbifer Durules/, niekde som sa dočítala že je dobré železo zapíjať s nejakým C čkom /nejakými pomarančovými džúsmi alebo tak/, že to podporuje jeho vstrebávanie, inde zase že sa Cvit a železo nemajú užívať dohromady. Vie mi niekto poradiť či to mám ním zapíjať alebo to naopak škodí ? Alebo by bol lepší nejaký ten džús? Je rozdiel medzi Cčkom z ovocia a týmto Dmkovým?
9. feb 2013 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kristiii tak ja by som v prvom rade to hnusne zelzo nahradila niecim prirodnym...napr. cviklou;) ...a Ccko davat v pribehu dna....
9. feb 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natas4 Do nápoja. Voda samozrejme môže byť :slight_smile: Dávkovanie pozri posledné 2 kapitoly Príloha... http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

@kristiii Vitamín C pomáha vstrebávaniu železa. Varovania sa týkajú prípadov, keď má človek vrodenú metabolickú poruchu, kedy je náchylný na vysoké hladiny železa.
9. feb 2013 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kristiii zelezo sa da kludne nahradit cviklovou stavou alebo cviklovym salatom, zelena zelenina ma takisto velky obsah zeleza :wink: ja som v tehu po klesnuti zeleza nebrala ziadne lieky, ale nasadila som cviklu a zelezo islo krasne hore .. tabletkove zelezo dost neprijemne zapeka :sweat_smile:
9. feb 2013 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wieruss mne napriklad uprava stravy velmi nepomohla (cvikla, zelena zelenina, strukoviny, ja som teda jedla aj cervene maso, lebo som vsezravec :D), k relativne normalnym hodnotam mi pomohla az kombinacia strava + sorbifer - a vedlajsie ucinky som z neho nemala ziadne.
Cim netvrdim, ze strava nepomaha, ale ze nie vzdy to ide len nou (dnes by som to pred nasadenim umeleho preparatu skusila este inak - doplnkovym sirupom od rabenhorstu, ale vtedy som ho este nepoznala).
@kristiii mne dost pomohlo aj toto http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnky-vyzivy-O1/eisenblut-prirodne-zelezo-Z1994.html mozes vyskusat :slight_smile:
9. feb 2013 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 je to mozne, ze na kazdeho to ide inak, nehadam sa :wink: ja som mala fakt blbe to zelezo, tie tbl. boli otrasne velke a hnusne a to co mi dorobili v crevach ani nevravim :sweat_smile:
9. feb 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@wieruss ved jasne, na kazdeho moze to iste posobit inak. Viem, ze plno kociek, co boli tehotne cca v rovnakom case ako ja, to znasalo tiez blbo a ani to nemalo ktovieaky ucinok.
9. feb 2013 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sorciera24
@petot
@wieruss
ďakujem všetkým za rady, takže pri cčku určite zostanem a to zapitie by teda malo pomocť vstrebaniu toho železa ak dobre chápem. No my máme anémiu v rodine, aj mama aj ostatné ženy v našej rodine ju mali, ten doplnok som brala aj koncom tehotenstva a po porode a nemala som s ním žiaden problém, tak uvidím ako ho budem znášať teraz, doktorka mi vravela že može zapekať že tomu keď tak treba prisposobiť stravu,ale ak mi nebude robiť problémy tak ho určite neprestanem brať, mám len jedno balenie a potom mám ísť znovu na odber tak uvidím, tých 50 dní snáď vydržím. Inak napr. cviklu jedávam dosť, samozrejme nie každý deň ale aj ďalšiu zeleninu a potraviny čo som pozerala že obsahuje železo jedávam a stejne mám nízke hodnoty. Akurát je pravda že hovädzie nejem vobec, to mi nejak krkom nezleze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ivanka.7 ďakujem za doporučenie, teraz poslúchnem doktorku a potom by som určite radšej presedlala na niečo prírodné ak bude treba
10. feb 2013 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, dnes ráno v markíze v teleráne spomenuli infúzie vit.C pri debate o herpese a zvyšovaní imunity :wink: Okrem toho sa po tom obzerá moja krstná, má rakovinu, našla to, ale chcú za to tuším €25. Pýtala som sa jej, čo to vlastne obsahuje a zamýšľam sa nad tým, že ak je to len roztok kyseliny askorbovej, či sa nedá proste namiešať :wink: Alebo či by ste mi tu nevedeli niekto poradiť, kde by sa také ešte dalo zohnať, ak vôbec .. Ďakujem :slight_smile:
13. feb 2013 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka Príprava infúzie (všeobecne) nie je ťažká, ale náročná na podmienky - treba aspetické prostredie, tzn. v laminárnom boxe, sterilné všetko, chemikálie (určené pre použitie na ľuďoch, nielen na IVD), destilovanú sterilnú vodu atď.
13. feb 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa, máš skúsenosti aj s parentelálnym podaním vit. C u pacienta so zlyhaním obličiek ? Máme deda s chrípkou, vit. C by potreboval ako soľ, ale má zlyhanie obličiek I štádia ( kreatiním okolo 200 umol / l ), vedeli by sme mu zohnať kyselinu ascorbovú do infúzie ( v dávke 500 mg ) . Akurát v príbaľovom letáčiku je písané, že sa nesmie podať ľuďom so zlyhaním obličiek... Vďaka
14. feb 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eaka Ono je to roztok sodného askorbátu, nie kyseliny askorbovej! (aj keď sa ako účinná látka uvádza kyselina askorbová). Dá sa namiešať z práškového sodného askorbátu farmaceutickej kvality, určeného pre IV použitie, pridaním do infúzneho roztoku. Niektorí lekári to tak aj robili, je na to postup (viz. knihu) a dodržať pritom treba všetky náležitosti ako spomínala @nae

Ale samotný infúzny roztok tvorí dosť veľkú položku, ani farmaceutický sodný askorbát nie je priam zadarmo, takže ak nechystáte na dávky vo veľkosti desiatok až stoviek gramov, tak to až taká úspora nie je oproti hotovému prípravku, ktorý teraz dostať za cca 27 EUR v dávke 7,5g.
14. feb 2013 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok