• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

31. októbra 2017 
@ikuza Možeš konzumovať aj čistý.
So sódou je malý risk prekyslenia organizmu pri vysokých dávkach Cčka (a pre deti má askorbát sodný neutrálnu chuť).
25. feb 2013 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kkl82
@tin007 baby ako dlho trvalo kým vam prisla objednavka z Iherb??? už presli 2týždne a stale nic....
26. feb 2013 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Mne raz 14 dni, inak objednavam tak 2x mesacne a stale max. 9-10 dni. Nasi colnici to niekedy zdrzia, len neviem, od coho to zalezi, kedze sa vzdy vopcham /alebo len jemne prekrocim/ 22€
26. feb 2013 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka ja som objednala za vyse 50eur...
26. feb 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Tak potom je to normalne, caka to na colnici a pride ti aj vymer na zaplatenie dane
26. feb 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Prave preto objednavam iba do 22€ aby to bolo nezdanene, aj ked zaplatim postovne tak sa mi to stale viac oplati ako zaplatit dan+postovne+dlho cakat
26. feb 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 vacsinou cca 9 kalendarnych dni, no objednavam tak, aby to neslo cez colnicu, lebo ti zvyknu zdrziavat niekedy aj dva tyzdne. sice je vraj limit 22 eur, no ja mam odskusane, ze do 40 dolarov v pohode pustaju. ak si objednala za 50 eur, tak ti urcite vyrubia dph a mozno si pockas aj mesiac... mne takto minule zdrziavali objednavku z nutri.com vyse mesiaca, asi testovali "ten biely prasok", lebo balenia boli pootvarane :frowning2:
26. feb 2013 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka presne tak, no ja mam skusenosti ze do 40 dolarov pustia, ale je to asi take podla momentalnej nalady daneho colnika :wink:.
26. feb 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 poslednu zasielku mi drzali skoro mesiac, ale samotne dozy neotvorili, iba obalku, clo nevyrubili (bolo to z nutri.com)
26. feb 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 cože no pekne...no aspon budem vediet že anbuduce objednam za menej....
26. feb 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka fu a to bude kolko???
26. feb 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 Ja radsej "nedrazdim hada" :slight_smile: Kedze objednavam casto a viem na 100pro, ze si pekne krasne vsimaju aj opakovane odresy, tak radsej jemne nad 22€, nech si nemyslia, aku "laskavost" mi robia. Ale stalo sa mi uz aj, ze aj objednavka pod 22 bola pootvarana :frowning2:
26. feb 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 No 20% navyse
26. feb 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka a to jak si možu dovolit hajzlici jedni....no keby som to vedela...
26. feb 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mauerka to važne????
26. feb 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Hmmmm... tak to je, skoda, ze si nevedela...mimo EU je to so vsetkym tovarom takto, ci vyziv. doplnky, ci oblecenie... treba si zratat, co vyjde lacnejsie - zaplatit viackrat postovne, alebo dph...len pozor, lebo pri vyssich sumach okrem dph mozu vyrubat este aj clo. Ale pri 50€ "iba" dph.
26. feb 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte... Mám takú otázočku. Je C z DM bezpečné aj pre deti - 1 a pol roka? Ak je malá chorá trošku má soplíky a kašle a dala som jej dnes 3 krát 3 naberačky vitamínu C z DM. To je pribl. 1080 mg mám taký pocit..... Je to v poriadku,alebo už s dávkami nemám pokračovať?Ďakujem
26. feb 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mauerka a ide to na postu potom ci cez kuriera???
26. feb 2013 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 ak ti z toho nehnackovala, tak v pohode
26. feb 2013 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 Ďakujem....
čítala som nedávno že je možné sa vitamínom C predávkovať, je na tom niečo pravdy? alebo aké množstvo by si musel človek vzať aby sa predávkoval?
26. feb 2013 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Z iHerbu iba postou, aj ked to prechadza colnicou
27. feb 2013 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kupoval si niekto vitamín C z central chemu? http://www.centralchem.sk/?IDe=40521
čo na ňu hovoríte? dakujem
28. feb 2013 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. feb 2013 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@verkavb Jeden človek to skúsil a potom mi písal, že mal z toho vyrážky. Tým samozrejme nehovorím, že každý musí mať problémy, ale pýtala si sa, tak odpovedám.
28. feb 2013 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ariela22 Pozri predošlé strany, bolo to tu rozoberané viackrát :slight_smile: V skratke, zatiaľ žiadny človek hranicu toxického predávkovania nenašiel, ak netrpel niektorými chronickými problémami. Pre bežného človeka, prvým príznakom predávkovania je neškodná hnačka ktorá znamená, že telo v danej chvíli viac vitamínu C neprijíma.
28. feb 2013 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem za odpoved, moja známa to kúpila aj mne tak to vyskúšam a dám vedieť :slight_smile:
28. feb 2013 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ta chcela by som poradit, citam tuto diskusiu uz treti den a uz mam z toho velku hlavu, uz sa mi aj o tom snivalo ;)) chcela by som sa spytat ak teraz dojcim dvojmesacne babatko, kolko by som mala zjest vitaminu C, a ci mi potom ak odstavim dojcenie nevznikne uz zavislost ako sa pise v tvojej knizke.Alebo mozem dat malemu jednu lyzicku, ktora je v cecku z DM do prikrmov, lebo aj prikrmujem UM,ale neviem ako donho potom dam este aj tekutiny, to uz mi asi tolko nevypije.A este otazocka, caka nas ockovanie, a chcela by som sa aj pred tymto trosku obrnit.Kolko C by mal zjest pred a po ockovani? Dost sa ockovania bojim ale som typ cloveka, co sa boji aj toho keby nedal ockovat ;) Takze si chcem najst nejaku alternativu. Dakujem
2. mar 2013 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. mar 2013 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka Po odstavení predsa môžeš pridávať Cčko do čajíkov a príkrmov. Závislosti sa nevyhneš, pretože od Cčka sme životne závislí :wink:

Pokiaľ ide o očkovanie, tam sa bežne odporúča aspoň 500mg denne v rozdelených dávkach v týždňoch pred aj po. Treba si však uvedomiť, že očkovanie má svoje riziká a Cčko síce môže zmierniť niektoré toxické následky, ale nie je ešte zárukou bezproblémového priebehu. Ja sa ho tiež bojím, a preto neočkujem :slight_smile:
2. mar 2013 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petot dakujem za odpoved ;)
2. mar 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok