• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
Ahojte chcela by som Vas pekne poprosit o radu som dojciaca mamina malickej ine tekutiny ako mm nedavam ako mam uzivat vit C aby sa aj jej dostal dostatok do mliecka ked ide obdobie vselijakych virusov doteraz som si davala kazdy den 6-7 vrchovatych odmeriek do 1-1,5litra vody myslite ze je to dostatocna davka? dakujem
19. sep 2013 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este jedna otazka aky je rozdiel medzi tym vit C z DM a tymi c salts vitamin? okrem ceny :grinning:
19. sep 2013 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mozem vit.C pridat aj do caju, v ktorom je med?
19. sep 2013 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Peto kde zhanas askorbat sodny? A v akom pomere si to davkujes s c-ckom?
19. sep 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, velmi ma zaujala tato tema, ale nemam sancu precitat tolko stran dozadu, viete mi poradit ake davkovanie a coho konkretne by som mala nasadit 2rocnej dcerke, tak aby choroba mala rychlejsi priebeh a ake preventivne. Tak isto by som potrebovala poradit s davkovanim pre dospelych. Mam kupene Jamieson 1000mg tablety a 500mg cmulanie (to som myslela pre malu). Mam aj prasok z DM, ale to som zatial nedavala neviem totizto ten pomer v akom by som ho mala davkovat.
Dakujem za kazdu radu :slight_smile:
20. sep 2013 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rajulko Kupujem kyselinu askorbovu, neutralizujem sodou, mne najviac chuti pomer cca 4:1 (kyselina:soda). Postup je tu snad na kazdej 5. strane. Momentalne mam PGchem, ktory mi vyhovuje viac nez DM. Ale oplati sa aspon skusit zohnat Kulich Pharma, aj ked je to tazke. Moznosti je viac, najma zo zahranicia sa daju objednat kvalitne veci.
20. sep 2013 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom tej sódy, v publikácii o megaskorbickej liečbe som sa dočítala, že potravinárska sóda bik. môže obsahovať hliník, pozrela som tú, čo mám doma a veru na nej nie je označené, že je bez hliníka, v zložení je iba hydrogenuhličitan sodný (E500). Táto asi nebude vhodná na neutralizovanie, tak zoženiem lepšiu sódu bežne v lekárni (ako som sa dočítala)? Je ich viac druhov, alebo v lekárni dostanem iba kvalitnú bez hliníka? Treba dodržať potom ten pomer - do litra vody 42,4g sodného bikarbonátu a 88,9g kyseliny askorbovej? Alebo môžem dieťaťu dať do čaju len samotnú kys.askorbovú + sódu v pomere 4:1, nezávisle na tom, koľko bude čaju? Vopred ďakujem za odpoveď.
20. sep 2013 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina prosim ta nevedela by si mi dat link na ten praskovy vitamin z dm-ka, som dnes kukala a mali tam toho akosi vela..:slight_smile: diky
21. sep 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. sep 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem, mam moznost objednavat aj zo zahranicia. co by si presne poradil? Ja objednavam zo swansonu a iherbu z usa.
22. sep 2013 o 00:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina dakujem pekne, presne toto som vcera kupila, len ma zarazilo davkovanie, ktore je tam napisane...1 lyzicka 1x denne do napoja a baby tu pisu cosi o odmerkach a davkovani podla kg....
22. sep 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 Kupujem sódu farmaceutickej kvality v lekárni, je to rovnaký prášok ako potravinárska, možno trochu jemnejší. Nie je označená ako "bez hliníku", ale predpokladám, že je menej pravdepodobné že by ho tam výrobca pridával, keďže ide o surovinu a nie o konečný výrobok.

Pomer kyseliny a sódy si určujem podľa chuti a intuitívne. Mám radšej, keď tam ostane trochu kyseliny, viac mi to chutí než pri dokonalej neutralizácii.
22. sep 2013 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rajulko U Swansonu majú kvalitné prípravky, za pozornosť stojí aj C-Salts z nutri.com

Podľa mňa treba toho vyskúšať viacej a vybrať si to, čo Ti najviac vyhovuje.
22. sep 2013 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot - veľmi pekne ďakujem. Syn nemal doteraz problém vypiť kyslejší čaj, keďže sódu som nepoužívala, ale pri viróze dávam naraz väčšiu dávku Céčka, tak vyskúšam trošku pridať aj tej sódy. Ďakujem za to, že ochotne odpovedáš na naše otázky, ja som ešte celú publikáciu neprečítala, ale plánujem, zaujalo ma totiž (okrem iného) aj použitie Céčka pri očkovaní, čo bude pre mňa aktuálne cca o 2-3 mesiace. Prvého syna som výlučne dojčila prvých 5,5 mesiaca,dovtedy nepil ani čaje, ani čistú vodu, ak to tak bude aj pri druhom dieťati, vieš mi poradiť, koľko dní pred plánovaným očkovaním si mám nasadiť Céčko a v akých dávkach? Štandartne mám rátať tých 40mg/kg mojej váhy? Alebo zvýšiť dávku? Prejde vôbec takto Céčko v nejakom rozumnom - potrebnom množstve do materského mlieka? Vopred veľmi pekne ďakujem...
22. sep 2013 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jenn7 na krabicke je davkovanie podla doporucenej dennej davky, ale to je tak akurat ako prevencia proti skorbutu ... tu sa docitas o megaaskorbickej liecbe, co su davky mnohonasobne prekracujuce DDD
23. sep 2013 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot chcela by som sa opytat sestra je voo vaznom stave s rakovinou nema zaludok ma metastazy creva brucho, ma 36 kg ze vraj C robi zazraky. Ake mnozstvo by ste odporucili podla vas a ktore presne ak mozte dajte mi link uz sme vsetci zufali
23. sep 2013 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miseles Ak to nie sú jediné tekutiny počas dňa, tak to nie je málo :wink:

@janka29 Vitamín C nerobí zázraky, ale niektorým ľuďom pomohol. Niektoré známe protokoly, napr. Riordanov, nájdete v kap. Rakovina http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nie som lekár, píšem len svoj názor.
23. sep 2013 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot dakujem velmi pekne, u doktorov uz je odpisana my stale verime.
23. sep 2013 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:rolling_eyes: kedy Vam uz ludia dojde ze ai 3kila syntetickeho cecka od najlepsieho vyrobcu sa nevyrovna zufane domacej kyslej kapusty?
23. sep 2013 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tiez mame doma ten z DM chcem to len ako prevenciu v tychto dnoch, kolko dat na kg? maju 14 a 20kg
24. sep 2013 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatko_bebe Kapusta je fajn, ale nevykryje geneticku poruchu GLO ktorou vsetci ludia trpia. Je vsak vyborna v inych veciach, napr. obsahuje zive kultury mliecneho kvasenia a k tomu nejake tie B-vitaminy :wink:
25. sep 2013 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tento pan si vyliecil chorobu, zuby, alergiu pomocou Cecka vo vysokych davkach pricom ho uzival s paradajkami a nedostal hnacku ani bolesti brucha ...video: http://www.youtube.com/watch?v=Q0NMSAX1qsk
25. sep 2013 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, uz tyzden sa kurirujeme ceckom, a chcela by som sa spytat ci sa niekoho dieta nezacalo pocikavat? ide o moje dvojcata, nikdy sa nepocikali a teraz uz treti krat v spanku :unamused: a este moj 11 rocny syn mal dnes uplne zelenu stolicu, este aj vodu zafarbila do zelena, je to normalne? dik
26. sep 2013 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maartinkaa moj 3,8 r sa po 1 a pol roku nepocikania sa v noci , teraz pocikal 4 krat za tyzden.
Ale moc nemal zvysene davky cecka -berie 3 krat za den 500mg -ma nadchu-a celkovo som s ceckom zacala liecit pred takmer 3 rokmi a doteraz nic take nemal.
Ale teraz ma silnu nadchu,taku zadnu ze cez den nesmrka,ale v noci tazko dycha-ja to skor prikladam tomu-dieta spi horsie,viac sa pretaca,mozog je horsie prekrveny..... a ten hormon co ma blokovat tvorbu mocu cez noc sa asi tvori menej,takze sa mu tvori viac mocu a pocika sa.
cez den nema ziadny problem s cikanim,nema zapal mechura ani nic take.
Dufam ze skoncenim nadchy skonci aj pocikavnie-doteraz mal 3 krat 3-4 dnovu miernu nadchu,teraz tahame uz 3 tyzden s nadchou a nie a nie sa jej zbavit.
Nic nezabera.
26. sep 2013 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 ja som to zacala pripisovat tomu, ze cecko je mocopudne, tak preto,,,,,ja som tiez teraz castejsie na WCku, no ved uvidime :wink:
26. sep 2013 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maartinkaa podla mna to na mojho vplyv nema,lebo ked ma horucku dopujem ho ceckom aj v noci aj cez den ovela viac ako teraz a nikdy sa nepocikal.
A napr zo zaciatku tejto nadchy som ho dopovala kazde 2h ceckom a nepocikal sa ani raz,teraz-3 tyzden co ma nadchu-som uz davky znizila-nechcem ho tak dlho dopovat vysokymi davkami- a prave teraz sa pocikal 4 krat za tyzden---v tyzden co uz bral cecka menej.
A celkovo som si takíto ucinok cecka nevsimla na nikom z rodiny.
Podla mna je to celkove oslabenie organizmu-u mojho-bojuje uz dlho s nadchou.
26. sep 2013 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslite, ze je spravne ked deťom cecko (malu odmerku z DMky) zamiesavam do lyzicky s medom?
dakujem
26. sep 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@melonka určitě je lepší do ovocné/zeleninové šťávy, kde ty látky z ovozelu napomůžou lepšímu fungování Cčka v organismu. Med bych nedávala, moc sacharidů - špatné na zuby i imunitu, navíc si navyká tělo na intenzivní sladkou chuť a to není u dětí zrovna žádoucí...
26. sep 2013 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem, ja viem ze pre deti nie su dobre sladkosti, ale to je ako alternativa, ked maju chut na niaky cukrik, tak im navrhnem medik a do toho cecko.
Ja som skôr myslela, ze ked sa spoji med (sacharid) a Cecko, ci to neznici jeho ucinok. Lebo take som sa docitala v tom dokumente o megaaskorbickej liecbe- v casti neziaduce ucinky.
27. sep 2013 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok