• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
Vcera som objednala C-salts z nutri, som zvedava, ako rychlo pride. Naposledy to trvalo 3 tyzdne, lebo na colnici si to drzali 2 tyzdne, aj balicek rozbalili, ale balenie neotvorili. Inak mam skusenost, ze zasielka pride aj za tyzden, max 10 dni (aj s colnicou)
5. júl 2013 o 08:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka A kolko si za den dala asi tak cca odmeriek? A tie tri odmerky si dala do kolko ml caju?Ja jej to s tou sodou bikarbonou trosku miesam, ale skusim s tym medom :slight_smile: Dakujem
5. júl 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 fiha, to presne neviem, do kazdeho pitia som jej to davala
5. júl 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka no pekne ste si prezili :/ ja mam s vit. C u malej tiez len dobre skusenosti (aj u seba teda, ale ja si davam aj ine "smrtaky" :grinning: kapucinka, citrovital prip. citricidal a pod.). aj ked teda okrem siestej choroby este chora nikdy nebola (najvyssie teploty 39,1, davali sme panadol, lebo sme leteli a nedala sa teplota kontrolovat velmi casto; mala bola cely cas v pomerne dobrej nalade, behala po letiskach a neskor uz na mieste sa veselo hrala so sesternicou, takze ze to nie su zuby, ale siesta sme zistili, az ked sa vysypala :grinning:).
6. júl 2013 o 00:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciana30 ja Dr. Rath a NOW askorbat sodný
6. júl 2013 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludia existuje vitamin C ktorý je fakt len z ovocia?
6. júl 2013 o 06:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 samozřejmě, ale nejsou to takové mega dávky, jako u toho syntetického, já osobně bych mu ale dala přednost, protože věřím, že jeho přirozená forma je pro naše tělo užitečnější. Jde například o prášek z aceroly http://www.apiglukan.cz/acerola.php nebo z rakytníku http://www.lekarna.cz/rakytnik-resetlakovy-100-prasek-z-plodu-cps-50-10/
6. júl 2013 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luthien.k ta acerola vyzera fajn ale je tam toho Ccka dost malo nie?
6. júl 2013 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 však píšu, není to na megaaskorbickou léčbu, ale jsem přesvědčená, že v přírodní formě je vit. C pro tělo daleko lépe využitelný, žádná látka v těle nepůsobí izolovaně a odjakživa jíme ovoce a zeleninu, kde je neje vit. C, ale i další látky, které s ním spolupůsobí. Navíc jak se věnuji atopii a alergiím, tak z praxe vím, že na ten syntetický mívají děti alergické reakce. Nicméně sama pro sebe po tom syntetickém také sáhnu, to ano, i když jsou děti nemocné, ale například preventivně ho nedávám.
6. júl 2013 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luthien.k no tak toto by bola dobra volba prevencie a megadavky a kyselina askorbova v pripade chorob....pocula som že finclub ma nieco z ovocia....
ja davam od Dr. ratha je to tiež prirodne z bioflavonoidov...
6. júl 2013 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katrenka111 a cez aku stranku alebo kde kupujes ten vit.C, mohla by si prilozit link? dakujem :slight_smile:
6. júl 2013 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 dakujem len na tej benevite neviem nikde najst ten produkt :unamused:
6. júl 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciana30 to ta doktorka ma tie vitaminiky od neho, skus jej napisat email urcite odpise je velmi zlata:slight_smile:
6. júl 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@strociatka ahoj, dufam, ze malinka je uz ok a teda musim povedat, ze otras co ste si v tej nemocke prezili. Napada ma vsak jedna otazocka, nebolo by lepsie, nehovorit, ze ste neockovani a tak sa vyhnut tomuto negativnemu pristupu a rychlejsiemu rieseniu akutneho stavu?
Pytali sa vas priamo na ockovanie? Mozno blba otazka, my sa este len chystame odmietnut ocko, tak zbieram info. :wink: dakujem
7. júl 2013 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulka78 ano, priamo pytali
8. júl 2013 o 07:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 mna minule prekvapili a c-salts bol do styroch dni doma aj s colnicou. tak rychlo to este nikdy nebolo, vacsinou to trvalo tak tri tyzdne...
8. júl 2013 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 u nas davam malemu c-salts do vody a velmi mu chuti. mam pocit, ze mi ani nevypije tolko vody, ked tam nema c-salts. ale to nie je tak kysle ako ine c-cka, kedze sa jedna o soli kyseliny askorbovej. davam mu to cca od 10. mesiaca, predtym mi vodu pit takmer vobec nechcel, lebo bol casto dojceny. teraz sa dojci len 2-3x denne a preto uz vodicku pekne pije...
8. júl 2013 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 A z kade to objednavas prosim Ta?
8. júl 2013 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 da sa len priamo z ich stranky nutri.com. postovne vyjde cca 18 dolarov na tri balenia (ak objednavas jedno, vyjde to rovnako) plus ti nasi colnici nauctuju dph a colny poplatok 3,80 eura. ak das like nutri.com na facebooku, tak dostanes kupon na zlavu 20%. ak nechces tolko baleni, je dobre s niekym sa spojit a objednat aspon tie 3 kusy (alebo 6 ks, to je potom ta siesta pixla za polovicu). to velke 735 gramove balenie po uplatneni vsetkych tychto zliav a dalsich poplatkov vyjde na cca 30 eur.
8. júl 2013 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 sakra, keby som vedela o like nutri na fb, tak mam zlavu. no co uz, tak nabuduce! akt. mi prepoctom vychadza jedno balenie na 34 eur, uvidime, ci prekvapia colnici
8. júl 2013 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 kedysi mali zlavovy kupon priamo na stranke, no bolo treba hladat a aj tak platil len pre novych zakaznikov. zatial vzdy objednaval niekto iny z rodiny, takze sme to mali stale so zlavou. teraz ten kupon presunuli na facebook za like, ale tiez plati len pre novych zakaznikov. uz sa pomaly desim dalsieho objednavania, lebo uz neviem na koho objednat :grinning:. ale naposledy som objednala 6 baleni len pre nas, takze mame vystarane minimalne do konca roka... a som rada, ze konecne trochu optimalizovali postovne. predtym sa oplatilo objednavat po dvoch kusoch, resp. ich nasobkoch. teraz uz dokazu narvat do krabice 3 balenia naraz a teda to vyjde o tie takmer 3 dolare lacnejsie na kazde balenie.
8. júl 2013 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 neviem najst tu ich stranku a rovno sa fan nechcem stavat. ale kamoska bude asi objednavat o par dni, tak jej poradim, aby ich likla a "zneuzijem" ju este na jedno balenie
8. júl 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 https://www.facebook.com/pages/Wholesale-Nutrition/10150131789085323?fref=ts - hned pod cover photo im su tie ikonky a na jednej je "20% off", klikni otvori sa ti to a po kliknuti na like ti vygeneruje zlavovy kod. aby si vedela potom ako na to :wink:
8. júl 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 dakujem
8. júl 2013 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka mne pichala moja doktorka intravenozne vit. C aj kalcium, nemala som hlas, ty si ho chcela pichat kvoli imunite?
8. júl 2013 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@buba08 ahoj dakujem, skor ma zaujimalo, kam by sa dalo obratit v pripade potreby naozaj mega davok iv.
8. júl 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 keby vam nahodou nevychadzali pocty, tak by som sa na jedno balenie ulakomila :grinning:
8. júl 2013 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 budu vychadzat, cakatelov je plny poradovnik :wink:
9. júl 2013 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, nenadúva vás z toho vitamínu? lebo mňa strašne
9. júl 2013 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok