• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

6. augusta 2017 
Ahojte, aj ja sa idem podelit o zazitok. Boli sme na navsteve a vobec nik nevedel, ze sesternicka ma kiahne. My sme ich dostali od nej a ani sme nevedeli, ze ich mame. Ved ani oni netusili, ze ich maju :grinning:

Mala stale dostava preventivne C vit. Na treti den od navstevy sa zrazu trosinku vyhadzala takou fakt malou krupickou na ruke a krku. Som si hned myslela, ze alergia na jahody, lebo sme den pred tym kupili jahody ktovie od kial. A viac sme to neriesili. Postupne sa pridalo este par takycht vysypov na druhej rucicke a oboch nozkach. Stale to vsak bolo malinke ako krupicka, uplne to vyzeralo ako reakcia na jahody. Nijak sme to neriesili, Nemala absolut ziadnu teplotu. Az po tyzdni, co takto existovala prisla s tym, ze ju to hodne svrbi, ze ju ustipol komar. Naraz vidim, ze sa vsetky tie krupicky zacali zvacsovat, ale stale to bolo take malicke a na tvaricke, ani vobec na hlavicke ani jedina bodecka. Uz mi to alena alergiu na jahody prislo divne a vyhnala som MM s malou k lekarovi. Vratili sa s DG. ovcie kiahne. Vdaka davkam vit. C ktore ma denne okolo 3mg. nemala absolutne ziadne teploty, priebeh mala velmi hladky, neuveritelne lahky. No uplna parada. Som velmi rada, ze toto mame za sebou.

PS na zaver. Pokusali sme sa nakazit aj mladsiu 1,5 rocnu plne kojenu bambulku, ale napriek tomu,ze ide o vysoko infekcne ochorenie, ze som ich krmila rovnakou lyzickou, kupali sa spolu, davala som im olyzavat rovnake lizatko, tak sa nam ju nepodarilo nakazit. Preco? Lebo je plne kojena a ja som v detstve kiahne prekonala a tak jej davam prirodzene protilatky a neochorela. Snad nabuduce...
3. máj 2013 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@tinucha 40 mg na kg na den, rozlozit pocas dna, to je prevencia. Prenasob si to. Pri chorobe 2-3x viac. Odmerka ma 120mg.
3. máj 2013 o 19:14  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petah82 to bola asi odpoveď pre ciaosu
3. máj 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ciaosa kuk vyssie moju odpoved.
3. máj 2013 o 21:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82
@tinucha zeny moc dekuju :slight_smile:
3. máj 2013 o 21:14  •  2 deti - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte Céčkari :slight_smile: chcem sa spýtať či to môžem malému dávať do sirupovej vody. Pije mi len to, čaj a čistú vodu nechce. Začal mi soplíkovať a pokašliavať asi nachladol.dala som mu C pulver z DMka. zatial 2x 620mg so sodou bikarbonou. ma 15,5kg... pekne mi to pije v tej sirupovej vode. len som chcela vediet, ci sa to moze davat so sladkym. Dakujem za odpoved
4. máj 2013 o 12:09  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@siska33 jasne, hlavne, ze vypije:slight_smile: lepsi by bol nejaky zriedeny 100%dzus:slight_smile:
4. máj 2013 o 13:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 no ved prave to mi nechce nejak.aj somkupila cistu jablkovu stavu s visnami.riedim to vodou ale pijem to len ja :slight_smile:
4. máj 2013 o 15:45  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, chcem sa spýtať malý má 5 rok, 21kg a koľko odmeriek mu mám dávať za deň vit. C z DM a v kolľko ml vode, ked je zdravý a koľko vit c ked je chorý. Díky
5. máj 2013 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mkdesika moj prispevok na tejto strane hore 2. v poradi. Vyrataj si pocet odmeriek, rozloz pocas dna. Ak dobre ratam-8 odmeriek, napr. Do 2 deci 2 odm -- 4x za den, do caju, dzusu, cistej vody:slight_smile: v chorobe castejsie :slight_smile:
5. máj 2013 o 12:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj, chcela by som sa ta opytat na tvoj názor ohladne infuzie vit.C - zachytila som to v tv. Má to nejake negatíva?
5. máj 2013 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 ahoj veľmi pekne ďakujem a pri chorobe asi tak koľko dík.
5. máj 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mkdesika 2-3x viac
5. máj 2013 o 22:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 @ciaosa Pri chorobe môže byť spotreba tela nielenže 2-3x, ale kľudne 20-30x vyššia než v zdraví. :grinning:
6. máj 2013 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@billam Vysokú cenu. Aj to je samozrejme relatívne, ak to má zachrániť život.

Akurát by som upozornil, že dávkovanie, aké sa propaguje v médiách (že 7,5g denne), je v kritických situáciách hlboko nedostatočné. Ak máš záujem o reálne použitie, pozri si vyskúšané režimy pre rôzne ochorenia http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Pozri aj kapitoly "Postup nasadenia pri liečbe" a ďalšie.
6. máj 2013 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot tie infuzie by boli pre onkologickeho pacienta /leukemia - AML/, ale docitala som sa v pribalovom letáku, že to nie je vhodne pre tých, ktorí maju hemochromatozu :frowning2:...tak neviem, co by tieto infuzie vit.C spôsobili pacientovi so ziskanou hemochromatozou /má ju z častých transfuzii/..vedel by si mi aj poradiť, kde v BA, pripadne v okoli podavaju tieto infuzie a koľko cca stoja /pravdepodobne ide o opakovany proces/
6. máj 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. máj 2013 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@billam Priznám, neviem. Skúšali ste už vysoké ústne dávky? Tie by mohli byť v takýchto prípadoch bezpečnejšie, pretože nedosahujú také hladiny v plazme. Ale celkovo je málo údajov o tom, čo hrozí pri hemochromatóze pri vysokých dávkach Cčka, a sú to prevažne len teórie. Niektorí tvrdia, že možno ani nič, niektorí, že katastrofa (rozpad krviniek).

Uvažovali ste o antimykotickej liečbe? badatel.sk tvrdí, že leukémia môže byť vyvolaná invazívnou plesňovou infekciou v tele.
7. máj 2013 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot áno, užíva diflucant, oreganovy olej a cesnak ako antimykoticku liečbu...vies, aj o niečom inom? Taktiež berie vit.C 1000.
7. máj 2013 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, konecne sa mi podarilo zohnat praskovy vit.C z DM-ky. Maly ma 27 mes. a 14 kg, poradite mi kolko odmeriek denne mam davat preventivne? dik :wink:
7. máj 2013 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie 2.prispevok tu hore
7. máj 2013 o 08:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 aha, dik :wink: to sa dost rychlo minie ten mini kelimok...
7. máj 2013 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot peto ,niečo miesto Csaltsu tu u nás je ? dosiel ( dojedli sme ) mi ten z USA,tak neviem,ci kupit zas odtial dalsiu pixlu,alebo niečo ine -alebo uz davat cečko čisste + soda bic ? jak to riesis ty u deti ( cca 3r+ ) ?
9. máj 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Ja dávam kyselinu askorbovú neutralizovanú sódou. C-Salts je fajn, ale pri našej spotrebe by to išlo príliš do peňazí :grinning:
9. máj 2013 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
@petot čiže kupujes z chem.zavodov na kilá ?
9. máj 2013 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Doteraz cez lekáreň alebo DM, ale možno budú aj chemické závody :grinning: Po otestovaní.
9. máj 2013 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot no, neviem, či si nevykúpil všetky zásoby z centrálneho skladu, v Košiciach už týžden nedostať v DM céčko :grinning: :grinning: inak doteraz stále som brala posledné kusy, fakt, neviem, či len dva majú stále vystavené, ale teraz je to už vážne, niet céčka :grinning: alebo tu niekto robí véééľku osvetu :grinning: :grinning: vdaka Bohu :wink:
10. máj 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 ani v PO som posledne tyzdne nevidela
10. máj 2013 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olienka12 ha, žeby mal petot chápadlá až tam? :grinning: alebo to bude pravda s tým centrálnym skladom? :grinning: no, alebo sa niečo vážne deje....
10. máj 2013 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 asi velky zaujem potrebuju zvysit cenu,tak je nedostupny :slight_smile:)
10. máj 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok