• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@aduskatt essste sme nemali ale ak cecko dokaze zmiernit priebeh rakoviny tak urcite dokaze zmiernit aj priebeh kiahnou.ako viem blbe prirovnanie ale myslim ze ano,urcite.psoledny cas velmi lipnem na cecku v nasej rodine
13. jún 2013 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petah82 ceckujeme ceckujeme....-)dakujem,snad dovca vyjde
13. jún 2013 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haslerka27 my ceckujeme uz nejaku dobu:slight_smile: zrejme efektivne:slight_smile:
13. jún 2013 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 dakujem :wink:
13. jún 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@haslerka27 Ja kupujem c-cko z DM a od Jamieson. Od Jamieson su cmulkacie, tie by uz zvladla cmulat? Namiesto cukriku, raz denne.
Ano pomaha. Nasa bola stale chora, mala aj prerusenu skolsku dochadzku, ale to kvoli ockovaniu. Dostali sme ju z toho prave c-ckom. Uz 2 roky nebrala atb, choroby su mierne, ziadna chripka. Maximalne nejake sopliky, kasel. Vsetko liecime c-ckom. Aj pri teplote len c-cko. Sirup na znizovanie teploty mame len pre istotu doma, ale mozno ze uz aj bude po zaruke, uz ho vobec nepouzivame. C-ckom priebeh anginy: 1 den teploty a bolave hrdlo, 2 den bolave hrdlo, 3 den nic neboli, bez teploty. Na kasel davam tymianovy sirup, alebo cajiky (skorocel, podbel, tymian).
13. jún 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moira16 dobrý večer , chcem sa spýtať koľko dávate denne céčka a ako dlho, či stále ho dávate. Lebo aj my sme stále chorí dík
14. jún 2013 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.... Kto mate informacie poprosila by som kludne do IP odporucit, kde na SK je mozne dostavat C intravenozne. Dakujem!
15. jún 2013 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Tuto urcite: benevita.sk
15. jún 2013 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, nedavno som sa dostala ku knihe o vit.C a kupili sme si praskovu formu- L. Dala som si 8g prasku do 1,5l flase s vodou, premiesala a popijam to v priebehu dna. Robim to od vcera.. vcera a dnes ma dost boli hlava. Bezne ma vobec nebolieva.. neviete ci to moze byt z toho ?..resp. robim niekde chybu ?
Ako to pijete vy ?.. uzivate k tomu aj ine vitaminy ?..
dik
16. jún 2013 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
>"Zvyčajne sodík vo forme askorbátu nie je problém, ale vysoké dávky sodného askorbátu sa neodporúčajú niektorým srdcovým pacientom citlivým na pohyb sodíka. Tam sa dajú nasadiť iné minerálne askorbáty, napríklad horčíka alebo draslíka, ale draslík sa nesmie preháňať, lebo 18g draslíku už spôsobuje otravu (hyperkalémiu) u dospelých, u detí samozrejme podstatne menej."
Dr. Maximilian Gerson pisal ze napriklad pri liecbe rakoviny je podstatne okrem ineho aj obmedzit prijem sodika, prijimat potraviny bohate na prirodzeny obsah draslika a tak casom nastolit rovnovahu sodik-draslik.
1. Ako miesat kyselinu askorbovu do formy nejakeho askorbatu draslika?
2. Z akej suroviny? Uhličitanu draselneho? V akom pomere?
Prijimam denne 15-20g kyseliny askorbovej v askorbate sodika, cize sodika do 10g.
3. Priklad, rozhodnem sa pre askorbat draslika. Samozrejme opatrne a maximalne tolko aby v nom bolo denne maximalne pod 18g draslika. Je mozne miesat kyselinu askorbovu so sodou bikarbonou a sucasne aj so zdrojovou zluceninou draslika, teda mat v napoji povedzme polovicu askorbatu sodneho a sucasne askorbatu draslika? Ci podobne podla pomeru konkretnych prvkov sodika a draslika, v nejakom odporucanom pomere..
4. Pripadne je lepsie to striedat, prijimat den askorbat sodika a iny den askorbat draslika?
17. jún 2013 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nadka001 Skús vitamín C od iného výrobcu, možno Ti tento nesadol, možno si citlivá na nejaké zvyškové kontaminácie apod.
17. jún 2013 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natur Človek využíva i vylučuje tieto minerály v nejakých pomeroch. Pozri sa na zloženie C-Salts (nutri.com), myslím, že ako inšpirácia je to dobré. Kľudne si pomer prispôsob tak, aby viac vyhovoval Tebe, ale daj pozor, aby draslíka nebolo viac než 7-8g. Pokiaľ ide o chémiu výroby askorbátov, toto Ti neviem poradiť, ale keď to zistíš, podeľ sa o svoje znalosti :wink:
17. jún 2013 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, necitala som tu celu diskusiu, nevies, ci ma niekto skusenost, ze by mu megaskorbicka liecba s praskovym vit. c z dm zabrala? zaujima ma to preto, lebo to nie je prirodny vit. c ale synteticky, tak ze ci to ma rovnaky ucinok, aj ked to je takehoto povodu. vdaka.
19. jún 2013 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darja20 Účinok to má, akurát niektorí ľudia konkrétne to DMkové netolerujú dobre. Ale na druhú stranu je lacné a dostupné. Je to individuálne a treba si nájsť značku, ktorá Ti vyhovuje, či už DM alebo inú.

V princípe, vitamín C sám osebe je totožný, či je syntetický alebo "prírodný", a pri ochorení funguje účinne. Pri "prírodnom" môžu byť pribalené iné prospešné látky.
19. jún 2013 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, pekny vecer.
syn ma od vcera kiahne, davam mu à 2h 1g (po polnoci sme trosku zaspali, takze mal davku az po 3h a rano som ho nechala si pospat, tak po 4h. od zaciatku je bez teploty, zivy, aktivny, chuti mu, hra sa. vyhadzat sa stihol, kedze mu to prepuklo v skolke a teda sme liecbu nasadili az vecer. dnes vecer, presne po 12 hodinach, mal trosku redsiu stolicu, nic vodnate, on ma vseobecne trosku redsiu. s tym teda suvisi moja otazka: ta stolica, ktora znaci, ze davky su asi privysoke ma byt nejako dramaticky riedka?
no a s tym suvisi aj otazka dalsia: ked nie stolica, tak co mi ukaze, ze mozem napr predlzit intervaly? teplotu nema, tie nove pupaky samu tvoria uz len akoby krupicka a tie stare uz su niektore chrastickovite. moze sa to este zhorsit, aj ked ostanem nadalej v tom intervale a davke co doteraz?
ma 3,5 roka a 16kg.
mam este 1,5rocne dojcene dieta, pravdepodobne ho to tiez caka. ma zmysel davat mu uz teraz tu klasicku dennu davku pre zdraveho?
pekne dakujem za kazdu radu a pripomienku!
19. jún 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mkdesika Problemy po ockovani mala v roku 2010 a c-cko sme zacali brat cca v maji 2011. od vtedy denne beria 3 000mg. ked je chora, tak viac, kazdu hodinu 500mg kym nedosiahneme otlerancnu davku (ale doteraz sa nam to nestalo). Uz ma 5,5 roka a 15 kg (pred c-ckom po Prevenari prestala rast, priberat: 87cm, 11kg. bola v jendom kuse chora, ale naozaj v jednom kuse. v januari bola 2 dni zdrava, vo februari 1 den. aj ked nemohla uz chodit dalej do skolky choroby neprestali. a po poslednej chorobe teploty sa neznizili. dostala atb. teploty cely mesiac nad 39. lekari boli bezradny. s c-ckom to slo za 2-3 dni uz bola bez teploty. zacala opat rast, pomaly priberat. lekraka povedala, ze jej mozeme davat c-cko ale bude stale chora. a uz od vtedy nebrala atb. obcas ma sopliky, ale bezproblemov chodi do skolky.) berie 3x1000mg stale, lebo tato davka jej zarucuje, ze ekzem je v klude (darcek po hexe v 3.m). teraz idem skusit ju preliecit oreganovym olejom a chlorellou, snad uz zmizne ten ekzem.
19. jún 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@moira16 ahoj chcem sa spytat ako davkujes dcerke C-cko z DM-ky? Nasa je tiez sustavne chora od kedy nastupila do skolky. Tak som kupila ten praskovi Cvitamin. Kolko jej mozem dat, v pripade chorobi, aby to malo ucinok. Dakujem pekne.
19. jún 2013 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nella27 Malej 2,5 rocnej davam c-cko do cajika. Ked je zdrava dostane na 1 liter caju, 1 lyzicka medu, 3 naberacky c-ka. to popija cely den. V pripade choroby na liter bylinkove caju (podla choroby striedam bylinky) 1 velka lyzica medu a 10 naberaciek c-ka. Obcas jej dam aj cmulacie od Jamiesonu. Ten zabera super na bolave hrdielko. Inak malej takato c-cko kura pomohla na hemangiomy (mala 6tu chorobu, nevedeli sme preco ma vysoke teploty, tak dostala velke davky c-cka a 2 mesaicov viditelne sa zmensili niekotre hemangiomy. lekarka neverila vlastnym ociam. tie v 1 roku este mali rast a nie zmensovat sa ;)
Nepoznam tvoju dcerku, ci jej viac vyhovuje popijanie cajiku a tak prijimat c-cko alebo cmulkat c-cko (je to ako cukrik). zalezi aj od vahy.
aj na teploty davame len c-cko. mali uz aj 39,2, kedy som uz vahala, ale vydrzali sme to a do 24 hodin bolo po teplotach.
19. jún 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moira16 díky za odpoved a kolko mu mám dať tých odmeriek do 1litra čaju ako prevenciu a akú dávku ked je chorý? a ako to dávaš pri teplotách , malý má 5r. 23kg a 127cm. díky
20. jún 2013 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mkdesika Na prevenciu je 30mg na kg, cize u vas to vychadza na 5,75 naberaciek. Ak vypije caj s 5mi naberackami kludne mozes dat. Neviem kolko pije. Ak by vypil za den aj 2 litre tak mozes to rozdelit do 2 davok (do litra das 3 naberacky). Alebo dat do kazdeho pohara vody jednu naberacku (za den 5 poharov, je cca liter tekutiny caj, dzus).
Pri teplote u nas zabera ked kazdu hodinu dam 500 mg (cmulacie a obycajnu 500mg od Jamieson) a este popija cas s c-ckom. Moja ma 5 rocna ma 15 kg a pri nej to funguje.
Inak mas velkeho synatora :slight_smile: drzte sa. rada aj nabuduce (ale dufam, ze budete zdravi a nebude treba :slight_smile: ).
20. jún 2013 o 23:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moira16 ahoj prosim o radu, davali by ste aj 5,5 mesacnemu babatku? je ciastocne dojcena ale asi to uz dlho nevydrzime. Pred tyzdnom vazila 6,890 gr dakujem
21. jún 2013 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka vraj v Procare v Košiciach
21. jún 2013 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@moira16 dik za odpoved. Nasa ma 3a pol roka a 15kg. A radsej popija cajik. Ten cmulaci Ctvitamin od Jamiesonu jej nechuti :-/.
23. jún 2013 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok Ja som daval cca 400mg denne v rozdelenych davkach.
24. jún 2013 o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Priatelia, na stredu 26.6 o 21:00 som opäť pozvaný do Slobodného vysielača. Reč bude o vitamíne C, skúsim podrobnejšie rozobrať veci ktoré som minule len tak preletel. Ak budete počúvať, tak určite obohatíte ďalších poslucháčov ak napíšete do redakcie svoje skúsenosti a otázky. Ďakujem :slight_smile:
24. jún 2013 o 06:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@rienok ja som davala (ak sa dobre pamatam) od 6 mesiaca. tak ako radi petot.
24. jún 2013 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17
@petot
@sirinka
Nasli ste niekoho v Ke, kto podava injekcne c-cko? Dakujem.
24. jún 2013 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
24. jún 2013 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@moira16 bol mi odporuceny procare v kosiciach
24. jún 2013 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok