• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@zuzzzzzka Sodný je pre veľmi vysoké dávky dlhodobo bezpečnejší, lebo na rozdiel od vápnika, sodíkom sa v tejto forme nepredávkuješ.
23. mar 2013 o 04:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ale nevadi ak si teraz napriklad kupim askorbat vapenaty? len na bezne pouzitie...plus pre babatko? ak sa smiem spytat, co si kupujes ty pre seba a dieta? to bude asi najlepsia otazka ;)))) som sa rozhodla pre neockovanie..a chcem mojmu babu zarucit to najlepsie zdravie...ja sama uz uzivam vitamin c z DM..ale je to uz na mna moc kysle...
23. mar 2013 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, ja teraz prvýkrát liečim moju malú s vit. C, v piatok sa rozbehla dosť silná viróza - sopliská prúdom, červené oči a únava, zvýšila som vit. C (predtým som dávala 1x500 mg Jamieson preventívne). Tak som dokúpila ešte 500mg Jamieson s postupným uvoľňovaním nasadila 4 g denne (4 x 1g). Mám doma aj z DM, ale ten je šialene kyslý, to mám aj ja problém vypiť :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím ale že to výborne zaberá, dnes vyzerá oveľa lepšie a teraz rozmýšľam, či ešte pár dní nechať také vysoké dávky alebo znížiť? Ešte soplí, ale oveľa menej...

A ešte sa chcem opýtať na tie formy - je to v pohode aj takto, že v tbl, či lepšie rozpustiť prášok? Ak prášok, tak http://www.iherb.com/Now-Foods-Sodium-Ascorbate-8-oz-227-g/795 tento nebude kyslý? Alebo ešte Ester C dostať. Zajtra už pôjde do škôlky, takže jej dám tbl ráno, poobede a večer, ale pre budúcnosť aby som vedela, či sa oplatí aj prášok kupovať. ďakujem
24. mar 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka ak ti môžem poradiť, určite ešte s očkovaním počkaj. ak by si aj chcela očkovať, tak ti nič neutečie, keď ho nedáš už v 3 mesiacoch. viac si naštuduj, kým sa rozhodneš....
24. mar 2013 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lindulak uz je vsetko rozhodnute..velke nie ockovaniu...pri tych pribehoch mi krokodilie slzy tiekli..
24. mar 2013 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lindulak Lepšie je bez postupného uvoľňovania. Dávky treba znížiť vtedy, keď ich prestane tolerovať (riedka stolica alebo hnačka).
24. mar 2013 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem. no zatiaľ je ok, akurát sa sťažovala na bolesť bruška /skôr asi žalúdok/ ale to bolo asi tým, že pred vit. C dostala len ovocie, tak som jej to potom ešte dala viac zajesť. No toto C už dojeme, potom kúpim nejaké iné. Pozerám to pdf o megaskorbickej liečbe, ale je to riadne rozsiahle...
24. mar 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 tento askorbat sodný od NOW máš čo som dala link vyššie? píšeš že lepšia chuť - ale je tiež kyslý či? moja kyslé neľúbi, tak pre ňu sú lepšie asi tbl. len sa potom dávkuje nárazovo. asi má lepší efekt také postupné dávkovanie predpokladám...
24. mar 2013 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lindulak nie je vobec kyslý,aj ked si ho dam do vody tak ho moc necitit pri vyšších davkach ma akoby trosku slankavu chut ale ja si davam rano a večer 1g preventivne a to ani necitit...
26. mar 2013 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ja som teraz skúsila to C z DM zmiešať so sodou bikarbonou a veru je to chuťovo oveľa lepšie. ale je to rovnako účinné? predpokladám, že asi hej, keď to vyrábajú - aj ten z NOW je vlastne to isté. Ale aj tak rozmýšľam, že sa to nejako neutralizuje. by ma zaujímalo vysvetlenie nejakého chemika :grinning:
26. mar 2013 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminky, poradíte mi? Krpec včera dostal nádchu a od zajtra nabiehame na vitamín C z DM, koľko mu mám dávať - teraz keď má soplíky?Je tam taká malinká odmerka, neviem však koľko.......Má 15 mesiaov a 13,5kg. Keď vyzdravie, tiež mu mám podávať vitamín C a koľko? Ďakujem za všetky rady..... :wink:
27. mar 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry den, moj 5-rocny syn dostal ovcie kiahne a rada by som sa spytala, ake davky vitaminu C mu teraz mozem davat. doteraz som mu davala vramci prevencie denne cca 1-2 gramy ascorbatu vapenateho (od damian vit) a chcela by som, aby mal co najmiernejsi priebeh ochorenia, tak by som mu chcela podporit imunitu vitaminom c a vitaminom d. dakujem (a este by som sa chcela spytat na davkovanie cecka pre mojho 7-mesacneho syna, ktoremu sa zatial kiahne neprejavili.)
28. mar 2013 o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, tak som sa práve dočítala,že ani ty nedávaš pri teplote paracetamol, môj syn 22mes. má práve teraz 39, paracetamol som nepodala a dávam mu C-čko z dm, len neviem koľko .Zatiaľ som mu dávala dve odmerky každú hod., teplota je stále 38,6-39 teraz spinká nechcem ho budiť. Koľko môže pretrvávať takáto teplota, lebo pokiaľ viem tak by mala klesnúť aspoň pod 38,5
29. mar 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia2207 skus ho okupat ked sa zobudi, staci o 2 stupne chladnejsia voda, nam to pomaha...
29. mar 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit to mám v pláne ,dík
29. mar 2013 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj @hobit tak som kupila ten NutriBiotic, Sodium Ascorbate
http://www.amazon.co.uk/NutriBiotic-Sodium-Ascorbate-Crystalline-Powder/dp/B000I4FCGA/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1364639320&sr=8-2
ako si mi radila a ako ti radil @manof. chcela by som sa vas spytat, asi dost blba otazka, ale ked sa nespytam tak zostanem blba navzdy. prosim @petot aj o tvoj nazor. pripadne vstekych kt sa vyznaju. Sodium je vlastne mineral kt vytvara sol. A tento askorbat sodny je chutovo slany.
Ak tento askorbat davam 9.mesacnemu synovi kt este nemoze sol tak nezatazujem jeho organizmus?
velka vdaka za kazdu odpoved!
30. mar 2013 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 Sodny askorbat by mal opustit telo spolu so svojim sodikom. Ak si nie si ista, pouzi zmes kyseliny askorbovej a askorbatu.

Ostatni, prepacte, ale otazky tykajuce sa davkovania boli riesene uz najmenej 100x, uz nevladzem pisat stale to iste, prosim, precitajte si par stran dozadu a najdete odpovede. Dakujem.
31. mar 2013 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@petot dakujem ti
31. mar 2013 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den,

chcela by som sa vam vsetkym podakovat.
Precitala som celu diskusiu (3 dni) a mozem zhodnotit, ze to stalo za to!
Myslim, ze nemam momentalne ani ziadne otazky, takze si mozete vsetci vydychnut, najma @petot ;)

Teraz viem presne, ako treba davkovat, aky vyrobok uprednostnit, s cim a v akom pomere miesat a preco, a aj odkial objednavat a za akych podmienok, pokial mam zaujem. Ste skveli! Dobry praca. :slight_smile: Dakujem este raz.

A mozno by som sa mala podakovat aj svojej soplovo-kaslovej viroze, inak by som sem asi tak naliehavo nepotrebovala nahliadnut. Topiaci sa aj slamky chyta... :D

Petrovi sa chcem podakovat aj za jeho perfektne spracovane pdf-ko.
Sirim ako viral stuff. :slight_smile:
2. apr 2013 o 18:50  •  3 deti - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Ahojte,som tu nová, a keďže som tehotná a mega chorá nevádzem všetko zatiaľ čítať a preto sa opýtam: včera mi sestra doniesla z DM VITAMIN C Pulvver (100% kyselina askorbová) a neviem koľko si môžem nadávkovať za deň a tiež koľko mám dávať môjmu 5 ročnému synovi aby to bolo ok. ďakujem,že mi odpoviete a nebudete sa hnevať,že som to tu neprečítala celé :slight_smile:
4. apr 2013 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 vseobecne plati, ze tolerancna preventivna davka je 40mg/kg. Tiez plati - vitamin C az do hnacky... ked ta prezenie, prehnala si to s davkovanim :D ked je clovek chory, telo zvycajne znesie niekolkonasobne viac. Ak sa bojis zacat s takymi velkymi davkami, tak nasadzuj postupne - kazdy den trochu viac.
4. apr 2013 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to znamená,že keď mám teraz 87 kíl tak musím užiť 3480mg? a musí sa to v nejakých intervaloch asi však? nie naraz :grinning:
4. apr 2013 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 Nie, nie naraz, najlepsie rozdelit :slight_smile: ja si dam vzdy ked si spomeniem :D alebo si mozes zarobit celu dennu davku do poldeci-deci vody a uzivat pocas dna po lyzickach (to robim pri malej).
A tehotne maju myslim tiez vacsiu spotrebu vit. C, ale nevyznam sa v tom tak dobre, len posuvam dalej, co som sa dozvedela v tejto teme :slight_smile:
4. apr 2013 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 ďakujem a ešte sa opýtam na toho môjho synčeka, koľko môže za deň prijať on, myslím preventívne keď nie je chorý a potom počas choroby?
4. apr 2013 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlnka81 ja som si vobec neuvedomila, ze je to slane, az teraz som to oblizla a fakt
4. apr 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 to iste plati pre neho :slight_smile: 40mg/kg a individualne odsledovat :slight_smile:
4. apr 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 pokial si dobre pamatam, tak v prvom trimestri 4g, v druhom 6g a tretom az 10-15g sa odporuca. Samozrejme rozdelit pocas dna na davky...prasok lahko zarobis do vody, caju, pripadne s bikarbonatom sodnym v pomere cca 4 diely C-cka ku 1 dielu bikarbonatu. Pijes v podstate ako sumienku.
Pre synceka plati davkovanie zakladne, ako Ti napisala ivanka.7 (40mg/kg) pri plnom zdravi, ale samozrejme treba si to usposobit podla jeho potreby, po odsledovani. Pokial by uz mal redsiu stolicu, tak znizit, ak nema nic, mozes skusit aj 50mg/kg napriklad...kazdy organizmus je iny a ma ine potreby. Ta davka 40mg/kg je taka zakladna vychodzia davka.
Rovnako je to aj pri tehotenstve. Napriklad s.arik si davala v tehu az 30g denne, len to si vsetko treba na sebe odsledovat najskor a radsej postupne zvysovat, pokial bude treba. Zvysene naroky ma organizmus najma pri oslabeni, strese, virozach a ochoreniach vseobecne. :slight_smile:
4. apr 2013 o 18:26  •  3 deti - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zunamoon mám z DM kyselinu askorbovú a tam je tá malá odmerka a píšu,že to predstavuje asi 60mg, to znamená že ak mám denne užiť 15 000mg tak si mám dať 250 odmeriek?
4. apr 2013 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 tá odmerka je 120 mg. píšu, že si máš dať na špičku noža, čo je asi 60 mg. :wink:
4. apr 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ lalus teraz som si to až všimla :slight_smile: ďakujem :slight_smile:
4. apr 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok