• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@olienka12 nestraš :slight_smile: u nás idú dve krabičky týždenne :wink:
10. máj 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 hmm neutralizujes ci take kysle?
10. máj 2013 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olienka12 neutralizujem, jasne, malej po jednej lyžičke, sebe dve
10. máj 2013 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 V DMke som už asi 3 mesiace nekupoval, a Poprad je pre mňa trochu ďaleko :slight_smile: Takže buď im viazne zásobovanie, alebo chcú byť v Poprade ľudia zdravší :slight_smile:
11. máj 2013 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot PO je presov :slight_smile:)
12. máj 2013 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim poradis mi,malej zistili v moci oxalatove kamene,alebo nabeh na ne,nejak som nepocula dobre dr.no ze ma proste hlavne viac pit..bezny den bez choroby jej mozem davat kolko cecka? Je nejake maximum alebo ani nie? - dakujem.. Bezne jej davam tak gram -dva,ale pije pomene malo(0,5- 0,6L),tak ani to cele niekedy nevypije..
12. máj 2013 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natty53 Oxalatove krystaliky v moci su pomerne bezne, ma ich mozno az 8% ludi. Treba naozaj dostatocne pit, pol litra je velmi malo. Dehydratacia je najvacsi rizikovy faktor kamenov.

Pokial ide o Ccko, tam sa vysoke davky neodporucaju pri hyperoxaurii, cize metabolickej poruche ktora vedie k zvysenej tvorbe oxalatov. Zistili vam nieco take?

Este podla niektorych alternativnych nazorov, ak je vela oxalatov v moci, moze to znamenat nedostatok mineralov, napr. horcika, draslika... Takze mozno najlepsou formou Ccka by mohol byt C-Salts ako zmes mineralnych askorbatov.
12. máj 2013 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte prosím o radu, dnes som malému, skoro ročnému kupila to cčko z Dmka, to práškové, prosím vás kolko tých odmeriek vo vnutri mu mám davat??? tam píšu všeobecne 1x denne na špic noža,doteraz sme pili cebion -8 kvapiekTak neviem kolko mu mám dat preventivne a kolko ked bude chorý??,ďakujem pekne za radu, vážime 12500g.
13. máj 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 davkovanie poradi niekto iny, ale prehrab si ten prasok, vnutri je odmerka... na spic noza, to ked som citala v tom preklade skoro ma vyrutilo ;)
13. máj 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 je to tu na kazdej druhej strane; cca 40mg/kg preventivne, 1 odmerka ma 120mg; pocas choroby aj niekolkonasobne viac - kolko toleruje telo, to si musis odskusat
13. máj 2013 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 takže 40mg x 12 kg???t.j. 480 mg, cca 3 odmerky denne preventivne??? chápem tomu správne?? kedže sa nikde neviem dočitat ako a čo.tam píšu na špičku noža 1x denne pre dospelých, tu píšete že pre dieťa 3 odmerky denne preventivne a ako mám odskušat kolko mu telo toleruje??? dávat tolko kým sa neosype, či ako??? toto som nepochopila, kedže na ostatných vit.C má presne dávkovanie, takže prví aj posledný raz som ho kupila.
13. máj 2013 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 presné dávkovanie na ostatných Cčkach je úplne minimálna hranica, ktorú telo potrebuje... ak je človek chorý, má vyššiu spotrebu. a to, že je už Cčka veľa sa prejaví hnačkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. máj 2013 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Preventivne staci davat napr.200 mg, ked je dieta chore, tak davam min. 1000 mg denne. Tiez povazujem za najlepsi ten z DM-ky, pretoze je cisty a lahko rozpustny pre dieta. Moj syn si uz zvykol pit kyslu vodu :slight_smile:
13. máj 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 kolko telo toleruje zistis tak, ze davas, az kym ho neprezenie. Elianka ma tuto hranicu dakde okolo 700mg, ked je zdrava (chora este nebola, tak v chorobe neviem :-P).
Je na tebe ake cecko davas, tu ti nikto nic neprikazuje. Tie super presne davky, ake ocakavas, su popisane na roznych ceckach v lekarnach (ako cebion), v ktorych je vacsinou aj plno zbytocneho sajrajtu. A tie super presne davky su vacsinou nastavene ako minimalne - take, ake telo potrebuje, aby nedostalo skorbut v pripade, ze by do tela inak vit. C neprichadzal. Vseobecne vie telo vyuzit ovela viac vit. C... a ak nahodou nejaky vyuzit nevie, tak ho clovek vycika.
Pokojne davaj malemu dalej nejaky presne nadavkovany vit. C.
Btw. 3 odmerky su 360 mg, nie 480 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. máj 2013 o 00:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lalus to céčko z DM je jedno z najčistejších, aké sa dá bežne zohnať na Slovensku. Ja ho tiež dávam deťom. Raz som potrebovala dcére rýchlo dať céčko, lebo začínala sopliť, ale práve sa mi minulo, tak som kúpila v lekárni klasické 500mg céčko. Na druhý deň sa mi z neho vyhádzala. Z toho DM-kového sa jej to ešte nikdy nestalo, pretože tam okrem kys.askorbovej nič iné nie je pridané, preto ho tu tak ospevujeme. :slight_smile:
14. máj 2013 o 07:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka som si ista, ze zrovna @lalus to vie :grinning:
14. máj 2013 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 ahaaa, až teraz som si všimla. Najskôr som nechápavo pozerala, že čo si mi tým chcela vlastne povedať a teraz mi to zaplo. :grinning: Prepáč @lalus , ten príspevok vyššie patril @lucy125 .
14. máj 2013 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 akože aký sajrajt je v cebione??? mám to v rukách čistý vit.C v kvapakách, neviem o čom hovoriš.ja som sa len pokojne pýtala, kedže tomu Cčku v Dmku nerozumiem a ani neviem odkial, by som sa tvoje info mala dozvediet,kedže farmaceutik nie som. a to som teda ešte nepočula, testovat na dieťati tolko vit C aby hnačku dostalo.
14. máj 2013 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka ja viem,že je dobrý,preto som ho kupila, lebo som nan počula samé dobre recenzie, len som sa nevedela vymotat z dávkovania, ale toto ma dorazilo, dávat dieťaťu dávky kým ho nepreženie, to som ešte nepočula.Možno som blbá, ale ja som potrebovala normálne dávkovanie na 1 ročné dieťa počut, neviem či je to na váhu, alebo na kolko, nič viacej som nechcela počut.
14. máj 2013 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 ale ved ja som ti napisala bezne brane odporucane davkovanie;
Co sa tyka tej hnacky, ty nemas svoje dieta dohnat k nejakej nebezpecnej hnacke; to je len o tom, ze ak prezenies tolerancnu davku dietata zistis to tak, ze ti ho prezenie. Ja som na to prisla tak, ze som Elianke dala cosi cez jej normalnu davku (mala pred ockovanim), plus ja som sa tie dni dost ladovala vit. C. A kedze dojcim, vit. C presiel k Eli cez moje mlieko a mala redsiu stolicu ako normalne. Tak som si plus minus autobus dopocitala, kde ma asi hranicu, ked je zdrava. Neladovala som do nej vit. C kolko sa jej zmestilo.

K cebionu - myslim si, ze vzdy je lepsi vit. C bez pridavnych latok ako taky, kde je 85% pomocnej latky a len ubohy zvysok nejaky vit. C (a to nehovorim o tom, co nie je udane v zlozeni, lebo u nas pod nejake percento netreba uvadzat uz - napr. taky propylene glycol).

Ak das malemu 1 odmerku denne, nic tym nepokazis, minimalnu odporucanu budes mat splnenu a nemusia ta trapit ziadni ceckovi radikali.
14. máj 2013 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 kamoška dáva pol ročnému 1 odmerku,ja budem ročnému dávat dve ked je zdravi a tri ked bude chorý.A tie dve dávky, to sa dáva naraz, či trebárs ráno a poobede, či??
14. máj 2013 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 vždy je lepšie vitamín C dávkovať postupne počas dňa, pretože telo nedokáže naraz spotrebovať vysoké množstvo. Môžeš mu napr. dať tie 2 odmerky do džúsiku a nech to postupne popíja počas dňa. Alebo 1odmerku ráno a 1 večer, ako ti to lepšie vyhovuje.
14. máj 2013 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka hej do džusiku to bude ok, ďakujem pekne :slight_smile: len nevyprchá ten vit.C vo flaške??
14. máj 2013 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 čiastočne vyprchá, ideálne by bolo, keby bol v tmavej uzavretej fľaši, ale tie úniky sú minimálne.
14. máj 2013 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucy125 tak tak, najlepsie je davat rozdelene na davky, ja vacsinou rano zarobim do pol deci vody a pocas dna jej davam ked si spomeniem na lyzicke; alebo sa da dat do ovocnej vyzivy ci kasicky odmerka a rozmiesat (ja to nerobim, lebo mne mala neje dobre, takze sa nemozem spolahnut na to, ze mi prikrmi zje cely).
14. máj 2013 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem,..no poruchu nezistili,zatial to bolo len z moci biochemicky a aj kultivacia,ze sa tam naslo zvysene mnozstvo..takze budem jej nadalej davat a mozem normalne so sodou ako doteraz? Davam to Dmkovske zatial..C-salts kupim asi na nete v zahranici ,ze? este skusim objednat to Kulich ste spominali,ze je dobre, tusim..
14. máj 2013 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 ahoj ako vies ze ta odmerka z pulveru ma 120mg? ja som bola v tom ze 60. ale nikde som to tam nenasla napisane. malemu som davala 10 tych odmeriek ci naberaciek do pollitrovej flase 3x denne ked zacal soplit a pokasliavat. aa preslo po par dnoch len s trochou sopla :slight_smile:
15. máj 2013 o 00:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@siska33 v slov.navode je spicka noza 60mg, ked to odlepis v nemeckom na krabicke je odmerka 120mg. Urcite:slight_smile:
15. máj 2013 o 08:06  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lucy125 aky mas cebion? lebo napr. Tento ma dost pomocnych latok, to vadi ludom tu ... Glycerol... http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/cebion-multi-kvapky-10ml/
15. máj 2013 o 08:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 aj ma to potom napadlo ze asi to bude pod tym len som sa k tomu este nedostala. to je inak napad to hentak prelepit. asi to poslem do lampaarne :D
15. máj 2013 o 08:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok