• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@patrish01 ta mala odmerka je 120mg, ked je zarovnana, plna kopcom moze mat aj 200mg...presna miera je pod slovenskym prekladom (ak odlepis etiketu - hladaj messerlofe).
Neviem, co vlastne je tych 60mg, mierka coho, lebo nemam doma ten vyrobok. Da sa predpokladat, ze mysleli na tu spicku noza - odhadom, ale to sa iba ja domnievam.

Jej, teraz kukam, ze Ti uz odpisala lalus...takze ano, je to tak. :slight_smile:
4. apr 2013 o 22:13  •  3 deti - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....prosím, kto máte skúsenosti s vit. C od Swansonu, ktorý užívate? poprosila by som link ... ďakujem :slight_smile:
7. apr 2013 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hezký den všem, prosím o radu, jak aplikovat megaskorbickou léčbu u 20 měsíčního dítěte s horečkou a rýmou? Mám vitamín C z DM drogerie a nevím jak často a kolik denně. Díky moc
10. apr 2013 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gletnulka kolko ma kilov?
10. apr 2013 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. apr 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gletnulka potom rataj 14 kil x 20 mg je 280 . jedna kopcova naberacka plati cca 120 mg. cize za normalnych okolnosti mozes dat 2 az 3 neberacky za den.
ak je dieta chore, davka sa zdvojnasobuje, cize 6 naberaciek. rozdel si to. dve rano, dve po obede a dve vecer. ok?
10. apr 2013 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@xlucia Moc, moc díky!!
10. apr 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patrish01 cajova lyzicka ma asi 4g, nemusis tolko odmerkovat:slight_smile: daj si do litra caju 1 lyzicku C s medom, az ked je ochladeny na pitie, bo nad 40 st sa zabija Cvit aj med. A ked dopijes, tak zas. A tak to popijaj cely den:slight_smile:
10. apr 2013 o 14:08  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gletnulka Pozri kap. Rychlokurz tolerancneho davkovania na konci: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
10. apr 2013 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot @prevenar - niekto z vas tu alebo na inej stranke fakt neviem pisal o liečbe mykoz a plesní v tele pomocou pratelu čo je na odčervenie - neviem to nijako nájsť viete mi niekto poradiť?
18. apr 2013 o 02:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka je to v tejto diskusii :slight_smile: musis proste listovat od zaciatku a urcite na to natrafis :slight_smile: ..teba aj dalsim odporucam ukladat si linky na zaujimave veci do nejakeho priecinka , aby ste to potom nemuseli 10 hodin spatne hladat.

ten pripravok sa vola Praziquantel ..ale nechce sa mi celu story pisat znovu, budes si to musiet vyhladat a dostudovat sama . je to extremne silne antiparazitikum , zabija to cele spektrum parazitov od jednobunkovych, po mnohobunkove, kandidu , boreliozu a dalsich nezelanych navstevnikov.

drzim palce :slight_smile:
18. apr 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@prevenar čo si myslíš, ako rýchlo zaberie práškový C-vitamín na chrípku? :slight_smile:
18. apr 2013 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prevenar už som si čosi našla na inych strankach len ta cena no
19. apr 2013 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj čítala som tu niečo o kiahňach. aj v knihe o vit. C. mám podozrenie u malej (majú ich teraz v škôlke), ale zatiaľ len horúčka bez púčkov. nasadila som jej hneď ráno vit. C. zatiaľ zjedla tri gramy, ešte snáď do večera nejaké 2-3 do nej dostanem. nemôže vit. C spôsobiť, že sa nevyhádže pri kiahňach - teda že sa to tak potlačí, že nebudem vedieť, či to boli kiahne?
19. apr 2013 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lindulak Myslím, že ústny nie.
19. apr 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ani3012 Akonáhle dosiahneš tolerančnú dávku. A potom ju treba udržať až do vyzdravenia, typicky 2 dni.
19. apr 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja viem, a céčku teda veľmi verím... slabosť v nohách, na tretí deň teplota zvýšená 37,8°C.
Dala som si len céčko a do druhého dňa mi bolo oveľa lepšie :wink:
zabralo to rýchlejšie ako nejaký syntetický liek (na zrážanie teploty nepoužívam nič)
Bolo to veľmi zvláštne :slight_smile:
Céčka som si dala práškového a veru viac ako dosť :sweat_smile: :wink:
20. apr 2013 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lindulak a @petot min. rok mali v triede maleho kiahne, aj sme boli na navsteve a maly ich nechytil, lebo hned, ked som sa to dozvedela, tak som mu zvysila davky. Ale uvazujem, ci ich neprekonal bezpriznakovo, lebo mal take ako keby 3 vyrazky, ale to bolo skor ako akne ci co, ako kiahnove. Tak neviem, tento rok ich zas mali a zas nic (ale to som rada, ved dcera mala vtedy len dva mesiace)
20. apr 2013 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 u nás to vyzerá skôr na nejaký bežný vírus, škriabe aj mňa v krku už a malá stále žiadna vyrážka... tiež sme boli v kontakte s kiahňami už dvakrát predtým a nič. a vit. C sme vtedy nedávali. asi to nie je až také ľahké chytiť ako strašia :slight_smile: ja by som to už aj chcela mať z krku...
20. apr 2013 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Syn má 4 roky a od včera ho trápi kašeľ a dnes už aj teplota do 38. Manžel bol dnes kúpiť C vitamín z DM drogérie a začali sme s veľkými dávkami. Škoda, že som na túto diskusiu nenatrafila skôr, bola by som mu to céčko dávala už skôr. Moja otázka znie takto. Pomáha liečba céčkom aj na dusivý kašeľ? Čo ak má nejaký zápal priedušiek? Počkať ešte a podávať ďalej len veľké dávky céčka alebo ísť zajtra s malým k lekárke po lieky? Aké máte skúsenosti s kašľom a bakteriálnymi ochoreniami? Priznám sa, že som dnes dávala okrem céčka aj Stoptusin a na noc som mu dala Zodac, lebo mi ho bolo ľúto, nech sa aspoň dobre vyspí.
21. apr 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zunamoon ahoj - čítam odzadu a hladám info o tom čo a ako. mám doma 24dňovú 375dňovú a 3apol ročnú a okrem najmenšej všetci soplíme ... našla som tvoj príspevok - nevládzem a nemám čas čítať a hladať - nemáš niekde poznačené ako čo riediť dávkovať? dakujem
23. apr 2013 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, hladala som uz v piatich predajniach DM praskovy vit.C a nemali ... vy ho viete zohnat v pohode?
24. apr 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@freezii co sa tyka davkovania, to sa riesi fakt na kazdej strane, takze na to by si vela casu nestrovila...ale zakladna davka je 40mg na kg vahy. V pripade choroby ju mozno zvysovat po tolerancnu hranicu (do priznakov hnacky), casto je to az dvojnasobok zakladnej davky. :slight_smile:
28. apr 2013 o 09:32  •  3 deti - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@freezii zle som klikla
28. apr 2013 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie na stránke dm si nájdi telefónne čísla na pobočky okolo teba a zavolaj si tam. - ja som v žiline natrafila hneď a keď niečo nemajú a chcem to tak mi obvolajú žilinské pobočky (takto mi raz doviezli 10krabíc plienok z inej pobočky) a KEĎ IM POVIEŠ TAK BY TI TO MALI OBJEDNAŤ - ak ho majú na sklade.
28. apr 2013 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ja k tým džúsom - predávané džúsy sú v podstate sirupy! (prečítaj si zloženie a pozri na nete čo to znamená) my kupujeme dcére RIO fresh štavy - (najradšej má ananásovú) - jsú drahé ale je to lisované pasterizované ovocie
28. apr 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, od jakého věku můžu dávat mrňousovi céčko? Je mu 10 měsíců a začíná mít rýmu. Případně jakou dávku? Díky moc!
30. apr 2013 o 07:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Píšem svoju pozitívnu skúsenosť. Nedávno som písala, že 4 -ročného syna trápil dusivý kašeľ. Šli sme s ním k lekárke, mal začínajúci zápal pľúc. Dostali sme ATB a mali sme sa ukázať o dva dni, či nás pošlú do nemocnice, alebo nie. Lieky krásne zabrali a včera po týždni sme boli na kontrolu a syn je zdravý. Po celý čas som mu dávala veľa práškového Céčka z DM-ky, tak si myslím, že nám to veľmi pomohlo.
Dvojročnej dcére som preventívne dávala Céčko tiež, ale nie toľko ako jemu. Teraz v sobotu sa u nej prejavil nejaký vírus, celý deň mala silné soplíky, nestíhala som utierať a odsávať. V noci teploty 39. Od prvých príznakov som jej dávala každú chvíľu Céčko. Na druhý deň ešte mala teplotu ale soplíkov oveľa menej a na tretí deň bola bez teploty, bez soplíkov.
A ešte jeden tip ako dávať deťom to strašne kyslé Céčko: do trošku vody (na dno do malého štamperlíka) dám 1-3 odmerky prášku a pidám asi 1/4 malej lyžičky medu a to sa snažím premiešať. Potom natiahnem do striekačky od paralenu a takto im podávam. Snažím sa to nedávať priamo na jazyk, ale skôr na líčka, zdá sa mi že to lepšie zvládajú. A hneď za tým sami od seba vypijú veľa vody (musia to zapiť :slight_smile: )
30. apr 2013 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahoj ženy , koupila jsem vitamin C z DM pro me dve dcery 20M(13kg) a 5,5 (25kg)let a vubec si nevim rady s davkovanim podava se furt a davka se zvysuje pri nemoci ? na oobale pisou 120mg denni davka , dekuji za odpovedi
2. máj 2013 o 16:21  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ciaosa môžeš dávať koľo chceš, pri chorobe čím viac, tým lepšie. Ak nie sú choré tak stačí 2-3 x denne. Tej mladšej, keď je zdravá môžeš dávať 1-2 odmerky 3x denne (uvidíš ako to znáša, či ju nepreháňa-ak áno, tak dávku zníž) a tej staršej môžeš dávať preventívne tých 500 mg 3x denne (tiež si odsleduj, či ju nepreháňa, ak áno, dávku zníž). Pri chorobách dávaj koľko môžeš, mne to odobrila aj naša pediatrička, že mám dávať veľa veľa veľa, nemôžem ich predávkovať. Počas choroby som dávala C-čko aj každú hodinu (syn má 16 kg a dávala som mu po dve odmerky každú hodinu- dve ako som si spomenula).
3. máj 2013 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok