• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
@turistka netusim, skus ;)
30. júl 2013 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 a nevies prosim ta, ci sa ten kupon z fcb.uplatnuje este v kosikum alebo az dodatocne upravuju obj.?
30. júl 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@turistka netusim, zatial som to nikdy nevyuzila (furt som nakupovala za plnu cenu)
30. júl 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak otazka pre ostatnych :slight_smile: kupon z fcb zlavy sa uplatnuje (a zlava odpocita) priamo v kosiku?alebo sa potom cena specialne upravuje?
30. júl 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievcence..

velmi pekne by som vas chcela poprosit o info... kupila som vit. C v DM
a ta mala naberacka ma kolko g?
a viete mi aj napisat kolko g vit C by malo ist na 1 kg denne?...
.
dakujem pekne za odpoved....
31. júl 2013 o 16:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@linuska1 malá naberačka zarovnaná by mala mať 120 mg, na 1kg váhy by malo ísť 40mg na deň preventívne, pri chorobe aj niekoľko násobne viac, až do tolerancie organizmu, ktorá sa prejaví redšou stolicou. :wink:
31. júl 2013 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe Obličkami sa vylučuje v prípade, že sa z čriev vstrebalo. A to znamená, že ho telo aktívne prijímalo (používa aktívne transporty, ktoré sa vypnú akonáhle je uspokojený dopyt, a potom vstrebávanie prebieha len pasívnou difúziou, čo v praxi znamená takmer zastavenie príjmu. Telo si skrátka reguluje príjem podľa spotreby. V chorobe spotreba stúpa, napr. ja tolerujem v zdraví max. 10g.

Ak telo nevstrebe celú dávku, tak časť ostane v črevách a nastáva osmotická hnačka. Dokáže ju spôsobiť aj menší zvyšok než 3g. Preto je hnačka indikátorom spotreby.
31. júl 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka velmi pekne dakujem... :wink:
1. aug 2013 o 06:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Neviete mi prosím vás poradiť nejaký vhodný vitamín E pre malá dieťa (16 mesačné)? Dcérka začala škúliť a niekde som prečítala, že na to pomáha vitamín E. Neviem či je to pravda. Boli sme aj u očného lekára. Očné pozadie má v poriadku ale ešte nás čaká vyšetrenie dioptrií, či náhodou nemá dioptrickú chybu. To vyšetrenie bude ale až o dva mesiace. Takže zatiaľ liečba žiadna a chcem skúsiť čo sa dá.

@petot Hlavne vás chcem poprosiť o radu. Vitamín C mi na toto asi nepomôže však, neviete mi niečo poradiť? Ja už Céčko používam dávno a pomáha pri chorobách ale toto je z iného súdka. To škúlenie je len mierne - zatiaľ.
10. aug 2013 o 08:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kubkolucy prepac ale Dcko jej urcite nepomoze nehnevaj sa musel som zareagovat..
10. aug 2013 o 23:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe cecko sposobuje hnacku,alebo skor jednorazovo prezenie-ak to uz ozaj prezenies s jeho uzitim-petot ma pravdu.
Ale to uz musia byt velke davky-aj ked DM kove100% cecko preznie uz aj pri mensich davkach.
mam to overene na sebe a aj na mm.
ved skus,ak budes mat zapchu spolahnivo ti to pomoze. :wink: ale tento efekt ma len pri uziti per os.
11. aug 2013 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tatko_bebe nehnevám sa ale Ečko to má byť, nie D. Vitamín E je zodpovedný za vývin svalov aj nervového systému. Tak preto. Možno olivový olej skúsim. Aby mala proste dostatok toho Ečka.
11. aug 2013 o 13:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kubkolucy ok ja som asi uz disgrafik :D sorry
11. aug 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, pouzivate niekto toto Ccko? Co si o nom myslite? Je dobre?
A davkovanie staci take ako uvadza vyrobca?
1,1 g (1100 mg), tj. půlku čajové lžičky extraktu z aceroly denně do jogurtu, müsli nebo studeného či vlažného nápoje apod. Uvedené množství obsahuje 180 mg ryze přírodního vitaminu C, což odpovídá 300% doporučené denní dávky (DDD) vitaminu C.

http://www.apiglukan.cz/acerola.php

DAKUJEM!

:wink:
14. aug 2013 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yasmin0001 neviem či je dobré, na FB ho spomínali že áno. Ja som ho chcela objednať, ale akosi sa mi nedarí.
24. aug 2013 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yasmin0001 ahoj. a dosla ti ta objednavka z toho linku v pohode, postovne si kolko platila prosim ta? inak ta acerola vypada byt super:slight_smile:. mas s tym skusenost ci prvy x ides uzivat? dik
24. aug 2013 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenyy no uzivam to prvykrat, nemam v tejto oblasti ziadne skusenosti. Vychadzala som len z toho, ze sa tam pise, ze je to prirodne a ma to aj ine vitaminy ako len ciste C!
Je to prasok, rozpustam to vo vode, je to iba mierne kysle, da sa to v pohode vypit.
Objednavka mi dosla v poriadku a dost rychlo, do tyzdna bola doma, postovne si nepamatam cca. 2-3 eura. Prislo mi to kurierom az domov.
24. aug 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte......kupila som v DM vit. C v prasku a pise na nom,ze je pre deti od troch rokov.....davali ste ho niekto aj mensim detickam?
24. aug 2013 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludia davate prirodne Ccko z Aceroly alebo rakytnika detickam?pripadne je nieco ine, len cisto preventivne.....
24. aug 2013 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj...prosim ta mozes mi napisat ako by si davkoval c-salts u 3 rocneho dietata pri prevencii a aj pri chorobe?Viem ze ste to tu uz urcite vela krat riesili,ale je tu toho hrozne vela a o vselicom inom :slight_smile:
Okrem cebionu sme nepouzivali este nic ine..Chcem ho nahradit.
Este otazocka...Je dobre ho pouzivat aj na prevenciu...Dakujem krasne vopred,Jana :slight_smile:
25. aug 2013 o 22:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby poradte maly ma taky upchaty nos ze ledva dýcha dnes rano začal tak hrubo hlasivkovo kašlať sice som ho pocula len raz no v podstate sa to este len vyvija tak choroba, ake C-čko by som mu mala kupit v stredu vecer odchadzame na dovolenku a on chuda taky nachladeny, ma 4,5 roka prosim poradte čo dat aby sa z toho ako tak pomaly dostal :slight_smile:
27. aug 2013 o 07:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zmrzlinka ano, neviem presne kedy som zacala ale urcite pred 10. mesiacom
27. aug 2013 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte v tejto teme! Je tu niekto z dospelych, kto absolvoval infuznu megaskorbicku liecbu pod dohladom lekara? Nemam momentalne cas sa preluskat celou temou. Velmi pekne dakujem za odpovede!
27. aug 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka_1 moj skromny odhad je ze nikto :slight_smile:
27. aug 2013 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka_1 to by musel byt niekto zijuci v zahranici, kedze u nas lekari o nicom takom dlho nechyrovali. teraz sa sice tlaci dost reklamy do megaskorbickej liecby pri onkologickych ochoreniach, no netusim, ci sa uz nasiel nejaky lekar, co to realne aj skusa na pacientoch. no mozno sa tu niekto najde, mohla by si sa skusit spytat aj vo fore, kde sa zdrzuju mamicky onkologickych deticiek, prip. si same takouto diagnozou presli. mozno uz dostavali infuzne c-cko, len o tom ani nevedia...
28. aug 2013 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe vdaka za nazor
@kkl82 Skusim sa teda popozerat aj v inych temach. Dakujem!
28. aug 2013 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Momentálne tu mám na Sovensku sestru, ktorá žije v Londýne. Počas prázdnin začala dávať deťom aj sebe práškový vitamín C z DM drogérie . V piatok však cestujú späť do Anglicka, tak om chcel poprosiť niekoho, kto tam napr. žije, resp. pozná pomery, či by neporadil kde takéto čisté céčko možno zakúpiť. Ďakujem veľmi pekne.
28. aug 2013 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosiiiim poradte..V akych davkach podavat c-salts u 3-rocneho dietata.Dakujem
29. aug 2013 o 00:18  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok