• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@elisskah prodejci různých doplňků kolikrát nevědí ani polovinu z toho, co poučený nakupující :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. júl 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pre experimentatorov s Liposomalnym vitaminom C, nasiel som tuto stranku:
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread915507/pg1

Postup je asi jasny (su tam odkazy na videa, ako sa liposomalny vit c robi doma).

Co ma zaujalo je, ze je celkom fajn pouzit pri vyrobe destilovanu vodu + mat co najcistejsiu ultrazvukovu cisticku (prebehnut v nej zopar programov len s cistou vodou na vycistenie samotnej cisticky) - aby si clovek prostrednictvom tejto metody, ktora je vo vstrebavani este efektivnejsia nez intravenozne podavanie vit. c (zdroj: http://tomlevymd.com/).
20. júl 2013 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - mam otazku - ak chcem 4 mes. synovi davat vit. C (z DMky) rozpusteny vo vode, je potrebne ho neutralizovat sodou bikarbonou, alebo staci osladit napr. glukozou ? Ide mi o to, ci sa Ccko sodou neutralizuje len kvoli kyselej chuti, alebo kvoli niecomu inemu. Prip., je nejaky lepsi zdroj vit. C pre taketo male dietatko ? Dakujem za odpoved, ak tu vo fore uz nieco take je, vopred sa ospravedlnujem, nestihla som este vsetko precitat.
21. júl 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@squishy
Ak dojčíš, tak všetko potrebné dostane z materského mliečka, samozrejme pokiaľ sa zdravo stravuješ+nejaká mikrovýživa je len k dobru. Ak ste na umelom mliečku, kuk na zloženie. Ja by som tak malinkému bábu určite samostatné C nedávala, myslím si, že je to skor na škodu.
22. júl 2013 o 00:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kupila som si praškovy vitamin C v DM dorgerii kolko si toho mam davat za den?
22. júl 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@squishy V diskusii je viac tipov, a pokiaľ ide o dochutenie, tak v prvom rade naozaj maskujeme tú kyslosť.
23. júl 2013 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes o 21:00 na Slobodnom vysielači bude reč o vitamíne C a rakovine. Ak máte skúsenosti alebo otázky, môžete volať, písať :slight_smile:
23. júl 2013 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot teším sa, tvoj hlas počujem vždy veľmi rada :slight_smile:
23. júl 2013 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@squishy praskovy vit. c z dm-ky je synteticky. je to prevarena glukoza
23. júl 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83 vid moj prispevok vyssie. ale ja ho tiez pouzivam, lebo som ho uz raz kupila, no tak ho miniem :grinning: davam si do kazdeho pohara napoja jednu tu naberacku, co je tam pribalena (zhruba 60 mg - na spicku noza)
23. júl 2013 o 18:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. júl 2013 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darja20 akože je nekvalitny či?
24. júl 2013 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubinko83 no je synteticky vyrobeny, nic prirodne
24. júl 2013 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darja20 jedna ta prilozena naberacka ma 120 mg
24. júl 2013 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivanka.7 hej? tak pardon :slight_smile:
24. júl 2013 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darja20 a aky vit.C davas detom? co by bolo najlepsie pre 2 rocne dieta? dakujem
26. júl 2013 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam otazku nepochybujem o Cecku ako o silnom antioxidante ale mate aspon niekto predstavu o biochemii alebo je tu niekto z Vas kt.jej rozumie? Jest kilogramy Cecka peroralnou cestou je ako strielat prakom na mesiac dufajuc ze ho zasiahneme. Ludsky organizmus potrebuje denne +-4mg cisteho Cecka kt. prijmete v beznej vyvazenej potrave :grinning:
26. júl 2013 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
26. júl 2013 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe nechapem preco, ved sa to vstrebe predsa, tak ako vsetky ziviny. ci mame si to davat intravenozne? :grinning:
27. júl 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luciana30 ja davam fin sweetacertabs
27. júl 2013 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@darja20 vstrebe ale vyuzije sa cca tych +-4mg
27. júl 2013 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe to potrebuje pre bezne fungovanie organizmus? ja mam informaciu, ze 60 mg je DDD. a na liecbu kolko? a bezna vyvazena potrava je co? ked jeden pomaranc moze obsahovat 60-100 mg c, tak to sa mi vidi viac ako triafanie do cierneho
27. júl 2013 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@darja20 tak to ano ale nie aku tu citam ze ludia papaju mega davky syntetickeho Ccka, navyse tie ODD su zavadzajuce :wink: dost teda pretoze ide o biznis..
bezna vyvazena strava= jes vsetko ovocie zleninu maso v primeranych mnozstvach, nevyvazena = papam len slaninu :grinning:
27. júl 2013 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tatko_bebe fuj maso :wink:
27. júl 2013 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ako je to prosim s davkovanim Csalts? O tom praskovom z DM co sme uzivali doteraz mi je vsetko do detailov jasne, tam sme si vedeli uz pekne urcit davky preventivne aj pri chorobe, ale ako postupovat pri C salts? Tam sa oficialne pise jedna kav.lyzicka rozpustit do pohara s vodou/ den. Ake by malo byt davkovanie pri chorobe? Tiez nejake mnozstvo na kg/ den? Dopredu moc dakujem za radu.
28. júl 2013 o 01:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eniii C-Salts by sa do určitej hranice mohol užívať rovnako ako kyselina askorbová, pretože obsahom askorbátu sa minerálne soli kyseliny askorbovej líšia od samotnej kyseliny len o desatinu. Akurát nedá sa ísť do megadávok, lebo C-Salts obsahuje aj nezanedbateľné dávky minerálov, ktorými by sa dalo aj predávkovať. Pozri kap. Chemické formy, tam máš zopár informácií o podiele minerálov v jednotlivých askorbátoch. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
29. júl 2013 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tatko_bebe Jednu odpoveď mi to nezobrazuje, tak zopakujem. Organizmus vstrebe podstatne viac vitamínu C než 4mg/kg, pri ochorení sú to aj desiatky gramov denne (sám som užil 60g za pol dňa pri angíne). Keby sa nevstrebalo, nutne by nastala hnačka, osmóza funguje spoľahlivo.

Pokiaľ ide o využitie, to je dlhá téma a neviem, či Ťa až natoľko zaujíma.
29. júl 2013 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot toto nepopieram ale ak si aj uzil 60g cecka pri angine si si isty ze si ho nevylucil? :wink: Ccko sa vyplavuje oblickami.. hnacka nehrozi
30. júl 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 nevies nahodou, ci sa daju tie zlavy napocitavat, mimoriadna 20 percent plus zlava za fcb kod 20 percent?
30. júl 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok