• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
pomalu to z tebe leze jako z chlupaté deky - už to není studie na stotisících, ale jen na desetitisících, jedná se jen o experiment, který se neprosadil na ofic úrovni x let, publikovat neznamená uvést do chodu..

Nechtěla jsem dramatizovat s oběťmi, kterým naroste místo vlasů citronová kůra, spíš jsem chtěla upozornit na to, že veřejná fora čtou i lidé, kteří jsou (a ted podotýkám - bez urážky, ne pohrdavě, ne pejorativně) méně vzdělaní, nesečtělí, nezkušení a neochotní pátrat dál, aby se prostě nestalo, že nějaká mamča nacpe prcka céčkem v dobré víře a pak se nestačí divit alerg reakci nebo potížím s ledvinami atd.

Pokud někde visí takovýhle extrémní program na "zaručené zdraví", je potřeba na to kouknout i z opačné strany:slight_smile:))).
21. nov 2009 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika39: Diskutuješ agresívnym spôsobom - vkladáš mi do úst veci, ktoré som nepovedal.

O státisícoch som nikdy nehovoril. Tí lekári, ktorí toho najviac na túto tému publikovali, Klenner a Cathcart, liečili každý cca 25000 pacientov. Takže 50000 je publikovaných. Dávkovanie bolo podľa potreby pacienta, ale bežne do 60-150g denne. Klenner uvádza 200 ťažko chorých pacientov ktorí potrebovali dávky vyše 200g denne, všetci boli laboratórne sledovaní a žiaden problém nenastal. Cathcart tiež používal takéto dávky, ale neuvádza presný počet.

Mnohí z týchto ľudí by pri "štandardnej" liečbe zomreli.

Nikde som nehovoril o recepte na "zaručené zdravie". Hovoril som, že vitamín C významne posilňuje imunitu, a dá sa účinne použiť pri liečbe vírusových ochorení.

A pokiaľ ide o to, že sa liečba "nepresadila", tak táto stránka je rozmýšľajúcim ľuďom jasná. Trh s bežnými liekmi je saturovaný, jediné rastúce odvetvie sú vakcíny. Sú tam desiatky miliárd dolárov ročne. Ďalším odvetvím, ktoré prosperuje, sú antivirotiká, aj to len vďaka virtuálnym pandémiám.
Naozaj si nemyslím, že týchto ziskov by sa ktorákoľvek akciová spoločnosť dobrovoľne vzdala kvôli blahu pacienta.
21. nov 2009 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika39, myslím, že v poslednom svojom príspevku si pekne opísala sama seba... (a teraz to myslím bez urážky, nie pohŕdavo ani pejoratívne).
21. nov 2009 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot,to ze si dealer vitaminovych produktov...nikto ti to neberie,ale citat tu denno-denne tie tvoje super bludy? :grinning:
no tvoji rodicia/ obaja mudr./ -musia byt na teba teda fakt hrdi,ale ako ty hovoris,-asi budu blbi,ako vsetci stari doktori,nevedia co ludske telo potrebuje :sweat_smile: :grinning:
21. nov 2009 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pastuska, co jsem o sobě napsala, co ještě o sobě nevím? sem si myslela, že už mě na mě nic nepřekvapí..
21. nov 2009 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika39, no a vidíš, stačí ísť na koňa a je to :slight_smile:

roasha - tak pokiaľ ja viem, petot nič nepredáva...

A vystihla si to presne - doktori nevedia, čo ľudské telo potrebuje. Sama som žiarivý príklad - ale nechce sa mi o tom písať, hlavne nie tu, kde sa nedá normálne diskutovať.
21. nov 2009 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beremika :sunglasses:
no a vzhladom na to,ze petot nema ziadne medicinske ani zdravotnicke vzdelanie,su tieto jeho "štúdie"viac nez povazlive. :rolling_eyes:
21. nov 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot, je samozřejmé, že se ti názor, který není souhlasný, nebude líbit. ale od toho je to diskuse a ne monolog. k agresi mám opravdu daleko, pokud to tak vyznívá, chyba bude na vašem přijímači.
Nechci odrazovat tebe od víry v megacéčko, jen jsem napsala, že by to mohlo být i jinak než píšeš. Nic víc, nic míň. Tak už nebudu kazit tvoji diskusi.
21. nov 2009 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pastuska, diskutovat neznamená přizvukovat a slepě souhlasit....diskutovat znamená vyměňovat si názory.
21. nov 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
berenika39, no veď práve...a ty si hneď napísala niečo o menej vzdelaných, nesčítaných a podobne...čo znamená, že seba považuješ za vzdelanú a podobne...takže prečo ja mám "diskutovať" s niekým, kto sa povyšuje, a ostatných, ktorí to prípade čítajú, považuje za sprostých? A roasha sa tu vysmieva...to je diskusia? To je boj, zhadzovanie človeka, neúcta, neochota si tie názory vymieňať.
Nechcem sa zastávať Petota, ale on píše argumenty, ostatní dali aké argumenty? To, čomu 40 rokov veria? A čo nemusí byť pravdivé?
A napísať, že lekári so vzdelaním vedia všetko...no fakt, väčšiu kravinu som dlho nečítala a nehnevaj sa, s ľuďmi, čo si toto myslia, si ja osobne na tému zdravia nemám čo povedať.
Čiže, idem radšej s malým von.
To mu určite prospeje viac, ako moje príspevky tu.
21. nov 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pastuska,urobis lepsie ked sa pojdes prevetrat :slight_smile:

a posmievat? :confused:- nie,nemam ten pocit :wink: :sunglasses:
21. nov 2009 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslim, ze c-skeptikov je nas viac, len kazdy radsej mavne rukou. v pripade choroby, samzorejme akutne zvysit prijem je ok, ale v beznej prevadzke seba i deti krmit ceckom v tbl. sa mne zda chore, pestra strava je dolezitejsia a je urcite pre organizmus prospesnejsia. a hovorit, ze ovocie a zelenina su plne chemie, tak to je aj vzduch, ktory dychame a nebudeme predsa kvoli tomu chodit s kyslikovou bombou... verim, ze cecko ma zazracne ucinky, ale toto mi uz tiez hranici s fanatizmom :unamused: a nemyslim si, ze nechopnost syntetizovat vit c je najeky omyl prirody :wink:
21. nov 2009 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pastuska,obávám se, že jsi nepochopila, co jsem psala. nebo spíš nechtěla pochopit. ale to bychom byly mimo téma.
Lidi jsou různý, tak to má být. Procházka je super nápad, já se jdu projít k plotně a dám si na sváču pomeranč.
Tak hezký wekent.
21. nov 2009 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no joo chce to zkusit když to zkusíte, budete mluvit jinak,ale chápu, já zas nevěřím homeopatikům a kdybych je zkusila, třeba bych změnila názor, kažodpádně sem zdravá a stačí mi 3g/2h a nemoc se zastaví jak čarovným proutkem, moje mamina jakožto lékař-nevěří,ale metodu zná a je bezpečná-vyjma kontraindikace kt.petot uvádí, takže mi to schvaluje :slight_smile: :wink: Aby to fungovalo tak si každý musí najít učínnou dávku, v tom ta individualita určitě je :slight_smile: takže to zkuste udělejte na sobě pokus jako já a přesvědčte se sami :slight_smile:
21. nov 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa opytat vas tu diskutujucich, kto z vas cital tuto knihu?

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
21. nov 2009 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som sa rozhodla do tohto vstupit :wink:
v prvom rade Petot rozhodne nie je dealer ziadnych vitaminovych dolnkov :grinning: (tymto ta Peto zdravim :wink:)je to len clovek, ktory vie citat a dokaze citany text aj previest do realneho zivota...jeho tvrdenia nie su podlozene ziadnymi mytickymi poverami, ani bulvarnymi novinami (typu pluska.sk a Novy cas) ale vedeckymi clankami, ktore vychadzaju v karentovanych casopisoch (vacsine z vas mozno karentovane casopisy nic nehovoria, vedecke kruhy vedia, ze aby bol takyto clanok publikovany, musi prejst dokladnou recenziou niekolkych spickovych odbornikov v danom odbore, ked nieco vyjde v karentovanom casopise, da sa to povazovat za vseobecnu pravdu, je to ako punc na zlate, podla toho puncu vieme, ze ide o prave zlato), takze liecba vitaminom C nie je typu JPP (jedna pani povedala)...ludia tu len nerozumeju co pojem liecba znamena (tu nejde o niekolko desiatok gramov Ccka denne len tak, preventivne)...to znamena, ze som chora a tak si vezmem liek, aby som sa rychlejsie uzdravila ...niekto si vezme paracetamol, niekto brufen, niekto C, niekto tamiflu, alebo homeopatika......je na vas, co z tych veci povazujete za mensie zlo, ci analgetika, antipyretika, antivirotika, alebo obycajny vit.C, ktory dokazeme vycikat bez toho, aby sme zatazili pecen...zdoraznujem, ze pisem o liecbe a teda o vynimocnom stave organizmu....preto ak sa vam zdaju megadavky Ccka fanatizmus a bojite sa o svoj zivot, nezamyslali ste sa nad tym, co sposobujete svojmu telu tym, ze do neho napchate tolko ibalginu, kolko zvladne? alebo ze bezne denne jete homeopatika, ktore nemaju pod sebou takmer ziadny seriozny vedecky zaklad? pri ibalgine, alebo homepatikach kludne verite reciam lekarnikov, alebo doktorov, nehovorim,ze sa mylia, ale viete si nejako overit, ze vam hovoria pravdu? overujte si niekedy to,co vam tvrdia? ...narozdiel od nich Petot vam dava moznost overit si to, co tvrdi, na konci svojej publikacie udava niekolko stoviek odkazov na vedecke clanky,mnohe z nich vysli v uz spominanych karentoch....
je zrejme, ze tak akoby vam uskodilo prilis vela paralenu len tak preventivne, v case, ked nie ste chori, tak vam moze uskodit aj prilis vela Ccka (tym myslim stovky gramov denne) len tak preventivne, ked nie ste chori...
este inak povedane: male davky Ccka=prevencia (vtedy sa da povazovat za vitamin a uzivat sa dlhodobo), vysoke davky Ccke=liecba (vtedy sa da povazovat za liek a neodporuca sa brat dlhodobo).
The End. :grinning:
21. nov 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smary, uplny suhlas s tebou.
21. nov 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata, citala som :wink: a viem aj to, ze letalna davka je mnohonasobne vyssia ako doporucuje petot, cize zabit to nikoho nezabije :grinning: pri chorobach su ucinky vit c ozaj zazracne, mam vyhrady k dennemu hltaniu syntetickeho vit c. som presvedcena, ze zjedenie jedneho jablka je pre organizmus ovela osoznejsie ako niekolko davok vit c v tbl ci prasku, a doporucena denna davka sa skor vztahuje na prijem potravou, cize z cerstveho ovocia a zeleniny. vecsie mnozstvo prirodneho vitaminu c sa da prijat v stavach, musia sa vsak pit cerstve a pre telo su vhodnejsie zeleninove. napr. stava z pomaranca do 15 min po vytlaceni straca az 50% vitaminu c. skvelym prostriedkom na posilnenie imunity a doplnenie prospesnych latok je stava z cvikly+mrkvy+uhorky, ktora navyse vyborne chuti.

skor by som privitala v tejto teme tipy ako ziskat pre organizmus - a hlavne detsky - viac prospesneho vitaminu c z potravy, ako vecne sa opakujuce prispevky, kde je aky doplnok vyzivy lacnejsi... nieco ako pred par stranami naznacila mracik. lebo z tohto tu ozaj mam pocit, ze kto neje vit c od damiana, tak nema sancu prezit v zdravi :unamused:

to je moj nazor a kazdy ma pravo s nim nesuhlasit :slight_smile:
21. nov 2009 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smary: Ahoj, dávno sme sa (reálne) nevideli, a to už nám končí rok :wink:

roasha: Žiadnu svoju teóriu som tu nikde nespomenul. Citujem z článkov lekárov v recenzovanej lekárskej literatúre. Lekárov, ktorí to vyskúšali a vedia o čom hovoria, na rozdiel od teoretikov, ktorých je žiaľ podstatne viacej (na Slovensku pravdepodobne nemá ani JEDEN lekár naštudovaný a prakticky zvládnutú tento typ liečby, ale v Rakúsku a Švajčiarsku sa vraj nachádzajú kliniky, kde sa to dá).

Liečbu nádchy, stresu a bolesti som vyskúšal aj na sebe, fungovalo to presne tak, ako to títo lekári opísali, takže nemám ani najmenší dôvod im neveriť ostatné (napríklad ich klinické skúsenosti z liečby ďalších ochorení - mononukleóza, herpes zoster, polio, hepatitída A, ale aj taký tetanus). Tých informácií je veľa a nedajú sa rozpísať do fóra, pretože som ich len-len vtesnal do takmer 300-stranovej kniky. Dosť často uvádzam linku, tam je to štruktúrované a aj so všetkými zdrojmi.
21. nov 2009 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko: Súhlasí, sám by som privítal informácie o skutočne hodnotných potravinách, finančne aj reálne dostupných pre bežného Slováka :slight_smile:

O tom, či neschopnosť syntézy je chyba alebo zámer, je to vec názoru. Nemám problém ani s jednou ani druhou alternatívou. Faktom je, že táto neschopnosť SPOLU s našou nutrične biednou "civilizovanou" stravou má na svedomí srdcovocievne ochorenia a veľký podiel rakoviny. V žiadnom prípade už neplatí, že by strava poskytovala všetko potrebné. Pôda je totiž vyšťavená z potrebných stopových prvkov vďaka intenzívnemu poľnohospodárstvu. A ani ovocie a zelenina už nie sú také, aké pôvodne mali byť (za zelena oberané, dlhodobo skladované, zvädnuté, striekané).

Je faktom, že keď som začal brať svojich bežných 2-4g C denne, začal som sa cítiť oveľa lepšie a prestal som mávať herpes. Ako hovorí ronie, niet nad osobnú skúsenosť :slight_smile:
21. nov 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Musim sa zastat Peta, pretoze napr. v Nemecku tuto terapiu, vysokej davky vit. C praktizuju LEKARI, ziadni sarlatani. Rozdiel je ale v chapani davky. Ono sa totiz tato terapia praktizuje viac menej len na tazkych pripadoch a infuziami. Moznoze odporuca, alebo praktizuje nejaky lekar aj ustne podavanie vit. C, ale ja som o tom velmi necitala, ale to neznamena, ze to popieram. V infuziach sa podava 15-20 g vit. C ,tentokrat je to naozaj v gramoch :slight_smile:. Pokial si dobre spomina, tak ked sa infuzia poda 1.den choroby, staci jedna davka, neskor je potrebne 2,3krat opakovat, kym zaucinkuje.Infuziu som dokonca videla aj v nejake intenetovej predaji, priamo od lekara, ale neviem, ci by som si ju vedela aplikovat sama.
21. nov 2009 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pastuska, martina46, jarka007: Ďakujem za podporu :slight_smile:

jarka007: Je dobré vedieť aj o ústnych dávkach, pretože na SK je žiaľ dosť problematická dostupnosť infúzií (v prvom rade ich nemá kto podať).

Ale máš úplnú pravdu, že u ťažších pacientov sa radšej využíva intravenózna cesta. Jednak pacient v kritickom stave nemusí byť vôbec schopný piť, a už vôbec nie každé 2 hodiny, jednak tolerancia jeho GIT môže byť narušená, a nie je čas hľadať jej hranicu.

IV je praktický spôsob - roztok askorbátu sodného sa pridá do infúzie spolu s glukonátom vápnika a postupne si kvapká, už do hodiny nastupuje vysoká hladina v plazme a drží sa. Infúzia stečie, nasadí sa druhá. Musí sa akurát dodržať rýchlosť (ideálne 500mg/min) a riedenie. V kritickom stave sa na začiatku dáva rýchlejšia IV injekcia, ale tam je know-how trochu zložitejšie (ovládam len teoreticky) :wink:

Dávkovanie je na tom to najzaujímavejšie, a tí lekári, čo to poznajú, ho majú už asi "v oku". Každý pacient je aj tak individuálny. Výhoda je, že táto liečba je veľmi vďačná a výsledky vidno - ak sa pacientov stav markantne nezlepší do 4-8h, tak sú dávky nízke. Netreba čakať deň ako pri ATB, aby sme zistili, že nezabrali. Pri kritických prípadoch sa dávajú rovno vysoké dávky.

Zaujímavé je aj to, že aj také dávky, ako píšeš, 10-15g/deň, sú DO ISTEJ MIERY účinné. Zvyčajne urobia z ťažkého pacienta mierny prípad (samozrejme, od určitého kritického bodu už nemusia zaberať), a skrátia ochorenie na tretinu. Napríklad Nemci po vojne liečili hepatitídu A za týždeň.

A tak ako píšeš, 3-5 vysokých dávok (500-1200mg/kg) s odstupom 8 hodín zvyknú stačiť na vyliečenie akútneho vírusového ochorenia do 24-48h. Niekedy treba ešte pár dní doliečovať miernejšími dávkami, aby sa nevrátilo. Toto sa však týka len AKÚTNYCH ochorení, chronická hepatitída alebo AIDS sa takto rýchlo vyliečiť nedajú.

Je neuveriteľné, nepochopiteľné, prieči sa rozumu, že niektoré ochorenia sú dodnes "neliečiteľné" a lekári bezradne krčia ramenami, a pritom iní lekári ich liečili takou jednoduchou metódou už pred 50 rokmi! :confused:

Ale nie je to nič nové. Skorbut bol 400 rokov pre medicínu "oficiálne neliečiteľný", a celý ten čas bola liečba medzi námorníkmi známa a využívaná. A bola rovnako neuveriteľne jednoduchá - obyčajné citróny.
22. nov 2009 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
namornici pokial viem si bravali na plavbu kyslu kapustu :wink: vraj to im umoznilo dlhe plavby, napr. aj do ameriky :slight_smile:
22. nov 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko: Asi podla krajiny a jej obchodnych kontaktov :wink: Kazdopadne, ked je choroba oficialne "neliecitelna" (situacia skorbutu pred 200 rokmi), aj kapusta je dost "nedostojny" liek z pohladu urazenej mediciny, rovnako ako citrony :wink:

Cartier v roku 1535 len-len prezil svoju vypravu do NF, pred istou smrtou na skorbut ich zachranil domorody indian s vyvarom z ihlicia tuje obycajnej. Ked sa Cartier vratil do Europy a vypovedal o tomto objave pred lekarskou komorou, vysmiali ho, ze oni sa ziadnym samanstvom zaoberat nebudu (aj ked sami ziaden liek na skorbut nemali). Takze radsej urazena hrdost, nez zachrana zivotov.
22. nov 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. nov 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte deti, Petot - mozem otazku? Necitala som celu temu, preto prepacte za opakovanie otazky...

Kupila som si Cecko od Jamiesonu - "Vitamin C 500mg z pomarancov, len bio vitamin, obsahuje rutin, hesperidin a bioflavonoidy z cerstvych pomarancov, neobsahuje cukor a farbiva." Toto tam pisu, ale su to ako take bezne fajne ceckove cukerliky, napr. Acerola chuti podobne (ta obsahuje okrem inych veci aspartam). Dnes som dostala taky rychly napad, dala som ochutnat asi tretinku tablety malemu (2r), on sice skoro nic jest nemoze a pomarance uz vobec nie, ale tak neodolala som a chutilo mu to, co som ani necakala, lebo sladke a kysle nema rad velmi.
Myslite, ze takuto vec mu mozem davat? Nepise to tu, ale som si ista, ze oficialne nie su pre deti do 3 rokov, ale nie toto ma zaujima, ale Vas nazor. A nahodou neviete, co su to za latky, ci nieco z toho moze byt aj ten alergen v pomaranci?
Dakujem.
10. dec 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aha... a teraz pozeram anglicky text na ten jamiesonovskej skatuli..., jeeemine, milujem tie nase preklady...
Cit:"Vit.C derived from ascorbic acid and sodium ascorbate with rosehips, acerola cherry, rutin, hesperidin and citrus bioflavonoids. Sweeted with Crystallose (hore znacka TM), a proprietary complex of phenylalanine and glucose."
10. dec 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka144: Ja som našiel na jednom e-shope, že pomarančové obsahujú farbivo alluminium lake yellow (E123). Ale na slovenskom obale je napísané "neobsahuje farbivá". Takže som z toho trochu zmätený.

Radšej dávam deťom čisté práškové céčko do šťavy, ale priznám, že keď to takto nejde, tak dám cmúľacie, ale skôr hroznové, pripadá mi najjemnejšie.

Škoda, že väčšina céčkových prípravkov na trhu je prechemizovaná. Ani neviem, či je ešte nejaký iný aspoň čiastočne prírodný ako tento.
10. dec 2009 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já ještě dávám Oliverovi toto
http://www.leky-lekarna.cz/detail.php?cislo=068120259012&kat_id=030101&level=3&menu_id=03

je to celkem přijatelně přírodní, neškodná sladidla
10. dec 2009 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok