• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

5. decembra 2016 
@slnieckko ja som malemu zvykla od polroka, no nie pravidelne, davat dm-kove do kasicky, vyzivky atd. ono s nim nie je ziaden problem, no je kysle, tak ti ho dieta moze odmietnut. a treba pozorovat, ci ti z neho nebude hnackovat. do vody by som nedavala, lebo je to cista kyselina askorbova a ta moze poskodzovat zubky. idealnejsie su nekysle formy - askorbaty, najma askorbat sodny, tam sa nemusis bat ani o zubky, tym sa dokonca zyknu aj umyvat :wink:.
20. feb 2013 o 14:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@kkl82 myslis tym prosim ta tento presne? http://nutri.com/index.cfm/product/54/c-salts-26-oz.cfm pripadne z iherbu nie je nejaky takyto produkt tiez fajn:slight_smile: je tam toho strasne vela
20. feb 2013 o 14:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@ira111 40mg na kg na den je prevent. davka, treba rozlozit pocas dna. Pocas choroby aj 2-3x viac. Ked ta z davky prezenie do par minut treba znizit davku. Odmerka ma 120mg.
20. feb 2013 o 15:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duplicka ano, je to presne ten, toto vacsie balenie sa oplati ovela viac. cez iherb som nevidela nic podobne, vlastne vseobecne som nevidela nikde nic podobne. cez iherb sa ale mozes popozerat po cistom askorbate sodnom...
20. feb 2013 o 19:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
kocky, prosim vas, viem, ze je to mozno niekde spomenute, ale je tu velmi vela prispevkov, preto vas prosim o radu, kolko vit. C je dobre brat v tehotenstve, ci uz preventivne denne alebo pocas choroby ako napr. chripka apod.? dakujem!!
20. feb 2013 o 19:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prosim vas kolko mg, ma ta mala odmerka z praskoveho c vitaminu z DMky? Dakujem.
20. feb 2013 o 19:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@smejkaa 120 mg.
20. feb 2013 o 19:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mm22 kuk o 2 príspevky vyššie nad tvojou otázkou:wink:
20. feb 2013 o 19:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@nae Dakujem. :slight_smile: Ano, ospravedlnujem sa, som si vsimla, prave ked som napisala. :(
20. feb 2013 o 19:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kkl82 dakujem:slight_smile:
20. feb 2013 o 21:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@nae dakujem :sweat_smile:
21. feb 2013 o 08:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dobre rano, je tu niekto, co svojmu dietatu/detom este dava Jamieson cmulacie cukriky? Viem, ze tu uz o tom bola debata, precitala som si ju, @lyongirl tu dopodrobna rozoberala zlozenie, najma teda co sa tyka farbiv, konzervantov a umelych sladidiel. Dcera ma o mesiac tri roky, davam jej rano jedno " cucatko " , strasne si to oblubila, potom ide do skolky, kde nemam dosah na prijem Cecka, poobede do vecera jej uz davam vodu s DMkovskym ceckom, "cucatko" vsak pyta, takze ma ho denne niekedy aj 2x . Mna hlavne zaujima ci je to " mensie zlo", ze ma dobry prijem Cecka s tym, ze su tam umele sladidla ako sukraloza, ktore su nezdrave, alebo je to " vacsie zlo" prave kvoli tej chemii a lepsie nedat ziadne C ako taketo. dakujem za akekolvej zmysluplne vyjadrenia :sweat_smile:
21. feb 2013 o 08:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zajaciq zodpovedne s k tomu neviem vyjadit,ale moj nazor je ze 2 kuskami nic nepokazis-ved jedno lizatko ma viac chemie ako tie dve cucatka.
ja sa na to pozeram aspon tak a maly dostav za den 1-2kusky a zvysok ma v askorbate-on to ma ako nahradu sladkosti-tie moc nepapa.
Takze akoto porovnam s inymi detmi v jeho veku-ma 3,2 roka-,tak ma ozaj male chemie zo sladkosti ako oni.
Ista,"cista praca" je samozerejme askorbat,ale osobne problem v 2 cucatkach za den nevidim.
21. feb 2013 o 09:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte. chcela by som vas poprosit o radau. Mam deticky 4mes. a 2r.Chcem sa spytat, ci ten askorbat z DM mozem podavat aj tomu malinkemu a akym sposobom. Nestiham citat vsetko, ale zachytila som, ze by sa mal miesat so sodou bikarbonou. Alebo som to zle pochopila? A ked mu to mozem davat, tak staci, ked mu dam priamo do vodicky z toho prasku? Alebo mam radsej zohnat inu formu askorbatu? Dakujem za odpoved.
21. feb 2013 o 09:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zajaciq môj osobný názor je taký, že lepšie, ako nič :slight_smile:. Denno-denne zjeme toľko chémie o ktorej ani nevieme...toto až taká hrozná chémia nie je, ale proste niektorí ľudia sa snažia eliminovať tú chémiu. Ja sa priznám, že síce teraz Jamiesona nemáme, ale dávala som ho aj po tom, čo som vedela o zložení.
Ale napr. Marťanov máme/dostali sme/ a to im dávať nemienim, obsahuje aspartám a kadečo a toto už nemienim pchať do detí, aj keď ktovie, kde všade ho už mali :frowning2:
21. feb 2013 o 13:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@bemi5 askorbát z DM môžeš podávať obidvom deťom, buď do vody/čaju/, alebo aj do jedla. Denná dávka je cca 40mg/kg.
So sódou sa mieša vtedy, ak chceš, aby nebol kyselý, ale zas zostane akoby bublinkový, takže ak ti ho deti v pohode vypijú, alebo zjedia, tak je zbytočné ho miešať so sódou...
21. feb 2013 o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaja73
@lyongirl diki.

no my praveze inu chemiu nedavame, lieky jej nedavam ziadne, Decko mame od Swansona, sladkosti nekupujeme a nejeme, obcas dam lizanku z hroznoveho cukru co sa da kupit v DM alebo kocku cokolady. aj jogurty a kysle mlieka vyberam podla toho, aby neobsahovali nic umele, niekedy sa "modifikovanemu skrobu" ale nevyhnem. urcite aj v pecive, ktore (bohuzial) kupujeme, je ista davka chemie a aj na zelenine a ovoci, ale to nema asi cenu si tak pripustat, zatial si nedokazem vsetko dopestovat doma na balkone :grinning: a bio cerstve veci tiez nemaju v obchodoch v takej miere zastupene,ze by si s tym clovek vystacil (aj jeho penazenka :rolling_eyes: )

snad sa ozve este niekto, mozno s opacnym nazorom. :slight_smile:
21. feb 2013 o 13:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@zajaciq tiez som sa nad tym zamyslala, ale aj moj drobec dostava cmulacie jamieson cecko, ma to ako cukrik...okrem toho mame aj dmkove do caju a teraz som objednala aj askorbat sodny....asi to nie je uplne naj, ale lepsie ako nic a lepsie ako ine cmulacie...ja mam este doplnujucu otazku ohladom dmkoveho cecka...dnes sme mali v mc prednasku a pani prednasajuca povedala, ze s nim nie je nieco v poriadku...@petot?
21. feb 2013 o 14:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hobit ahoj, prosim ta odkial si objednala askorbat sodny? Ja som zatial zohnala len vapenaty a ten velmi enchcem davat.
a preco nie je nieco v poriadnku s DMkovym ceckom? povedala konkretne? mne zas jedna pani Dr povedala ze DM cecko je OK a za tu cenu je to takmer ako zadarmo. vravela ze by mohla dat namiesat v lekarni ale vyslo by to aj 10x drahsie. takze ak DMkove nesposobuje alergie (niekomu mozme vyskocit) tak si myslim ze lepsie ako nic.

a este otazocka do plena :slight_smile:

da sa niekde v EU objednat C salts?

vdaka
21. feb 2013 o 20:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vlnka81 @manof mi poradil toto http://www.amazon.co.uk/NutriBiotic-Sodium-Ascorbate-Crystalline-Powder/dp/B000I4FCGA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1359925250&sr=8-3
ale netusim kolko vyjde postovne, objednala mi to kamoska v Londyne a posle mi to...
21. feb 2013 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@hobit vdaka, pozriem to.
21. feb 2013 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hobit Neviem, prečo, ale niektorých ľudí z neho aj pri malých dávkach preháňa.
22. feb 2013 o 15:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ok, ale je to len problem, ze niekomu nevyhovuje, alebo sa robil nejaky rozbor a vyslovene je s nim nieco zle?
22. feb 2013 o 21:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot prosim ta a co taketo cecko http://www.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-120-Capsules/10381 odporucila mi znama a uz ho aj mam, len zvazujem ci malemu dietatku taketo alebo dmkove
23. feb 2013 o 21:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@hobit Neviem o žiadnom takom rozbore.
23. feb 2013 o 23:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@duplicka Túto značku nepoznám, ale myslím si, že v pohode. Vyskúšaj najprv na sebe :wink:
23. feb 2013 o 23:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zajaciq ahoj, ja mam tiez zavislaka na "cucatku" po ceste do skolky, a davam toto : http://www.iherb.com/Nature-s-Plus-Source-of-Life-Animal-Parade-Vitamin-C-Sugar-Free-Natural-Orange-Juice-Flavor-90-Animals/25899
neporovnavala som zlozenie s jamiesonom, toto mu chuti, ma to zhruba tvar zvieratka, skus pozriet, mozno Ta zaujme:slight_smile:
23. feb 2013 o 23:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ahoj, prosim ta, uz tyzden ma boli hrdlo, davala som si Bioparox a nejak sa mi to nezlepsuje, dusi ma kasel. Tu som vycitala, ze v zaciatkoch choroby sa dava 3000 mg kys. askorbovej kazde 2 hodiny. Tak som si dnes zacala tak davat kyselinu askorbovu z DM-ky zriedenu sodou 4:1. Chcela by som sa spytat, ci uz ked je choroba dlhsie netreba ine davkovanie a tiez ako dlho sa tieto vasoke davky mozu uzivat.dakujem
24. feb 2013 o 12:27  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@phoebee1 Pozri na konci knihy Priloha - Rychlokurz, tam je to zhrnute. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
24. feb 2013 o 15:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, vopred sa ospravedlnujem, ak to tu uz bolo pisane. Potrebujem v kratkosti vysvetlit preco sa vitamin C z DM drogerie konzumuje so sodou bikarbonou? Mozem konzumovat aj cisty C vitamin?
Dik
25. feb 2013 o 12:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok