• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

8. decembra 2016 
@petot Ahoj, Ďakujem za odpoveď... Počula som že môžu vzniknúť ľadvinové kamene ak sa berie vo väčšom množstve tak radšej píšem a pýtam sa no ak by mal človek žlčníkový kamen,pre neho nieje C vo vyšších dávkach vhodné?... No to C z DM je dobrá voľba na používanie vo vyšších dávkach? Alebo ktoré je vlastne najlepšie... Od jamiesona C pre deti alebo dávate C od jamiesona pre dospelích aj detom? Ja som už v tom stratená.. Asi v tom ide len o množstvo ,či?A viem tiež že sa to tu asi rozoberalo viackrát, ospravedlnujem sa,ale aké množstvo vitamínu D by sa malo dávať na deň? Ak máme vitamín D od jamiesona ale detské cmúľacie tabletky, sú ok? Sorry že odpisujem neskoro :unamused: . Ďakujem
5. mar 2013 o 22:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, co hovorite na toto C? Celkom dobra cena na to, ze su tam aj tie bioflavodoidy, nie?:slight_smile: http://www.iherb.com/Thompson-C1000-mg-60-Capsules/15847 ...len skoda, ze to je kyselina. Stale hladam nejaky dobry produkt ale nakoniec aj tak skoncim pri C z dm so sodouj. Samozrejme, rada by som si kupovala C-salts, len sa mi to zda predrazene.
7. mar 2013 o 21:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte mam askorbat sodný od Now, viete mi poradit davkuje sa to presne tak ako DMkove Ccko, napriklad s tou istou odmerkou je presne tolko a tolko Cvitaminu alebo nejak inak ????
9. mar 2013 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@tin007 užastne nieco.....
konecne sa to potvrdilo studiami... :wink:
11. mar 2013 o 06:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot prosim ta, mohol by si mi objasnit aky je to lipozomalny vitamin C? dakujem
11. mar 2013 o 08:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
11. mar 2013 o 20:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
z iherbu mam calcium askorbat odskusany , v pohode 10g zvladam bez stresu a pokukavani po wc :slight_smile: z nutri com c buffered C-salts odskusane aj 15g a nemak som ziadne tazkosti.. DM som vacsinou pri 8 gramoch uz vysedaval :slight_smile:) teraz som si dal na tyzden oraz.. inac 2 rok ficim , herpes, plesne, nespavost uz nepoznam, je to divne ale aj asthma sa mi dost vyrazne polepsila, mozno placebo ale uz viac ako 9 mesiacov na mna smutne hladi ventolin z policky :slight_smile:))a neviem ci je to mozne ale upravila sa mi vaha , ale to uz si asi nahovaram :slight_smile:
12. mar 2013 o 00:10  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júli 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
ahojte Céčkari:slight_smile:
dojčím svojho 5 mes. syna a fičím na vitamíne C z DM a miešam ho so sodou bikarbonou. Ešte som neskúšala tolerančné dávky, ale denne bežne skonzumujem 9 - 12g. Zaujímalo by ma, aké majú skúsenosti dojčiace a tehotné žienky v súvislosti s množstvom požitého vitamínu C. Ďakujem:slight_smile:
12. mar 2013 o 14:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ahoj prosim ta možem davkovat askorbat sodný tak ako aj Dmkove alebo mam dat o naberacku viac kedže tam je aj ta soda už????
12. mar 2013 o 14:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, poradte mi, prosim, nejake C-cko pre deti (budu mat 4 a 2 roky). mam to z DM-ky, riedim so sodou bik. ale nechcu mi to pit.
este jedna otazka, ked riedim kys. ask. so sodou 4:1, neprekysluje sa tym organizmus? dakujem
@petot
12. mar 2013 o 15:20  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@phoebee1 skus askorbat sodný ja si davam od NOW a ani to necitit a malemu tiež dam do cajika a to popija cez den....
12. mar 2013 o 15:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrenka111 ked sa rozpusti vo vode, necitit ho? moje deti totizto nepiju nic iba vodu.
12. mar 2013 o 15:53  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
askorbat kalcia je jemnucko do horka, to je ten z iherb, c salts z nutri.com ma na konci velmi jemny kyslasty dojazd , asi ako caj s citronom :slight_smile:)) DM to je brutus kysle, az sa zuby krivia :slight_smile:) ake nevadi
12. mar 2013 o 17:33  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júli 2013  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrenka111 Podstatný je dopyt tela, ale odhadom by to tak mohlo byť. S askorbátom však možno dosiahneš ešte lepší príjem, lebo menej dráždi črevá a možno je aj kvalitnejší ako DM.
12. mar 2013 o 21:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot vdaka za odpoved
12. mar 2013 o 21:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@phoebee1 no v cistej vode je to take akoby trosku slankave....ale ja si davam do toho vždy trochu stavy
12. mar 2013 o 21:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte ceckari, svojej rocnej dcere by som chcela preventivne podavat vitamin C, ale som uplne stratena v davkovani, v tom, aky vitaminovy doplnok s C... Nechcem narobit viac skody ako uzitku, tak by som prosila o radu, ako na to... Kupila som vitamin C v prasku od DM-drogerie, ale neviem ako jej ho podavat - v akom mnozstve vody/mlieka, v akej davke, so sodou ci bez... Kolkokrat za den? Vie mi niekto popisat, ako bezpecne davkovat C-ko z DM jednorocnemu dietatu? Dakujem
13. mar 2013 o 09:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrenka111 aha, tak to mi nevypiju :unamused:

Kto ma ten c-salts, ma nejaku chut vo vode?
13. mar 2013 o 12:36  •  2 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@naja94 je to na tebe, tu ti nikto zavazne nenaordinuje :D moja rada - vyskusaj nadavkovat malej vit. C 40mg/kg - to je nejaka vseobecne odporucana preventivna davkovacia schema; dat jej to mozes podla vasich zvykov, ty vies, co jej davat jest a pit. Do ovocnej vyzivy napr. ja malej bez problemov cca 120 mg viem supnut bez toho aby si to vsimla. Aj do nejakej obilninovej kase s ovocim sa da dat, ja som davala aj do zeleninoveho prikrmu, ked bolo treba. Mozes dat do vlazneho caju, aj do vody, ale kvoli zubkom vraj nie je dobre, aby cely den pocuckavala takto vodu s kys. askorbovou.
No a ked som potrebovala do nej dostat viac, tak som normalne do mensieho mnozstva vody zamiesala potrebne mnozstvo vit. C a pridala cca 1/3 soby bikarbony (cize napr. 3 odmerky toho dmkove cecka a 1 odmerku sody) a potom po lyzickach davala malej napr. kazdu hodinu.
Davkovanim cecka malej nemozes nijako ublizit, mozes narazit na jej tolerancnu davku - prezenie ju. U mojej malej je to cca 600 mg DMkoveho C (davala som jej ho tolko, ked mala pred ockovanim). Vseobecne je cecko z DMka menej kvalitne ako napr. C-salts, takze ta tolerancna davka moze byt skreslena, ale len smerom dolu (ze dostane hnacku skor), takze predavkovat ju nijako nemozes.
13. mar 2013 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@naja94 Ahoj mne bol odporucený pre maleho Vita C od Dr. Ratha tak ten mu davam preventivne pol tbl denne, ked bol chorý tak viac..vtedy som davala 2dni 3gramy Ccka, teraz mu davam do cajika aj 120mg askorbat sodny od NOW tiež dobrý askorbat kvalitny....
DMkove Ccko je dost kysle ale nie je zle.....zo zaciatku sme si ho s mužom davali ale teraz už mame od NOW a je to isto kvalitnejsie... aj chutovo lepsie....
detickam by sa malo preventivne tých 400mg /kg vahy denne pri ochoreni urcite viac....mojho prehnalo po 3gramoch ked mal vysoke teploty ale na 2-3den už bol bez teploty ked bol v zime chorlavý.....
13. mar 2013 o 14:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte chcem sa opytat, pri chore je lepsie toto C-z DM alebo citron? Vdaka
15. mar 2013 o 06:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katrenka111 Ahoj prosim Ta kde si kupila ten vit C od Now? Hladam na nete ale nenachadzam dakujem :slight_smile: Ja mam to Dm-kove davam to mojej 11 mesacnej len je to na nu kysle :unamused:
15. mar 2013 o 06:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cherry1981 citron neobsahuje moc vela Vitaminu C,urcite Cvitamin,možes si ho rozpustit aj do citrona a pridat bikarbonu, bude to mat lepsi efekt :slight_smile: ale urcite pri chorobe kys.askorbovu až pokial ta nebude prehanat :grinning:
15. mar 2013 o 06:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@cherry1981 objednala som na www.iherb.com ale myslim že da sa aj cez manofa od Swansonu
15. mar 2013 o 06:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@katrenka111 Juj a slovensku stranku nemas, kde by som to objednala? :slight_smile:
Dakujem tak budem davat to Cecko myslela som ze citron ma viac vitaminu C, aspon som zas o nieco mudrejsia
15. mar 2013 o 06:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot mám otázku. starší syn mal virozu, po celý čas som dávala C-čko vo vyšších dávkach. mal horúčky do 39,7, za celé dni som ich zrazila len 2x nurofenom, to keď mal v noci a chcela som sa vyspať, aby som ho nemusela sledovať. no ale napokon sme aj tak včera skončili u dokiho, lebo sa mu zapálilo ucho. doktorovi (ináč rozumný človek, prístupný aj alternatívam) som hovorila, že som mu nedávala nič iné, len C a on mi na to, že pri horúčkach nemám dávať, lebo že telo to nespotrebuje :confused: čo ty na to??? fakt pri takých vysokých horúčkach nie?
16. mar 2013 o 11:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lalus Práve pri horúčke vitamín C priam "horí" v metabolizme. Ja mám bežnú toleranciu cca 6g denne, pri väčšom strese do 10g, ale pri horúčke a začínajúcej angíne som dal 60g, len potom som si dal paracetamol a to bola chyba, horúčka klesla a nestrávený vitamín C spôsobil hnačku. Mojim zvyčajne stačí niekoľko dávok po 2g s odstupom 1-2h, aby im teplota a viróza skončila skôr než sa rozvinulo riadne ochorenie. Lieky proti teplote už nedávam, pretože len narúšajú prácu imunitného systému, a Cčko samo osebe zvykne teplotu prirodzeným spôsobom znížiť, ak sú dávky dostatočné. Koľko si mu dávala?
16. mar 2013 o 20:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@petot až toľko nie :sweat_smile: ale teda pravidelne každé cca 2-3 hodiny + asi gram mal šupnutý aj do fľašky s vodou, z ktorej celý deň popíjal :wink:
a ďakujem za odpoveď, upokojil si ma a nabudúce budem pekne dávať znova. doktor ma veru zneistil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. mar 2013 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,aky je rozdiel medzi askorbatom sodnym a askorbatom vapenatym, uz som z toho dopletena, kt mozem teda kupit...ja mam vitamin C s DM zatial..
21. mar 2013 o 11:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok