• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@monnaa Skúsenosť nemám, a pochybujem, že si to niekto vezme na triko, aj keď pri takomto ochorení by vitamín C určite potreboval. Za hlavné kontraindikácie pokiaľ ide o obličky sa považujú vážna hyperoxalúria spojená s tvorbou kameňov, a renálna tubulárna acidóza.
14. feb 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim potrebujem radu. Dcerka ma 11m, 11kg a normalne jej davam cca 500mg prask. cecka denne rozdelenho do 2 davok. No v noci dostala nadchu.(nadchy mava casto - dojcena, neockujeme, zdrava strava, cerstvy vzduch, tak nechapem) Kolko jej mam davat teraz vitaminu C???
15. feb 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj peto.mam na teba prosbu.mam kamaratku,ktora ma rocneho syna,uz asi mesiac sa s nim vlaci silna laryngitida.poradila som jej veci ohladom laryngitidy,kedze mam s nou bohuzial bohate skusenosti.poradila som jej aj cecko to z dmky.ona zije v rakusku,opytala sa na to cecko lekara a ten,ze urcite nedavat ziaden vitamin c tak malemu dietatu.som jej napisala,ze podla mna je to hlupost,ze vsak aj ked si zoberie volnopredajny komercny cebion,tak je na nom uvedene,ze sa podava uz aj dojcatam a na pribalovom je aj davkovanie do jedneho roka.ale povedala som jej,ze sa popytam na tvoj nazor.dieta ma rok,cez 10kg,neprestavajuce laryngialne zachvaty uz mesiac.tak co myslis?vopred dakujem za odpoved
15. feb 2013 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - vďaka za odpoveď. Tak som sa na to spýtala nefrológa a vraj v pohode môžme dať, že vraj až keby sa jednalo o pokročilé zlyhanie obličiek / keď pacienti takmer už nemočia /, tak vtedy by bol kontraindikovaný, ale pri takto ľahko zníženej funkcii sa nemusíme báť. Už sme dnes dali prvú dávku a dedko nám ožíva :slight_smile: .
15. feb 2013 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
15. feb 2013 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Ak ide o askorbát farmaceutickej kvality, nepoznám žiadny dôvod, prečo by ho nemohlo užívať aj dieťa. Pokiaľ ide o DM, tam by som bol opatrnejší, niektorí ľudia hlásili, že z neho hnačkujú, iným nevadí.
15. feb 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa Som rád :slight_smile:
15. feb 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tak ake cecko by si v jej pripade odporucil jej synovi ? ja mam tri a pol rocneho syna,myslis,ze u neho je to dmkove ok? lebo jemu ho davam a stolica zatial naporiadok.tak teraz neviem :confused:
15. feb 2013 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Závisí od financií. Ak máš na to a možnosť objednávať zo zahraničia, tak C-Salts alebo práškový askorbát od NOW je obľúbený a praktický. Ak máš možnosti obmedzené, tak na bežné užívanie postačí aj DM. Pri liečbe môže byť problém dosiahnuť s ním účinné dávky, lebo hnačkovanie začne skôr než by malo.

Ja deťom dávam ešte Jamieson cmúľacie, vtedy, keď nemám inú možnosť ako do nich Cčko dostať. Napr. pribalím im ho v menšej fľaške, a pár nosím so sebou "pre prípad".
16. feb 2013 o 08:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bobocka Normálne 500mg s ovocnými príchuťami.
16. feb 2013 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bobocka potvrdzujem, DMkove Ccko mna osobne naduva, tz uprednostnujem Csalts. Avsak naposledy som na neho cakala skoro mesiac (nasi colnici ho asi testovali, ci co). ako rychlu pomoc by som dala kamoskinmu dietatu zatial Ccko z DM a objednala Csalts z USA
16. feb 2013 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzivove-doplnky/vitamin-c-500-mg-tablety-na-cmulanie-mix-troch-ovocnych-prichuti-120-tbl-chewable-vitamin-c-mixed-flavours/ toto? je tam len davkovanie pre dospelych :confused: akoze co sa tyka gramaze,tak by to malo byt ok aj pre dieta,tak ale preco je potom uvedene davkovanie len pre dospelych?
@tin007 odkial objednavas to cecko? ja som to uz obzerala.mne ide hlavne o podavanie cecka dietatu.tri a pol roka,15kg.co sa tyka dospelych,to moc neriesim,tam je dobre aj dmkove,nie su s tym problemy.a aj na dmkove mi maly dobre reaguje,mozno preto,ze mu nedavam az take davky ake podla kil treba.neriesim cecko ako liecbu,skor ako prevenciu.
16. feb 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka www.nutri.com, aj maly ho uz uzival (rovnako ako to z DM)
16. feb 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 a ako si to davala dietatu? je tam nejaka odmerka,davkovac,rozpis kolko mg kedy a pri akej vahe,veku?
16. feb 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot @tin007 hodili by ste sem prosim link presne odkial objednavate Csalts a aj na Jamieson vit C a D? Lebo tych firiem je fakt vela tak nech nekupim nejake "imitacie" dakujem
16. feb 2013 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Ano, ten.
17. feb 2013 o 06:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bobocka vo vnutri DMkoveho je odmerka, mala by byt na 120 mg, Csalts odmerku nema
@eniii CSalts objednavam z www.nutri,com, vit D od Swansona cez manofa a Jamieson bonbony tusim z evitaminy.sk
17. feb 2013 o 07:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tin007 teda csalts je prasok,rovnako ako dmkove cecko? teda rovnake davkovanie ako dmkove? teda 40mg na kilo vahy? swansona mame i my,jamiesonovky neberieme,zatial.
@petot csalts je takej kvality,ze je v pohode vhodny aj dietatu do roka?
ja viem,ze si niekto povie,ze tu riesim neviem co ohladom vitaminu,ktory aj tak v prebytku dieta vycika,ale predsa len je to nieco co podam dietatu a preto potrebujem max info nech daco nedodubem :sweat_smile:
17. feb 2013 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka ano, prasok, davkovanie - v podstate ano (ja to uz ani pri mne a starsom dietati neriesim, dam na lyzicku a rozpustim), kvalita je vyborna, mozes davat aj dietatu do roka
17. feb 2013 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Nikto Ti nedá oficiálny certifikát, lebo ten je pre deti do 3r drahý. Má ho asi len Cebion, a ten je podľa mňa horšou voľbou než vyššieuvedené veci :sweat_smile:
17. feb 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka To je normálne. Začalo sa viac hovoriť o vitamíne C a preto musia vyjsť aj takéto bludy, aby stádo zahnali do košiara. Zdravý človek = zlý klient.
18. feb 2013 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petot ved aj mne to iste z toho vyslo,len som bola zvedava co na to ty povies :wink:
18. feb 2013 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka Funguje to podľa mňa vo všeobecnosti asi takto: vyjde nejaká vedecky slabá štúdia (ako bola aj citovaná Thomas LD et al, 2013), niekto ju podstrčí mainstreamu (pretože nepredpokladám, že by mainstreamoví novinári sledovali vedeckú literatúru). Mainstream sa toho chopí, nerozumie problematike, trochu to ešte prifarbí lebo potrebuje pritiahnuť čitateľov, doplní svoje súkromné špekulácie a kde-tu pochytené "zrnká múdrosti"... a paškvil je na svete. V takomto reťazci ani netreba, aby boli "všetci skorumpovaní".

Podľa mňa najväčšiu zodpovednosť nesú vedci, ktorí sú školení v tom, ako sa majú robiť štúdie, a napriek tomu si to príliš často kadejako nemiestne uľahčujú až je nakoniec výsledok prakticky nepoužiteľný. Pozornosť by si zasluhoval aj ten druhý článok, ktorý nakŕmil médiá, pretože musel vedieť, čo z toho vyrobia, a preto ak takto podstrčí vedecky nespoľahlivú štúdiu, tak je namieste otázka, prečo to robí.
18. feb 2013 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@tin007 @bobocka @enii c-salts davam aj ja mojmu malemu cca od 10-mesiacov. davkovanie ako sa podari (myslim, ze okolo gramu dostane, no celu flasku mi nikdy nevypije)... a inak nam minule colnici pootvarali komplet vsetkych 6 baleni a jedno sa ani neunuvali poriadne zavriet, takze sa z neho aj vysypalo. ma skoro porazilo, ked som otvorila tu krabicu... tak som to potom musela rozhodit po celej rodine, nech sa rychlejsie spotrebuje, aby zbytocne nevlhlo...
treba objednavat priamo z nutri.com, kvoli postovnemu sa oplati vzdy kupovat 2, 4, 6 atd kusov (vzdy po dvojiciach). pri prvom nakupe dostanes 20% zlavu s kodom SAVE20 (prvykrat som o tom nevedela, teraz objednava vzdy niekto iny z rodiny :grinning: :grinning: :grinning:). na colnici vam potom prirataju este dph...
19. feb 2013 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bobocka c-salts je ako sumienka, das do trochu vody, nechas vysumiet a dolejes. su to vlastne soli kyseliny askorbovej, takze okrem c-cka dostanes do tela aj mineraly (zinok, draslik, vapnik a horcik). ak to nechas vysumiet podla navodu, nie je kysly a chuti fantasticky (tak jemne, no ja som na tej chuti zavisla :wink:). ak vysumiet nenechas, napoj je kalny a kysly, ale stale dostatocne chutny. mne ho maly vypije uplne bez problemov.
19. feb 2013 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kkl82 mne este nikdy colnica nevyrubila dph, ved je to pre sukromnu spotrebu
20. feb 2013 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
viete mi poradit ci je vhodne davat 6 mesacnemu (8 kg) preventivne c-cko alebo pockat kym podrastie lebo vacsinou tu citam ze davate starsim detom... kupila som ten v prasku z dm viacere maminy ho chvalili, alebo odporucate nieco ine? viete mi poradit aj mnozstvo, davkuje sa podla kg? dik za rady
20. feb 2013 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 no nam stale, aj ked sme objednali dva kusy. dokonca vtedy im to trvalo preclit este dlhsie... a pritom to muselo prechadzat cez rovnaku (bratislavsku) colnicu...
20. feb 2013 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok