• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@melonka konrétně účinky med - Cčko - o tom určitě autor knihy ví víc, než já, jen jsem psala další důvody, proč to raději nedělat :slight_smile:
27. sep 2013 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@melonka Cčko a cukor si v tele konkurujú, a preto niektorí lekári vyslovene odporúčajú vyradiť akýkoľvek cukor počas choroby. Na druhú stranu med je trochu špeciálny prípad, lebo to nie je len cukor a má aj priaznivé účinky. Takže je to zaujímavá otázka a podľa mňa ide najmä o množstvo resp. pomer. Ak je medu len trošku a Cčka dostatok, tak myslím, že to nie je problém. Treba však byť dôsledný pri eliminácii cukríkov, keksíkov, lekvárov, sladených nápojov atď, v nich zje dieťa určite viac cukru než v malej lyžičke medu do čajíku :wink:
30. sep 2013 o 05:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prosím poradíte mi kolik čeho mám brát když kojím 7m miminko? a mu taky něco dávat? Malej občas kašle, začlo to až dneska a na mě taky něco leze
1. okt 2013 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot moj vypije len cajik s medikom a do toho cvitamin, je to teda ok? teraz ked je chorý tak mu robim jablkovu stavu s medom a do toho Cvitamin....kolko mu možem dat presne Ccka ak ma teploty,ako casto? preventivne davam 500mg denne, ciže pri chorobe 1000mg denne? ci kolko znesie?
4. okt 2013 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katyd nux vomica je aj na teplotu?
4. okt 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 ano, nam to zvyklo zabrat
5. okt 2013 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrenka111 Pri ochoreni je najucinnejsie davkovanie pomocou castych opakovanych davok (napr. kazde 2 hodiny) podla spotreby tela. Pozri obidve prilohy na konci knihy.
Nie som lekar, pisem len svoj nazor.
6. okt 2013 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Priatelia,

mozno poznate Slobodny vysielac (slobodnyvysielac.sk) ktory je jedinym skutocne slobodnym internetovym radiom na Slovensku i v Cesku. Okrem inych dolezitych tem, ako napr. juvenilna justicia, pocas svojej existencie dal viac priestoru otvorenym informaciam o problematike ockovania a vitaminov nez ostatne media za 10 rokov dohromady. Projekt zije cisto z prispevkov posluchacov a celi problemom, ktore mozu viest postupne k jeho zaniku.

V informacnej vojne 2.10 redakcia vysvetlovala, aka je aktualna situacia. Viac nez nejake jednorazove prispevky potrebuju istotu vo financnych tokoch, aby mohli pokracovat s novymi ludmi. Ak toto nebudu vediet zabezpecit, tak postupne vymiznu cele relacie, ako prva zrejme Informacna vojna. Jednorazove prispevky situaciu dlhodobo neriesia.

Takze je velkou pomocou, ked co najviac posluchacov da trvaly prikaz co i len 1 euro mesacne, alebo 2 ci 5, podla svojich moznosti. Mnoho ludi na Slovensku zije skutocne biedne, no stale je dost rodin pre ktore to symbolicke 1 euro mesacne nepredstavuje problem. Ak vam zalezi na zachovani tohto vynimocneho media, tak prosim zvazte, ci je vo vasich moznostiach prispiet prostrednictvom trvaleho prikazu.

Relacia v archive: http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-10-02_21-00_informacna-vojna-bilancia-sept.mp3
6. okt 2013 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lias ahoj, prosím ta, napises mi nieco viac o mms? Mosem ich davat aj 17mesacnemu syncekovi? Odkial ich je najlepsie objednat?
7. okt 2013 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kablika Ahoj, k tvojej otázke ohľadom miešania kyseliny askorbovej so sódou bikarbónou a obavy z toho, že sa vitamín C nejakým sposobom oslabuje. Je pravda, že mení svoju chemickú podobu, ale neznižuje sa však nejak významým sposobom jeho účinnosť. Čo som o tom nedávno čítal, tak len sa mení na formu, ktorá sa vraj pomalšie vstrebáva, ale dlhšie vraj ostáva v krvy. Nie som chemik ani lekár, ale toto som sa dočítal. Ak chceš vedieť viac skús trochu googlit:slight_smile:
12. okt 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahoj, můžete mi prosím poradit? Můžu dát 8m mimču céčko z drogerie DM a kolik jí ho můžu dát? Když je starší syn nemocný (nějaká viróza - rýma, trochu teplota) a já nechci, aby to malá chytila. A teď koukám tady výš na stránce, že se to nesmí sladit? To nevím, zda to do ní dostanu :confused:
13. okt 2013 o 12:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
(OT): Priatelia,

dnes 17.10 budem o 21:00 na Slobodnom vysielaci rozpravat na temu ockovanie a kolektivna imunita. Kto chce, moze aj pisat a telefonovat. www.slobodnyvysielac.sk
17. okt 2013 o 06:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahojte skusal tu niekto infuznu liecbu vysokou davkou vit.C ???????
Ide o to, ze v meste kde byvam, ponukaju tuto liecbu a chcem ju dat svojmu synovi skoro 11 m. ma neurologicke problemy a citala som v knihe o vit. C ze by to mohlo pomoct...
kojim a pijem aj ten vit.C z DM drogerie, ale podla mna lepsi ucinok bude mat tou infuziou...
@petot
@archibald
vidim, ze sa v tom vyznate tak som oznacila Vas. Dakujem
18. okt 2013 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia117 Ahoj Mia, ja by som sa na tvojom mieste o infuznu liecbu vitaminom C urcite vyskusal. Myslim, ze tym mozes len ziskat. Zial s infuzne podavanym vitaminom C osobnu skusenost nemam, ale uz som si zistoval pracoviska v mojom okoli, kam by som pripadne zasiel, keby ma zacala kolit chripka alebo nieco podobne.

Nenechaj sa odradit cenou, vitamin C nie je povazovany za liecivo, ale potravinovy doplnok, preto nie je hradeny poistovnou. Myslim, ze jedna davka vide na cca. 500 Kc (teda cca. 20 EUR).

Osobne mam skusenost len s praskovou kyselinou askorbovou, ktora mi velmi pomohla a aj vdaka ktorej som nemusel rusit tohtorocnu dovolenku, ked som 2 dni pred odletom dostal vysoke teploty :frowning2: .
Zvazoval som vtedy, ze uz nikam nepojdem, ked ma napadlo, ze vyskusam este poslednu vec a to C v megadavkach, ktore som miesal v caji z nazbieranych sipok (tu tiez doporucujem, sipky predtym rozdrvit kladivom a poriadne dlho luhovat). Mal som moznost vyskusat na vlastnej kozi ucinky C-ka v mega davkach o ktorych som pocul v slobodnom vysielaci a o ktorych som sa docital tiez v knihe od pana Tuharskeho.

Davkovanie v mojom pripade bolo: cca. 6-7 cajovych lyziciek praskovej kyseliny askorbovej denne rozlozenych do 6-7 davok. Davku som prisposoboval podla toho co som citil v crevach, snazil som sa oddialit alebo vynechat dalsiu davku ked mi zacalo hucat v crevach, pretoze hnacka by ma iba zbytocne dehydrovala. 1-cajova lyzicka odpoveda cca 2-3 g, takze moj denny prijem C-ka bol niekde medzi 15-20 g.

Mozem povedat, ze po 24 hodinach sa mi stav vyrazne zlepsil, ustupila bolest svalov, slabost, nebol som uz vycerpany. V den odletu ma nebolelo nic, mal som len mierne zvysenu teplotu a dost som sa potil. Inak som sa citil dobre az na mierne obavy z toco co bude na dovolenke :fearful:

Na dovolenke som pokracoval v kure, mimo poludnia som sa zdrziaval v chladku mimo klimu alebo pod slnecnikom pri bazene. Na dalsi den som sa uz kupal v mori a opaloval a to mi tiez pomohlo - vitamin D zo slnka :slight_smile:. Vitamin C som bral pravidelne az do konca dovolenky, takze vo vysledku som si dovolenku uzil. A prvykrat v zivote som sa netrapil s chripkou cely tyzden ale len 3 dni.

Cecko jem preventivne dodnes v davke cca. 2-3 x denne po cajovej lyzicke. Obcas si doma vyrobim aj lipozomalny vitamin C - ktory ma asi 4 x vyssiu vstrebatelnost a biologicku dostupnost ako praskova forma, t. z. ze tiez lepsie prechadza do buniek cez bunecnu membranu vdaka lipozomalnemu zapuzdreniu (odpada tiez drazdenie creva).

PS: nemusi to s tym vobec suvisiet ale na predchadzajucej dovolenke cca. 3 tyzdne predtym som celu dovolenku zapasil so slnecnou alergiou. Jedol som antihistaminika a natieral sa OF 30+ musel som sa vyvarovat slnku. 3 tyzdne potom som zacal jest kvoli chripke C-cko a ziadna alergia sa mi uz viac nezopakovala a to som pouzival uz len OF 15 a 10.
No mozno nahoda, ale na druhu stranu C-ko ucinkuje aj proti alergiam a aj ako antihistaminikum :wink:
18. okt 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Sorry vsetkym, som bol nejaky moc dlhy :grinning:
18. okt 2013 o 16:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Archibald, Dakujem za rychlu odpoved! :slight_smile:
Cena vyjde na jedno podanie infuziou 7,5 g vit C 28€
chcem to vyskusat, ved aj ja si myslim, ze mu to skor pomoze nez ublizi... je aj silne hypertonicky a citala som ze aj na to by to mohlo pomoct.. tak snad to bude uspesne, a nevies asi kolko takych infuzii by sa malo aplikovat? viem ze to je individualne, ale asi cca??
Tak to si si dost daval tej kyseliny askorbovej, ja si davam denne 1-2 cajove lyzicky, cca do 1 litra a popri tom pijem vel vody cistej.
Moze sa zo dat aj do horuceho caju? pre starsieho syna?alebo sa v horucom napoji ucinok straca??

Nemas skusenosti aj s oxygenoterapiou??
18. okt 2013 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@archibald Prosim ta a ten lipozomalny vit.C si ako pripravis? dakujem
18. okt 2013 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@archibald Dakujem za osobnu skusenost, urcite pomoze aj ostatnym. A myslim si, ze s tou slnecnou alergiou to nebude nahoda :slight_smile:
19. okt 2013 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia117 K neurologickym problemom by mohli mat dobry vplyv aj ine veci, napr. vitaminy skupiny B, a to najma B1, B6 a B12, najlepsie cely B-komplex (a to vo vyssich davkach nez sa uzivaju ako prevencia deficitu). Taktiez vitamin E. Do potravy zaradit vajicka kvoli lecitinu a dalsim latkam. To len tak narychlo zopar nametov...
19. okt 2013 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Dakujem pekne vitamin B dostaval v injekciach pred 5 mes. ale opytam sa na to este dr, :slight_smile: a objednala som ho na ten vit. C tak snad to bude mat uspech. dakujem
19. okt 2013 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia117 @mia117 Ahoj Mia,

bohuzial s poctom infuzii ako aj s ich davkovanim ti neviem poradit, najlepsie je hladat na internete nejake zdroje, pripadne knihu o Vitamine C - megaskorbickej liecbe a najst tam davkovanie pre danu diagnozu a nasledne to konzultovat s lekarom v ambulancii, kde maju skusenosti s vnutrozilnym podavanim vitaminu C.

Co sa tyka miesania vitaminu C v caji, tak doporucujem cecko pridat tesne pred pitim (caj asi nema viac ako 40 stupnov ked sa pije), zalievat C-ko vriacou vodou spolu s cajom nedoporucujem lebo pri vysokej teplote sa vela vitaminu znici - na darzdravia.sk som sa docital, ze pri vareni a duseni ovocia a zeleniny sa znehodnoti takmer 90% vitaminu!

O oxygenoterapii neviem nic :frowning2:

Navod na pripravu lipozomalneho vitaminu C

Na pripravu budeme potrebovat:

- slnecnicovy alebo sojovy lecitin (prasok alebo granulat) najlepsie v BIO kvalite a bez GMO!
- vitamin C vo forme prasku kyseliny askorbovej, co najcistejsej farmaceutickej kvality (ja som vsak pouzil tu z DM)
- filtrovana voda (američania na youtube pouzivaju destilovanu vodu, no neviem ako je to s jej kvalitou na pitie, ja som pouzil filtracnu konvicu od Aquaphor-u na vyčistenie vody)
- mixer (klasicky alebo ponorny - v celku jedno)
- 2 pohare
- polievkova lyzica
- drevena lyzicka alebo palicka na chinu:slight_smile:
- nadoba na rozmiesanie pokial pouzijeme tycovy mixer
- ultrazvukova cisticka pre domacnost (ja som si zakupil cisticku Sanitas SUR 42, na SK sa predava od 46 eur)
- uzatvaratelna nadoba na skladovanie lipozomalneho vitaminu (pohar so zavitom zo zavaranin)

Popisem davkovanie na moju cisticku s objemom nadobky 550 ml

1. Do prveho pohara nalejem 125 ml vody
2. Do prveho pohara s vodou prisypem 1 polievkovu lyzicu praskovej kyseliny askorbovej
3. Obsah prveho pohara niekolkokrat premiesam, kym sa vitamin C celkom nerozpusti
4. Do druheho pohara nalejem 250 ml vody
5. Do druheho pohara pridam 3 polievkove lyzice praskoveho alebo granulovaneho lecitinu (praskovy - 3 zarovnane lyzice, granulovany - 3,5 kopcovej lyzice)
6. Vylejem obsah druheho pohara s vodou a lecitinom do mixeru (pokial pouzivam tycovy mixer, vylejem obsah pohara do dalsej nadoby a tycovym mixerom dokladne rozmixujem - cca. 1-2 minuty)
7. Vylejem obsah prveho a druheho pohara do ultrazvukovej cisticky
8. Nastavim dobu cistenia na 8 minut a zapnem (cca kazdu minutu premiesam drevenou lyzickou alebo palickou na sushi, asi by sa mohla pouzit plastova, no v ziadnom pripade nie kovova!)
9. Prelejem do pripravenej nadoby
10. Uchovavam v chladnicke (trvanlivost cca. 3 tyzdne) a davkujem aspon 3 x denne panak (0,4 cl)

Kedze raz vidiet je vzdy lepsie ako stokrat pocut, prikladam odkazy na videa, z ktorych som cerpal:

http://www.youtube.com/watch?v=1cBp879mfgI
http://www.youtube.com/watch?v=SeU--wadrMY
http://www.youtube.com/watch?v=ywu-5OlVujs (otcova instruktaz, pripravuje syn:slight_smile:

Dobru chut :slight_smile:
19. okt 2013 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@archibald Dakujem ti pekne :slight_smile:
20. okt 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry, velmi dobry sposob je aj infuzny Vitamin C. Viac info na: http://www.vitamin-c-infuzia.sk/
Ak by niekto chcel vam ho doniest zo zahranicia za 14,90eur - 1kus infuzneho Vitaminu C. Info: vitaminikC@gmail.com, alebo telefonom 0948/677 783. Chcem len pomoct, lebo normalne ho na svk zozeniete za 22eur.
26. okt 2013 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@archibald nedá mi to napísať ,vieš čo je lecitín a aký má účinok a čo má vit.C ,ktorý je rozpustný vo vode a lecitínom ....a celý tento proces miešania drinku ......akože mám dosť a ešte mudrovačky ohľadom iv podania vit .c ....
27. okt 2013 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vitaminikc toto nemyslíš vážne a ešte ho aj pichneš nie.......
27. okt 2013 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aristka k tomu lipozomalnemu sa nejdem vyjadrovat (lebo o tom nic neviem), ale ake mudrovacky okolo iv? Ved napisal, ze sa o tom treba poradit s lekarom - a lekari uz sami predsa pripustaju ze infuzna liecba vit. C ma v niektorych pripadoch vyborne ucinky.
27. okt 2013 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
28. okt 2013 o 00:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ivanka.7 ,ale toto tu nie sú lekári a indikujú a dávkujú tu detičkám vit. C a to je ten rozdieľ a ak tu takto radia šejky z vit.C ,mám právo sa pýtať ,keďže je to verejná diskusia aký to má význam taký šejk ....a iv podávanie sa robí pod dohľadom v zdr. zariadení a podáva ho zdr.personál a akékoľvek iv podanie a duplom dieťatku musí mať opodstatnenie a aj dávkovanie musí byť pod dohľadom .....
28. okt 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aristka tak si to precitaj este raz: "bohuzial s poctom infuzii ako aj s ich davkovanim ti neviem poradit, najlepsie je hladat na internete nejake zdroje, pripadne knihu o Vitamine C - megaskorbickej liecbe a najst tam davkovanie pre danu diagnozu a nasledne to konzultovat s lekarom v ambulancii, kde maju skusenosti s vnutrozilnym podavanim vitaminu C."

hlavne poslednu cast vety, prosim a potom tu mudruj dalej

(dotycneho vobec nepoznam a moja jedina skusenost s vit. C je taka, ze uzivam DM vit. C preventivne a davam ho aj dcere a chore nebyvame - nech tu nie som za radikalku, ozvala som sa len preto, ze si zautocila podla mna neprimeranym sposobom, kedze kazda rada tu je len informacna a je logicke, ze kazdy radikalnejsi krok clovek konzultuje s niekym, komu veri a ma nejake skusenosti/vzdelanie)
28. okt 2013 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@ivanka.7 no to ,že ty patríš k osvieteným a prediskutuješ si to z dr. čo pochybujem ,že ti schvaľuje umelý vit.C z DM ,ale dobre beriem ....to neznamená ,že to robia ostatné mamičky a žiadny pediater sa určite neprikloní k tomu aby do roka alebo starším detičkám boli pchané megadávky céčka per os ja keď som info moju pedinu o tomto tu len vyvalila oči a ja mám tri deti a od malička majú pestrú stravu a choroby máme len typicky decké a to sú soplíky v zime a je to aj bez céčka umelého....
28. okt 2013 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok