• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
@kkl82 prosim ta v akom pomere davas c-salts denne?uzivate ho ako aj prevenciu,alebo len pri chorobe?dakujem
29. aug 2013 o 00:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janate Pozri posledné 2 kapitoly (Príloha..) http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

C-Salts by som nepoužíval v príliš vysokých dávkach, aby nedošlo k predávkovaniu minerálmi. Možno max. do tých 40-60mg/kg denne. Ak chceš použiť vyššie dávky pri liečbe, tak radšej vo forme kyseliny askorbovej alebo sodného askorbátu.
29. aug 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka_1 Neviem, či v tejto téme, ale o takých ľuďoch viem. Čo by si potrebovala vedieť?
29. aug 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Potrebovala by som kontakt na lekara na Slovensku, ktory dokaze naordinovat a aplikovat megaascorbicku liecbu. Najlepsie sukromneho lekara, aby nebol problem s platenim, lebo to potrebujem pre niekoho, kto na Sk nema zdr. poistenie. Dakujem! Najlepsia by bola IP.
29. aug 2013 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dnes som kúpila v dm céčko, ale v balení nebola odmerka. Nevieš prosím ťa koľko z cajovej lyzicky by mohlo byt tych 120mg? Ďakujem :slight_smile:
30. aug 2013 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj Peťo chcela som sa ťa spytať ktory ten C vitamin je najučinnejší okrem IV - nejaky ten lipozomalny? kde by som ho kupila?
31. aug 2013 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerryjanka To by mňa tiež zaujímalo a ešte kvalitný za dobrú cenu.
31. aug 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janate sorry, za neskorsiu odpoved, ale nejak som si doteraz nevsimla tvoju otazku smerovanu na mna :wink:. ja mam 1,5-rocneho a davam mu c-salts tak viac-menej "od ruky". rano mu zarobim do flasky s takou zarovnanou cajovou lyzickou. ked to vypije, spravim mu dalsiu, no max. 2 taketo flasky denne, potom uz dostava cistu vodu. on mi malokedy vypije viac ako pol litra vody denne, lebo je stale dojceny a vacsinu denneho prijmu tekutin si potiahne z prsnika. toto mame preventivne. chory bol zatial 2x (raz virusova chripka s 39,5 teplotami - odvtedy som mu zacala davat c-salts preventivne - dovtedy som ho uzivala iba ja a priatel, a druhykrat bol prechladnuty z chaty a kaslal). ked bol chory, zarabala som mu celu cajovu lyzicku c-salts a v pripade, ze nechcel pit, tak som mu to podavala striekackou priebezne pocas dna.
1. sep 2013 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lienka_1 Pozri benevita.sk
2. sep 2013 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jerryjanka Dobra otazka, ja som lipozomalny videl len v zahranici, napr. u firmy ktora ho vymyslela http://www.livonlabs.com
2. sep 2013 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dakujem uložim - ale cena je fakt že vysoká no ale tak zasa ak by to malo na tie obličky pomôcť...
2. sep 2013 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čítala som že megaskorbická "amatérska" liečba nie je účinná, pretože maxi dávky C vitamínu telo prijme len vnútrožilne...čo si o tom myslíte?
2. sep 2013 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Treba tie dávky rozdeliť na celý deň, nie naraz. Ja keď som užívala po 500mg naraz tak mi bolo zle.
Teraz to dávkujem po 120 mg najviac naraz a nemám problémy, niekoľkokrát denne.
Asi desaťkrát denne. Ale aj 250mg môj žalúdok znesie asi päť krát denne.
Po tých 500mg naraz som mala stále záhu aj keď to bol askorbát sodný.
Extra vysoké dávky sú treba jedine vtedy keď je človek veľmi chorý. Inak to telo zbytočne vylučuje obličkami a zaťažuje ich.
To je môj názor. U každého je denná potreba individuálna, tak ako vo všetkom aj pri chorobe iná,aj o kontraindikáciách si treba pohľadať a prečítať.
No je to celoživotné štúdium. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. sep 2013 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danjelca Niektoré stavy vyžadujú tak vysokú hladinu, ktorá sa dá dosiahnuť len vnútrožilovo. Ale často sú efektívne aj ústne dávky. Pozri celú kap. IV. Postup nasadenia pri liečbe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
3. sep 2013 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkl82 dakujem krasne :slight_smile:
3. sep 2013 o 09:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ajoj prosim ta o radi pre sestrinu dcerku, vracala a hnackovala 3 dni, bolelo ju brusko a mala aj zvysenu teplotu a jorucku, sestra jej zvysila C-cko a dava aj D-cko, vcera bola celkom ok nebola ani zv teplota, 2x len hnacka, dnes opat horucky tak sli na pohotovost, lekarka povedala ze ma aj trosku cerv hrdlo ale o com som chcela, vraj ma prestat davat C-ecko a D-cko, ze pri hnackach sa nesmu podavat.
Z akeho dovodu, ak vobec.
Ze sa nema kedy vstrebat?
Podava jej ester-C a D od Swansond liquid drops.
dakujem
7. sep 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hajanka Cčko dráždi žalúdočnú sliznicu, aj keď to sa dá výrazne znížiť použitím nekyslej formy (sodný askorbát) a myslím, že aj spomínaný ester-C je menej dráždivý. Ak by sa nevstrebalo (čo sa pri hnačke môže ľahko stať), mohlo by ešte viac podporovať hnačku na osmotickom princípe. Iné dôvody nevidím.

Na druhú stranu, práve pri hnačkách a horúčkach telo veľmi rýchlo vyčerpá svoj vitamín C. Pri infekčnej hnačke by mohlo zabrať aj ako antibakteriálny a antivírusový prostriedok. Ja som prešiel črevnú virózu za necelých 24h tak, že som si urobil do fľaše s vodou nejakých 30g Cčka, vďaka neutralizácii sodným bikarbonátom len mierne kyslého, a po malých dúškoch som to pomaličky popíjal.

Takže neviem povedať paušálne, či je v tomto prípade vhodné alebo nie. Ale podľa môjho laického názoru, ak ho plánujú ďalej užívať, tak by malo byť nekyslé a podávané po veľmi malých častých dávkach s tekutinou.
7. sep 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem :dizzy_face:
8. sep 2013 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravim, chcem poradit, syn 5 rokov ma zapal st. ucha, silnu nadchu, zel. sopliky, hnis aj z ociek, dostal atb Klacid, berie 3. deň, no teplota sa mu neustale vracia na 39 nst., pokles na antipyretikach na 37.5 a potom opatovne vzostup, ine atb zatial nemoze, susp. alergia, kolko vit. C by mu pomohlo pri tejto infekcii, davam mu Nutrolin B, echinaceu a kapucinku
10. sep 2013 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@7katka ja zvyknem davat denne 1000 mg, niekedy aj 1200 pri chorobe v rovnomernych davkach pocas celeho dna, prip. raz podam 500 mg tabletku a ostatny dam praskovy z DM drogerie a proti teplote nam zvykli pomoct homeopatika nux vomica, riedenie 9 ch od firmy boiron
10. sep 2013 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ake Ccko si kupujes a kde?
10. sep 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za poradenie, ja pouzivam tiez praskovy z DM pre nas dospelych, len som nevedela az aku davku mu dat,, hned to zrealizujem
11. sep 2013 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@7katka Najefektivnejsia davka pri chorobe je podla spotreby tela. Pozor na kontraindikacie. Pozri Priloha - rychlokurz. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

@tatko_bebe Skusal som rozne, nalepsi sa mi zdal Kulich Pharma, este ho trochu mam, ale tazko sa zhana. Uzival som aj DM, dobra dostupnost aj cena, ale malo to u mna znacnu tendenciu k prehananiu. Teraz skusam od distributora PGchem a zda sa mi OK (jasne, ze je to z Ciny, Shandong Luwei Pharmaceutical). Kedze vsetko je to kyselina askorbova, vacsie davky zvyknem ciastocne neutralizovat sodnym bikarbonatom farmaceutickej kvality. Pohotovostne pouzivam Jamieson cmulacie 500mg, aj detom chutia. Este viac im chutili 21st Century, po tych sa len tak zaprasilo :slight_smile:

Ludia na tomto fore si pochvaluju aj C-Salts, zmes mineralnych askorbatov. Keby to nebolo treba objednavat az z USA...
11. sep 2013 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NaHCO3+Kys.askorbová hmm nemas z toho zaludok na srot? myslim sliznicu..a ake davky si davas? ako dlho a co pozorujes?
11. sep 2013 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, chcela by som sa spýtat ci existuje nejaka tabulka-pomer, ze kolko vitaminu C sa nachadza v jednotlivých druhoch ovocia,,oriantacne,,,syn nema problem vypiť aj čistu štavu z celeho citrona, tak mu nechcem davat umele vitaminy,,len teda neviem kolko gramov tam toho vit. C môze byt :slight_smile: dakujem
11. sep 2013 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe Ono to zreaguje na sodny askorbat (nekyslu formu vitaminu C) + zvyskova kyselina askorbova + CO2. Je to menej drazdive na zaludok nez velka davka kyseliny askorbovej. Tuto istu reakciu pouzivaju aj v sumivych tabletkach, a kombinacia kyselina askorbova + sodny askorbat sa pouziva aj v cmulacich tabletkach kde by samotna kyselina bola prilis kysla.

Pouzivam to bezne, vzdy ked uzivam vyssie davky (tj u mna nad cca 10g denne). Okrem situacie, ked si davam Ccko s masitym alebo mastnym jedlom, tam pouzivam cistu kyselinu aby sa neoslabovala zaludocna kyselina.
11. sep 2013 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
niekde som to tu uz citala, no neviem na ktorej strane. poradte prosim, ako vypocitat kolko vit. C z DM-ky treba dat. bolo to rozpisane kolko na 1kg a kolko ma ta odmerka. pisem ako hotentot, ale hadam pochopite. dakujem
11. sep 2013 o 22:49  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peha81 neviem Ti dat nejakeu tabulku ale na gramy zabudni, cca mozno par mg ak nie este menej, ale toto Ccko ma iny charakter ako synteticka kys akorbova ;)
11. sep 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe ved o to mi ide,,ze umeleho vitaminu C musim na prevenciu-liecbu zjest niekolko gramov,,tak ze ci prírodneho, priamo z ovocia ho netreba menej,,proste ma podla môjho vyššiu učinnosť,,,,viem ze v kupovanom ovoci ho asi vela nebude, ale mi mame ovocie zo zahrady, tak ci by sa to nedalo nejako vykryt takto, ci stále to je žalostne málo? :confounded:
12. sep 2013 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peha81 ak budete papat Vase lokalne zdroje tak Vam tourcite bude stacit :wink: . Problem je az ked uz je po sezone a ovocie a zelenina je len z obchodu z tramtarie dovezena x tyzdnov skladovana, prevazana a vs chemicky a chladovo upravovana :grinning:
12. sep 2013 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok