• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. januára 2017 
@petot ak by si mi vedel poradit, bola by som vdacna :slight_smile: aky je rozdiel trebars medzi cebionom, resp. vitaminom C od genericy v kvapkach, jamiesonom cmulacim a napr. c-salts. viem ze to tu urcite niekde bude, ale diskusia je veelmi dlha. potrebovala by som dcerke nasadit viac vitaminu C - mali sme teraz problem s E-coli, vraj sa to lubi vracat a ide aj do skolky, mali sme aj nejake vedlajsie ucinky z ockovania, tak by som sa potrebovala rozhodnut ktore C by bolo vhodne. to z DM vraj zvykne casto naduvat - asi by som to neriskovala.. dakujem :slight_smile:
9. júl 2013 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj, mohol by si mi prosím poradť koľko Céčka z DM-ky si môžem ako kojaca matka dávať denne? Lebo v tvojej knihe uvádzaš 170 mg denne a niekto tu píše že 40 mg na kilo denne. A to je dosť rozdiel. Doteraz som si dávala dve tie odmerky.
9. júl 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@turistka Cebion = strašne drahá kyselina askorbová v glyceríne
Jamieson cmúľací = ochutená a prifarbená kyselina askorbová a sodný askorbát
C-Salts = zmes minerálnych askorbátov (nekyslé formy vitamínu C)

@alena16 Lekárske odporúčania nedávam, lebo nie som lekár. Ale môj názor je taký, že primeraná je dávka, ktorá zodpovedá spotrebe tela. Viac info nájdeš v prílohe "každodenné užívanie". Pozri aj druhú prílohu "rýchlokurz" kvôli zhrnutiu kontraindikácií. 120mg je konzervatívna odporúčaná dávka pre tehotné a podľa Dr. Klennera je to tragicky málo.

@rysauka Skús s Cčkom viac tekutín, rozložiť na viac dávok počas dňa, a v poslednom rade možno znížiť dávku. Môžeš aj skúsiť inú značku, či Ti nesadne lepšie.
10. júl 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mudrejsia z toho nie som :slight_smile: a klasicky celaskon? podla precitaneho je mi zrejme, ze najlepsi je c-salts a potom jamieson. mozes prosim hodit link na kazdodenne uzivanie :wink:
10. júl 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@turistka Klasický celaskon je kyselina askorbová.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
10. júl 2013 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot viem ze budem vyzerat ako buuu :slight_smile: ale aky je rozdiel medzi kyselinovou askorbovou a mineralnym askorbatom :unamused:
10. júl 2013 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@turistka Minerany askorbat nie je kysly a nesie so sebou trochu mineralov. U niekoho moze byt lepsie tolerovany. Inac su rozdiely male.
11. júl 2013 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie je tu nahodou niekto, kto by sa chystal objednat c-salts?
12. júl 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neobjednávate tu niekto C-salts hromadne? Lebo jednak to objednať sama neviem a jednak by sa rozpočítalo poštovné.
12. júl 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pia22 c-salts sa podla mna hromadne neoplati, lebo ja mam skusenost, ze 6 produktov mi zabalili do 3 balickov. ked som sa pytala, ze preco, tak mi odpisali, ze postovne za jeden balik by bolo vyssie ako za 3 balicky. a tiez ide o to, ze to by v ziadnom pripadne colnici nepovazovali za osobnu spotrebu, takze by vyrubili dph, clo a ine poplatky. ked si objednas 2-3 ks na seba, mas sancu, ze to cez colnicu prejde bez poplatkov
12. júl 2013 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nevie niekto o nejakom slovenskom e-shope kde sa da objednat toto? http://www.apiglukan.cz/acerola.php dakujeem :slight_smile:
12. júl 2013 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pia22 veru som to pozerala aj ja ale ak som dobre pochopila a myslim ze ano, tak za kazde 2 ks je postovne
12. júl 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@turistka a v akej hodnote je postovne pri objednani?
12. júl 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. júl 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciana30 Shipping for international orders is typically $16.95 for every two items ordered, cize 16,95 dolara za 2 ks vyrobku, mna by v podstate aj zaujimalo ci sa to neda niekde kupit aj v GB :wink:
12. júl 2013 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj, pokud Vás tato oblast zajímá, existuje na F. diskuze

https://www.facebook.com/groups/382886911808866/
13. júl 2013 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, zde je diskuzní forum na F ohledně CDS, což je šetrnější náhrada MMS
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/
13. júl 2013 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prave mi postarka doniesla zasielku - 2x C-salts, sviniari na colnici mi vyrubili DPH a trovy konania, spolu 16.79! nech sa zadrhnu!
15. júl 2013 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot čo je to prosim megasorbicka liečba?
18. júl 2013 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83 Liecba s pouzitim vysokych davok askorbatu (vitaminu C).
18. júl 2013 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pia22 @tin007 mne 2x poslali 6 ks c-salts v jednom baliku, pricom si uctovali 3 x 18.95 dolara a teraz naposledy to rozdelili do 2 balikov a platila som nizsie postovne. najnovsie uz teda vedia optimalizovat dodavku tak, ze poslu 3 ks naraz. tzn. postovne na 3 ks vychadza tych 18.95 dolarov. nezabudnite im pred objednavkou dat "like" na ich fb stranku, davaju kupon na 20% zlavu pre novych zakaznikov (treba vzdy objednavat cez vsetku moznu rodinu :wink:).
18. júl 2013 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A poznate, viete nieco povedat aj o vitaminoch z AMWAY?
18. júl 2013 o 23:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elisskah o amwayi je vseobecne zname, ze ma neskutocne predrazene vyrobky pricom ich zlozenie je mnohokrat tajomstvom, az kym vyrobok nedrzis v rukach a neprecitas si to z etikety.
ked si zoberieme do uvahy ich vitamin c, tak pri tom 60-kusovom baleni, pricom jedna tableta je 240mg kyseliny askorbovej, sa neskutocne preplatis. ked si vezmes do uvahy odporucania minimalnej davky na prevenciu 40mg/den/kg a ak vazis cca 60 kg, tak na den minies 10 tabliet, cize 3 eura. ak by si aj verila tomu, ze sa ich 240mg vstrebe tak dobre, ako ekvivalent 600mg, tak stale to vychadza na 1 euro denne. nehovoriac o tom, ze nikde nie je pisane presne zlozenie (pomocne latky ako celuloza, stearan ci umele prichute). postupne uvolnovanie vdaka vlaknitej zlozke - bolo by dobre vediet, aka je ta vlaknita zlozka. ak je to celuloza, tak tu obsahuju takmer vsetky tabletkove vitaminy. ok, pisu, ze vit. c je kombinovany z prirodnych zdrojov (z aceroly) a chemicky vyrabanej kyseliny askorbovej, no nikde nevidim informacie o pomere tychto dvoch zloziek (aby to nebolo 1:10 :wink:).
ale tazko v skutocnosti hodnotit, ak clovek sam nevyskusa. mna by ale na zaklade informacii z ich stranky veru nepresvedcili...
19. júl 2013 o 00:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kkl82 jeej dakujem. Moja kamaratka s tym robi a uziva vitaminy odtial. Este som sa s nou o tom nebavila( samozrejme, ze ona to bude vychvalovat do nebies), ale chcem pre dcerku, nie pre seba nieco ozaj dobre. Hlavne na zimne mesiace. Nedavam jej nic, ale ked bola v jan/feb 3x po sebe chora, tiez som zacala davat cebion. Uz jej dlho nedavam a ako vidim, tak ho aj mozem vyhodit :slight_smile:
19. júl 2013 o 00:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elisskah nasla som obsah toho amwayu, na us stranke je sice trochu ina gramaz tabliet, ale asi to bude ten isty vyrobok. other ingredients: microcrystalline cellulose, hydropropyl methyl c ellulose, magnesium stearate, silicon dioxide, methylcellulose, glycerin, carnauba wax.
podla mna az prilis vela zbytocnosti, najma nechapem naco glycerin do tabliet...
19. júl 2013 o 00:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elisskah a este k tomu pomeru vitaminu c z aceroly a syntetickeho. aj na zlozeni sa tomu vyhli a priamy pomer neudali. pri tabletach s 500 mg kyseliny askorbovej je udanych 120 mg prasku z aceroly, no nikde nie je napisane, aky obsah kyseliny askorbovej ma ten prasok... podla mna, ciste zavadzanie http://www.amway.com/lcl/en/ResourceCenterDocuments/Visitor/nutr-nut-nutr-v-en--NUTRILITEVitaminCPlus.pdf
19. júl 2013 o 00:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 vdaka, ze si si dala tu namahu to zistit. Si velmi rozhladena, ci ako sa to hovori :slight_smile: Ked ta kamaratka vravieva, ze ako je v amway vsetko na prirodnej baze a tak... A ty davas synovi nejake vitaminy, doplnky? V zime alebo stale?
19. júl 2013 o 00:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elisskah ja mojmu drobcovi od prvej choroby (mal 11-mesiacov a dostal od nasich echt chripku) davam poctivo c-salts kazdy den do vodicky na pitie. okrem toho dostava vitamin d od swansonu vo zvysenej davke (prikaz od neurogicky kvoli predcasne zrastenej fontanelke od 2. mesiaca). ale inak sa snazim davat mu papat zdrave veci :wink:.
19. júl 2013 o 01:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Podľa mňa je hlúposť užívať samostatne C, vstrebateľnosť je oveľa nižšia ako pri komplexnom výživovom programe, kde sa jednotlivé zložky navzájom ovlyvňujú vo vstrebateľnosti a hlavne vždy riešim to, aby sa jednalo o čisto prírodný produkt.
19. júl 2013 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok