• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
moja svokra dnes skoncila s laringitidou a bez halsu u lekarky (ona miluje lekarov, lebo ti vedia vsetko;))...to bola prekvapena, ekd miesto ATB odchadzala s predpisanymi inejkciami s vit. C :slight_smile: ....wau, ostala som v pozitivnom soku :slight_smile:
5. dec 2013 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@sorciera24 no asi si ju zle zdiagnostikovala ak nedostala atb ......
6. dec 2013 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sorciera24
@aristka
no ved na laryngitidu sa nedavaju atb nie?... aj my mame,a len calciovy sirup a zodac kvapky na to...a krk v teple...
6. dec 2013 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sakura77 je alergická laryngitída a akútna laryngitída.....a je zachrípnutý hlas....to sú všetko rozdielne veci .... :wink:
6. dec 2013 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aristka tak to takto dopodrobna neviem posudit:slight_smile: my sme mali viackrat a vzdy len takto,tak podla toho som usudila...nam povedali ze je to virusoveho povodu,takze atb netreba no...
6. dec 2013 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. dec 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aristka a ty si na zaklade coho usudila, ze dotycna bola zle zdiagnostikovana?
6. dec 2013 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sirinka dotyčná bola asi zle zdiagnostikovaná
@sorciera24 tou ,keďže si myslela ,že automaticky potrebuje atb a ako bola milo prekvapená čo jej dr,dala
6. dec 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka jaaaj uz chapem :grinning:
6. dec 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@aristka skoda, ye si nepochopila podstatu prispevku ;) (tu neslo o diagnostiku...)ale to je jedno....
6. dec 2013 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@sorciera24 čo ,že tam bol vitamín C ,veď ten sa dáva štandartne ..ja som ti len napísala ,že si nebolo prečo dať atb a ešte dopíš akú dávku vit.C jej odporučila to by zaujímalo mňa ,ale dr.čo jej odporučila nie ty ....
7. dec 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy". Poznámka admina: “MLM OKG”
7. dec 2013 o 18:23 • aelinka
Babulky prosim o radu. Aka je max denna davka vitaminu C pre 2 rocne dieta? Ma 14,5kg. Normalnu davku jej davam tak 200mg v zimnom pocasi, ked trosku soplikuje zvysujem na 500mg denne. Ale asi je to malo, ze?
Vyzera, ze nieco na nu lezie, tak preto by som rada vedela, kolko mg jej mozem dat. Dakujem velmi pekne.
8. dec 2013 o 02:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, vies mi poradit davkovanie vit C C-salt pri ovcich kiahniach u 15 kg dietata? dakujem
12. dec 2013 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatiana75 Ja som dával kyselinu askorbovú+sodný askorbát odhadom o niečo menej než bola črevná tolerancia. U najmladšieho som dával podstatne menej a choroba trvala najdlhšie. Slabé dávkovanie sa prejavovalo pribúdaním vyrážok a ich postupným (štandardným) krustovatením, teplotou a stratou apetítu. Účinné dávkovanie sa prejavovalo veľmi rýchlo (behom pár desiatok minút) zlepšením apetítu, zmiznutím teploty, a miznutím vyrážok skôr než stihli dozrieť.

C-Salts je dobrý na bežné užívanie, ale na tolerančné užívanie ho neodporúčam, aby nedošlo k predávkovaniu minerálmi. Lepšia je kyselina askorbová, prípadne čiastočne neutralizovaná sódou.

Pozri pre istotu kontraindikácie, stručne v kap. Príloha na konci: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
12. dec 2013 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mdh 40 mg na kg na den. cize 15kg potrebuje 600 mg ako prevenciu pocas dna rozlozit. v chorobe viac 2-3 aj viac krat... :slight_smile:
12. dec 2013 o 16:56  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, objednavalis te teraz niekto z nutri.com c salts? Ako sa najlepsie oplati? Dakujem.
12. dec 2013 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petah82 dakujem velmi pekne :slight_smile:
12. dec 2013 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem. :wink:
ako je to (ako chapes) bezne uzivanie a tolerancne?
dik
12. dec 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tatiana75 Je to vysvetlene v tych dvoch prilohach.
13. dec 2013 o 06:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad 9 / 436
DOLEŽITÉ UPOZORNENIA Petra Tuhánskeho v jeho knihe

Kniha sa v žiadnom prípade nesmie chápať ako lekárske odporúčanie!

Knihu som tvoril v snahe pomôcť, s nádejou, že bude užitočná. Venoval som jej veľa času, pokúsil som sa zhrnúť najdôležitejšie publikované informácie.
Nevymyslel som ich, a z pochopiteľných dôvodov ani neodskúšal (okrem zreteľne označených výnimiek). Jednotlivé tvrdenia uvádzam „ako sú“; mnohé z nich predstavujú iba názory, hypotézy a skúsenosti ich autorov, ktoré nemusia byť v súlade s oficiálne uznávanými paradigmami, ani s prevládajúcim vedeckým názorom! Knihu treba brať iba ako zdroj inšpirácie a referencií pre ďalšie štúdium.

NEBERIEM ŽIADNU ZODPOVEDNOSŤ ZA SPRÁVNOSŤ, PRAVDIVOSŤ, ANI ZA DOSLEDKY POUŽITIA TÝCHTO INFORMÁCIÍ!

Väčšina uvedených postupov sa považuje za EXPERIMENTÁLNE, pretože (žiaľ) nebola skúmaná oficiálnymi štúdiami.

KAŽDÉ ROZHODNUTIE, TÝKAJUCE SA ZDRAVIA , konzultujte so svojím lekárom! (Megaskorbická liečba, s.9)

...........................................................................................................................................................................
Milí rodičia, riaďte vlastným rozumom a nie rozumom rôznych nekompetentných šarlatánov, ktorí si nezoberú na zodpovednosť zdravie Vašich detí...ak sa niečo stane...
Ani sám autor knihy, si neberie zodpovednosť za pravdivosť týchto informácií a ani za dôsledky, ktoré môžu byť spôsobené z využitia týchto informácií v praxi (viď v texte vyššie). Sám na to upozorňuje hneď na začiatku knihy. Každé použitie vyšších dávok vitamínu C, ako je odporúčaná norma konzultujte s lekárom, ako aj autor odporúča vo svojich dôležitých upozorneniach.
14. dec 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@anima9 a čo si tým chcela povedať ? ja ked idem od lekára, tiež podpisujem papier, že som poučená a všetko vlastne beriem na svoju zodpovednosť...ved aj ked si kúpiš kyslú kapustu, tiež ju zješ a može ťa z nej prehnať...nechápem...
14. dec 2013 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anima9 Tak neviem o tom, že by nejaký lekár bol zodpovedný za moje deti- ak sa niečo stane- všade im podpisujem že súhlasím s liečbou a poznám riziká a podobné kraviny- ziadni z nich si zodpovednosť na seba neberie to ani náhodou. My sme zodpovedný za zdravie naších detí a preto sa riadíme vlastným rozumom a preto je založené toto fórum. A inak je to fórum o vitamíne C nie o bubulákovi.
14. dec 2013 o 23:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@jonas17 Ak si nepochopila to, čo píšem ja, tak si nemohla pochopiť ani to, čo píše autor. A ak dávkuješ vitamín vo vysokej dávke tak sa riadiš nejakým predpokladom, skúsenosťou nejakého autora. A to je nič. Na kyslej kapuste som nevidela nikde časť s takýmto upozornením. Je trochu rozdiel, či dieťa preháňa z kyslej kapusty alebo z toho, že ho matka predávkuje vitamínom C. Keď sa urobí nejaká seriózna veľká študia, ktorá uvedie dávkovanie vitamínu C vo vysokých dávkach do praxe ako bezpečnú metódu tak nech sa páči. Či chceš aby Tvoje dieťa bolo priekopníkom v zisťovaní účinku vitamínu C v mega dávkach?
@petka30 V tom prípade bubulák knihu napísal...Tvojimi slovami. Keby si to dávkovali dospelý, tak je mi to jedno, ale to, že to dávkuju takto vo vysokých dávkach svojim deťom mi jedno nie je. A ešte sa o tom neboja takto verejne písať. To nielen mne naháňa strach. Dieťa patrí medzi zraniteľné skupiny obyvateľstva a má svoje práva. Bohužiaľ nemôže sa brániť. A rodina je tu na to, aby ho chránila a nie na ňom skúšala, experimentovala. Keď ani autor knihy si neberie zodpovednosť za pravdivosť informácií.
15. dec 2013 o 08:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anima9 máš pravdu, dieťa má svoje práva, má právo byť zdravé a preto mojim deťom dávam vitamín C. Vďaka megaskorbickej liečbe už 2,5 roka neužívali lieky, prestali brať atb a pediatrička sa nestačí diviť, že vôbec nebývajú choré. Ja ďakujem Petrovi Tuhárskemu, že sa s nami podelil o poznatky, ktoré si naštudoval. Je na slobodnom uvážení každého rodiča, čo bude svojim deťom dávať.
To vôbec nie je o tom, že by sme svoje deti prepchávali vitamínom, moje deti v lete céčko vôbec neužívajú. Ale akonáhle začne chrípkové obdobie, začnem im preventívne dávať céčko. V prípade, že ich predsa len niečo chytí, nasadím krátkodobo megadávky a do 2-3 dní sú úplne zdravé. Pozitívny účinok sa prejaví zvyčajne už do 24 hod. ale tie 3 dni sú taká max. horná hranica.
15. dec 2013 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@anima9 dieťa má predsa právo na svoju dávku antibiotík vakcín neurotoxínov kortikoidov farbív a všetkých svinstiev čo do nich hlavy pomazané pchajú- len tak ďalej- všetko čo je prírodné a telu prirodzené treba eliminovať!!! Lekári sú elita- všetko vedia- dokonca aj čítať vedia lepšie ako my ostatný. železná opona padla no naša myseľ sa nie a nie cez ňu dostať!
15. dec 2013 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Kniha Petra Tuhánskeho písaná r.2008-2012.

Rok 2013- uverejnenie štúdie, ktorá bola publikovaná vo vedeckom časopise JAMA vnútorného lekárstva, Švédsky výskum založený na údajoch z VEĽKEJ populačnej štúdie založenej mužov z Vastmanland a Örebro krajov, ktorí boli SLEDOVANÍ PO DOBU 11 ROKOV. Do výskumu bolo zaradených celkom 23 355 mužov. A zisťoval sa výskyt obličkových kameňov u mužov ktorí neužívali žiadne potravinové doplnky alebo doplnky iba vo forme vitamínu C. Všetci títo muži v minulosti netrpeli obličkovými kameňmi. V priebehu sledovaného obdobia sa u 436 účastníkov vyvinuli obličkové kamene, ktoré vyžadovali lekársku pomoc. Vedci potom porovnali riziko vzniku obličkových kameňov u mužov, ktorí užívali vitamín C a u mužov, ktorí nebrali žiadne potravinové doplnky.
Výsledky štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí berú vitamín C doplnky (obvykle 1000 mg v jednej tablete) majú dvakrát vyššiu pravdepodobnosť rozvoja obličkových kameňov ako muži, ktorí neberú žiadne doplnky stravy. Riziko sa zvyšuje častosťou (frekvenciou) vitamínu C doplnok použitie. Pri pravidelnom užívaní multivitamínov nebola nájdená spojitosť s rizikom vzniku obličkových kameňov- (vzhľadom na nižšie množstvo vitamínu C).
Zvýšenie rizika sa nevzťahuje na bežný diétny príjem vitamínu C z ovocia a zeleniny.
"Rovnako ako u ostatných výskumov, ktorých výsledky by mali byť potvrdené ďalšími štúdiami je výsledok nie úplne istý," hovorí vedúci štúdie Agneta Åkesson, docent na Karolinska Institutet Inštitútu environmentálnej medicíny. "Nakoľko nemôžeme povedať nič o tom, či u žien funguje rovnaké riziko ako u mužovi. Avšak vzhľadom k tomu, že nie sú k dispozícii žiadne dobre zdokumentované prínosy užívania vysokých dávok vitamínu C vo forme potravinových doplnkov, najrozumnejšie je, aby sa im na všetci vyvarovali, najmä ak trpeli obličkovými kameňmi v minulosti. "
Štúdia bola vykonaná v spolupráci s urology a nephrologists na Karolinska Institutet a Karolinska University Hospital, a bola vykonaná z grantu Švédskou radou pre výskum a Karolinska Institutet. KID financovania doktorandského vzdelávania. Celý článok: http://ki.se/ki/jsp/polopoly.jsp?d=130&a=158403&l=en&newsdep=130
........................................................................................................................................................................
Tento výskum sa týkal vzorky dospelých mužov. Čo môžu megadávky vitamínu C spôsobovať u detí v krátkom období alebo po rokoch.... nehovoriac pri častom alebo dennom používaní megadávok, nemožno s istotou tvrdiť bez ďalšej veľkej štúdie zameranej práve na túto skupinu. Taktiež to bol výskum zameraný len na vznik obličkových kameňov. Rizík poškodenia zdravia môže byť bez preskúmania samozrejme viac.
Preto by som do tejto experimentácie deti určite neťahala.

@molka Nehovor za všetkých, že "neprepchávajú svoje deti vitamínom C". Viď 135 stranová diskusia v ktorej sa práve nachádzame. My osobne neužívame žiadne lieky a antibiotiká tak 1x ročne. Tie sa ordinujú len pri bakteriálnych infekciách. Vitamín C dávame preventívne, podľa normy, nie nadnormu, hlavne v zimnom období, a to len z toho dôvodu, že deti nezjedia toľko surového ovocia a zeleniny. Tak aby sme nemali toho C-čka málo. Žiadne megadávky. Praktizovanie podávania megadávok C podľa tejto knihy by nemalo byť o slobodnom uvážení rodiča, ale o skoršej porade s lekárom. Neviem, či to tak bolo úprimne mienené zo strany autora, ale je to tam napísané. Opäť zdôrazňujem, že autor neberie zodpovednosť za pravdivosť informácií. Tak ako sa mám nimi riadiť, keď ani neviem, či sú pravdivé? Skúšaním na vlastnom dieťati?
15. dec 2013 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok