• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@jonas17 dakujem Jonas za odpoved. Asi sa nestravujem velmi zdravo, snazim sa drzat hesla, ze vsetko s mierou. V minulosti som mala problemy s kvasinkami a potom to skoro na 2 roky preslo az doteraz a je to tu zas, tak som nestastna a hladam pricinu co som urobila inac , no a vlastne som zacala brat C-cko, preto ma to napadlo. A probiotik som predtym jedla priam na kila a nic mi nepomahalo, tak som voci nim tiez skepticka. A teraz ked som mala skoro 2 roky pokoj, tak som ani probiotika nejedla ani cukor neobmedzovala a vsetko bolo OK, ale mozno ako hovoris, az teraz ten pohar pretiekol...
25. nov 2013 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ceckarka pozri, ja som kvasinky nemala nikdy a prvýkrát v živote prišli až po treťom pôrode a to som už riešila zdravú stravu :wink: . ja som si zohnala kaukazský kefír a hubky tibi , sú to prírodné probiotikum a pila som to denne možno rok. ale okrem toho aj strava sa u nás riadne zmenila. no a je to fuč :wink: inak probiotiká neberem, lebo stačí, že ich kupujem deťom, sú veľmi drahé a nemôžme si dovoliť jesť ich všetci. probiotiká by mali byť kvalitné. a čo sa týka stravy, tak cukor jeme len hnedý, aj to v min. dávkach do koláča, mlieko me vynechali úplne, múku pšen. bielu teiž, žiadne kupované sladkosti, polotovary...a plno iných vecí sme zmenili. mäso ale jeme, tiež si dáme víno a kávu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale snád to zelenina a ovocie vyváži :grinning:
25. nov 2013 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dobrý deň :slight_smile: idem k Vám po radu : objednala som si" vitamín c" z Pgchem, chcela by som sa opýtať - kedy hrozí pri predávkovaní vitamínu C zlyhanie ladvín u dospelých osôb / ak sa užije viac ako malá- kávová lyžička za deň/ a u detí? A dávkovanie platí rovnako ako pri vitamíne "c" z DM ? ĎAKUJEM :slight_smile:
26. nov 2013 o 12:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ceckarka nasaď si dlhodobo probiotiká ,mliečne výrobky načas nejedz ,pozor na sladké a vydrž ak neprejde smer dr a nech ti zoberie ster ...vit.C nie je všeliek ...
26. nov 2013 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka273 http://www.solen.cz/pdfs/ped/2005/01/04.pdf prečítaj si v článku megadávky vit.c a ich toxicita je to pomaly na konci
26. nov 2013 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ceckarka http://www.solen.cz/pdfs/ped/2005/01/04.pdf prečítaj si to a aj ostatný diskutujúci ....
26. nov 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pre tych, ktori maju radi c-salts - 2. decembra ponuka stranka nutri.com zlavu 30% na vsetky svoje vyrobky. plus pri nakupe nad 100 dolarov pribalia balenie c-salts zdarma.
26. nov 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Babule len som sa prisla pochvalit-v pondelok na mna nieco naliezlo-klasika kychanie, sople nadcha, zvysena teplota-nasadila som megaskorbicku liecbu - vysoke Ccko ( pouzivam z DM) a dnes uz som uplne fit!!! To sa mi nikdy predtym nestalo-vzdy som si pekne tyzden odtrpela :grinning: Takze to vazne zabera :sunglasses:
27. nov 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@aristka akorát jsi si nešimla, že při megaskorbické léčbě se používají askorbáty a v tom článku se píše pouze o kyselině askorbové :wink: (a ano - ta v megadávkách bez neutralizace určitě organismus překyseluje)
27. nov 2013 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@katyxq ja hlavne poukazujem na užívanie megadávok a ako megadávky môžu uškodiť celkovo vit.C :wink:čo urobí hypervitaminóza vit.C
27. nov 2013 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim. Vie mi niekto poradit davkovanie a dlzku liecby s vitaminom c pri ciernom kasli? Dakujem
30. nov 2013 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@marsula volne stiahnutelna kniha http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf‎ kapitola o ciernom kasli
30. nov 2013 o 16:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 dakujem moc krat za radu. Ale nemusim sa bat ze podla toho napr dcerke mi vychadza denna davka vitaminu c na 4500 mg. A napriklad na mna dospelu je to 18000 mg vitaminu c. To su enormne davky. Mate s tym skusenost? :wink:
30. nov 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula to snáď nemyslíš vážne ako je stará tvoja dcéra ak jej chceš dať takú dávku vit.C a ten neuchráni tvoje dieťa pred čiernym kašľom a ani ho nevylieči ,keďže vit.c nie je atb a čierny kašeľ spôsobuje baktéria ,nie vírus a a tak odolná baktéria ,že aj atb sú málo účinné ....
30. nov 2013 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot, kukni dva prispevky vyssie otazku @marsula
1. dec 2013 o 00:21  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula k tym davkam. zalezi, ake c-cko budes prijimat. ja som v obdobi vylucneho dojcenia bezne brala 16g c-cka denne vo forme c-salts. teraz si davam 4-8g denne. je to bez akychkolvek problemov, len treba mysliet na to, ze si davku musis rozlozit pocas celeho dna a ak pouzivas cistu kyselinu askorbovu, tak neutralizovat sodou bikarbonou. moj drobec dostava cca 2-4g denne od cca 11. mesiaca zivota. nesledujem mu presnu davku, zarabam mu to do flase s vodou, kolko vypije pocas dna, je len na nom... skor verim tomu, ze nespotrebovana davka sa vyluci z tela von (ci uz cez hrube crevo alebo mocom), takze sa predavkovanie nebojim.
p.s. cierny kasel som ja teraz prekonala v lete (s velmi lahkym, no dlhodobym priebehom), pricom sa mojmu drobcovi uplne vyhol (nie je ockovany). neviem, ci mam za to vdacit len jeho imunite alebo aj takymto preventivnym davkam c-cka.
1. dec 2013 o 01:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ja na Cecko nedam dopustit, nie vzdy nam zaberie samozrejme tak, aby sme sa vyhli ATb,ale mm preventivne uziva 1000mg cecka. Byval nonstop chory teraz ako ho bere dlhodobo nebol vobec chory, dokonca ja som bola chora , deti a on neochorel. Ja ked vidim, ze deti zacinaju byt soplave nasadim cecko, ak je to len virus vacsinou vzdy zaberie, ale ak vidim, ze to neprechadza ideme k dr. Ja davam teda 11 rocnemu synovi,ked je chory aj 3000mg cecka. Ako pisem, nieje to vseliek, ale vela krat nam pomohol a nebolo treba ATB. Dcerke vysoke davky cecka pri soplikoch pomohli tak, ze do troch dni mala po nadche :wink: Ale ked je v tele bakteria tak nam ani vysoke davky nepomohli v kombinacii s inymi vitaminmi, takze tak :slight_smile:
1. dec 2013 o 01:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj jdu poprosit o radu, dcera má asi chřipku, má vysoké horečky všechno jí bolí a obřas zvrací od pátku. Myslela jsme angína, al ena pohotovosti žekli voroza. Já jsem v 9 týdnu těhotenství tak se chci zeptat, jestli někdo poradíté jaké céčko (když to nemá být ta askorbová) a kolik můžu,abych to nechytla a kolik bych mohla dát dceři jsou jí 4roky a 4 měsíce. Dvě noci jsem vůbec s malou nespala, má těhu nevolnosti a nemám sílu teď diskuzi pročítat, abych něco našla, tak budu moc ráda za radu, moc moc díky
1. dec 2013 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka no ked sa derzim vypoctu 375 mg vitamin c na kg vahy a dcera ma 12 kg tak mi to tak vychadza. Co sa tyka atb, tie su na tuto fazu cierneho kasla ktory mame davno neucinne. A kedze nam najprv nevedeli zistit co to je tak uz mame za sebou aj dve davky atb. Po nich som bola na odbery a hodnoty na cierny kasel mam este vyssie. Cize o atb uz nechcem ani pocut. Dcerka ma 3 roky a bohuzial je plne ockovana, aj proti ciernemu kaslu, ktory doniesla asi zo skolky. Priebeh na to ze je taka mala a ma to prekliate ockovanie mala strasny. Teraz je to zatial ok. Davam jej uz dva tyzdne 2 x c vit 500 mg a imunoglukan sirup. Ale chcem to mat pod kontrolou aby sato nevratilo. Nechcem to s nou opat zazit. Ja mam priebeh lahsi, ale tiez to nie je ziadna slast. Dostala som dalsie atb ktore uz nemam v umysle brat. Chcem teda vyskusat liecbu vitaminom c. Bolo mi povedane lekarom, ze mne uz atb nepomozu ale vraj to nebudem sirit dalej. Co vsak ako viem je hlupost, lebo cierny kasel je infekcny v ten prvej, tazko rozpoznatelnej faze od prechladnutia. Moj syncek 1,5 rocny uz nemal ockovanie 3 davkou hexy ani mmr a teda on kaslal mierne 4 dni trochu posoplil poteplotoval a bol fit. Cize moja odpoved, znie chcem vyskusat liecbu vit c a nie atb uz brat ani ja ani deti nebudeme.
1. dec 2013 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@kkl82 dakujem za odpoved, a len koli tomu ze je tu toho vela a ja potrebujem riesit problem co najrychlejsie, lebo vdaka zlemu postupu diagnostyky u deti a neskore zistenie u mna, sme stratili asi dost imunity a vitaminou. Chcem sa spytat, kde kupujete vitamin c s takym vysokym obsahom. Ja viem bohuzial len o jamieson vitamin 500 mg cmulaci ktory davam detom a 1000 mg ktory si mam v plane kupit, ale ak je ina moznost tak by som rada mala nieco vo vyssich davkach a za rozumnu cenu. Dik
1. dec 2013 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula píšeš to čo som ti písala ja ,že atb sú neúčinné ,čo sa týka dcéry aj jej brali protilátky ,či išlo o čierny kašeľ ,plus si predstav ,že ak ho aj mala ,že by to mala vo veku do roka a okolo roka ,plus syn podľa toho čo píšeš ,možno ho ani nedostal alebo je tu možnosť ,že po 2 dávkach mal dostatočné protilátky a pekne to zvládol ....a uchránil ho aj malú pred ochor .v takto malom veku ....len smola tie megadávky céčka dať takto malým deťom ....vieš čo by ma zaujímalo čo na to tvoj pediater alebo pediater aj iných mamičiek ......inak mne je to fuk ..mne nevadí do budúcna ak ako nu megadávok céčka budeme mať pacošov ,aspoň sa nemusím báť o prácu ... :wink:
1. dec 2013 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula ako sa u tvojej dcery prejavoval cierny kasel? Ako kaslala? Sucho? Ako dlho?
1. dec 2013 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula Vitamin C stabilizuje imunitu poskodenu toxinom cierneho kasla a normalizuje krvny obraz.

Podla mna najkvalitnejsi je Kulich Pharma Hradec Kralove, je to praskova kyselina askorbova (chemicky cista surovina) ale treba sa dlho pytat v lekarnach, aby si nasla nejaku ochotnu ktora Ti to objedna.

Ja momentalne uzivam praskovu kyselinu askorbovu od PGchem, vyhovuje mi viac nez kyselina askorbova z DM drogerie, ale deklaruju len potravinarsku kvalitu.

Zo zajranicia stoji za zmienku napr. C-Salts (nutri.com). Vyhodou je, ze obsahuje aj mineraly a nie je kysly. Ale az take vysoke davky by som s nim neriesil, prave kvoli mineralom, aby nedoslo k predavkovaniu.
2. dec 2013 o 06:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka len na margo mojho pediatra, nie je to zly lekar, len uz ma vela pacientov a potom sa uz ta praca podla mna zvladat 100% neda. Podla mna by tiez mali lekari prehodnocovat svoje sili a pod. Preco si to myslim? Dcera kaslala uz asi 2 mesiace s malckymi prestavkami. Dostavala sirupy, kvapky atb a nic nezaberalo. A poslednou kvapkou u mna bolo ked dostala spreje, kortikoidny cipok a na inhalaciu adrenalin. To vam pride ok v pripade 3 dietatka? A to vsetko bez toho aby jej niekto vzal krv, co by to asi mohlo byt. Teda moja odpoved znie, nebrali jej krv, ale podla priebehu vsetkych priznakov a dlzky trvania to je cierny kasel. Podla lekara to bola najprv viroza, potom plucne chlamidie. Aristka, podla vasich prispevkov usudzujem, ze pracujete v zdravotnictve. Dakujem za vase nazory, kazdy ma na ne pravo. Ale myslim ze niekedy takymto akoby vysmesnym sposobom/narazam na poslednu vetu/skor ldi utvdzujete v tom, ze mate pred liecbou vitaminom c strach nie koli predavkvaniu, ale skor koli tomu, ze ked tomu zacne byt nakloneny vacsi pocet ludi, skor vam hrozi ze o tych pacientov pridete. Vy aj farmaceuticky priemysel. Ale vravim, kazdy nazor sa rata a je prinosom. Pekny den
2. dec 2013 o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@natas4 dcera mala najskor bezne prejavy nachladnutia, cervene oci ktore den dva aj trosku hnisali, sople a taky mierny kasel. Potom to pomynulo a ostal len kasel ktory sa rapidne zhorsoval. Cez den to bolo v celku ok, ale ak si lahla na poobedne spanie a zavala zaspavat, zacala drhnut az ju napinalo a bolo po spani. To iste v noci, vecer lahla a akonahle zaspavala zacala kaslat a kaslala az do rana. Nic nepomahalo. Dieta nespalo tyzden, bola vycerpana. No bolo to hrozne. A kasel bol stekavy, davivy.
2. dec 2013 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dakujem za radu, a ak sa mozem opytat, ake avky si mame davat ked uz su teraz tie tazkosti mensie. Chcem hlavne predist riziku skorbutu ktory viem ze pri ciernom kasli koli toxinom vela krat hrozi. Ale zatial vyzera ze nam to nehrozi. Pekny den
2. dec 2013 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula pri dlhodobom uzivani vysokych davok cecka je dolezite podavat ich vo forme askorbatu sodneho, nie vo forme kyseliny askorbovej. Askorbat si kazdy zhana tak, ako vie. Niektori ho kupuju zo zahranicia, niektori si ho dokazu zohnat aj na Slovensku, ale je to dost problem. Niektori si ho vyrobia doma zmiesanim kyseliny askorbovej a sody (co mne nevyhovuje, ja si radsej kupujem hotovy askorbat), davkovanie sa urcuje podla aktualneho zdravotneho stavu. Najlepsie je urcit si tolerancnu davku a tu potom mierne znizit. Dolezity je aj dostatocny prijem tekutin.
2. dec 2013 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marsula Skús si pozrieť kap. Čierny kašeľ kde sú odporúčania Dr. Humphries. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Telo svoju spotrebu ohraničuje črevnou toleranciou. Pozri obe kap. Príloha na konci knihy, je tam vysvetlený rámcový princíp dávkovania v zdraví a chorobe, ako aj hlavné kontraindikácie. Pri doznievajúcom ochorení býva spotreba trochu nižšia než v jeho začiatku a ak ste už z akútnej fázy ochorenia vonku a len sa doliečujete, tak možno netreba ísť až na hranu tolerancie a stačí držať sa zhruba pod ňou.

Nie som lekár, píšem len svoj názor.
2. dec 2013 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vdaka moc, poriadne to prestudujem.pekny den
2. dec 2013 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pisisvori neviem ci ti odpoviem dostatocne fundovane, ale mne poradila jedna mamicka, ktora presla kadecim prirodny vitamin C od firmy Jamieson, ktory uzivam v tehu a som spokojna. Viaceri so mnou nebudu sice suhlasit, ale ja pre syna pouzivam Cebion /zatial/ a nebol chory...
4. dec 2013 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok