• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@oscarka3 Dakujem za článok. V článku je uvedené.....Americký dvojnásobný laureát Nobelovej ceny Linus Pauling sa DOMNIEVAL, že pre optimálne zabezpečenie organizmu, potrebujeme okolo 10 g vitamínu C denne. Tebe stačí, že sa niekto domnieva? Videla som tam aj zoznam centier ktoré aplikujú venózny vitamin C a bolo to aplikované lekármi. Preto beriem, že toto podávanie vitamínu C je po porade s lekárom a , že sú tieto dávky konkrétne prispôsobené danému človeku s jeho zdravotnými problémami, jeho vekom, váhou a pod. Určite je to poznačené v nejakej dokumentácii s dátumom a časom podávania inými a dôležitými údajmi. Každé takéto pochybenie lekára by bolo kontrolované ÚDZS. Ja narážam na halabala megadávky podávané doma deťom. Ak si lepšie všimneš moje príspevky tak poukazujem na poradu s lekárom pri používaní megadávok a orientujem sa hlavne na deti, ktoré sú v zodpovednosti svojich rodičov. Koľko vitamínu C pojedia dospelí bez porady s lekárom je mi vo všetkej úcte jedno.
15. dec 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petka30 Ja som nepísala o tom, že dajme deťom namiesto C-čka - kortikoidy, antibiotiká, či farbivá. Hoc taký riboflavín, či betakarotén nie je škodlivý. Vitamín C je prospešný pre deti, ale s mierou, tak ako všetky ostatné vitamíny a minerály. Som zástanca normálnej, zdravej životosprávy. Nie extrémistickej. Ale ak potrebuje moje dieťa pri dokázanej bakteriálnej infekcii antibiotikum , tak mu ho dám a nebudem na ňom skúšať zopár dní megadávky vitamínu C, kým sa mu infekcia v tele nerozšíri natoľko, že nám spôsobí iné ešte závažnejšie komplikácie.
15. dec 2013 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@anima9 v článku sa píše aj: " Závažné je však to, že si ho tie iné cicavce vyrábajú v pečeni vo veľkom množstve, približne 0,5 g na kg telesnej váhy. To je príčinou jednej z najväčších „vitamínových" kontroverzií v lekárskej vede: skutočne zodpovedajú tie dávky kyseliny askorbovej, ktoré potrebujeme ako ochranu pred skorbutom, optimálnej potrebe vitamínu pre naše zdravie? Dávky kyseliny askorbovej, ktoré by človek v potrave pri porovnaní s inými živočíchmi (kozami, ovcami) mal prijímať (aby dostal toľko, koľko si tvoria sami) predstavujú niekoľko gramov alebo aj okolo 10 g denne." a ešte :"Názory odborníkov na odporúčané denné dávky kyseliny askorbovej sa rôznia, je však zaujímavé, že odporúčané množstvá majú časom rastúcu tendenciu."
15. dec 2013 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 ďalej : " Avšak v posledných rokoch sa množia štúdie, ktoré dokazujú, že v celom rade patologických stavov sú nároky organizmu na množstvo dodaného vitamínu C mnohonásobne vyššie a približujú sa skôr teórii pána Paulinga. U onkologických pacientov sa uvádzajú ešte mnohonásobne vyššie dávky."
15. dec 2013 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oscarka3 neviem či si včera pozerala správy na tv markíza a bola tam reportáž ohľadom vit.C a tejto liečby a infúznej liečby a bolo tam povedané ,že aj pri onko chorobách sa to používa nie ako liečna onko choroby ,ale ako lepšie zvládnutia komplikácií pri chemoterapii plus sa tam vyjadril aj onkológ ,že je to len experimentálne a neexistujú žiadne relevantné štúdie ,ktoré by potvrdzovali aj to čo sa píše na tejto stránke aký je to všeliek ...plus už dávnejšie som tu dala link ,aké problémy môžu tieto megadávky spôsobiť........plus vit.C pri bakteriálnej infekcii ,určite nie je liek a bakteriálnu inf nevylieči....
15. dec 2013 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@aristka markíza je fakt super zdroj informácií. máme už celá rodina a kopa známych niekoľkoročné skúsenosti s vit.c a len pozitívne
15. dec 2013 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tu je niečo k tým "neexistujúcim relevantným štúdiám" : http://www.vitaminex.eu/fotky15821/ZDN_IVC_onko-interview-6.5.2013.pdf
15. dec 2013 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 zajímavý článek a rozhodně přínosná metoda. Bohužel se někteří domnívají, že touto metodou mohou rakovinu vyléčit :frowning2:
15. dec 2013 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj ja dakujem Petovi Tuharskemu, ze venoval svoj cas studovaniu a zbieraniu informacii o megaskorbickej liecbe, v nasej rodine pomohla a pomaha....
Treba pochopit, ze ked niekto zozbiera informacie a urobi z nich celok, je to len ulahcenie na nase vlastne studium...a rozhodnutie ostava vzdy na pleciach kazdeho z nas.
V nasom svete je istota jedina...
15. dec 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Nikto vam nikdy nezaruci, ze akykolvek liek neuskodi prave vam ci vasemu dietatu... Lenze, uzs me si tak nejako na to zvykli, ze sa moze stat a stava sa... Pocita sa z neziaducimi ucinkami aj s moznostou, ze liek nezaberie....a lekar krci plecami, ze urobil co mohol... Nie je to jeho chyba....a nie je, dnes lekar nemiesa a nevari vlastne medeciny doma, reprodukuje naucene, pouziva standartne postupy, akakolvek sebarealizacia ci experimentovanie su neziaduce... Jedine, ze sa zucastnite nejakej studie, testovaniu noveho lieku a tam tiez preberate zodpovednost na seba :wink:
15. dec 2013 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@anima9 “Some physicians would stand by and see their patient die rather than use ascorbic acid because in their finite minds it exists only as a vitamin.” (F. R. Klenner, MD)
15. dec 2013 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anima9 tak ,tak a nehovoriac,ze take mega davky mozu sposobit uratove kamene..
15. dec 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@oscarka3 hej, ked si ho vedia vyrobit tak je to o.k, nemozes porovnavat spotrebu vitaminu c cloveka a inych cicavcov a uz toboz to neprepocitavat podla ich velkosti v spotrebe...
15. dec 2013 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Keď napíšete knihu o niečom vy, milé dámy, čo sa tu neustále potrebujete navážať do petota a ľudí, ktorí sa tu znažia pomocť ostatným, tak potom sa možete zviditeľňovať a možno si nejakých "fanúšikov" nájdete. Mne megaskorbická liečba pomohla veľakrát, aj mojim deťom, aj manželovi. A pomáhať bude aj naďalej. Šírim tú myšlienku, kde sa dá. Kto o nej pochybuje alebo sa mu zdá nebezpečná, tak ju nevyužíva, aké prosté! Takže nechápem tú hystériu.
Ja verejne zase ďakujem Petrovi za jeho úsilie, snahu a aj to, že sa ešte nenechal znechutiť podobnými typmi, ktoré sa tu potrebujú prezentovať, a neustále je ochotný radiť a pomáhať. VĎAKA! @petot
15. dec 2013 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@veriiii preco?
15. dec 2013 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oscarka3 Ten článok , ktorý si mi odporučila, je tiež nie veľmi doveryhodný zdroj, nakolko tam ponukajú liečbu vitamínom C. Tak isto aj stránka www.badatel.sk, jamieson a iné im pod. Všetko je o získaní dopytu po vitamíne C, keďže je to teraz taký búúúm. Preto sú to skreslené alebo neúplné informácie. A ten druhý článok, čo si dala. Aby sme si vysvetlili slovko paliativny. Paliativný zmierňuje ťažkosti, bolesť, ale nelieči základné ochorenie. Pretože toto ochorenie je už v takom pokročilom štádiu, že sa radikálne (chirurgicky, liekmi) liečiť nedá. A preto môžeme tomuto napr. onkologickému pacientovi v paliatívnej starostlivosti, len dopomáhať k tomu, aby sa čo najmenej trápil, kým umrie. Takýto človek, už vyskúša hocičo aby mu to pomohlo a tiež nebude zaradený do nejakej štúdie, aké následky bude mať uňho užívanie megadávok vitamínu C po 10 tich rokoch, keď tento človek tu už pravdepodobne medzi nami nebude. Preto by som neporovnávala podávanie megadávok vitamínu C deťom a týmto paliatívnym onkologickým pacientom. Predpokladám, že tu nemáme deti v paliatívnej onkologickej liečbe. Spomínala si, že sa hromadia štúdie o preukázateľnej prospešnosti i vitamínu C. Taktiež sa hromadia štúdie, ktoré toto vyvracajú. Všetko je však robené na malej vzorke ľudí.

@petka30 Postupy Klennera liečbou megadavok vitamínu C sú opisane aj v knihe Tuhánskeho. Autor knihy upozornuje, že nezodpovedá za pravdivosť informácií ani neberie zodpovednosť za možne nasledky, a posiela nás po radu k lekárovi. Takže neviem, čo mám s tým Klenerom ďalej robiť. .
15. dec 2013 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 veď ak ti megaskorbická liečba nevyhovuje, tak ju nemusíš riešiť. Každý rodič má plné právo dávať svojim deťom, čo uzná za vhodné. To, že ty to považuješ za nebezpečné, je tvoj problém. Ja zase považujem za nebezpečné kašlať na prevenciu a potom mať svoje deti pravidelne na atb. Ja som sa rozhodla dávať svojim deťom vitamín C v dávkach, ktoré považujem za bezpečné a potrebné, je to moje právo a moje rozhodnutie. Som presvedčená, že robím pre svoje deti to najlepšie. A prax to zatiaľ len potvrdzuje.
Nechápem, prečo máš potrebu prispievať do témy, ktorá sa ťa vôbec netýka. :confused:
15. dec 2013 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@molka Tema sa vola Megaskorbická liecba- rady a skusenosti. Tak som sem dala rady. A to úryvok z knihy Megaskorbická liečba, Petra Tuhanskeho- sekcia Dolezite upozornenia strana 9. Pre tých, ktorí to prehliadli, alebo nemali možnosť prečitat. Po dalsie som dala k nahliadnutiu výskum ktorý trval 11 rokov a ktorý sa zaoberal vplyvom uživania vysokých dávok vitaminu C na vznik obličkových kameňov. Zatiaľ bol tento veľký vyskum robený len na mužskej vzorke respondentov. Ponúkla som fakty a pridala som aj zdroje, odkiaľ som čerpala. Neponúkala som len subjektívne domnienky matky, dávkujúcej podľa knihy, ktorej pravdivosť informácii je vo hviezdach. Ja myslím, že som v téme, či?
15. dec 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 co by si s tym mala robit... Pokial ta to zaujima, vyhladaj si tie studie, texty, prestuduj a utvor si vlastny nazor...
15. dec 2013 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 lenze pre oblicky je rozdiel uzivat megadavky vitaminu C vo forme kyseliny askorbovej a vo forme askorbatu sodneho. Mojim detom by som nikdy nedala megadavky vo forme kys.askorbovej, ani kratkodobo.
15. dec 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Molka, v tom výskume to takto rozobraté nie je. O tom by bolo potrebné urobiť ďalší veľký výskum. Aký vplyv maju megadavky askorbatu sodneho, vapenatého, horečnatého...atď. Tu sa to odvija aj od tej pridavnej zložky- sodný je Nátrium, čiže je to soľný základ. A či Ty vieš koľko má Tvoje dieťa aktuálne v tele nátria (sodíka) bez vyšetrenia krvi? Zvýšené množstvo sodíka v organizme spôsobuje zadržiavanie vody v tele, opuchy a pod. Nehovoriac o ľudoch , ktorý majú vysoký tlak a iné kontraindikácie na vysoké dávky sodíka. Soľ prijímame aj v potrave. Naopak megadávky vitamínu C zas pôsobia močopudne a laxatívne, a tak sa z organizmu strácajú ďalšie potrebné minerály, ktorých potom môže byť nedostatok. Časte používanie laxativa (prehanadla) a to je jedno, či prírodného alebo chemického može znamenať pre čreva závislosť. Že sa jednoducho bez dalsieho laxačneho podnetu nebudu vediet sami vyprazdnit.
15. dec 2013 o 22:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sirinka pretoze clovek je clovek a koza je koza...maju odlisne metabolizmy..preto..
15. dec 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@molka no, pokial si pamatam z farmakologie, umelo podavany vitamin C po dlhsiu dobu vedie k porucham ziskavania vitaminu C z prirodnych zdrojov..
15. dec 2013 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 prečo automaticky predpokladáš, že rodič je neschopný hlupák, ktorý nevie logicky premýšľať? Ktorý rodič by nechal svoje dieťa pravidelne hnačkovať z céčka??? Aj tie ďalšie veci, čo píšeš o preháňadlách a sodíku...je úplne jasné, že soľ je všade, že preháňadlá sa nesmú pravidelne používať, píšeš tak, akoby rodič nepoznal základné veci ohľadom ľudského tela. Takto sa nedá diskutovať, keď používaš extrémne príklady. Navyše podľa toho, čo píšeš je vidno, že nemáš s megaskorbickou liečbou žiadnu skúsenosť. Laxatívny účinok je len pri prekročení určitej hranice a "céčková hnačka" je skôr taká rýchla stolica, nie je to vyslovene hnačka. Ale ako vravím, žiaden rodič by nenechal svoje dieťa hnačkovať.
Veď mne je jedno, že s touto liečbou nesúhlasíš, je to tvoja vec. Ja len nechápem, prečo ťa tak strašne dráždi, že sú rodičia, ktorí túto liečbu praktizujú a majú s ňou výborné skúsenosti?
16. dec 2013 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@molka Prečo automaticky predpokladáš, že ja predpokladám, že rodič je neschopný hlupák? Nie každý rodič je informovaný a taký "znalý veci" ako Ty. S megaskorbickou liečbou nemám žiadnu skúsenosť a ani ju neplánujem absolvovať, tobôž nie na svojich deťoch. Stačí mi to o čom som sa dočítala v knihe a to čo som sa naučila počas štúdia. Tú rýchlu stolicu niečo popohnalo, nemyslíš? Mňa to nedráždi, ja som s tých megadávok deťom prestrašená. Tomu, čo Teba zlostí, hoc neviem prečo, sa hovorí zdravotná osveta...
16. dec 2013 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 nič s nim nerob- len citát - jednoduchý a pravdivý. Ešte raz- fórum sa volá: rady a skúsenosti s C-éčkom, ak jediná tvoja rada a skúsenosť je ísť si po radu lekárovi, tak ti ďakujeme a mohla by si už aj skončiť- lebo ľudia čo tu po tú radu prídu musia strácať čas čítaním tvojich príspevkov- ktoré sú aj tak mimo tému. Neverila by si ale niekedy sa dostaneš vlastnými skúsenosťami do štádia, kedy lekárom neveríš ani nos medzi očami (vtedy už je neskoro) - a to čo dnes vydávajú za fakt bude zajtra úplný omyl- tak to je a rozumný ľudia s nadhľadom s tým počítajú - zaužívané dogmy sa rúcajú a zem sa točí.
16. dec 2013 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petka30 To je rada Petra Tuhánskeho, , z knihy Megaskorbická liečba, s. 9. Len som ho citovala...jednoducho a pravdivo. Tak prečo nás autor knihy za tým lekárom posiela v prípade megaskorbickej liečby? A vlastne všetci tí, čo napr. C vitamin ponukaju. Aj napr. na vitamíne C od Jamiesom je uvedená norma a poradte sa s lekarom. Nechápem prečo to robia, keď "všetci rodičia najlepšie vedia, čo a ako podávať." A načo su rozne pribalove letaky v liekoch, keď sú všetci rodičia tak chytrí? Skôr mám z Teba pocit, že Tebe stačia len fórum rady a všetko, čo je Ti tu na tácke výberovo ponuknuté od neodbornej verejnosti. Ja myslím, že som v téme, len som sa netrafila do Tvojho literárneho vkusu.
16. dec 2013 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Podávate lieky svojím deťom správne?

Pri podávaní liekov deťom si treba uvedomiť, že dieťa nie je zmenšenou kópiou dospelého. Každý liečebný zásah do organizmu je rizikom. Špecifickosť detského veku toto riziko zvyšuje a nežiaduce vedľajšie účinky vznikajú v porovnaní s dospelými oveľa častejšie. Svojvoľné podávanie lieku v období rastu môže ovplyvniť ďalší vývin dieťaťa. Ak chceme aby bola liečba efektívna a riziko vzniku nežiaducich vedľajších účinkov bolo minimálne, musí byť dodržaná lekárom stanovená liečebná schéma.

Non - compliance
V medicíne existuje pojem „compliance“, ktorý opisuje do akej miery pacient nasleduje pokyny lekára. Predpokladá to aj dobrú spoluprácu rodičov pri podávaní liekov (dodržovanie dávok, intervalov podávania, príslušné kontroly v termínoch podľa dohody s lekárom).

Bohužiaľ, nie je vzácna ani „non-compliance“, čiže nerešpektovanie týchto pravidiel, čo je hlavnou prekážkou k efektívnemu poskytovaniu zdravotnej starostlivosti. Podľa odborníkov si však treba uvedomiť, že lieky nie sú cukríky a ich nepravidelným alebo zbytočným užívaním môžeme našim deťom uškodiť. Nevidíme to samozrejme hneď, avšak následky môžu byť dlhodobo významné.
http://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/zdravotnictvo/antibiotika/podavate-lieky-svojim-detom-spravne/
16. dec 2013 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oscarka3 reportáž robila markíza ,ale rozprával tam onkológ a nie reportér markízy a to je rozdieľ....
16. dec 2013 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok