• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot ahoj, dakujem ti za "pozdrav". teraz sa mi ta moja otazka a moje obavy zdaju uz smiesne, ale bola to moja prva vaznejsia skusenost s touto liecbou :slight_smile: nebola som si predovsetkym ista, ci mam kvalitny preparat. no a totalne ma mylilo, ze choroba zacala ustupovat skor ako sa stihla rozvinut. obstali sme super a som nadsena z toho ako to cele maly zvladol (ziadna teplota, takmer ziadne pupaky a svrbenie).
velka vdaka za tvoju skvelu pracu! vsetko dobre zelam
24. jún 2013 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dnes sme sa s manželom akurát rozprávali o tom, že čierny kašel sa dá vyliečiť (omnoho úspešnejšie ako ATB) megadávkami céčka... a akurát sa balím do hajan a zazriem túto tému.. fakt nič nie je náhoda :sunglasses: v blízkej dobe sa pustím do študovania. pekné chvíle želám
24. jún 2013 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@jonas17 Dakujem.
25. jún 2013 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, tiez by som chcela poprosit o radu, kolko vit. C mam davat svojej 2 rocnej dcerke, vazi cca 11,7 kg a ma znizenu bunkovu imunitu. Vedeli by ste mi poradit aj nejaky kvalitny pripravok ktory ste davali svojim detom /okrem toho cmulacieho od Jamiesonu?/ Kupila som jej ten praskovy vit.C z DM ale teraz neviem ci je vhodny aj pre take male dieta. Mozem aj tak malemu dietatu podavat vit.c so sodou bikarbonou to nebolo pre nu kysle? S cukrom jej to miesat nechcem..a inac mi to pit nechce :frowning2: velmi pekne dakujem za odpoved
26. jún 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, teraz konci na slobodnom vysielaci rozhovor s Petom Tuharskym o Ccku, urcite to bude aj v archive.
Btw zistila som, ze Ccko je v DM Rakusku drahsie o 0,41 eur ako na Slovensku.
26. jún 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcela by som vedieť ako zistím či ten vitamín C ktorý si chcem kúpiť je syntetický alebo prírodný??? napr. tento http://www.centralchem.sk/?IDe=40521
27. jún 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
27. jún 2013 o 13:04 • yourlife
@petot a ostatni, ahoj, mam 2m chlapceka adavam si Ccko od Jamiesonu 1000 mg denne, aby som posilnila svoju i jeho imunitu. Je to v poriadku, alebo bymsi doporucal ine davkovanie Ccka. Chystame sa neockovat, tak preto :wink: Budem vdacna za vsetky odpovede.
27. jún 2013 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Mala som zapalene zahlienene oci, stratila som hlas, boleli ma mandle, nosna mandla. Mala som zeleny hlien aj z hrdla aj z nosa. Bola som u dr, na 4.den, povedala ze zapalene hrdlo nemam. Piaty den si davam Cvit z DMky. Cca 10g denne, naraz asi 2g. Dr predpisala lokalne atb, ale neviem ked nemam zapalene hrdlo ci to uz nedobojujem s tym ceckom. Davam si toho dost? Alebo nie je to uz prilis vela? Zlepsenie pocitujem len mierne...
len upresnim ze na 2g cecka si davam cca 500mg sody bic. Zmiesam spolu v pohari vody
27. jún 2013 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka78 Myslím, že to je trochu veľa, lebo sa ešte nedá spoľahlivo zistiť jeho spotreba, a rozumné sa mi zdá držať sa nižšie, napr. pri 40mg/kg.
27. jún 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sissmiss Pri chorobe býva spotreba vyššia. Pozri kap. črevná tolerancia http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
27. jún 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ja mam dojem, ze janulka dava tych 1000mg sebe a nie malemu a spolieha sa na prechod Ccka cez MM :slight_smile:
27. jún 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem idem studovat :slight_smile:
28. jún 2013 o 00:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 @janulka78 Jaaj, ked davas sebe 1g, to je malicko. Aku mas hranicu tolerancie? Pozri kap. C-kalibracia. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
28. jún 2013 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot v lipozomálnej forme? ak 1 čajová lyžička = 1000 mg vitaminu C = 5 ml
tak dieťaťu s váhou 7 kg t.j.400 mg = 2 ml . Stačí rozdeliť do 2 dávok? Čo robiť keď ju preženie?
28. jún 2013 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok Lipozomálna forma je fajn, ale to sa mi zdá možno až "príliš výkonné" na bežné užívanie :slight_smile: V chorobe super, ale v bežný deň podľa mňa stačia aj obyčajné askorbáty.

Ideálne je rozdeliť na 3 dávky a viac.

Keď ju preženie? Nič, spočítať celkovú dávku akú dostala v ten deň, a na druhý deň z tej dávky trochu ubrať a rozložiť to na celý deň.
28. jún 2013 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot mi ani nenapadlo že to je "príliš výkonné" , len som niekde čítala že najlepšie tak som kúpila :sweat_smile:
28. jún 2013 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok To je pravda, z ústnych foriem je táto najlepšia, lebo dosahuje najvyššiu vstrebateľnosť a najvyššie hladiny v plazme. Ale na každodenné používanie je to trochu "s kanónom na vrabce" :slight_smile: Nehovorím, že je to zle. Ale nie je to nevyhnutné. Keď niekto trpí chronickým ochorením, na ktoré by musel brať desiatky gramov Cčka, tak vtedy je lipozomálne výborné, lebo stačia omnoho menšie dávky.
29. jún 2013 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no a teda ktore pouzivat bezne?
29. jún 2013 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky prosim vas mam 4letou dcerku a tento rok co chodi do skolky je stale nemocna. Imunitu ma uplne zrusenou od atb uz s nou ani k dr nechodim at ji je zas neda. Chci zkusit vitamin c uz jsem o tom hodne cetla a slysela tak to chci vyzkouset. Poradili byste mi prosim ktere kapky ci tablety jsou nejkvalitnejsi? Existuji i takove kde neni synteticke cecko? Pripadne kdo se v tom vyznate i jake davky ji mam davat. Dekuji moc.
30. jún 2013 o 00:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17
@sirinka wau, tie infuzie C v procare to je super :slight_smile: zablesk v tme :slight_smile:
30. jún 2013 o 13:35  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@inffinity tak 4-5 stran dozadu si precitaj, riesili synteticke a prirodne C. Preventivna davka je 40 mg na kg na den, vyratat, rozlozit 3-4 davky denne. V chorobe su davky vyssie az 10 nasobne a viac. Vacsina tu pouziva C sypany prasok z DM. Odmerka tam ma 120 mg. Mozes miesat do caju, dzusu, docitas sa na tych stranach spat:slight_smile: nech zaberie dcerke aj celej rodinke! :slight_smile:
30. jún 2013 o 13:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rienok Napr. C-Salts (nutri.com)
30. jún 2013 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, studujem tuto temu uz dlho, pretoze moja dcerka byva casto chora a chcem sa opytat ci nemate skusenosti s novym Vit. C od Cemio. Celkom sa mi pozdava A preto rozmyslam ze ho budem davat mojej 3 R. dcerke.
30. jún 2013 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, neviete mi poradit aky je najlepsia znacka Vit. C ? pretoze uz som z toho jeleň :slight_smile: kazdy tvrdi nieco ine, raz je dobre to a potom to uz dobre nie je..chcela by som ho davat 2 rocnej dcerke, ma znizenu bunkovu imunitu. Kolko asi jej denne mozem toho vit.C dat ak nie je momentalne nachladena /chora/? Aku znacku vit. C davate svojim detom? Dakujem, dufam ze mi tu niekto poradi. :slight_smile:
3. júl 2013 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte nadsenci zdraveho rozumu. Inak to neviem nazvat. Hehe, len taka mala skusenost z posledneho tyzdna. V piatok sme skoncili na pohotovosti, lebo sa malickej stav nadalej zhorsoval a ked sme si uz nevedeli dat rady s teplotami nad 40, radsej sme sa tam vybrali poradit, lebo odmietala tekutiny a bola apaticka. Zomlelo sa tam vselico, o tom neskor, na pohotovosti sme stravili cca 8 hodin (strasne im vadilo, ze mala nie je zaockovana a tak sme si to pekne vyzrali, podavali si nas od dveri k dveram a namiesto toho, aby riesili akutny stav, ma v kazdej ambulancii zdrbali pod ciernu zem, ze ako si to dovolujem, ale to len na okraj). Nakoniec nas hospitalizovali a nasadili infuzky a penicilin, lebo sa im zdalo, ze predchadzajuce ATB nezabrali, ze su moc slabe. Mala tam dalsie 4 dni nadherne horuckovala do 40tok, davali jej vysoku davku penicilinu kazdych 6 hodin, pricom mala je fakt mala, ma len rok a pol. No a penicilin ani na treti den nezaberal. Kukam na doktorku, dokonca aj primarku, ze co to? A tak som sa ich spytala, ci mozem nasadit vitamin C. oni len prikyvli. Ihned mi manzel doniesol celu skatulu z DMky a ja co to dalo, som ladovala do malej. Este v ten vecer prestali takmer okamzite horucky a za dalsie dva dni nas pustili domov, ze malej nic nie je.Nastastie sa ma nik nepytal, kolko toho Ccka do nej cpem, ale to, ze mala bola tolko dni len na caji, infuzke a ryzovom odvare ich vobec netrapilo, ze sa penicilin vstrebe len za pomoci vitaminu C tiez nie a potom nemajte pocit, ze ti lekari su jak cvicene opicky, resp. slabsi PC program. Clovece pomoz si ako sa len da, ked si sa dostal do pruseru, ze lezis v nemocke!
4. júl 2013 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@luciana30 vacsina, aj ja, dava DM sypane C. Ja asi od 18m, ked som tuto temu objavila:slight_smile: niektori davaju cmulacie pastilky Jamieson a niektori objednavaju z usa C-salt z nutri.com hlavne je, ked nejaky najdes v lekarni alebo obchode, kukni zlozenie, aby tam toho nebolo vela zbytocneho, aby tam bol obsah C uvedeny. Treba denne minim tych 40mg na kg, rozlozit pocas dna na 3-4 davky :slight_smile:
4. júl 2013 o 13:54  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petah82 dakujem velmi pekne za radu. Ja som tiez zacala davat ten vit.C z DM. Niekto hovori ze je ok a niekto zas ze nie je..preto som chcela vediet aj iny nazor aj ked 100% prirodne asi nebude nič. Ešte raz vdaka :slight_smile:
4. júl 2013 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@strociatka Ahoj prosim Ta ake davky si davala malinkej? Akou formou, z flasky alebo po lyzickach? Aj si to miesala so sodou aby to nemala take kysle, alebo Ti to vypila aj take kysle? Dakujem krasne ja riesim tiez teraz u malinkej horucky a snazim sa to bez ATB
4. júl 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 u tak malych deti je to des a hruuuza. Musis stale hladat sposoby ako to do nich dostat. Ja s tym mam problem, robila som to tak, ze som dala tri kopcovite odmerky (DM krabicka) do flase s cajom a sladila, kym to ako tak nechutilo a to som ju nutila pit, niekedy to pitie trvalo aj hodinu. V nemocke som moc vymyslat nemohla. No niekto tu pisal,ze to miesa s medikom a dava cez nurofenovu odmerku. Skusaj, hladaj, ja to tiez este nemam zmaknute. Drzim palce, horucky su des.
5. júl 2013 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok