• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
dobe..a viete mi dat niekto nejaky link na to najzdravšie cečko?.. :grinning: :grinning: :grinning: ..ak take je...inak ja si nemyslim že chemia je všetka zla,to ani nie je pravda..no glukoza z GMO kukurice je podla mna svinstvo!..
@petot ty keby si mal nejake btat tak ktore?..a len pre info čo je zle na chcemickom cečku ,len sa pytam aby som to lepšie pochopila.zostavju tam z vyrobneho procesu nejake hnusoby ? :confounded:
28. máj 2013 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vdaka :slight_smile:
28. máj 2013 o 19:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes ma pobavili v lekarni... lekarnik mi tvrdil (kupovala som sodu a on sa pytal, naco ju potrebujem), ze vysoke davky vit C su nebezpecne a hlavne ked dojcim, okrem ineho preto, lebo si dieta zvykne na vysoke davky a to je pre telicko nebezpecne... :confused: Ze max denna davka je 100 mg a viac urcite nemam brat... Chvilu som si myslela, ze mi snad tu sodu ani nepreda... :grinning: :grinning:
28. máj 2013 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@siska33 ja som mala dilatáciu, obličku mi odstránili ( čo nevravím, že čaká aj vás, o mojom probléme sa nevedelo a žila som tak do nedávna) pred 5 rokmi a posledné 3 užívam denne céčko a to dosť vysoké dávky. musím sa objednať na kontrolu na nefrologiu a potom ti poviem, či je to v poriadku :grinning: žartujem :dizzy_face: verím, že je :dizzy_face: :dizzy_face: nefrologička ma pred dvoma rokmi vystríhala pred braním vysokých dávok, vraj môžem dostať kamene, no , ale my vieme svoje, že? :wink:
28. máj 2013 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petot prosím ťa, aký je to liposfericky vitamin C? A co vies o vitC vyrobenom pomocou kys ascorbovej, sody, lecitinu a ultrazvuku?
29. máj 2013 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, kolko mam dat male vitaminu C v prasku z DMky (tedy tech odmerek) do 220ml? Dakujem
30. máj 2013 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strihalka Ahojky uz sa to tu velakrat pisalo, dava sa 40mg vitaminu C na kg hmotnosti. Jedna odmerka ma 120mg. :slight_smile: :slight_smile:
Ja inak davam na 100 ml vody jednu plnu kopcovitu odmerku. Ma to kyselkave, ale uz si zvykla a pekne mi to vypije :slight_smile: :slight_smile:
Pisali, ze sa to da aj zneutralizovat so sodou bikarbonou, ale tu ja nedavam.
30. máj 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@cherry1981 vdaka:slight_smile: clovek nema cas to hledat na 100strankach, ked ma chore dite, proto mi vyhovovalo dat rychlou otazku :slight_smile:
30. máj 2013 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@strihalka ja viem, preto som rada poradila :slight_smile: :slight_smile:
30. máj 2013 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
30. máj 2013 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot vďaka, pomohlo... Nevies, dá sa u nas zohnať LZC?
30. máj 2013 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. máj 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prosim ma tu niekto skusenost s megaskorbickou liecbou a ovcimi kiahnami? Teraz ma kiahne manzel, takze cakam, ze syn (1rok, 10kg) sa behom 2t tiez vyhadze. Chcem ho na to pripravit, zatial davam Cebion (:stuck_out_tongue_closed_eyes: 2*denne 10kvapiek), postupne chcem zvysit davku a skusit nahradit cmulacim Jamiesonom 500mg.
Ake davky tolerovali vase deti? Pomohlo to lahsiemu priebehu kiahni?
1. jún 2013 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. jún 2013 o 20:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 dakujem, na to som presnne vcera vecer narazila, ked som kukla par stran do zadu. :slight_smile:
Este chcem poprosit @petot o skusenost, moze byt pri megaskorbickej liecbe vedlajsi ucinok nespavost? Manzelovi davam od piatku rana 2g Ccka kazde 2-3 hodiny, a hovori ze nevie zaspat. :confused: Mne sa to nezda, ze by kvoli tomu nespal; ma ovcie kiahne. Davam mu Jamieson, ale pozeram ze mam s postupnym uvolnovanim... :stuck_out_tongue_closed_eyes: www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzivove-doplnky/vitamin-c-1000-mg-s-postupnym-uvolnovanim-120-tbl/
2. jún 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labutka Pochybujem, že by s tým súvisela nespavosť. Čo mu dávaš za Cčko, nie sú tam nejaké príchute, farbivá atď?

Tabletky s postupným uvoľňovaním nie sú vhodné na veľké dávky.
2. jún 2013 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem. to postupne uvolnovanie ma trklo az teraz, ze to asi nebude vhodne. :sweat_smile: Ccko som pozrela, ale nic "podozrive" v zlozeni som nenasla... Uvarim mu ukludnujuci caj :sweat_smile:
2. jún 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@labutka mojho ocina tiez cecko tak nabudi :grinning:
2. jún 2013 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, snazila som sa to tu najst, ale nepodarilo sa.... Kojim a mam nadchu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: kolko C-cka si mam nasadit? A kolko potom preventivne? :pensive: ak ste to tu opakovali uz sto krat, ospravedlnujem sa, pri 2 mesacnom syncekovi nemam cas na dlhe hladanie a citanie... :sweat_smile: dakujem :slight_smile:
12. jún 2013 o 07:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby mozem na konzervaciu bazoveho sirupu namiesto kyseliny citronovej skusit dat vit c praskovy? neskusali ste niekto?
12. jún 2013 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot alebo niekto iny: POznate lekara, kt. by bol ochotny liecit rakovinu pomocou c-cka? Popripade niekoho, kto by bol ochotny IV podat c-cko? Dakujem.
P.S: ide o rakovinu hrubeho creva. Pan uz vyskusal MMS. Jeden nador sa zmensil, ale 2 sa zvacsili. Chcel by skusit c-cko. zatial absolvoval iba operaciu, chemo doteraz odmietol.
12. jún 2013 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janie80 napr. rano si urob liter caju alebo dzusu, hod si tam cajovu lyzicku C, to je okolo 4g, zavisi od lyzicky :slight_smile: ked vypijes, urob si novy krcah :slight_smile: davaj to do caju s izbovou teplotou, bo vyssie teploty nicia cast C. popijaj pocas celeho dna. alebo mozes kazde 2h si zarobit do trochy vody za pol lyzicky, vypit a zapit cistou vodou :slight_smile: predavkovat sa nemozes, ak by ta prehnalo, to uz je signal, ze za dany den si uz mala vela C, ale dalsi den kludne pokracuj :slight_smile: prevencia je 40 mg na kg na den. odmerka DM C ma 120mg. v chorobe je spotreba vyssia, 2-3-10x...
12. jún 2013 o 22:51  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte,
asi mimo temy, ale poculi ste o tom ze soda bikarbona je dobra na liecenie alergii?? poradila mi kamoska ze 1 lyzicka do 1,5 litra vody a po par dnoch je alergia fuc.. mate niekto s tym skusenost?
12. jún 2013 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adenka Adka citala som to uz,ze deticky kupu v sode
13. jún 2013 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,chcem sa spytat ake ucinky ma celaSkon.mudr aj lekarnik mi poradili malej kupovat celaskon vraj ma viac vit.c ako taky cebion.mala ma 2,5roka.je dobry aj na podporu imunity?co si myslite?davam malej celasson kazdy den + probiotikum + cebion multi.brala aj imunogluan a uz 6 mesiacov sme bez soplika.navyse buduci tyzden odlietame na dovcu mimo kontinent,a dost sa bojim ci mala neochorie. ma cecko taky silny ucinok ze zabrani aby dieta ochorelo v kolektive v skolke.dnes sme boli v skolke totiz na dod kopa deti aj kaslali a dost skaredo
13. jún 2013 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@haslerka27 ked mas dostatok C, je to len pozitivne. Urcite niekto s nedostatkom C ochorie viac, C pomaha v liecbe a v prevencii zlepsuje imunitu :slight_smile: nic sa neboj, Ceckujte a bude fajn :slight_smile: peknu dovolenku majte.
13. jún 2013 o 20:36  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Aky je vas na zor? mohlo podavanie cisteho ccka sposobit to, ze kiahne mali zvlastne rychly priebeh, za tri dni chrasty a hotovo?
13. jún 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aduskatt Ano, mohlo. U nas to bolo podobne, dokonca niektore ani 'nedozreli' :slight_smile:
13. jún 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@saza007 super, lebo ja som cakala chrasty, do toho nove vyrazky, sak ako klasika a u nas jeden den horucka druhy den vyrazky, v jednej vlne, treti den zakalene, potom uz len chrasty a hotovo, svrbelo ho to snad jeden den len........tak sa tesim, ze to Ccko je fajn:slight_smile:
13. jún 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok