• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
Ahojte. Prosim vas, poradte mi kolko c-cka dmkoveho mam dat krpcovi (ma 7 mesiacov a 2 tyzdne). On mi totizto nechce pit z flasky, ani poharika, len na tom cicku by bol...takze mu to chcem zamiesat do prikrmu (ten ma cca 130ml a papame ho dvakrat denne). Kolko tych odmeriek mu tam mam fuknut na jednu davku papania? Vcera sme tak trochu prefukali, ja uz som pase, uz ma boli nosohltan a sople mi idu, a on mi teraz zacal kychat, tak mu ho chcem preventivne nasadit. Resp. nejake ine rady, ako to do neho pocas dna este dostat??? Dakovalaaaaa :slight_smile:
17. máj 2013 o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 ziadne pase, ty si davaj C-cka este viac :grinning: pre maleho preventivne 40mg/kg rozlozene pocas dna, cize ak dva prikrmy, tak aspon do tych dvoch davok. Plus nieco dostane este od teba v mlieku.
17. máj 2013 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 jasne, to som tak obrazne myslela :grinning: Uz od vcera som si nasadila zvysene davky ako si normalne davam. To davkovanie poznam, v podstate mi islo len o to, ze v tej vodicke/caji sa to rozpusti a moze cuckat cely den, ale prikrm je taky iny, aj velkostne, tak ci v tom jednom znesie aj vacsiu davku. Ale asi fakt len odskusat. Inak to do neho nedostanem. Diki :wink:
17. máj 2013 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima01 len vyskusat, mne sa jedna odmerka v prikrme v pohode stratila, 2 uz byvali vela (ale 130 ml mi Eli nezje na posedenie ani dnes, takze ehm... :D).
17. máj 2013 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stretli ste sa s tym, mozu vysoke davky C-cka vyvolat krce? dik
17. máj 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikuza krče v žalúdku a potom beh na wc :grinning: . to raz spôsobili mne, ak myslíš takéto, tak potom treba znížiť dávky, telo má už v tej chvíli c vitaminu dosť :wink:
17. máj 2013 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Priatelia,

na utorok 21.5 o 21:00 som pozvany do Slobodneho vysielaca do relacie Informacna vojna. Rec bude o vitamine C.

Pocuvat mozete na www.slobodnyvysielac.sk
18. máj 2013 o 06:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petot teším sa :slight_smile: :dizzy_face:
18. máj 2013 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veľmi zaujímavé to bolo, počúvala som. :wink:
22. máj 2013 o 11:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ta,pri tych oxalatoch mozem davat malej cecko so sodou kludne dalej? A mam sa zamerat aj na vyssi prijem inych mineralov prip vitaminov? dakujem..
22. máj 2013 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte... Tak sa idem podelit o skusenost, moja sestra mala prekancerozny stav krcka maternice sposobeny HPV virusom typ 18 CIN III. Bola zaradena do studie na testovanie noveho lieku, pocas toho sa nalez este mierne zhorsil. Lekar jej odporucil chirurgicky zakrok. Rozhodla sa skusit megaskorbicku liecbu, lekar sa vyjadril, ze jej dava tri mesiace a pokial na dalsej kontrole opat odmietne zakrok, tak uz nie je ochotny ju osetrovat. Na kontrole bol ale velmi prekvapeny, ked nasiel krasne zahojeny krcok. Odovodnil to tak, ze zrejme tie opakovane odoberania vzorky nastartovali oganizmus k samolieceniu.... :slight_smile:
26. máj 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
bab ..ja neviem či to tu už bolo ale ja osobne by som cečko z DMky nedavala!...a už vobec nie pre male detičky!
Všetka synteticky vyrobená kyselina askorbová /aj tá z DM/ je vlastne prevarená glukoza /berie sa väčšinou z GMO kukurice - ako lacný zdroj/, pri preváraní sa tam musia sypať katalyzátory ako aceton, nikel, kys.sírová, tie sa nedajú z finálneho produktu dobre vyčistiť. Preto je všetok anorganický vitamín C na trhu lacný- aj ked ja hovorím že drahý, lebo kilo nakúpia za 2 doláre a pár gramov predajú za 5 eur
ja prave rozmyšlam ,že ked prestaneme kojiť ake cečko dam malej ked ma ešte len rok a mesiac ...bud jamieson alebo http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-xyliacertabs-210-tabliet ale určite organické cečko :slight_smile:..
26. máj 2013 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte. Mam otazku, mozno to tu uz bolo, ale bohuzial nemam teraz cas citat vsetkych 120 stran diskusie.
Mozem davat DMkovy vit. C mojmu synovi - 2 mesiace aj par dni iba tak, rozpusteny vo vode, prip. s glukozou, kvoli chuti ? Nespravi mu to zle na hrdielko, zaludok ... , kedze ide o "kyselinu" ? Alebo je potrebne ho neutralizovat sodou bikarbonou ? Ak ano, do akeho veku, teda, odkedy bude moct pit nezneutralizovany vit. C vo vode ? Maleho kojim, ja osobne uzivam pol cajovej lyzicky tohto Ccka / den, len ma momentalne sopliky, tak by som mu ho rada nasadila aj "napriamo", nie len cez mliecko. Dakujem za radu.
26. máj 2013 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@squishy nad tebou je moj prispevok o tom cečku !...a inak ked je take malinke a kojiš tak b som nič neriešila..v mliečku ma všetko a ked ho berieš t to cečko tak si myslim že je to fajn aj pre male..aale určite b som nedavala priamo malemu ale ani žiadne ine ...
27. máj 2013 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam otazočku..všade som pozerala cenu vit C od jamieson 1000mg za cca 12-15e..je možne aby som u nas v lekarni kupila za 4,95e? ? zaruka je normalna aj postupne uvolnovanie cečka..všetko ok len ta cena mi nede do hlavy? :slight_smile:
27. máj 2013 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misaha Potok kup aj mne za taku Cenu :slight_smile: Ja kupujem u nas v lekarni 100+20 tbl 1000mg s postupnym uvolnovanim za 16,30.
27. máj 2013 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. máj 2013 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@leishmania :slight_smile:..ja som sa tam bola normalne opytat..a vraj mali nejaku akciu vo firme oni len rozdelia cenu na kusy..že za to :slight_smile:..ok predam kus za 10e :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
27. máj 2013 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
určite 100%prírodný,nijaká syntetika spostupným uvoľňovaním....akurát tak drahý moč a vstrebe sa 1/3 :slight_smile:
27. máj 2013 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blue99 ok..porad niečo lepšie ..budem rada.
27. máj 2013 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tu na MK som sa niekde docitala, ze kyselina askorbova z Dm-ky je syntetika. Vysvetlenie: vitaminy v tabletkach mozu obsahovat urcite synteticke latky, napr. kypridla, stuzovadla, konzervanty a pod., prirodny vit. c je len z ovocia a zeleniny a z vyrobkov z ovocia a zeleniny. glukoza je dost skodliva najma preto, lebo prevazna vacsina (je to najlacnejsia forma) sa vyraba z gmo kukurice. pokial je kys. askorbova vo forme prasku, tak je vyrobena synteticky: http://is.muni.cz/th/223145/prif_b/bakalarska_p... tak nejak to je @misaha ze?
Moja otazka: Aky vit. c pouzivat? :slight_smile:
28. máj 2013 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikuza asi tak nejako..a tej kyseline ascorbovej som pisala kusok vyššie :slight_smile:..je to svinstvo a hlavne ta s DMky..a čo sa tyka toho vit C ako pisala
@blue99 tak ma pravdu že 1/3 prijmeš a ostatok vymočiš ale to je jednoducho tak s cečkom...vlastne s vačšinou vitaminov a mineralov,jedine čo sa ti uklada viac su soli :slight_smile:..no my berieme teraz tiež cečko od jamiesona..mala ma sice iba rok ale očkovanie jen totalne zrušilo imunitu tak ma každy mesiac sople,no berie 3x denne 1/4 tej 500g tabletky na cmulanie..ked už vačšinu vyčura tak ho dostava častejšie a nie jednorazovo aby mala v podstate cely den niečo...a kedže hnačky nemava tak si myslim že to vela nieje :slight_smile:..a aspon sme bez ATB ked už sme chorí :slight_smile:
ale chceme vyskušat aj finske organicke vitaminy ale te su nam zatial drahe :(
http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-xyliacertabs-210-tabliet
28. máj 2013 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misaha a tu tabletku jej rozpustis vo vode?
28. máj 2013 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 nie normalne v ustach ju cumle :slight_smile:
inak v šade je pisane že pre deti od 3r!..no ja som som čitala všetko možne a cečkom sa nepredavkuješ ,teda pokial nedaš ako cukriky :slight_smile:...takže si myslim že kludne može aj mala aj ked ma 1r..
28. máj 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misaha ide mi skor o tu tabletku ako o predavkovanie :grinning: akoze o konzistenciu, ja by som sa bala ze sa mi zadrhne :grinning:
viem preco sa vsade pise o 3 rokov, s tym problem nemam, mam vyskusane ze mi stoleruje aj 600-700 mg denne-
28. máj 2013 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivanka.7 :D aha :grinning: :grinning: :grinning: ..no moja malá je zvyknuta cumlať lebo cumle aj homeo :grinning: :grinning: :grinning: ..ale davaš štvrťky a ma len 4zubky takže tažko rozhryzie :grinning:
28. máj 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misaha no to si ma teda nepotesila s tym c z dm :(

@petot prosim ta mozem davat malemu vacsie davky c-cka ked ma na jednej oblicke dilatáciu panvicky? ma 26 mesiacov a asi 1. stupen dilatacie. dik za odpoved
28. máj 2013 o 18:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misaha nechcem ti kazit radost, ale jamieson nie je ziadna vyhra, co sa zlozenia tyka.
@petot prosim ta, mozes sa ako asi najkompetentnejsi vyjadrit k tomu, ze citujem "kyselina askorbova je svinstvo a hlavne ta z DM-ky"? Aby tu zas nevznikali nejake hony na carodejnice mozno uplne zbytocne. Viem, ze si to uz raz kdesi pisal, snazila som sa to najst, chcela som to sem hodit, ale nepodarilo sa. Velmi pekne ti vopred dakujem.
28. máj 2013 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@misaha Prakticky všetko Cčko na trhu sa vyrába Reichsteinovým procesom, čo je chemický postup za účasti acetobaktera. Aj tie tzv. prírodné Cčka sú často chemické, ktoré sú len obohatené o nejaké % prírodného. Skutočne prírodné Cčko (získané nejakou extrakciou z ovocia) je drahé.
28. máj 2013 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@siska33 K tomu viem povedať len toľko, že nikde som nečítal, že by dilatácia bola prekážkou užívania.
28. máj 2013 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok